Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 17:40   #1101
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Došlo vrijeme da i ja nabavim kontaktne leće. Doktor me uvjeravao kako to nema smisla jer je dioptrija jako mala, ali sam ja njega uvjerila da s naočalama ne mogu šetati pse
uh,moje iskustvo je - sto duze mozes bez leca (naocala) - to bolje! mislim da se oci poprilicno ulijene kad imaju pomagala. kao misici kad atrofiraju jer se ne koriste. meni je zao sto sam tako rano pocela nositi lece. u roku godinu dana sam primijetila drasticnu promjenu.
ako doktor kaze da ne treba, mozda ga je bolje poslusati....

Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
jer nemaju brisače. Naočale, ne psi.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:22   #1102
Ne mogu bez ičega. Imam zeznutu kombinaciju dioptrije i cilindara. No to je nebitno. Zanima me samo preporuka za vrstu leća.

Hvala ti na mišljenju.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:08   #1103
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Ne mogu bez ičega. Imam zeznutu kombinaciju dioptrije i cilindara. No to je nebitno. Zanima me samo preporuka za vrstu leća.

Hvala ti na mišljenju.
Sa Biofinity-em nećeš pogriješiti, odlične leće.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:33   #1104
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Ne mogu bez ičega. Imam zeznutu kombinaciju dioptrije i cilindara. No to je nebitno. Zanima me samo preporuka za vrstu leća.

Hvala ti na mišljenju.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:23   #1105
Da lie je netko narucivao nedavno sa ioptika.hr? Narucila sam nesto prosli ponedjeljak, pisalo je da je rok isporuke 3-5 dana, posiljke nema, ne odgovaraju ni na mail ni na telefon..
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:46   #1106
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Da lie je netko narucivao nedavno sa ioptika.hr? Narucila sam nesto prosli ponedjeljak, pisalo je da je rok isporuke 3-5 dana, posiljke nema, ne odgovaraju ni na mail ni na telefon..
Ja sam narucila u srijedu, cudno mi je da tracking broj ne radi, ali ne brinem jos.
Platila sam paypalom pa cu taziti povrat ako posiljka ne stigne.
Daj javi kad ti stigne.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:06   #1107
Da, ni moj tracking ne radi. Imam lagani osjecaj da necu vidjeti te proizvode, a ni novce, posto sam platila obicnom karticom.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:21   #1108
Otiđi na poštu pitati za paket ako ti još nije stigao.
Evo meni stigle jutros, moje prve Biofinity
Odmah sam ih stavila, mekše su dosta na dodir nego air optics, teško sam ih isprala. Nadam se da će mi se oči oporaviti s njima.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:36   #1109
Jucer su se javili iz ioptike, navodno da je paket stigao 11/11 i ceka u posti (nisam dobila nikakvu obavijest o tome). Da stvar bude gora, jucer sam pokusala otici u postu i bila je zatvorena, a danas sam nacula da se ta posta privremeno preselila na drugu adresu. Totalni kurslus.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:15   #1110
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Evo meni stigle jutros, moje prve Biofinity
Odmah sam ih stavila, mekše su dosta na dodir nego air optics, teško sam ih isprala. Nadam se da će mi se oči oporaviti s njima.
Moj je dojam potpuno isti. Vrlo su ugodne za nošenje, čak mi se čini da bih mogla poslijepodne s njima i "ubiti oko".

Nego zanima me što znači ovo "isprala". Ja sam ih jedva iskopala iz oka. Doslovce. Samo što ih nisam noktima iščačkala.

Mislim da ću morati nabaviti onu spravicu za vađenje leća iz oka.

Nego, zanima me još nešto, ali to ću pitati na odgovarajućoj temi.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:44   #1111
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Moj je dojam potpuno isti. Vrlo su ugodne za nošenje, čak mi se čini da bih mogla poslijepodne s njima i "ubiti oko".

Nego zanima me što znači ovo "isprala". Ja sam ih jedva iskopala iz oka. Doslovce. Samo što ih nisam noktima iščačkala.

Mislim da ću morati nabaviti onu spravicu za vađenje leća iz oka.

