Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 00:00   #481
Danas sam čula za neke injekcije koje ne idu preko socijalnog, koštaju 3-4000 kn, daju se u kralježnicu i "traju" cca 2 godine. Znate nešto o tome? Priča je iz inozemstva, pa me zanima kako je to kod nas.
Godiva, Zagreb je u pitanju.

Zadnje uređivanje anita : 08.04.2017. at 00:03. Reason: dopuna
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:57   #482
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Danas sam čula za neke injekcije koje ne idu preko socijalnog, koštaju 3-4000 kn, daju se u kralježnicu i "traju" cca 2 godine. Znate nešto o tome? Priča je iz inozemstva, pa me zanima kako je to kod nas.
Godiva, Zagreb je u pitanju.
O injekcijama koje spominjete ne znam ništa, a i ne bih na takvu opciju išla bez propisno odrađene dijagnostike, s obzirom da se radi o dugotrajnom jakom pogoršanju.

Od fizijatara u Zg za kralježnicu na dobrom glasu je, koliko znam, npr. dr. Stjepko Bućan iz Poliklinike Ligament.

Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 23:40   #483
Upravo sam htjela napisati preporuku za dr.Bucana u Ligamentu, ali vidim da je Godiva vec napisala
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 01:09   #484
Hvala za preporuke. U međuvremenu sam se sjetila i Sv. Katarine u Zaboku pa sad "kopam" i u tom smjeru.
Mislim da ću i sama otići do mamine dokice i pitati je kakva je njezina strategija, što joj je sljedeći korak. Čini mi se da ona moju mamu uopće ne doživljava. Kaže mama da, kad joj postavi konkretno pitanje, ova samo šuti i gleda u ekran.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:21   #485
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Hvala za preporuke. U međuvremenu sam se sjetila i Sv. Katarine u Zaboku pa sad "kopam" i u tom smjeru.
Mislim da ću i sama otići do mamine dokice i pitati je kakva je njezina strategija, što joj je sljedeći korak. Čini mi se da ona moju mamu uopće ne doživljava. Kaže mama da, kad joj postavi konkretno pitanje, ova samo šuti i gleda u ekran.
Jer nema pojma kud bi s njom ili je boli briga i to se neće promijeniti. Nemojte bez veze gubiti vrijeme na njenu doktoricu, očito od nje neće biti koristi. Fizikalna terapija koju možete dobiti preko HZZO-a ionako je uglavnom očajno loša i čeka se vječno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:41   #486
Hvala još jednom. Proguglala sam i Ligament i po svemu sudeći to je nešto jako, jako dobro. Jedino malo tko navodi neke okvirne cijene, a niti oni na svojim stranicama nemaju ništa o tome.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 09:22   #487
Nazovete pa pitate.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:17   #488
Pozzz,

Jel mi moze netko objasniti dijagnozu mialgia.
Imam 33 godine.
U cetvrtak me pocelo boliti oko desne lopatice pa put vrata i desne ruke, ono na određene pokrete, kao da te ukoci nesto. I sad, od cetvrtka se to pogorsavalo, najgore je bilo kad lezim, ne mogu se namjestiti u krevetu, lose sam spavala. Petak vec smeta i kad idem sjest i naslonit se.... Sa petka na subotu nista nisam spavala jer me u svakom polozaju boli. I tsko jucer ujutro otisla na hitnujer nisam mogla dignit ruku za umit se, sagnit se... Nista. I na hitnoj me prime, daju inekcije apaurina, deksametazon i neklofen napisu dijagnozu i puste kuci. Nakon sto sam odspavala bila sam relativno ok, s povremenim bolovima.. Al evo danas opet. Nije jako kao jucer ujutro, al opet mi se tesko namistit i u sjedecem i u lezecem polozaju, a uz to su mi se jsvili i bolovi u krizima. Sta da radim? Inace radim poluuredski posao, od 8 sati, sigurno 5 sjedim pred kompjuterom, a tri šetam, inace treniram u teretani, s tim da sam ovaj cijeli tjedan pauzirala.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:14   #489
Bolujem od kifoze i djelomične skolioze dugi niz godina.
To mi je tako dijagnosticirano prije cca 8 godina i preporučene su mi vježbe (plivanje) što sam zanemario jer stanje se nije pogoršavalo sve ovo vrijeme.
Doduše, nije išlo niti na bolje, a kako i bi bez ikakvih cijanih vježbi.
Danas sam napravio rendgen kompletne kičme i čekam nalaze. Također, preporučeno mi je tjedan dana pit po jedan Diclac DUO 75 mg. Ne znam baš kako bi mi te tablete mogle pomoći, u tjedan dana pogotovo, ali dobro, pit ću ih.

