Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 09:24   #1161
Quote:
mb007zg kaže: Pogledaj post
Preko zime naravno da je bila u kući jer je bila i štene
Znači li ovo da će sljedeću zimu biti vani jer neće biti štene? To nikako ne bih preporučila.

Quote:
mb007zg kaže: Pogledaj post
rekli su nam da se oni sami održavaju čistima i da im ne treba pretjerivati u čišćenju lica jer time tek možemo ugroziti to područje
Na koji način ugroziti? Izuzetno je važan redovita higijena nosne bore jer se vrlo lako može upaliti. Boru si pas nikako ne može sam održavati čistom i suhom..

Quote:
mb007zg kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, jako smo zadovoljni s njom i zbilja mogu reći kako smo ponosni što imamo čistokrvnu mopsicu iako bez papira, ali to nam ionako nije važno jer svi vide da je čistokrvna, a ti se papiri moraju platiti više od 2000 kn i oni Vam služe samo ako želite voditi svoga psa na natjecanja inače nemaju nikakvo značenje. Platili smo je 2200,00 kn i nije nam žao i to od ljudi iz Siska koji se bave samo uzgojem te pasmine i svoje štence socijaliziraju uz pomoć još jednih ljudi koji imaju zlatne retrivere, a svi znamo kako zlatni retriveri služe slijepim osobama za što ih ljudi i treniraju. Tko god se od Vas nečka za ili ne kupnju mopsa, vjerujte nećete požaliti ako se odlučite za! Mopsići su zakon! :-) živjeli
Mopsići jesu zakon, ali ovo što u zadnje vrijeme sve češće srećemo, na žalost nema veze s mopsićima. O bolestima da i ne govorimo A sve zbog ovog gore citiranog!

Pozdrav od jednog devetogodišnjeg dedice koji pršti od zdravlja, uvijek je gladan i sve mu je fino
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 15:00   #1162
Quote:
mb007zg kaže: Pogledaj post

Sve u svemu, jako smo zadovoljni s njom i zbilja mogu reći kako smo ponosni što imamo čistokrvnu mopsicu iako bez papira, ali to nam ionako nije važno jer svi vide da je čistokrvna, a ti se papiri moraju platiti više od 2000 kn i oni Vam služe samo ako želite voditi svoga psa na natjecanja inače nemaju nikakvo značenje. Platili smo je 2200,00 kn i nije nam žao i to od ljudi iz Siska koji se bave samo uzgojem te pasmine i svoje štence socijaliziraju uz pomoć još jednih ljudi koji imaju zlatne retrivere, a svi znamo kako zlatni retriveri služe slijepim osobama za što ih ljudi i treniraju.
Oprosti, ali moram pitat. Jel to što si napisala, ne samo ovo boldano, nego sve skupa neka zajebancija ili ti u sve to zaista vjeruješ?
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 16:35   #1163
Pozdrav!

Planiramo nabaviti mopsa početkom iduće godine. Zanima me ako imate savjet za uzgajivačnicu? Njuškala sam po netu, ali sam užasno zbunjena (preloše web stranice, nepotpune informacije i sl.).
nosupergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 21:59   #1164
Da sada kupujem mopsića moj izbor bi bila uzgajivačnica Corona Croatica.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 16:59   #1165
Pozdrav svima,
od jucer smo ponosni vlasnici 4 godine stare kujice Mopsa.
Prije svega pesek je stvarno odlican, miran, jos uvijek istrazuje stan i kvart ali imam nekoliko pitanja pa bih bio presretan za koji dobar savjet.

Bivsi vlasnici su zapostavili ovog divnog peseka. Koliko sam skuzio bio je u box-u zajedno sa Aljaskim malamutima i koliko god oni tvrdili da su se brinuli o njemu to nije bas istina.
Preuzeli smo peseka u groznom stanju, smrdio je uzasno, izmet i ostale prljavstine bili su slijepljeni po njemu te je bio vidno isprepadan (mozda i zbog novih vlasnika). Okupali smo ga sa samponom za pse, ugostili ga sa svim pripadajucim stvarima i odmah se isti dan uklopio u nasu svakodnevnicu. Setnjice u kaputicu 3 puta dnevno, hrana dva puta dnevno po pola casice i razigrana djeca koja bi se mazila sa njime.

