Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Pogledaj rezultate ankete: Imate li u planu povratak u Hrvatsku?
Ne, ni u kojem slučaju! 49 29.17%
Možda, ali šanse nisu velike... 29 17.26%
Vjerovatno ću se vratiti ali ne ubrzo 23 13.69%
Sigurno, čim prije moguće! 31 18.45%
Ne znam u ovom trenutku 9 5.36%
Vraćam se u Hrvatsku kad odem u mirovinu 27 16.07%
Glasovatelji: 168. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 19:20   #781
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Općenito su razgovori za posao totalni bullshit
1. Runda je, i to ti potvrduje bivsa HR. Ali svako je sretan ako mu se oduzme Malo posla Tako i sefovi odjela Koji daju prvu rundu razgovora u tude ruke da bi na kraju dobili top 10 od 100. Ali evo tih top 10 po Mom misljenu da izpunjavaju najbolje kriterije Koji sef odjela trazi. Vise od jednog puta se desilo da su Po mojoj procjeni osobe na mjestu 10. Dobili posao.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:55   #782
Jednom se jesam vratio,živio jedno vrijeme opet u Hrvatskoj,zbrisao van drugi put. Drugi povratak eventualno u mirovini. Ionako sam dovoljno blizu da ako me pukne,mogu sjesti u auto i za par sati sam u Zagrebu.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:32   #783
l

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Kanarski otoci su puni engleza. Gdje god se okrenes, samo njih sreces. Kao da si u engleskoj ali sa suncem. Znam neke koji zive tamo preko 15 godina a jos ne znaju guknut ni jednu rjec na spanjolski osim uopbicajnog dobar dan i tako te neke fraze.
da istina... ali ima I dosta skandinavaca pa I nasih ljudi takoder koji tamo rade.,,,kad sam bila zadnji puta cula sam nase na svakom cosku...
inace meni je muz englez pa bi se mogli uklopit ha ha
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:03   #784
Kanarski otoci su raspodjeleni.

Imas kuteve /naselja gdje su samo njemci, englezi ili rusi.

Nazivi kao playa del ingles (Plaza engleza) ili naselje Sonnenland (njemacki za zemlja sunca) vec pokazivaju zeljenu podjelu.

U sezoni su hoteli "etnicki" skoro cisti, Van sezone svak uzima Sto dobije i moze.

Inace su na jugu i "soping" centri (Mali centri koji vecinom imaju 50% restorana i kafica podjeljeni i imas one Koje imaju skoro samo njemacke kafice i restorane Kai i engleske, a imas i Gay Hotspot mislim da je to yumbo centar. Tako da i hoteli okolo su se specializirali na te goste.
Ako negdje pise Gay friendly , možes i racunati na polu gole muskarce i Van podrucja bazena.

Mene bi vise privukao sjever znaci periferija grada las Palmas, Sto je ipak Grad.

Nikada necu skuziti putnike Koje idu 3-4 tjedna bilo gdje i tada kao njemci Jedi samo "njemacku" hranu. Znaci ono Sto ima i doma, i nista domace ne provaju, jedino Ono Sto im je mozda poznato kao paella, pizza, Cevapcici itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:11   #785
Imate li u planu povratak u Hr?

Super je sto i Kanarski otoci daju svoj obol egzodusu. Sto vise ljudi ode veca patnja za uhljebcice.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 04:59   #786
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Kanarski otoci su raspodjeleni.

Imas kuteve /naselja gdje su samo njemci, englezi ili rusi.

Nazivi kao playa del ingles (Plaza engleza) ili naselje Sonnenland (njemacki za zemlja sunca) vec pokazivaju zeljenu podjelu.

U sezoni su hoteli "etnicki" skoro cisti, Van sezone svak uzima Sto dobije i moze.

Inace su na jugu i "soping" centri (Mali centri koji vecinom imaju 50% restorana i kafica podjeljeni i imas one Koje imaju skoro samo njemacke kafice i restorane Kai i engleske, a imas i Gay Hotspot mislim da je to yumbo centar. Tako da i hoteli okolo su se specializirali na te goste.
Ako negdje pise Gay friendly , možes i racunati na polu gole muskarce i Van podrucja bazena.

