Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 21:39   #381
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Jesu li "plitke" odn. svirljive ili su negdje na 12 polju žice negdje centimetar dignute od vrata gitare ?
Plitke?

Zanima te action žica vjerojatno. To se sve da sredit set-upom osim ako kupuješ baš zadnje smeće.
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:19   #382
Quote:
So Lid kaže: Pogledaj post
Plitke?

Zanima te action žica vjerojatno. To se sve da sredit set-upom osim ako kupuješ baš zadnje smeće.
A jbga.. nije to električna gitara da možeš na bridgeu gitare setupirati visinu žica. Ne može tu pomoći samo šipka u vratu.
Zato me je zanimalo na navedenim Cort gitarama od 1500 kn jesu li žice na 12 ili npr 22 polju niske ili su kao kod svakog jeftinog smeća visoko podignute i "tvrde" za sviranje sola.

Mislim da ispod 4.5 t kn ne možeš kupiti akustaru koja bi bila, "plitka" i svirljiva za solo dionice.
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:07   #383
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
A jbga.. nije to električna gitara da možeš na bridgeu gitare setupirati visinu žica. Ne može tu pomoći samo šipka u vratu.
Zato me je zanimalo na navedenim Cort gitarama od 1500 kn jesu li žice na 12 ili npr 22 polju niske ili su kao kod svakog jeftinog smeća visoko podignute i "tvrde" za sviranje sola.

Mislim da ispod 4.5 t kn ne možeš kupiti akustaru koja bi bila, "plitka" i svirljiva za solo dionice.
Nemoj pričati gluposti. NHF Pa nije to gitara od 500-800 kn. Na akustičnoj nikad nećeš imat action kao na električnoj. A i svaki majstor zna malo pobrusit konjić i nut. + malo namještanja šipke i eto ti. Iako sumnjam da bi se kod ove gitare to trebalo radit. Bolje je pitanje kakvi su pragovi (što se isto da složit). Iako ćeš naravno kupit gitaru koja ti odma valja. Treba otić i probat.
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:09   #384
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Mislim da ispod 4.5 t kn ne možeš kupiti akustaru koja bi bila, "plitka" i svirljiva za solo dionice.
za cijenu od 1500kn ne možeš očekivat neki martin ili taylor neg jednu ok gitaru koja je best buy od tih jeftinih za razliku od onog pravog smeća iz konzuma i di sve još ne prodaju one "gitare" za 499kn

najbolje je fino otić i isprobat, a dobra šansa za vrlo dobru gitaru je kad se pojavi neki veći popust, obično krajem godine..npr 25-30% na gitare ovdje na jednu od onih seagull, norman, s&p. odlične akustare made in canada za povoljnu cijenu.
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:59   #385
http://www.njuskalo.hr/gitare/crafte...-oglas-3055341

Crafter npr. ima jako dobre akustične gitare za ispod 5000 kn
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:27   #386
Dignut ću temu iz razloga što sam jučer u Konzumu vidio da prodaju jednu električnu za cca 550 kn, i klasičnu za 370. Idete u lov?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:39   #387
Pozdrav!
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a prilično mi je hitno. Napukla mi je gornja kobilica (konjić? kobilica? kako se to zapravo zove?) na gitari. Nastao je produbljen utor za prvu žicu i sad je žica pala skroz dolje. Prazna žica zvuči kao da držim prst na prvom pragu (f). Zanima me gdje i kako to popraviti? Da kupim samo tu kobilicu i to postavim sama? Ili treba biti baš servis? I koju da uopće kupim? Koliko sam shvatila ima svakakvih, a ja se stvarno u to ne razumijem. Hvala na pomoći.

Zadnje uređivanje Teradex : 13.07.2015. at 16:03.
Teradex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 08:56   #388
Quote:
Teradex kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, a prilično mi je hitno. Napukla mi je gornja kobilica (konjić? kobilica? kako se to zapravo zove?) na gitari. Nastao je produbljen utor za prvu žicu i sad je žica pala skroz dolje. Prazna žica zvuči kao da držim prst na prvom pragu (f). Zanima me gdje i kako to popraviti? Da kupim samo tu kobilicu i to postavim sama? Ili treba biti baš servis? I koju da uopće kupim? Koliko sam shvatila ima svakakvih, a ja se stvarno u to ne razumijem. Hvala na pomoći.
https://www.facebook.com/MandolineIGitare
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:36   #389
jel bilo mozda kaj od instumenata u konzumu ove godine ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 08:56   #390
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
jel bilo mozda kaj od instumenata u konzumu ove godine ?
Mene isto zanima, isprobao sam jednu bass gitaru i fino to zvuci za te novce.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:54   #391
Radje kupi neku od 500 do 650 kuna u pravom glazbenom shopu, te gitare s konzuma lidla i slicno se brzo rastimavaju, a postoji i vjerojatnost ako su kineske da ce se pokidati za dva tri dana
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:07   #392
Za tu cijenu možeš kupit neku Fendericu. Ovdje si možeš pogledat http://franc-music-shop.com/175-akusticne-gitare
Baba Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:35   #393
Molim pomoć pri izboru akustične gitare u cjenovnom razredu 1500 do 2000 HRK. Što se najbolje može dobiti do 2000 kuna?
Hvala!
__________________
nuki
nuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:46   #394
Molim znalce za pomoć pri odabiru jedne od akustičnih gitara:

1. Yamaha FG800SB - 2.201,00 kn
2. Alvarez RD26SB - 1.945,00 kn
3. Washburn Heritage HD20S - 2.180,00 kn
4. Fender CD60S - 1.671,05 kn
5. Ibanez AW70 - 1.903,50 kn
6. Cort Earth 70 - 1.701,00 kn
7. Epiphone 1963 J-45 - 1.881,00 kn
8. Walden D550TP - 2.034,00 kn
9. Crafter D6/N - 2.201,50 kn
10. Takamine GD30 - 2.180,00 kn

"U fokusu" mi je Yamaha, ali možda griješim...???
__________________
nuki
nuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:17   #395
Koju akusticnu gitaru da kupim?

