Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 00:03   #101
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Aaaaargh Nekako sam izbrisala post (pisala preko mobitela/nespretna - :ne pitaj: :zu bo

Imam sve moguće preparate - sprejeve, čajeve, persene Baš, ono, svašta sam probala OSIM meditacije. E pa to kaj si rekla! Tipa 3-4 mjeseca baš grde nesanice i onda je ostatak godine okej. Razlikujem nesanicu od povremenog "nisam mogla zaspati do 1 ujutro" - nije to nikakva nesanica :z ubo: :amateurs: :r ofl:. Ovo drugo me ne zabrinjava toliko : ') Inače, otkako znam za sebe spavam u, tak', nekim neuobičajenim intervalima, NO ne sjećam se da me mučilo toliko kao unatrag zadnjih godinu - godinu i po'. Eto, ne znam.

Ma hvala ti Điđe, puno PUNO na savjetima! :gr li:

Uglavnom, da se pohvata kontekst i ne bude OFF jučer sam se, USLIJED već trodnevne i pol sage s nesanicom(!) od muke i očaja :zu bo:, pitanjem nadovezala na ovo što je fish rekla 8.8.2016. : ) (A kako se uopće ne razumijem u to koliko traje tranzit niti gdje to gledati, zanimalo me zna li netko je li taj Merkur protranzitirao mojom 12. kućom, a ako nije dokle će :zi jev


Nema na čemu, drago mi je ako sam ikako pomogla.
S meditacijom sam i sama na "vi"...valjda se nama Merkurovcima teško sabrat pa nam meditacija ne ide baš
Meni inače najblje pomaže sport. Tad mi je tijelo u balansu. Pa ako i ne spavam idealno, opet se zdravije osjećam.

evo nešto prigodno


Nadam se da ćeš uskoro dobiti željeni odgovor!

Sretno i bez stresa, sve to prođe



Quote:
zvezdano nebo kaže: Pogledaj post
Moja 8.kuca je puna planeta a jedno pola godine prosle nisam mogla zaspati. Tranzitni Sa se motao oko natalnog Merkura u 8.kuci (natalno imam i Me0Ur0jmc)...Pored svega, tranz Ur je u 12.natalnoj...Jedva, ali jedva sam se izvukla iz insomnije koju je pokrenuo stres - smrt clana porodice. Sa insomnijom je krenula i anoreksija, tako da sam se i od te bede jedva iscupala bez icije pomoci, ali kazem - j e d v a. Tek kada sam pocela spavati, pocela sam se i gojiti, a bukvalno nisam spavala min pola godine ni nocu ni danju.
Drago mi je da je prošlo Sad samo hrabro dalje. Ako si to preživila, nema što nećeš!
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:36   #102
Talking

Pokusajte prebaciti misli na nesto sto vam je toliko smirujuce, ugodno da ce mozak ostati fokusiran, ako vam je vec to problem, usmjeravanje misli.
Potrebna je samo masta i sposobnost vizualizacije, i mozete kreirati bilo sto.
Um je puno jaci od cajeva i persena.
Moj Me vlada 12.kucom i to sto sam opisala, mogla sam od djetinjstva...I jedva sam cekala da idem spavati.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:23   #103
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pokusajte prebaciti misli na nesto sto vam je toliko smirujuce, ugodno da ce mozak ostati fokusiran, ako vam je vec to problem, usmjeravanje misli.
Potrebna je samo masta i sposobnost vizualizacije, i mozete kreirati bilo sto.
Um je puno jaci od cajeva i persena.
Moj Me vlada 12.kucom i to sto sam opisala, mogla sam od djetinjstva...I jedva sam cekala da idem spavati.
Isti slučaj je i sa mnom, vladar 12. Merkur, tvoj opis načina kojim zaspiš je identičan mojem

No, kod mene je poželjno i potrebno se tijekom dana dobro fizički izmoriti, zbog Ma0'Ju i Ma60'Ur,jer s tim aspektima moj Merkur ima dobre aspekte,te se nakon dodatne fizičke radnje (može i seks), može kvalitetnije prepustiti lijepim mislima, ponekad u procjepu između noći i zore sanjati snove koji se ostvare.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:39   #104
Djidje, hvala ti...

