Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 16:28   #5521
Zanima me kakav je novi uređaj ZTE. Imam Huawei E5172 LTE istekao mi je ugovor. Uzeo bi novi uređaj pa me zanima jel bolji od starog?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:08   #5522
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakav je novi uređaj ZTE. Imam Huawei E5172 LTE istekao mi je ugovor. Uzeo bi novi uređaj pa me zanima jel bolji od starog?
ma nema baš neke razlike osim što zte ima dva priključka za antene. Oba uređaja cat4 i max dl do 100mbit/s preko toga ne idu. Ako već misliš mijenjati uzmi neko cat6 router.Ostavi si ovaj 5172 i uzmeš bez ugovorne obaveze tarifu
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:50   #5523
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakav je novi uređaj ZTE. Imam Huawei E5172 LTE istekao mi je ugovor. Uzeo bi novi uređaj pa me zanima jel bolji od starog?
Ne znam kakav je huawei, ali ZTE je užas. Jako loše upravlja većim brojem ostvarenih konekcija( npr kod torrenta ili p2p livestream-ova), te ako 1 korisnik skida torrente, ostalima internet praktički i ne radi. Nema opciju da radi u bridge modu, pa čak ni kao transparent bridge...

Koristio sam ga za apartmane, u kombinaciji s mikrotikom na kojem sam ograničavao brzinu i maksimalni broj konekcija po IP-u, blokirao torrente i tek tad je bio funkcionalan.
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:09   #5524
Opcije koje se mogu aktivirati uz Homebox Turbo (150 kn/mj) ili po novome Homebox Duo (165 kn/mj) :

OPCIJA 100 GB (30 kn mjesečno)
Aktivirajte Opciju 100GB te nastavite surfati po maksimalno dostupnoj brzini i nakon spuštanja brzine na 1 Mbit/s.

OPCIJA 20 GB (10 kn jednokratno)
Nakon što potrošite podatkovni promet uključen u tarifu, nastavite surfati uz kupnju dodatne internet opcije 20 GB. U jednom obračunskom razdoblju opcije je moguće aktivirati neograničen broj puta.

OPCIJA BRZI DAN (10 kn jednokratno)
Opcija dnevnog interneta! Odlično rješenje za 24 sata neograničenog surfanja za samo 10 kn dnevno

OPCIJA REGIJA (39kn mjesečno)
Aktivirajte Opciju Regija i za samo 39 kn mjesečno dobivate 60 minuta prema zemljama iz regije (Albanija, BiH, Crna Gora, Kosovo, Makedonija, Srbija)

OPCIJA MEĐUNARODNE MINUTE EU/EEA (35 kn mjesečno)
Zovete li često u zemlje članice EU i EEA, a iskoristili ste uključene minute iz tarifnih modela? Odaberite opciju međunarodne minute i iskoritite 80 minuta prema zemljama EU/EEA za samo 35 kn/mj.

OPCIJA MOBILNE MREŽE (20 kn mjesečno)
Odaberite Opciju Mobilne mreže i razgovarajte 300 minuta prema svim mobilnim mrežama u HR
selk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:04   #5525
ZTE MF286 je dobar evo brzine koje postižem njime.

https://imgur.com/eYbAxY8

https://imgur.com/yzR1iHX
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:20   #5526
Htio bih mamu prebaciti sa postojećeg operatera (koji od 1.2.18 diže cijenu osnovnog tel. paketa za 15 Kn) na Homebox Telefon za 70 kn/mj bez ugovorne obveze.

Koristi li netko taj tarifni model i koliko ste zadovoljni? Hvala
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:51   #5527
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Koliko se Ja kužim u vezi tog routera i tehnologije koju Vip koristi, mislim da je zapravo nemoguće preći brzinu od 75Mb/s
Neka me netko razuvjeri slobodno ako je postigao veću brzinu.
Kod mene 136
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 21:37   #5528
Evo, i ja tražim recentna iskustva s Vip Duo Homeboxom. Starcima je istekao ugovor kod drugog operatera pa bi išli dalje. Ovdje za 165 kn dobiju flat net, pristojnu brzinu i flat razgovore prema fiksnim i Vip brojevima, i to bez uspostave poziva.

Ima li neka kvaka s tim homeboxom ili značajna razlika u odnosu na klasični net/telefon doma? U centru Zagreba su pa pretpostavljam da problema s pokrivenošću ne bi trebalo biti. Znam da brzina pada nakon 100 gb - teško mi je predočiti koliko je to, ali mislim da oni ne potroše ni blizu, net im treba isključivo za Skype i voip.

E, da, za voip koriste neki program gdje na kompu utipkaju broj koji žele zvati, zatim im zazvoni fiksni telefon, oni se jave i tako razgovaraju s drugom stranom. Razgovor ide preko neta, skidaju se euri s njihovog računa u tom programu, nema nikakve veze s fiksnom linijom, samo eto koriste telefon da ne moraju sjediti ispred kompa dok pričaju. Može li se to i s homeboxom? Netko je koju stranicu prije napisao da se ne može u isto vrijeme telefonirati i biti na netu pa nisam sigurna vrijedi li to i za ovaj slučaj. :neznalica:

Uglavnom, taj homebox mi je potpuna nepoznanica i oprostite na glupim pitanjima.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:34   #5529
Pogledaj im trenutnu potrošnju pa odvagni, to ti je moj savjet. Nakon 100 GB brzina od 100-tinjak pada na 1mb/s što je strašno sporo.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 12:15   #5530
Po potrebi se može za 30 kn doplatiti dodatnih 100 GB po najvećoj brzini.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 13:37   #5531
Ma stvarno ne mislim da će promet biti problem, budu na skypeu možda pola sata tjedno, preko neta telefoniraju maksimalno sat dnevno i to je sve prometa što oni troše. Ni ne surfaju.
Čak i ako spiskaju tih 100 gb, mislim da ne bi ni primijetili da im se smanjila brzina jer im više ne treba.