Ono što me zanima, što sad slijedi kod takvih bolesti leđa? Ako pretpostavimo da nemam neka značajna zakrivljenja ali bih se volio riješiti konstantne boli u donjem dijelu leđa i da mogu dići i teret teži od 10ak kg bez da osjetim. Ima li fizikalna terapija ikakvog smisla? Ili da samo radim samostalno neke vježbe na suhom i plivanje? Može li kiropraktičar biti od koristi kod kifoze i skolioze?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:27   #490
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Bolujem od kifoze i djelomične skolioze dugi niz godina.
To mi je tako dijagnosticirano prije cca 8 godina i preporučene su mi vježbe (plivanje) što sam zanemario jer stanje se nije pogoršavalo sve ovo vrijeme.
Doduše, nije išlo niti na bolje, a kako i bi bez ikakvih cijanih vježbi.
Danas sam napravio rendgen kompletne kičme i čekam nalaze. Također, preporučeno mi je tjedan dana pit po jedan Diclac DUO 75 mg. Ne znam baš kako bi mi te tablete mogle pomoći, u tjedan dana pogotovo, ali dobro, pit ću ih.

Ono što me zanima, što sad slijedi kod takvih bolesti leđa? Ako pretpostavimo da nemam neka značajna zakrivljenja ali bih se volio riješiti konstantne boli u donjem dijelu leđa i da mogu dići i teret teži od 10ak kg bez da osjetim. Ima li fizikalna terapija ikakvog smisla? Ili da samo radim samostalno neke vježbe na suhom i plivanje? Može li kiropraktičar biti od koristi kod kifoze i skolioze?
Nisam neki fizijatar ili tako nešto ali neke vježbe su itekako dobrodošle (ali niti je ih ne radim ):Ja osobno idem brzo na vertebroplastiku radi steoporotičnih punknutih pršljena.Jedva čekam da rješim jer več 5 mjeseci gutam tablete za bolove i nadam se da bude u redu.Samo niko mi se ne javlja u vezi vertebroplastike :dali je netko to napravio i kako mu je sada.....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 02:18   #491
Lijekovi protiv boli kod ukliještenja živcau kičmi - hitnije

Ovako to me vec dva tri dana muci, drugi put u zivoztu ovako neizdrživo,
pa sma prvo otiso u apoteku kupit ibuxedn (to jest imao sma ga nesto doma od zadnje gripe valjda).
Pa smakupio jos jednu kutiju.
Pa vise nije djelovao, tj u roku 12 sati sam popio 3 tablete (mozda i malo vise) a to je citam dnevna doza.
A nisma mogao sjediti lezatini nista.
Onda sma u biti dosoa u dezurnu kliniku ob. medicine jucer oko 19, tam su mi prepisali Dexoman. Taj prasak sam ueo samo jedno jer mi je djelovao 2-3 puta slabije od ibuxina (ibuxin je inace 400mg ibuporfen)

Onda samoko 11 otiso na hitnu di su mi dali oko 12 injekciju pise Voltaren/Normabel amp. im

To je djelovalo maksimalno 4 sata.
Onda sma oko pola sedam otiao opet na hitnu po novu injekciju, pa su m dali injekiju u oba guza,
Votaren 75mg + 10 mg Normabel + Dexamethason 8mg

To nije pocelo djelovati bas brzo ali je onda fino djelovalo i tek 12 satikasnije otprilike sampoceo osjecai lagnaiju neugodu. Sad u 11 sam oppet popio ibuprofen 400mg - inace cesto radim po noci za racunalom, pa ao bude dovoljno mislim opet za 6 sati u 4 ppit jos jedna ibuprofen takav. (a pod iskusenjem sam da ppjem jedan i pol ili dva jer mi zbllaj vise ne djeluje bas nesto)
Ne znamsad se vec malo bojim jer bolovi rastu prema srednjima (kad postanu jaki odna su neizdrziivi tj moram šetkat okolo ko zombi ako ne i uzdisat), a ne da mi se gnjaviti opet ljude u hitnoj.