Meni je toliko tesko pala smrt u porodici, da sam ja plakala mesecima...upala u nesanicu i mrsavljenje, a kada sam posle htela da se ugojim, nisam mogla. I sada imam problem, ali bar sam se malo ugojila i mogu da spavam. Pored te situacije, imam mnogo porodicnih problema i svojih, pa se sve to nagomilalo, a nema resenja, i onda i to - odem spavati, placem, razmisljam sta se to sve desava, pa ni trenuti...Kako sam pocela spavati, pocela sam se i gojiti...Natalno mi je Me u 8.kuci, a posto sam i strelac, Saturn je gazio i gazi preko stelijuma u strelcu u 8.kuci...Bukvalno sam od trenutka Sa u znak strelca pocela da placem i tek skoro sam se smirila...Nisam mogla da pomislim da ce meni da se desi sve to...Ne znam koliko Me0jmc, egzaktna, ima uticaja...Uglavnom, ja mislim najvise tranzitni Ur u 12.kuci - negde sam procitala da izaziva nesanicu, mada kod mene nije bila nesanica vec insomnija...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 18:32   #105
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pokusajte prebaciti misli na nesto sto vam je toliko smirujuce, ugodno da ce mozak ostati fokusiran, ako vam je vec to problem, usmjeravanje misli.
Potrebna je samo masta i sposobnost vizualizacije, i mozete kreirati bilo sto.
Um je puno jaci od cajeva i persena.
Moj Me vlada 12.kucom i to sto sam opisala, mogla sam od djetinjstva...I jedva sam cekala da idem spavati.
To je dobar savjet.
Samo sto je nama, koji prirodno lako odlutamo u negativu, malo teze zadrzati fokus na necem ljepsem.

Nista bez vjezbe, al treba krenut vjezbati

Zavidim ljudima koji se mogu iskljuciti u trenu i zaspati. Vjerujte mi, to je dar
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:04   #106
Kako objasniti mjesečarenje?

Moj brat je imao i ima epizode mjesečarenja od malena. Ne čudi valjda, obzirom da je Rak s još dvije planete u Raku.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:05   #107
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Kako objasniti mjesečarenje?

Moj brat je imao i ima epizode mjesečarenja od malena. Ne čudi valjda, obzirom da je Rak s još dvije planete u Raku.
Mjesečarenje ili somnambulizam dolazi od latinskih riječi somnium (san) i ambulare (hodati, šetati).

Budući da ne postoji jedinstveno mišljenje o uzrocima mjesečarenja, ne može se taj fenomen ni astrološki jednoznačno definirati, ali svakako treba poći od Mjeseca koji se kod takvih osoba uvijek na neki način ističe. Osim samog naziva "mjesečarenje", to podupire i činjenica da najčešće mjesečare djeca, te da većina njih taj problem jednostavno preraste u odrasloj dobi.

Stanje mjesečarenja doseže svoj vrhunac oko dvanaeste godine što je i vrijeme kada dijete ulazi u pubertet i kada počinje pojačani rad spolnih hormona, a što je u astrološkom "vremeniku" period prvog Jupiterovog povratka. Postoje brojne tvrdnje stručnjaka da se mjesečarenje prenosi "lozom" tj. genetski (Mjesec).

Kako mjesečarenje spada u grupu parasomnija, tj. poremećaja koji se javljaju samo u vrijeme spavanja kod mjesečarenja Mjesec često ima vezu s Neptunom ili vladarem 12. polja (nesvjesna stanja). Odnosno taj poremećaj nastupa isključivo u fazi dubokog sna pri čemu se ljudi doimaju kao da su opsjednuti duhom (Mjesec/Neptun), u što su nekada ljudi i vjerovali, a otuda i ona stara da ljude kada mjesečare ne treba buditi.