Više me muči ovo s voipom jer ne znam kako taj homebox funkcionira. Ako nitko tu nema iskustva, budem ispitala službu za korisnike ako ih ikad dobijem na telefon.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 08:03   #5532
Može li mi, molim vas, netko objasniti gdje vidim real-time potrošeni "naplatni" promet?
Na stranici routera vidim statistiku, ali mislim da je to ukupna od zadnjeg reseta- pa je tu i promet koji ne ulazi u ovih 100GB.
Trenutno ne radi moj.vip, ali onda tamo negdje postoji to što tražim?
Ili nema real-time podataka?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 14:58   #5533
Postoje real time podaci samo im je stranica trenutno nefunkcionalna
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 22:49   #5534
Aha, tamo je samo taj koji se broji.
Sad je proradila, ali mi nema još podataka- valjda jer još imam "stari" paket (ovih dana ću ga raskinuti).
Hvala
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 18:28   #5535
kakva su iskustva sa homebox onih koji su ga ponijeli sa sobom na more, u gore itd? pise da se ne smije ali vjerojatno ljudi jesu ponijeli ga sa sobom.. ima li kakvih sankcija?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 17:22   #5536
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
kakva su iskustva sa homebox onih koji su ga ponijeli sa sobom na more, u gore itd? pise da se ne smije ali vjerojatno ljudi jesu ponijeli ga sa sobom.. ima li kakvih sankcija?
Ako ne budes koristio fiksni dio homeboxa sanse da te skuze se smanjuju. Zato sto fiksni telefon ima zupanijski predbroj koji je vezan uz zupaniju. Npr. 051 je primorsko goranska zupanija, 052 istarska zupanija itd.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 22:27   #5537
Apsolutno to nema veze s tim. Vipnet može locirati uređaj čim je spojen na baznu stanicu. Ukoliko skuže, imaju pravo raskinuti pretplatnički ugovor i naplatiti penale za raskid. Nije preporučljivo igrati se s time.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 09:53   #5538
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Apsolutno to nema veze s tim. Vipnet može locirati uređaj čim je spojen na baznu stanicu. Ukoliko skuže, imaju pravo raskinuti pretplatnički ugovor i naplatiti penale za raskid. Nije preporučljivo igrati se s time.
fiksni ne bi koristio...

e pa to me zanima, jesu li ikome to napravili? raskinuli ugovor i penale naplatili?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 11:48   #5539
Bok ekipa, ovako...

Prije par dana smo uzeli Vipov Homebox Duo (net i telefon), i iako je brzina solidna i signal je do kraja, imamo problema s "Resolving host" greškama koje se odnose na DNS.

I da, probao sam i s Googleovim i OpenDNS-om, nema pomoći. Afektirani su svi uređaji na mreži - kompovi izbacuju DNS greške, a smartfoni javljaju da "nema neta" (iako su spojeni na Wi-Fi). Probao sam i hard reset rutera, ništa. Ruter je Huawei B310 (firmware je updatean do kraja), taj smo dobili jer lik u Vipu kaže da druge modele više ni ne dijele.

Zanima me ima li još netko sličnih problema ovih dana s Vip Homeboxom, jer šta će mi velika brzina, kada je zbog Vipovih retardiranih DNS servera net u večernjim satima kockanje? Evo sad ujutro izgleda da radi, ali pitanje je dokle? Caka je u tome da grešku nije moguće reproducirati uvijek, ali najčešće se desi kad u Chromeu otvorim par tabova zaredom. Napominjem da takvih problema nisam imao na MAXadsl-u.

Eto pitam ovdje vas, prije nego se bacim na maltretiranje službe za korisnike.
TMHKR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 19:44   #5540
VIP HOMEBOX INTERNET PROBLEM

Pozdrav svima,novi sam ovdje,ako postoji thread oko ovoga neka admini slobodno izbrišu.

Imam jedan veliki problem...
Nabavio sam homebox internet u vip-a i ne hvata mi signal na 4g mreži.
3g je pun ali brzina skidanja/slanja je 3-7/1-2.

Nalazim se u okolici Split-a
Lokacija routera je u podrumu na sjevernoj strani kuće,dobio sam sa router-om 2 interne antene ali su smeće - router je Huawei b310s-22

Modem sam spojio sa tv antenom pomoću coax cabela i spojio na sma kabel (uvijek nešto moram kemijati ) i hvatalo je 2 crte pa sam sada spojio na satelitski tanjur i hvata 2-3 crtice signala.
Zaboravih napomenuti da mi je antena na vrhu kuće a kabela ima jedno 25-30 metara.

Znam da se signala nešto gubi na svakom metru ali na 25-30 nez koliko
I sada dolazi glavno pitanje: Da li mi treba nekakav pojačivač signala ili nešto slično,što mi je činiti?

Pojma nemam oko ovoga,na krovu već 2 dana pokušavam okrećući antenu nešto postići,čak sam usmjerio u valjda antenu od vip-a u kaštelima (neka crvena) ali ništa, ako ne ništa prehlada me uhvatila na propuhu

Svaka mi je pomoć potrebna,

Unaprijed vam svima hvala.
ZDS88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.