Obzirom da ga je zena imala uz sebe u autu dok smo ga vozili kuci redoviti je priljepak za njom pa kud ona po stanu tud i Kiara (kujica).

Po meni malo je deblja nego bi trebala i iz setnje se vrati u svoj krevetic i samo spava do nove setnje - prava mala ljencina.

Pitanjca koja me zanimaju:
Znam da ne moze odmah izgubiti smrad sa kojim je dosla (iako je sada vec puno drugcije nego je dosla smrad je jako prisutan)Na koji nacin da ju dovedemo u red najbolje a da ju ne traumatiziramo u startu?

Obzirom da je tek dosla da li je normalno da je toliki ljenjivac i nezainteresirana za igru (frend mi ima mopsa i vrlo je zaigran a i citajuci po netu pise da su Mopsovi jako zaigrani)?

Nokti na nogama uzasno su dugacki pa bi za pocetak obavili taj zadatak na pravom mjestu te me zanima koliko se to uopce cesto radi?

Za pocetak ovoliko od mene.
Lijepi pozdrav i hvala

Using Tapatalk
__________________
///\\\www.dks-media.net///\\\
Johny3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 18:06   #1166
Quote:
Johny3d kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
od jucer smo ponosni vlasnici 4 godine stare kujice Mopsa.
Prije svega pesek je stvarno odlican, miran, jos uvijek istrazuje stan i kvart ali imam nekoliko pitanja pa bih bio presretan za koji dobar savjet.

Bivsi vlasnici su zapostavili ovog divnog peseka. Koliko sam skuzio bio je u box-u zajedno sa Aljaskim malamutima i koliko god oni tvrdili da su se brinuli o njemu to nije bas istina.
Preuzeli smo peseka u groznom stanju, smrdio je uzasno, izmet i ostale prljavstine bili su slijepljeni po njemu te je bio vidno isprepadan (mozda i zbog novih vlasnika). Okupali smo ga sa samponom za pse, ugostili ga sa svim pripadajucim stvarima i odmah se isti dan uklopio u nasu svakodnevnicu. Setnjice u kaputicu 3 puta dnevno, hrana dva puta dnevno po pola casice i razigrana djeca koja bi se mazila sa njime.

Obzirom da ga je zena imala uz sebe u autu dok smo ga vozili kuci redoviti je priljepak za njom pa kud ona po stanu tud i Kiara (kujica).

Po meni malo je deblja nego bi trebala i iz setnje se vrati u svoj krevetic i samo spava do nove setnje - prava mala ljencina.

Pitanjca koja me zanimaju:
Znam da ne moze odmah izgubiti smrad sa kojim je dosla (iako je sada vec puno drugcije nego je dosla smrad je jako prisutan)Na koji nacin da ju dovedemo u red najbolje a da ju ne traumatiziramo u startu?

Obzirom da je tek dosla da li je normalno da je toliki ljenjivac i nezainteresirana za igru (frend mi ima mopsa i vrlo je zaigran a i citajuci po netu pise da su Mopsovi jako zaigrani)?

Nokti na nogama uzasno su dugacki pa bi za pocetak obavili taj zadatak na pravom mjestu te me zanima koliko se to uopce cesto radi?

Za pocetak ovoliko od mene.
Lijepi pozdrav i hvala

Using Tapatalk
Pozdrav! :-)

Ovo me vratilo 10ak godina unatrag kada smo mi udomili naseg mopsica. Kada sam ujutro usla u sobu u kojoj je spavao pozlilo mi je

Ako je bio tako slijepljen s izmetom, okupajte je nakon par dana ponovo. Nece joj nista biti.
Obavezno pogledajte nosnu boru koja zna jako smrdit ako se ne odrzava, lagano joj to obrisite s vlaznom krpicom i dobro posusite.
Bora se mora redovito odrzavati.
Takoder pogledajte jesu li usi ciste.

Ja svojem rezem nokte otprilike jednom mjesecno, nekad cesce, nekad rjede ovisi kako mi se da jer je uzasno nemiran kada to radim. Jako mu brzo rastu, ne hoda puno betonu pa ih i ne trosi.

Moj opcenito nije bas aktivan, sad je vec stariji, ali nije bio pretjerano aktivan ni u mladim danima.
Mozda je i ona takva, a mozda joj jednostavno treba vremena da se potpuno opusti, pa tek je jedan dan kod vas.