Tako da bi bilo najbolje staviti karte osoba koje mjesečare gdje se onda vidi i cijeli taj "Mjesečev sklop" a s time i najvjerojatniji uzrok mjesečarenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:11   #108
Uzasno lose spavam vec neko vrijeme. Zapravo, idem jako kasno spavati, budim se kasno. Ako se probudim ranije, onda zaspem preko dana i tako se cijeli ciklus nastavlja. I kad spavam, kvaliteta sna je losa, stalno se okrecem i prevrcem itd.

Bas sam gledala sto bi horoskopski moglo ukazati na to, kad ono bas je pocelo kad mi je Mars usao u 12. kucu. Nadam se da ce prestati 25. kad mi Mars bude na AC.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:45   #109
Moj brat je Sunce u Raku, ASC Vaga, Mjesec u Lavu.

Nema vezu Mjesec/Neptun, ali vladar Mjeseca je Sunce u Raku koje radi opoziciju s Neptunom. Vladar 12tog polja, Venera (vladar i ASC) radi sekstil s Mjesecom. Mjesec je inače u 10tom polju.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 06:55   #110
Spavanje

Koje odrednice su naglašene u karti velikih spavača?
Mislim na ljude koji vole spavati i mogu jako puno (vanprosječno) sati spavati.

12. kuća? Neptun?

Konkretno je upit vezan za osobu koja je već u godinama (a takve osobe , kažu barem, spavaju manje nego u mladosti) i spava npr. od 16 sati do 7 sati ujutro bez buđenja, a da prije toga nije bila nešto posebno umorna ili nenaspavana. Plus što "spava ko top".
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 07:33   #111
Sve imam.
Volim spavati i puno spavam (obavezno 8 sati) inace se lose osjecam fizicki, pocne mi padati imunitet i razbolim se.

Spavam u svakakvim uvjetima, ne treba mi tisina, ni mrak. Sanjam uglavnom bar dva sna u jednoj noci.

Imam Ve i Ma u 12. kuci.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 07:47   #112
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Sve imam.
Volim spavati i puno spavam (obavezno 8 sati)

Imam Ve i Ma u 12. kuci.
Mislim da 8 sati nije jako puno....za mnoge prosjek. Ovdje se radi o cca 15 sati u komadu.

Osoba isto ima Veneru u 12. kući. Venera je vladar 12. kuće.

Mars mu je blizu ASC (ne znam točno jel u 12. ili u 1. ) Mars konj. Neptun (3 stupnja). Mars vladar 5. kuće a Neptun 4. kuće.
Jel 4. kuća ima veze s spavanjem?
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 07:55   #113
8 je meni nuzni minimum, ne mogu uopce funkcionirati kao neki koji spavaju 5-6 i onda takvi idu na posao.

Vecina zivota mi prođe u spavanju.

Cini mi se da ce prije spavac biti netko s Ne aspektima nego sa samim znakom Riba. Primijetila sam da ovi drugi imaju lak san i sve ih budi.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 10:33   #114
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Mislim da 8 sati nije jako puno....za mnoge prosjek. Ovdje se radi o cca 15 sati u komadu.

Osoba isto ima Veneru u 12. kući. Venera je vladar 12. kuće.

Mars mu je blizu ASC (ne znam točno jel u 12. ili u 1. ) Mars konj. Neptun (3 stupnja). Mars vladar 5. kuće a Neptun 4. kuće.
Jel 4. kuća ima veze s spavanjem?
Prvo s neastroloskog aspekta prosto moram da se osvrnem....15 sati spavanja (bez obzira na godine) ako je uobičajna navika nije normalno fiziolosko spavanje vec ulazi u patologiju...tako da savjetujem prvo da osoba obavjesti svog ljecnika o tome jer je u pitanju simptom nečega.Mozda se radi o poremecaju rada nekih zlijezda (npr stitaste) ili o nekom psiholoskom problem npr. depresiji (stanju apatije) ili osoba pak pije neke neodgovarajuce lijekove (i dozu) koji uzrokuju takvu nuspojavu...itd itd.