Mene bi vise privukao sjever znaci periferija grada las Palmas, Sto je ipak Grad.

Nikada necu skuziti putnike Koje idu 3-4 tjedna bilo gdje i tada kao njemci Jedi samo "njemacku" hranu. Znaci ono Sto ima i doma, i nista domace ne provaju, jedino Ono Sto im je mozda poznato kao paella, pizza, Cevapcici itd.
ima ljudi koji ne vole plodove mora.
al dobro kad jede pizzu. najgore kad traze McDonalds
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:36   #787
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
ima ljudi koji ne vole plodove mora.
al dobro kad jede pizzu. najgore kad traze McDonalds
Mene uopće ne čudi, jer je i McDonalds bolji od ogromne većine njemačkih, a pogotovo engleskih "specijaliteta". Trebalo bi u tom njemačkom dijelu otvoriti samo kebab kiosk i zarada će vjerojatno biti veća nego na BitCoinu.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:07   #788
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Mene uopće ne čudi, jer je i McDonalds bolji od ogromne većine njemačkih, a pogotovo engleskih "specijaliteta". Trebalo bi u tom njemačkom dijelu otvoriti samo kebab kiosk i zarada će vjerojatno biti veća nego na BitCoinu.
Kebab kao i Pizza su ipak na neki nacin domaca Jela, jer ih njemci redovno jedu kuci U njemackoj.

Mislim vise da se kusa nesto "nepoznato"
U hrvatskoj naprimjer peku umjesto becki odrezak.
Na kanarskim otocima pappas arugadas umjesto pomm Frits itd.

Imas i divna njemacka Jela, njemacka je velika drzava i imaju krajevi svoje specialitete, neke se prova samo jednom a neke svaki put kada dodes U taj kraj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:51   #789
Mislim da je njemacka hrana ipak bolja od britanske.

Kakva se posluziva na kanarima? Da nisu frankfurtske kobasice, pljeskavice?

Mcdonalds mi je off, em je niske kvalitete, em je uvijek hladno i unaprijed pripremljeno, a onak capuccino njihov, ko da karton piješ. Iju
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:36   #790
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Mislim da je njemacka hrana ipak bolja od britanske.

Kakva se posluziva na kanarima? Da nisu frankfurtske kobasice, pljeskavice?

Mcdonalds mi je off, em je niske kvalitete, em je uvijek hladno i unaprijed pripremljeno, a onak capuccino njihov, ko da karton piješ. Iju
U VB je dobra hrana, ima jako veli izbor u supermarketima iz čitavog svijeta, ali pripremljeno, kao polusmrznuto ovdje, moja obitelj često jede japanske, kineske, meksičke, tajlandske specijalitete.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:15   #791
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Mislim da je njemacka hrana ipak bolja od britanske.

Kakva se posluziva na kanarima? Da nisu frankfurtske kobasice, pljeskavice?

Mcdonalds mi je off, em je niske kvalitete, em je uvijek hladno i unaprijed pripremljeno, a onak capuccino njihov, ko da karton piješ. Iju
U njemackoj imas dvije vrste MC donaldsa.
1. Klasicni gdje dobijes Ono Sto ti opisujes.
2. "Fresh" gdje osim par pripremljeni obicni burgera se pripremi "frisko" i cekas 2-3 Minute.

Razlika je evo toplina ;-) i sitnicu bolji ukus jer Ono Malo povrca nije pogrijano 15-150 minuta ;-)

Sve je stvar ukusa kao kada sjednjes U njemackoj U indijski restoran i tu su nacrtana 3 peperona kao znak da je veoma ljuto. To je U indiji "obicno" a ono Sto je kod njih "very hot/spicy" je za nas "Jeba ti pas kuharsku Mater, crkniti cu, dajte 3 litara vode, izgorijeti ce mi stomak, idu Mi suze, snoj me probija kuda Imam fibru 40c" itd.

