Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 07:06   #241
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Gleda se vrijednost isporuka, a ne koliko je naplaceno.
Hvala.. tako sam i mislila.. sad još nešto.. Kada plaćamo pdv po računima koji nisu naplaćeni do 31.12.2016. tj u koju prijavu PDV-a ih uključujemo? U 01/2018 ili?
Vlamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:08   #242
E uspio sam ući u e poreznu, pod add-ons u IE je java bila onemogućena.

Što je ovo:

8168 dopr.mirov.gen.sol.rad.

Jel to vezano mirovinsko uz plaću? Ako da, onda kužim.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:34   #243
i evo odgovor od HGK da se treba plačati članarina iako je poduzeće u mirovanju:

Poštovani,

Skupština Hrvatske gospodarske komore donijela je Odluke o financiranju za 2016. godinu (Narodne novine br. 129/15) i 2017. godinu (NN 122/16). Odlukama se utvrđuje način financiranja Hrvatske gospodarske komore, izvori sredstava, visina, način i rokovi plaćanja obveza članica Komore te tijelo ovlašteno za nadzor nad njihovim obračunom i naplatom.


Članice Hrvatske gospodarske komore, upisane u sudski registar nadležnog trgovačkog suda, koje privremeno ne obavljaju gospodarsku djelatnost, također su u statusu punopravnog članstva u Komori za 2016. i 2017. godinu, te u tom smislu, sukladno Zakonu o HGK, članak 2., u prilici da koriste punu podršku i servis institucije, jednako kao i članice koje obavljaju gospodarsku djelatnost te ostvaruju redovan prihod.

Zaduženja članica Komore s obzirom na grupu i iznos vrše se na godišnjem nivou, a plaćanje se obavlja mjesečno. Predmetne tvrtke, odnosno one koje trenutno ne ostvaruju prihod, upisane su u sudski registar i svakako u mogućnosti u tijeku kalendarske godine pokrenuti svoje poslovanje, s ciljem ostvarivanja dobiti. Zaduženje iznosi 42,00 kune članarine, matičnoj gospodarskoj instituciji u Republici Hrvatskoj. Nadležno zakonodavstvo u kojemu se normativnim aktima reguliraju pravila iz područja gospodarstva, ne poznaje pravni položaj gospodarskog subjekta kroz termin „mirovanje“.

Skupština Hrvatske gospodarske komore spomenutim je Odlukama o financiranju, u članku 8., propisala koji pravni položaj trgovačkog društva omogućuje članici pravo na oslobađanje obveze plaćanja članarine.


Inače tekst je jako pismen u pm.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:25   #244
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
E uspio sam ući u e poreznu, pod add-ons u IE je java bila onemogućena.

Što je ovo:

8168 dopr.mirov.gen.sol.rad.

Jel to vezano mirovinsko uz plaću? Ako da, onda kužim.
to je doprinos iz plaće MIO 1.st.
računa se 15% iz bruto plaće
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:38   #245
Quote:
basiva kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanimaju me PDV MU i PDV MI..ako netko više zna..naime obrtnik kupuje i prodaje rabljena vozila te ima autoservis..ne mogu nigdje naći nešto više o takvom vođenju knjiga...hvala puno..
Itkoo ištaa, pliizz
basiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:44   #246
Quote:
Vlamar kaže: Pogledaj post
Hvala.. tako sam i mislila.. sad još nešto.. Kada plaćamo pdv po računima koji nisu naplaćeni do 31.12.2016. tj u koju prijavu PDV-a ih uključujemo? U 01/2018 ili?
Poštovani, ponavljam post. Dobila sam informaciju od savjetnika Rrif-a da po njemu plaćamo pdv u trenutku kada računi budu plaćeni u 2018.g. Jako mi je bitno i hitno pa još jednom molim ako netko zna da provjerim tu informaciju??
Vlamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:14   #247
Quote:
Vlamar kaže: Pogledaj post
Poštovani, ponavljam post. Dobila sam informaciju od savjetnika Rrif-a da po njemu plaćamo pdv u trenutku kada računi budu plaćeni u 2018.g. Jako mi je bitno i hitno pa još jednom molim ako netko zna da provjerim tu informaciju??
Ajme meni , nemoj se ljutit al kako radiš u rač. a nisi se informirala ni za temeljne stvari pa čak niti nisi u stanu smisleno postaviti pitanje?