A s astroloskog (ace zaboravila si da imas mjesec u sjedistu) spavanje (kao fiziolosko stanje) ima veze najprije s mjesecom (i njegovom serijom) evo i sama logicno poveži tu bazicnu dualnu podjelu gdje imamo svjetli dio dana ,tamni dio dana..tj dan i noć....imamo sunce i mjesec...imamo ciklus budnosti,ciklus spavanja (koji se podstjece aktiviranjem melatonina tijekom noći tj. u mraku)...svjesno stanje(dominira dok smo budni)..podsvjesno stanje (dominira dok spavamo)...dakle kad je spavanje u pitanju radi se najprije o jednom od ispoljenih vidova nasih primarnih dualnih strana..u ovom slucaju zenskoj pasivnoj (mjesečevoj) strani...u kojoj se nasa fizicka aktivnost (mars) gasi do razine odrazavanja vitalnih funkcija organizma (u mjesecovom znaku raku mars je u padu). Spavanje je neophodan segment dana svim ljudima,..i u kratkom periodu njegove nenadoknade se remeti cijekopno psihofizicko stanje.Postojao je i danas dobro poznati eksperimet za vrijeme 2 svj. rata u kom su nacisti iskusavali granice tolerancije budnosti na majci i njenoj bebi tako sto radili kontinuranu deprivaciju sna..i nakon nekoliko dana nespavanja dogodilo se to da je majka razbila bebinu glavu o zid jer je beba plakala 24/7.

Ribe, neptun i 12. polje su vezane za najprije snove (kao mentalnu aktivnost (fenomen) koja se javlja tijekom spavanja) ali na mnogo kompleksniji, neosobniji,sublimiraniji,nepredvidiviji i vremenski neovisniji nacin od onog kakav u snovima proishode mjesecevi osobni prozivljeni i memorirani utisci i medjusobno prelivena emocionalna stanja...bila ona aktualna ili pak evocirana iz rane ili davne proslosti (rak,4.-to).

Na osnovu ovih aspekata za koje si navela postoji direktna (naglasena) veza 4. polja i neptuna tj. povezana uzrocno posljedicna iskustva fizioloskog ciklusa spavanja (4. polje) sa psihickim funkcijama i njihovim poremecajima (neptunom) i/ili npr. lijekovima (neptunom).


Sto se tice direktne veze venere i 12.tog polja ona moze ukazati na podsvjesnu teznju da se fizicki ''uzitci'' (i zadovoljenja) koji osobi nedostaju na javi nadomjeste u snovima...tj. osoba traži (evocira) uzitak u sanjanju i na taj nacin bjezi od svakodnevnog stresa i suocavanja s istim....sto isto moze doprinjeti toj sklonosti da se razvije prekomjerna 'ljubav' prema svijetu snova.

Takodjer ta uglom naglasena i obilježena konjukcija Ne (kao vladara 4 polja) i Ma (strast) me asocirala na termin ''strastveni spavač''..sto isto nije slucajno.

I astrolog za bilo kakvo osobno tumacenje bi u najboljem slucaju trebao imati kartu da bi i za tematsko pitanje bio u stanju sklopiti nekakvu cjelokupnu sliku.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 19:13   #115
Baš sam planirala upitati za mišljenje kako se u astrologiji može vidjeti dijagnoza apneja u snu, a vidim da ste pisali o velikim spavačima, pa možda informacija nekome pomogne.

Prestanak disanja za vrijeme spavanja – apneja u snu – u trajanju od nekoliko sekundi nomalna je pojava za vrijeme REM faze spavanja. (Izvor:
https://poliklinika-sinteza.hr/djela...-apneja-u-snu/)
No Učestalost apneja od 10 i više tijekom jednog sata spavanja (indeks apneje >10) ili >30 tijekom 7-satnog spavanja smatra se patološkim.

To se vidi kad osoba jako hrče i često nije sama svjesna da ima zastoje u disanju, pa to primjećuju ukućani. Ujutro se budi umorna i nenaspavana, preko dana često joj se spava...

Razloga za prestanak disanja može biti više, a često je riječ o fizičkom prekidu dovoda zraka...

Ako se liječi, stanje po pitanju dnevne hipersomnije (čitam iz nalaza) može se poboljšati, odnosno osoba neće više toliko osjećati da joj se stalno spava, jer će se konačno naspavati.