Moje pitanje je u biti, dobio sma od nekoga i tablicu voltaren retarda. Ne znam jeli to bas jako nedozvoljeno malo primiješati ta dva lijeka?

(jer prije nego sto sma skuzio da se ti lijekovi ne smiju mijesati, pii sam andol petso i recimo 200mg ibuprofena - inae jako rijeto pijem lijekove)

I ne znam da li bi mi voltaren retard mozda bio bolji od ibuprofena.

A drugo pitanje je, zar mi ne moze lijecnik prepisati dva lijeka - tipa ibuprofen + neki za živce?

(jednom davno prije 5-6 goidna sma imao isto takvo uklještenje, i doktor mi je prpeisao dva takva lijeka, iako mislim da sma tad imao jos jace bolove, i nisu mi ta dva lijeka nesto strasno pomgla, opet me budilo po noci, a nisam se sjetio/znao ic na injekciju)

PS: Inace imam susjedu stariju zenu i krupniju sve je nešto boli, ona pije ibuprofen prašak 2X800mg svako večer , a ako je popodne bez obzira na to zaboli onda popije i bar jedan voltaren

Zadnje uređivanje goranbo : 06.11.2017. at 02:32.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 03:39   #492
Sad am opet bio na hitnoj nkikog bas nema pa me nisu ni primili, nisam zivotno ugrozen sto je dobra vijest
Pito sam nabrziu jel smijem ta dva ibuxina popi odjednom veli moze (ali nisam reko da sma popio zadji u 11 inest sti al dobro sad nece stetit)
Pa ujtro kod toktora ne znam jel od 7 il od osam, ne znam dal cuu medjuvremenu puno setkat po stanu ko idiot
A ovaj voltaren retard mi se ne da bas isprobavat, neznam dal ce djelovat a ono isam u poziciji da riskiram, a i ije rapid nego retard, taj sto imam (od susjeda - i jos mi susjed veli ha popij te dvije jel od jedne ti nece nist djelovat, haha ). Kad se prosecem malo pohladnoci onda mi malo popusti, ne znma dal bi bilo dobro i led stavljat na mjestogdje boli mislim da bi moglo.

PS: ne znam inace da li kava pogorsava te bolove koji potjecu tak od nekog kao ukliještenja živca...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 06:31   #493
Pozdrav svima,

Pročitao sam većinu postova ovdje ali i dalje ne vidim svjetlo na kraju tunela. Kao dijete sam pao i slomio kralježnicu, mislim da je bio 3.kralježak ispod vrata. Nisu me previše leđa mučila dok nisam prestao sa kickboxom. Od onda muku mučim i sve je gore, zadnjih par tjedan jedva sjedim na poslu. Najviše me boli između lopatica kao da mi netko nož pritišće u jednu točku. Bio sam 2x po 10 tretmana na dekompresiji kralježnice i to je donekle pomoglo ali se bol vraća. Bio sam 2x na fizikalnim terapijama, skoro svaki dan vježbam vježbe sa fizikalne ali je bol samo veća,to se više ne da izdržati. Čekam na magnetsku rezonancu 3 godine...
Trudim se uspravno držati i koristio sam steznike pa onaj jastuk koji se stavi na vrat i napuše ali ništa ne pomaže, mene i dalje najmanje 70% dana jako bole leđa i to zadnjih 5 godina najmanje. Ima li tko kakvi savjet ili ide ona!, skrati mu muke da se ne pati ?
Zurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:59   #494
Sad sma bio kod svog obiteljskog ljecnika (20km od mene nnejdem često lječniku pa ga nisma mijenjo nakon selidbe), a sumi dali istu onu jacu injekciju i prepiso mi je normabel 5mg + Skudexa 75/25mg.
Kad me popusti injekcija onda cu topoceti piti valjda ce biti dovoljo a nadam se i prestanku bolova. Umedjuvremenu sam i promijenio lijecnika jer ovaj ima radno vrijeme na pet mjesta istaknuood 7:00 a doso je tek poslije pola devet (u nekoj seoskoj ambulanti znaic neama nikakvog posla prije osim doslovno ispijanja kave )
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:28   #495
Voltaren i Normabel je standardna kombinacija koja se daje kod uklještenja živca.
Opasno je (i nema smisla) kombinirati različite vrste lijekova protiv bolova i uzimati doze više od propisanih!
Strpljenja, problem neće nestati preko noći (nego kroz cca 1-2 tjedna).
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:31   #496
Quote:
Zurus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Pročitao sam većinu postova ovdje ali i dalje ne vidim svjetlo na kraju tunela. Kao dijete sam pao i slomio kralježnicu, mislim da je bio 3.kralježak ispod vrata. Nisu me previše leđa mučila dok nisam prestao sa kickboxom. Od onda muku mučim i sve je gore, zadnjih par tjedan jedva sjedim na poslu. Najviše me boli između lopatica kao da mi netko nož pritišće u jednu točku. Bio sam 2x po 10 tretmana na dekompresiji kralježnice i to je donekle pomoglo ali se bol vraća. Bio sam 2x na fizikalnim terapijama, skoro svaki dan vježbam vježbe sa fizikalne ali je bol samo veća,to se više ne da izdržati. Čekam na magnetsku rezonancu 3 godine...
Trudim se uspravno držati i koristio sam steznike pa onaj jastuk koji se stavi na vrat i napuše ali ništa ne pomaže, mene i dalje najmanje 70% dana jako bole leđa i to zadnjih 5 godina najmanje. Ima li tko kakvi savjet ili ide ona!, skrati mu muke da se ne pati ?
MR, EMNG, akupunktura, a ovisno o nalazima daljnja obrada specijaliste.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:12   #497
Bolovi u krizima od predugog spavanja