Neznam našto si mislila/o ali ako ti je firma u "sustavu pdva prema napl. naknadama" pdv obveza nastaje u trenutku naplate izdanog računa.

Ipak bi možda trebalo licencirati ovu rač. profesiju
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 07:05   #248
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Ajme meni , nemoj se ljutit al kako radiš u rač. a nisi se informirala ni za temeljne stvari pa čak niti nisi u stanu smisleno postaviti pitanje?

Neznam našto si mislila/o ali ako ti je firma u "sustavu pdva prema napl. naknadama" pdv obveza nastaje u trenutku naplate izdanog računa.

Ipak bi možda trebalo licencirati ovu rač. profesiju
Poštovana, obzirom da ste me popljuvali a očito niste pročitali prethodne postove i o čemu se radilo dolje navodim prethodno napisano. Naravno da poduzetnici koji su u sustavu PDV-a prema naplaćenim naknadama plaćaju pdv u trenutku naplate no to nije bila tema mojeg pitanja. U nastavku su prethodni postovi i odgovori

Quote:
Vlamar kaže: Pogledaj post
Poštovani, da ne otvaram novu temu ako je već ima a ne mogu ju naći. Radi se o firmi koja je u sustavu PDV-a po naplaćenim naknadama. Naime, zablokirala sam a u gužvi sam pa ne stignem istraživati.. Dakle, firma je od 2015.g. u sustavu PDV-a po naplaćenim naknadama. Sada kada pogledam promet (fakturirano u 2017.g. sa PDV-om) do 30.09.2017. klijent ima oko 3.500.000,00 kn prometa (sa PDV-om) tj oko 2.800.000,00 kn prihoda. Evidentno je da promet prelazi 3.000.000,00 kn, no kada pogledam Iru po naplaćenim naknadama do 30.09.2017. tada mi je bruto naplaćeno cca 2.500.000,00 kn tj cca 2.000.000,00 kn neto. Ono što me muči, koji od navedenih prometa na kraju godine gledam kao uvjet za ostanak ili izlazak iz sustava PDV-a po naplaćenim naknadama? Do sada sam imala prilično čistu situaciju (promet je bio manji od 3.000.000,00 kn) i to mi je jedini takav poduzetnik pa sam jednostavno zablokirala. Također koliko mi je poznato sustav po naplaćenim naknadama može se primjenjivati i sa aspekta poreza na dobit pa ako je to moguće to bi mu u ovom slučaju bilo prilično značajno.
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Gleda se vrijednost isporuka, a ne koliko je naplaceno.
Quote:
Vlamar kaže: Pogledaj post
Hvala.. tako sam i mislila.. sad još nešto.. Kada plaćamo pdv po računima koji nisu naplaćeni do 31.12.2016. tj u koju prijavu PDV-a ih uključujemo? U 01/2018 ili?
Vlamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:58   #249
Bez komentara
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:16   #250
Žao mi je čovjeka kojemu vodiš knjige pa ću ti reći da još uvijek nije prešao prag od 3.000.000 jer se gledaju ostvareni primitci u protekloj godinu, odnosno prihod
(bez PDV-a) do 3.000.000,00 kn.
Treba probati zaustaviti izdavanje rač. u ovoj godini ili ako za to ima osnove prigode od izdanih računa staviti na odgodu u iduću godinu jer se realizac. očekuje npr. u idućoj...
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:47   #251
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Žao mi je čovjeka kojemu vodiš knjige pa ću ti reći da još uvijek nije prešao prag od 3.000.000 jer se gledaju ostvareni primitci u protekloj godinu, odnosno prihod
(bez PDV-a) do 3.000.000,00 kn.
Treba probati zaustaviti izdavanje rač. u ovoj godini ili ako za to ima osnove prigode od izdanih računa staviti na odgodu u iduću godinu jer se realizac. očekuje npr. u idućoj...
Obzirom da imam toliko kulture suzdržat ću se od komentara
Vlamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:04   #252
I red je da budeš kulturna obzirom da sam ti odgovorila na dva pitanja.
Umjesto da se zahvališ ti bi bila nekulturna jer te vrijeđa što sam ti
ukazala na to da ne znaš osnovne stvari da bi mogla obavljati posao koji ti
je povjeren.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:45   #253
Potrebno je napraviti ispravak poreza na dobit i naravno samim time i GFI, vidim da treba novi GFI predati uz zahtjev, postoji li zahtjev za stranicama fine ili je to zahtjev u slobodnoj formi?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:31   #254
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Potrebno je napraviti ispravak poreza na dobit i naravno samim time i GFI, vidim da treba novi GFI predati uz zahtjev, postoji li zahtjev za stranicama fine ili je to zahtjev u slobodnoj formi?
Samo im pošalješ mail na: [email protected] u slobodnoj formi, objasniš da trebaš mijenjati i da ti deaktiviraju već poslani. I stvarno naprave to brzo,čak isti dan.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:37   #255
Molim nekog tko ima volje da mi pokaže način knjiženja fin. leasinga za osobno vozilo sada u 2017.godini:

nabavna c. 150.000
pdv 37.500
ukupno 187.500

učešće 50.000
mjesečna rata 3.000

i kako bi to izgledalo u 2018. god.

Zahvaljujem
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:29   #256
OPG

Gledam neka pojašnjenja o paušalnim porezima i nije mi jasno:

• primici OPG-a:
• do 80.500 nije obveznik poreza na dohodak ...

•Godišnji paušalni porez na dohodak PO NOVOME OD 01.01.2017:
•Ostvareni primici od 0,00 do 85.000,00 - godišnji paušalni porez na dohodak 1.530,00 kn...

Ako nije obveznik, otkud onda makar paušalna obveza?
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:12   #257
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Samo im pošalješ mail na: [email protected] u slobodnoj formi, objasniš da trebaš mijenjati i da ti deaktiviraju već poslani. I stvarno naprave to brzo,čak isti dan.
Znači, poslati im zahtjev da deaktiviraju već poslani i onda odnijeti ispravak na finu sa popratnom dokumentacijom?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:40   #258
Pozdrav..... Pitanje:
Moja firma (knjigovodstveni servis) bi pružala usluge firmi (koja se bavi prodajom) u kojoj radim kao knjigovođa.
Radilo bi se o uslugama u vezi knjigovodstva.(savjetovanje ii tako nešto)
Postoji li zabrana obzirom da se radi o istoj vrsti posla? Sve mi nešto govori da ne može....
A ja moram izdat račun svakako, pa me zanima na koju uslugu?

Hvala
petrako is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:18   #259
d.o.o. je kupio osobni automobil za koji će se obračunavati plaća u naravi 1% od nabavne vrijednosti. Nisam to dugo imala pa vas molim pomoć kod utvrđivanja nabavne vrijednosti.

nabavna vrijednost sa PDV-om je 39.485,97
posebni porez 1.301,53
ukupno 40.787,50

Ide li posebni porez u nabavnu vrijednost?
Trošak izdavanja reg. tablica je 110 kn. To ide na kl.4?
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 07:37   #260
Imam obrt kojsi se bavi turizmom. Obrt mi je cijelogodišnji i imam fisklanu blagajnu. E sad zbog prirpde posla promet imam od 4-11 mj. Trebam li za mjesece kad ne izdajem račune odjavljivati fiskalnu blagajnu preko e-porezne ili ne? I koju adresu da navedem na računima i e-poreznoj. Adresu gdje mi je štand ili moju kućnu adresu?
Anesa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.