E sad... prema svemu tu je riječ o snu (da li bi to bio Neptun ili Mjesec?, 12. kuća?) i disanju (Merkur, Blizanci ?) koje je ometano.
Arno 1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 19:38   #116
Quote:
Arno 1970 kaže: Pogledaj post
Baš sam planirala upitati za mišljenje kako se u astrologiji može vidjeti dijagnoza apneja u snu, a vidim da ste pisali o velikim spavačima, pa možda informacija nekome pomogne.

Prestanak disanja za vrijeme spavanja – apneja u snu – u trajanju od nekoliko sekundi nomalna je pojava za vrijeme REM faze spavanja. (Izvor:
https://poliklinika-sinteza.hr/djela...-apneja-u-snu/)
No Učestalost apneja od 10 i više tijekom jednog sata spavanja (indeks apneje >10) ili >30 tijekom 7-satnog spavanja smatra se patološkim.

To se vidi kad osoba jako hrče i često nije sama svjesna da ima zastoje u disanju, pa to primjećuju ukućani. Ujutro se budi umorna i nenaspavana, preko dana često joj se spava...

Razloga za prestanak disanja može biti više, a često je riječ o fizičkom prekidu dovoda zraka...

Ako se liječi, stanje po pitanju dnevne hipersomnije (čitam iz nalaza) može se poboljšati, odnosno osoba neće više toliko osjećati da joj se stalno spava, jer će se konačno naspavati.

E sad... prema svemu tu je riječ o snu (da li bi to bio Neptun ili Mjesec?, 12. kuća?) i disanju (Merkur, Blizanci ?) koje je ometano.
Ja sam dosta proučavala apneju i imam u svojoj okolni nekoliko osoba koje imaju problema s tim. Apneja je često povezana upravo s kombinacijom planeta: Mjeseca, Merkura i Saturna jer se osoba s tom bolešču "koči", sputava tj. ima zastoje (Saturn) u cikličkom procesu udaha i izdaha (Merkur) i to joj na duže staze producira poremećeni ciklus i ritam spavanja (Mjesec) i dnevni umor (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 20:34   #117
Ovo sad nije astrologija, no zanima me Fish zašto si napisala osoba se koči, sputava? To znači da na neki način to radi sama? Ako da, zašto? Koji je onaj podsvjesni uzrok ajmo reći.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 22:06   #118
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ovo sad nije astrologija, no zanima me Fish zašto si napisala osoba se koči, sputava? To znači da na neki način to radi sama? Ako da, zašto? Koji je onaj podsvjesni uzrok ajmo reći.
Stres. A ne izazivaju/generiraju svim ljudima iste stvari stres.

Kod zdravog čovjeka, dišni su putovi stalno prohodni i zrak neometano cirkulira kroz udisaj i izdisaj (Merkur). Kod oboljelih od apneje, tkiva se zatvaraju i blokiraju disanje, disanje je opstruirano (Saturn). Radi se o prestanku (Saturn) disanja.

Isto tako imam dva slučaja apneje koji imaju uz to i napetu vezu Venere/Jupitera na Mars što je signifikantno za opuštanje mišića grla.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2020., 14:41   #119
Pitam jer ja imam blagu apneju. No, lako za to. Mene više brine to što skoro redovno kad usnivam prestanem disati, i tako kad idem spavati, zna mi se dogoditi da nekoliko puta ostanem bez zraka i budim se. I sve u toj fazi zapravo usnivanja. Ja sam to sebi isto objasnila kao stres, tj nemogućnost opuštanja/prepuštanja.

A sad kad si rekla ovo za slabe mišiće grla, razmišljam si kako se ti mišići vježbaju. Budem izguglala.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 19:29   #120
Thumbs up

Hvala Fish! Ima logike, Saturn koji ograničava prodor zraka...
Iznenadila si me, mislila sam da to baš nije neka bolest s kojom se netko u astrologiji bavio...a kad ono, ti to detaljno proučila! Respect!
Arno 1970 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.