Kako se vasa curka vezala uz zenu, tako je moj vezan uz moju mamu. Prvu noc je spavao s njom i od tada kud ona, tu i on Apsolutno je uvijek pod njenim nogama.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 20:26   #1167
Mops

Ja bih samo dodao da bi bilo dobro u veterinarskoj ljekarni kupiti tabletu protiv unutarnjih parazita, tko zna kad je ociscena od njih.

Nokte onome tko zna sto radi (veterinar), lako je zeznuti i onda nastaje velika trauma za psa pa ce ih kasnije biti jos teze rezati.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 20:48   #1168
Srijeda je dogovorena kod veterinara posto su mi evo rekli da nije kod njihnikada cjepljena i da nema nikakvu knjizicu ni nista.

Izgleda da ce ova kraljica krenutni sa tretmanom uljepsavanja od prvog dana

Using Tapatalk
__________________
///\\\www.dks-media.net///\\\
Johny3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 21:32   #1169
Toliko o tome koliko se brinulo o njoj, barem joj se sad posrecilo
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 21:43   #1170
Pokusat cemo se potruditi da joj nikad ne bude dosadno te da dobije adekvatnu podrsku u vracanje u normalu peteroclana smo obitelj pa ce uvijek netko biti uz nju

I da zaboravio sam napomenuti da je do sada jela sve sto joj se dalo (rijeci bivseg vlasnika) ali prihvatila je klopu za peseke tako da cemo vidjeti u kojem smjeru ce ici .

Using Tapatalk
__________________
///\\\www.dks-media.net///\\\
Johny3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 21:59   #1171
smrad može biti i od upaljenog grla ili ušiju, pa i kože, a moguće je i od neadekvatne prehrane.
nisu svi psi istog karaktera, možda se ne igra jer se nikad nije naučila igrati ili su malamuti bili pregrubi pa je zato igra plaši, možda je samo tip koji nije za igru. ako joj se rebra ne mogu lako napipati, odmah na dijetu. nije to pasmina koja dobro podnosi višak kilaže.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 22:42   #1172
Ma smrad je onako ... Kako bi opisao stajski (dijete sam sa sela pa mi je najlakse tako opisati ne znam kako bi drugacije opisao) bas po izmetu.

Sto se tice rebara moze se opipati i po izgledu bi rekao da je sve 5 sad ce ona jos malo do forme doci

Danasnji dan je malo aktivnija sad poslijepodne cak je pocela malo mrckati do sad ni traga ni glasa

Using Tapatalk
__________________
///\\\www.dks-media.net///\\\
Johny3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:05   #1173
Kako je vaš stari mopsić?

Pozdrav svim vlasnicima i budućim vlasnicima mopsića.

Zašto je ova tema tako mrtva?

Uglavnom ja sam jedna novija vlasnica jednom jako starog mopsića. Prvo je ušao lagano u naš život, a prije malo manje od godinu i završio kod nas. Nažalost bivši vlasnik se i nije najbolje brinuo o njemu, a tu je i dosta tegoba koje su došle sa starošću. Recimo vid, tu veterinar kaže da ima par dijagnoza, oči su mu bile i dosta upaljene to smo većinom riješili, ali muči ga suhoća i onda skupljanje bakterija i sluz, što redovno čistimo i dajemo mu umjetne suze pa je to i ok dok se tretira. On je inače poprilično slijep i zna se zabiti vani u nešto. Ali služi se njuhom, vodimo ga na lajni, nekakve sjene vjerujem da i vidi, po stanu se i naučio kretati tako da to se i ne primjećuje toliko.

Zubi su mu isto u dosta lošem stanju, prednji ali to je kriv bivši vlasnik mi sada tu ne možemo puno učiniti i s obzirom na starost. Trudimo se davati mu mješanu hranu ( tvrdu i meku ), prvo mu namočiti. Inače jedan je veliki proždrljivac i obožava jesti, sve bi jeo...nisam se pohvalila da ima 12 kg. Veterinarka veli da je to ok, jer oni jesu malo buckastiji a i ne mislim ga sada po stare dane nešto mučiti s nekim djetama, bitno je da ima kondicije, da se kreće. Dok dobro jede sam zapravo sretna, ali pazimo da se ne deblja više.