Nego, zanima me još nešto, ali to ću pitati na odgovarajućoj temi.
Ma imam dojam da su tanje i makanije, teze sam ih isprala s otopinom kad sam ih izvadila iz one transportne tekucine.
I da, teze se vade iz kutijice za lece.
Ali su mi na ocima bolje!!
Tek treci dan nosenja i nemam crvenila, ne mute mi se lece vec popodne, ne svrbe navecer!


Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:46   #1112
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Mislim da ću morati nabaviti onu spravicu za vađenje leća iz oka.
pumpicu?
to ja imam.. ne znam ih izvadit bez tog
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:04   #1113
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
pumpicu?
to ja imam.. ne znam ih izvadit bez tog
U Adrialećama to zovu aplikator. Naučili su me. Pretpostavljam da i tvoj izgleda ovako iako je ovo slika s jedne slovenske stranice. Naime, Adrialeće kažu da ih trenutačno nemaju, da su naručili i da očekuju pošiljku. Pa pitam tebe i svakoga drugog tko možda zna gdje se ta igračkica može kupiti u Zagrebu.

Naime, privikavam se polako na Biofinityjevu tanušnost, ali još uvijek kao da igram ruski rulet kad je u pitanju hoću li ih ili neću uspjeti izvaditi bez problema.

Stvar je tomu da aplikator košta neke sitne pare, manje nego dostava, a ne čeka mi se dva i pol mjeseca do sljedeće narudžbe.

Svaki je savjet dobrodošao.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:35   #1114
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
U Adrialećama to zovu aplikator. Naučili su me. Pretpostavljam da i tvoj izgleda ovako iako je ovo slika s jedne slovenske stranice. Naime, Adrialeće kažu da ih trenutačno nemaju, da su naručili i da očekuju pošiljku. Pa pitam tebe i svakoga drugog tko možda zna gdje se ta igračkica može kupiti u Zagrebu.

Naime, privikavam se polako na Biofinityjevu tanušnost, ali još uvijek kao da igram ruski rulet kad je u pitanju hoću li ih ili neću uspjeti izvaditi bez problema.

Stvar je tomu da aplikator košta neke sitne pare, manje nego dostava, a ne čeka mi se dva i pol mjeseca do sljedeće narudžbe.

Svaki je savjet dobrodošao.
yup! isti samo druge boje (imam ih tri )
mislim da ih imas za kupiti u skoro svakoj optici gdje rade lece. ja sam kupovala u Vitrumu i Optocentru. kosta cca 30, max 40kn.

ma ja se vise ni ne trudim vaditi ih bez aplikatora.. obavezna oprema u torbici mi je maleni neseser (tj.mali novcanik koji koristim u te svrhe) u kojem imam ogledalce, aplikator i posudicu za lece. i mirna!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:38   #1115
Imam pitanje za znalce u njezi polutvrdih kontaktnih leća.

Je li preporučljivo kupiti čistač i tekućinu za čuvanje različitih proizvođača? Pitam za sina, 14 godišnjaka, ima neke Menicon leće na kojima mu se jako stvaraju naslage, a Menicon nema svoj čistač. Pa sam našla da preporučuju AMO Total Care, pa bi kupila čistač, a tekućine i tekućine za deproteinizaciju ima još puno pa ih ne bi bacila.

Što se pumpice tiče, u Opto centru - a navodno su najjeftinije u Monoklu
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:04   #1116
Quote:
sama svoj majstor kaže: Pogledaj post
Je li preporučljivo kupiti čistač i tekućinu za čuvanje različitih proizvođača? Pitam za sina, 14 godišnjaka, ima neke Menicon leće na kojima mu se jako stvaraju naslage, a Menicon nema svoj čistač. Pa sam našla da preporučuju AMO Total Care, pa bi kupila čistač, a tekućine i tekućine za deproteinizaciju ima još puno pa ih ne bi bacila.
ja isto kombiniram... ako nemam GP Avizor onda kupim Boston.. nekad avizor tekucina za pranje, boston za ispiranje/cuvanje... nekad obrnuto.. ovisi kak me dopadne nikakvih problema nikad
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:07   #1117
Hvala mejan

A koji čistač ti se pokazao najboljim? Avizor ili Blink Total Care? Jer Menicon nema svoj čistač, imaju samo all in one otopinu. A našla na internetu da treba biti čistač koji nije abrazivni zbog tog nekog plazma premaza kojeg imaju leće.

