Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 17:40   #21
dvije riječi savršeno opisuju ovu seriji - teško sranje.

potencijano odlična serija totalno izmasakrirana. čak i ivo gregurević je očajno loš. loš pokušaj kopiranja njem. filma Život drugih.

Jako,jako loše...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:16   #22
Quote:
zugica kaže: Pogledaj post
Radnja serije i ne bi ostavljala umarajući dojam da se ne odvija tempom puža na godišnjem odmoru.

Da li stvarno uloga Gorana Bogdana zahtijeva tako oskudan, prizeman, nemaštovit, vulgaran vokabular ili se ja ne razumijem u umjetničke slobode?
nemoj tak, deset godina se radilo na scenariju. zato me i zanima ono za barbi i kolače
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:47   #23
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
nemoj tak, deset godina se radilo na scenariju. zato me i zanima ono za barbi i kolače
Sad si me nasmijala. Znam, odnosno poznajem Barbinu svekrvu i ona jako fino kuha, a za nju baš i nisam sigurna.

Ma mogao se scenarij pripremati i cijelo stoljeće, a ne samo deset let kad vidimo kaj je ispalo.
Još uvijek želim da iz toga bude nešto.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 02:48   #24
Zbilja sam imala jako puno dobre volje, al ovo je negledljivo i svako dalje inzistiranje na gledanju predstavljalo bi totalno necijenjenje vlastitog vremena, štoviše - bolest zvanu mazohizam.

Žao mi je (zbog) Nole, ali treba reći "bobu bob, a popu pop".
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 03:17   #25
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Zbilja sam imala jako puno dobre volje, al ovo je negledljivo i svako dalje inzistiranje na gledanju predstavljalo bi totalno necijenjenje vlastitog vremena, štoviše - bolest zvanu mazohizam.

Žao mi je (zbog) Nole, ali treba reći "bobu bob, a popu pop".
nije moglo artikuliranije
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:32   #26
Nitko nema komentar na veliko finale?
Kakav užas nad užasima..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:42   #27
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao od pola. Bilo je super kad je ubojica izvadio pištolj i po parku/šetalištu pratio svoju buduću žrtvu, ali onda su mu ga iz parka/šetališta oteli neki drugi, pa je onda zataknuo pištolj natrag za pas. Ali još je bolja telefonska govornica na osami na kojoj Ivo Gregurević prima svoje pozive, kad ga na telefon u uredu nazove netko, pa se pretvaraju da je krivi broj. No, najbolji su ipak dijalozi mladih Hrvata na radu/studiju/boravku u, reći ću, Štajerskoj. Zapravo bi sve to bilo točno kad svaki najmanji detalj, od čistačica do prisluškivačica, ne bi bio ono što je uistinu najbolje. Sve naprosto odiše.
Meni je najbolji detalj jedenja poli-salame.

- Gregurević uzme dva ista tanjura.
- na jedan stavi šnitu kruha, na drugi stavi 9 šnita salame
- onda sa tanjura sa salamama uzme 4 šnite i posloži ih na šnitu kruha na drugom tanjuru
- onda s napravljenim sendvičem ode
- u kuhinji na stolu ostane tanjur s neupotrebljenih 5 šnita salame

Ako se u obitelji Nola tako jedu salame, onda bi me zanimalo što rade s onim viškom salame koje im ostane na tanjuru u kuhinji. Vraćaju natrag u frižider, tako otvoreno i na tanjuru? Ili bacaju u smeće? Bilo bi šteta, postoje ljudi koji nemaju što jesti.

Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Pamtim Nolu kao razmjerno vještog režisera pa mi ne ide u glavu kako može snimiti scenu u kojoj se dvojica mladića, koji tek krenu s motociklom, malo pokliznu na šljunku pa meko padnu na tlo i zatim obojica leže nepomično, u nesvjestici.
Ova serije obiluje besmislicama. Ukoliko netko bolje poznaje rad tog Nole, nek nam objasni zašto je tako. Je li on jednostavno katastrofalno loš redatelj (a sve viđeno upućuje na to) ili u tom nizu besmislenih scena postoji "dublji smisao"? Možda su dečki zaista s razlogom zaspali na podu nakon što su opali s motora?

Quote:
zugica kaže: Pogledaj post
Da li stvarno uloga Gorana Bogdana zahtijeva tako oskudan, prizeman, nemaštovit, vulgaran vokabular ili se ja ne razumijem u umjetničke slobode?
Čini se da je redatelj taj lik zamislio kao "lik koji psuje". Pa je onda u tekst morao ubaciti psovku na baš svakom mogućem mjestu. To je otprilike "trash-suptilnost" negativaca iz Walkera-Teksaškog rangera, tamo zlikovci u svakom trenutku na ekranu ili rade nešto zlo ili imaju zli pogled. Tako da i najneinteligentniji gledatelji znaju da su ti likovi zli. Šteta bi bilo da mi u nekom trenutku zaboravimo da je lik Bogdana u ovoj seriji "lik koji psuje".

Po istom principu, rastrojena tennagerka-prostitutka je u svakoj sceni rastrojena. Nagao dječak s a svijetlim pramenom kose preko oka je u svakoj sceni nagao. Prepredeni oficir Uzelac je u svakoj sceni prepreden (čak u jednom trenutku ničim izazvan zalupi vojniku vrata toliko pred nosom da ga i pogodi u taj nos). Uznemireni poličar je u svakoj sceni uznemiren. Glupa teenagerka (ona ubijena u prvoj epizodi) je u svakoj sceni glupa.

Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
nemoj tak, deset godina se radilo na scenariju.
Netko je radio na ovom scenariju?

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Zbilja sam imala jako puno dobre volje, al ovo je negledljivo i svako dalje inzistiranje na gledanju predstavljalo bi totalno necijenjenje vlastitog vremena, štoviše - bolest zvanu mazohizam.

Žao mi je (zbog) Nole, ali treba reći "bobu bob, a popu pop".
Točno, ovo je negledljivo.

Zna li netko čemu ovo, s kojim ciljem je snimljeno? Je li to nekakva "umjetnost"? "Provokativnost"? "Suočavanje s prošlošću"?

I zašto ti je žao (zbog) Nole? Tko je taj Nola, zašto je on bitan?

Zadnje uređivanje Gugenheim : 23.10.2017. at 09:54.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:13   #28
Skupio sam hrabrost i pogledao! Majke ti mile! Motiv koji me prati nakon odgledane serije! Kaj je točno redatelj štel reći sa scenama čistačica koje u svakoj jebenoj sceni sa ususivačima usisavaju tepisone? Koja je to pička materina? Jel to on mene štel naživcirat? Ono potencionalno interesantna tema i naprave ovo sranje. Ili onaj lik kojeg Bogdan igra i u svakoj rečenici govori koji kurac meni to govoriš! Ja ništa ne želim znati. Uglavnom gledajuć to čudo osečal sam susramlje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.