E ovako. Pocetnik sam, nemam pojma nista o sviranju gitare al me u zadnje vrijeme privuklo to i planiram da naucim. ( Gledao sam covere Justina Biebera "Love Yourself", "Cold Water" itd. ) i bar koliko sam skontao koristili su akusticnu gitaru (ispravite me ako sam pogrijesio). Ja bih za pocetak htio kupiti neku jeftinu i gledati tutorijale po YT-u i uciti. Sad mi treba vase misljenje, koju akusticnu gitaru da kupim? I da li je dobra ideja da ucim preko YouTube-a? Znaci budzet mi je 100 evra. Evo par njih koje sam nasao:
http://goodsoundmusic.net/proizvod/ibanez-v50njp-nt/ 904 kn
http://goodsoundmusic.net/proizvod/s...der-sa-105-bk/ 870 kn
http://goodsoundmusic.net/proizvod/stagg-sa20-blk/ 639 kn
http://goodsoundmusic.net/proizvod/stagg-sa20d-bk/ 700 kn
(Ja bih radije ove najjeftinije ali pisite jel valjaju ista )
I ako imate jos kakvih savjeta ili nesto, pisite. Inace ovaj "stil" me interesuje https://www.youtube.com/watch?v=BgXtHzd98LM ili ovo (mada je ovo meni sve slicno hahaha) https://www.youtube.com/watch?v=44FPny8k4DM
I da, treba mi iskljucivo samo za hobi, nista vise. Znaci bez ozvucenja i tih ostalih stvari.
LelZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 21:06   #396
Za novac koji imaš dobiti ćeš odličnu klasičnu gitaru koji bi ti preporučio za sada. Ako baš inzistiraš na one sa metalnim dobro pazi koliko žice lebde iznad vrata. Što su više teže ih je pritisnuti i veća frustracija kod učenja. Zato probaj svaku i stisni žicu što nježnije koja proizvede zvuk sa što manje stiskanja uzmi tu. Sa klasično nećeš imati tih problema. Primjeri što si poslao sve ti je to klasična škola, danas to nazivaju fingerstyle. Kada se zaljubiš u stvaranje glazbe nije problem kupiti si kvalitetnu sa metalnim žicama. I da ne brini prelazak sa klasične sa najlonskim žicama na akustičnu sa metalnim žicama je lagan, prsti se brzo naviknu na malo jači stisak i kraće pokrete prstiju.
codingshaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:21   #397
Quote:
codingshaman kaže: Pogledaj post
Za novac koji imaš dobiti ćeš odličnu klasičnu gitaru koji bi ti preporučio za sada. Ako baš inzistiraš na one sa metalnim dobro pazi koliko žice lebde iznad vrata. Što su više teže ih je pritisnuti i veća frustracija kod učenja. Zato probaj svaku i stisni žicu što nježnije koja proizvede zvuk sa što manje stiskanja uzmi tu. Sa klasično nećeš imati tih problema. Primjeri što si poslao sve ti je to klasična škola, danas to nazivaju fingerstyle. Kada se zaljubiš u stvaranje glazbe nije problem kupiti si kvalitetnu sa metalnim žicama. I da ne brini prelazak sa klasične sa najlonskim žicama na akustičnu sa metalnim žicama je lagan, prsti se brzo naviknu na malo jači stisak i kraće pokrete prstiju.
Hvala na savjetu
LelZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:35   #398
Imaj na umu i sljedece...
Kod klasicne gitare ti je vrat širi, znaci malo je teze hvatati akorde, ali su plasticne zice pa ih je lakse stiskat.
Dok akusticna, uzi vrat ali su metalne zice, a to znaci bolniji prsti u pocetku dok ti jagodice ne ocvrsnu. Bit ce i na klasicnoj, ali manje jer su zice plasticne.

Sto se tice "koliko zice lebde iznad vrata" traži setup gitare, znaci ravan vrat i low action. Jer ako na gitari nije napravljen setup, teško ce se svirat.

Vezano za ovaj video od Biebera, ne koristi standarni štim gitare, ujedno gitara mu raštimana.

I zapamti, samo polako i ne odustaj... trebat ce vremena

Zadnje uređivanje kiki_vg : 07.09.2017. at 19:10.
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:41   #399
Ovdje je akcija na neke akustične gitare ako nekog zanima
Claryse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 07:11   #400
Nemoj bezveze davat krive informacije. Kao prvo lidl i konzum gitare nisu niti slicne. Drugo imao sam 4 gitare iz konzuma, 2 strata , akusticnu i lp... i gitare su fenomenalne za te pare i nisu se uopce rastimavale. 5 godina imam konzumov lp i gitara se odlicno drzi.. nakon 2 -3 godine sam morao prodat ostale jer su mi trebale pare i to mi je uzasno zao.. mislio sam da ce poslje opet dobivat, al sam se zeznuo... daleko bolje gitare od recimo squier affinity serije... imao sam prilike primit i epiphone sg goth, koji je obicna daska u usporedbi sa konzumovim, a usporedi koje su cijene u pitanju... steta kaj ih vec neko vrijeme ne nabavljaju :/
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.