Što se ostalih svih stvari tiče stvarno je ok s obzirom na godine. Zaboravila sam napomenuti i da se brzo "uspuše", to je ono kada počne ubrzano disati i jezik van, posebno u toplijim mjesecima. Sada je to ok. Ali to je isto uredu obzirom na godine. Nije on za neke dulje šetnje, hodanje. Malo je onako lijenjivac a i godine su tu. Ali ide vani obavezno tri puta na dan, to su kraće šetnje ili čisto boravak vani, gdje se on kreće u nekom užem području, njuška i sl.

Dosta ja toga napisa...uglavnom moje pitanje je kako je vaš stari mopsić? Ako netko ima starca? I koliko oni od prilike žive? Da li poznajete nekog starca? Ja sam čitala 12-15 godina u prosjeku.

Nisam ni napisala, naš će imati 16 godina u sječnju. Tako mu piše u putovnici. Mi smo svjesni da on može ugonuti u svakom trenutku, zbog godina, iako se za sada čini da se drži jako dobro. U svakom slučaju trudimk se ovu starost učiniti mu što ljepšom.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:38   #1174
Pozdrav,

Da li je MOPS JOŠ ZIV I ZDRAV
Ne razumijem šta ste htjeli postići sa Mopsom od 16 god.
Ja bi osobno bio jako zalostan da mi ugine pas kojeg sam zavoilo,
ali...

Ujedno imam Mopsa od 10 mjeseci,sa svim papirima i svom njegom koja je potrebna,cijepljenj,hrana i ostalo.
Nije mi jasno kako ljudi mogu Mopsa ostaviti samog jer moj to tesko prozivljava i za kraće vrijeme,jednostavno traze da budete sa njima i gotovo!!!

Najvjernija i najodanija životinjica koju sam vidio,savrseno odan i veseli se ko da me nije vidio 100 godina.

Pozdrav svim MOPSIĆIMA

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.09.2017. at 23:37. Reason: spajanje postova - koristiti edit
šilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:29   #1175
pa naučiš ga da bude sam doma, ne vidim problem u tome
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:04   #1176
Quote:
šilo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li je MOPS JOŠ ZIV I ZDRAV
Ne razumijem šta ste htjeli postići sa Mopsom od 16 god.
Ne razumijem ovo pitanje: što sam htjela s njim postići?

''Postići'' nisamo htjeli ništa. Htjeli smo mu pružiti dom i ljubav i to smo i napravili. To što je star ne znači da ne zaslužuje da ga netko udomi.

Moje pitanje bilo je upućeno vlasnicima starijih mopseva, da vidim da li ih možda ima ovdje , koliko su im stari psi i sa kakvim se tegobama susreću po stare dane.

Pas je još uvijek živ i hvala Bogu i zdrav. Sve ove tegobe koje sam navela gore su vezane za njegove godine. Možda je i nama to sve na prvu bilo malo neobično, žalili smo ga, ali sada smo se navikli. Pa pobogu ni čovjek nije istog zdravlja/kondicije/želje za kretanjem sa 20, sa 50 i sa 80 godina. On normalano funkcionira u skladu sa svojim godinama. A zaista je predobar pas.

A ovo što si napisao da ti pas ne želi ni ostati na kratko sam doma. Kao što ti je netko već savjetovao i ja se pridružujem savjetu, nauči ga. Naravno da ne želi ako ga nisi naučio. Ovaj naš recimo sasvim normalno ostane sam, jer je tako naučio. Iako smo sada u sitaciji da rijetko da je sam duže od par sati. Ali vjerujem da većina ljudi radi ili ide u školu/ na faks, tako da mora psa ostaviti samog i na po 8-10 sati. I to je meni ok, sve dok provode s njim slobodno vrijeme/vikende i ako pas nije zakinut za osnovne potrebe kao što su obavljanje nužde na vrijeme, voda i hrana.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 00:11   #1177
koliko vidim popularnost pasmine se svela na štanc, u RH ima svega nekoliko registriranih uzgajivača i većina pasa ode van , žao mi je da sve više viđam mopseve iz kućnih legala
petsonlyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 13:39   #1178
Pozdrav. Razmisljam o kupovini Mops-a, pa me interesuje sta trebam pripremiti u stanu prije same kupovine te sa koliko sedmica je najbolje da primim Mopsa? I da li neko moze preporuciti provjerenog uzgajivaca u BiH?
mad mike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.