Ja ne nosim leće, ni naočale, pa mi je sve to novo
sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:43   #1118
Lije pozdrav, danas sam preko HZZO-a dobio lece koje vrijede mjesec dana, a nakon toga ih sam moram placat 500 kn. Nisam nikad nosio lece, pa me zanima jedna stvar, meni je mutno dok gledam s njima u tekst, naprimjer na kompjuteru, na mobitelu, i sitnija slova na plakatu ili bilo gdje drugdje, dok naprimjer s nocalama iste te tekstove i sve ostalo vidim u potpunosti normalno, doktor je rekao da je to normalno s lecama i da se s njima drukcije vidi nego s naocalama, ali nekako mi je to malo sumnjivo jer sve sitnije mi je mutno, moram vise puta zatreptat da se nekako oci fokusiraju na sitnija slova, na par sekundi ih onda vidim ostro isto onako kako bih ih vidio s naocamala, i opet ista stvar nakon tih par sekundi, ponovno mutno. Sto se tice svega ostalog, vidim normalno, ali sitnija slova mutno, recimo ove velicine slova koju su upravo sad na forumu, vidim mutno
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:11   #1119
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Lije pozdrav, danas sam preko HZZO-a dobio lece koje vrijede mjesec dana, a nakon toga ih sam moram placat 500 kn. Nisam nikad nosio lece, pa me zanima jedna stvar, meni je mutno dok gledam s njima u tekst, naprimjer na kompjuteru, na mobitelu, i sitnija slova na plakatu ili bilo gdje drugdje, dok naprimjer s nocalama iste te tekstove i sve ostalo vidim u potpunosti normalno, doktor je rekao da je to normalno s lecama i da se s njima drukcije vidi nego s naocalama, ali nekako mi je to malo sumnjivo jer sve sitnije mi je mutno, moram vise puta zatreptat da se nekako oci fokusiraju na sitnija slova, na par sekundi ih onda vidim ostro isto onako kako bih ih vidio s naocamala, i opet ista stvar nakon tih par sekundi, ponovno mutno. Sto se tice svega ostalog, vidim normalno, ali sitnija slova mutno, recimo ove velicine slova koju su upravo sad na forumu, vidim mutno
S lećama bi trebao vidjeti jednako dobro ili čak i bolje nego s naočalama. Provjeri s doktorom, ako treba hodi kod drugoga a ne da se patiš.

Sent from my E2303 using Tapatalk
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:24   #1120
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Lije pozdrav, danas sam preko HZZO-a dobio lece koje vrijede mjesec dana, a nakon toga ih sam moram placat 500 kn. Nisam nikad nosio lece, pa me zanima jedna stvar, meni je mutno dok gledam s njima u tekst, naprimjer na kompjuteru, na mobitelu, i sitnija slova na plakatu ili bilo gdje drugdje, dok naprimjer s nocalama iste te tekstove i sve ostalo vidim u potpunosti normalno, doktor je rekao da je to normalno s lecama i da se s njima drukcije vidi nego s naocalama, ali nekako mi je to malo sumnjivo jer sve sitnije mi je mutno, moram vise puta zatreptat da se nekako oci fokusiraju na sitnija slova, na par sekundi ih onda vidim ostro isto onako kako bih ih vidio s naocamala, i opet ista stvar nakon tih par sekundi, ponovno mutno. Sto se tice svega ostalog, vidim normalno, ali sitnija slova mutno, recimo ove velicine slova koju su upravo sad na forumu, vidim mutno
To je pokazatelj da ti te leće ne odgovaraju, moja je pretpostavka po opisanim simptomima da im je BC manji nego što ti treba. A i 500kn zvuči previše.

Koje točno leće imaš?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.