Znam da cudno zvuci, Ali ovo mi se redovito desava kad oodspavam 12 i vise sati. Kao danas npr. I znam da ce proci za 2,3 dana ali svejedno me zanima medicinsko objasnjenje ovog fenomena?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:30   #498
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Znam da cudno zvuci, Ali ovo mi se redovito desava kad oodspavam 12 i vise sati. Kao danas npr. I znam da ce proci za 2,3 dana ali svejedno me zanima medicinsko objasnjenje ovog fenomena?
Laičko objašnjenje krenulo bi od neadekvatnog madraca
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:34   #499
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Laičko objašnjenje krenulo bi od neadekvatnog madraca
Ali kad 'normalno' odspavam oko 8 sati, nista me ne boli
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:38   #500
Molim Vas pomoć, savjet...... Naime, prije nekih 2 godine sam očito nešto napravila s kralježnicom ili samo istegnula tetive u rukama, ne znam. Dali kod nepravilnog sjedenja, dali kod previše tipkanja za računalom, ne znam točno. No pojavila me oštra, intenzivna bol u desnoj ruci i istovremeno u leđima malo. Otišla sam odmah kod liječnika gdje mi je preporučeno stavljati hladan oblog, mazati fastum gelom i mirovati. Što je u tom trenu i bilo moguće jer nisam radila. Par mjeseci nakon toga počela sam raditi, na godinu dana....gdje sam u par navrata morala jako puno pisati i bol se vratila. Da naglasim, to je bol gdje nisam čašu mogla podići. S tim da je počela boliti i lijeva ruka istodobno. Otišla sam opet kod liječnika, gdje sam naručena kod ortopeda. Nakon tih mjesec i pol čekanja za pregled kod ortopeda, meni se bol smirila, opet sa oblozima, kremama i doneklim mirovanjem koliko god sam mogla jer su me na poslu poštedili koliko je to bilo moguće. Tako da je ortoped ustanovio, vjerojatno preopterećenje šake , pošteda u fazi boli, stavljanje obloga i slično. I eto sada opet nakon nekoliko mjeseci nisam radila ništa naročito, bol u leđima i rukama se vratila, ali nije ona standardna jaka bol u ruci nego osjećam da je sve povezano. Boli me gornji dio leđa i bol se proteže na obje ruke... Unutarnji dio više i zapravo više me peće nego što boli. I skroz nekako do pazuha se zna protezat bol. Radim vježbe. No nije još pomoglo. Ja sam opet bila kod liječnika gdje sam ovaj puta naručena na snimanje kralježnice za mjesec dana i pregled kod fizijatra za 2 mjeseca. No sve bi to još bilo podnošljivo nekako, da ja idući tjedan ne počinjem raditi. Na neodređeno uz probni rok od tri mjeseca. A meni se bol vratila. Imate li savjet kako da si što više olakšam....jer ja naravno da neću moći (niti želim) tražiti bolovanja ili nešto.... a bojim se kako će ruka reagirati na opet puno pisanja. Molim vas pomozite savjetom, bojim se jako...
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.