Na kanarskim otocima ili pogotovo na majorki imas restorane kao "deutsches Eck" ( veoma popularno ime tamo) itd. Gdje dobijes istu hranu kao u njemackoj.
Ili bavarski restoran na majorki gdje ljudi ljeti na 40 stupnjeva jedu koljenicu sa kiselim kupusom ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:47   #792
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Kebab kao i Pizza su ipak na neki nacin domaca Jela, jer ih njemci redovno jedu kuci U njemackoj.
...
Imas i divna njemacka Jela, njemacka je velika drzava i imaju krajevi svoje specialitete, neke se prova samo jednom a neke svaki put kada dodes U taj kraj.
Možda i ima, ali se jede Kebab, Currywurst i šnicla...i to s razlogom.
Ne mogu reći da sam baš obišao Njemačku, no recimo nešto što sam probao od lokalnih "specijaliteta" je Dibbelabbes iz Pfalza i Saarlanda mislim. Kata-strofa od "specijaliteta", no još uvijek bolje od svinjske njuške iz Berlina...
Da se razumijemo, do prije godinu dana sam stanovao u blizini dva njemačka restorana, jedan sa 3, drugi sa 2 Michelin zvjezdice, no tamo se naravno ne nude njemački "specijaliteti", već francuski.

Ali dobro, hrana u Njemačkoj ipak nije takva katastrofa ko u UK. Oni su apsolutni šampioni.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:26   #793
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Ali dobro, hrana u Njemačkoj ipak nije takva katastrofa ko u UK. Oni su apsolutni šampioni.
Je li mozes dati neke primjere hrane ili obroka u UK? Cisto da vidimo kako to izgleda.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:03   #794
U UK je hrana u supermarketima nekoliko svjetlosnih godina ispred hrane u Hrvatskoj - pocevsi od voca i povrca koje je na reduced (dakle pred istekom roka trajanja) bolje i izgledom i okusom od bilo cega sto mozes nac u bilo kojem zagrebackom ducanu. Mlijeko i mlijecni proizvodi su takodjer bolji, a "organic" nije egoztika koju placas trostruke skuplje i skidas s one jedne posebne police u Sparu. Meso bas ne jedemo pa u to necu ulazit. Jaja su free ranged i ne drzis ih u frizideru jer nemaju salmonelu.

Vani jedemo rijetko, ali (istocno)azijski restorani su bolji od bilo cega tog ranga u Zagrebu (Opijum nikad necemo prezalit). Prosli mjesec sam jeo najbolju pizzu koju sam ikad probao. Inace, ima svega, kuhinja sa svih strana svijeta. I to u gradu srednje velicine na seoskom jugu. Naravno da su, kao i uvijek, neki sranje a neki super. Ovi prvi imaju tendenciju propast.

Sve u svemu hrana je prilicno dobra.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:48   #795
meni je punac već nekoliko tjedan u Škotkoj i čovjek je oduševljen kvalitetom namirnica posebice mesom koje je kako on tvrdi mnogo kvalitetnije i ukusnije nego u Hrvatskoj, a on je pravi Slavonac koji je cijeli život uzgajao svoje piliće, svinje i nabavljao domaću junetinu i teletinu.

Gotovu hranu po restoranima i brzu hranu nije komentirao jer valjda to ne prakticira.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:55   #796
Quote:
Nicki kaže: Pogledaj post
Je li mozes dati neke primjere hrane ili obroka u UK? Cisto da vidimo kako to izgleda.
Što se tiče UK "specijaliteta", prvo mi na pamet padaju totalno bezvezni Fish & chips, neopisivo nemaštoviti Shepherd's pie i recimo grozomorni škotski Haggis.

Od klope, ja sam još kao klinac jeo u menzi Merchant Taylor's škole u Londonu koju sam pohađao preko ljeta, i to je bio živi užas. Uglavnom se držim azijatskih restorana u Londonu i dobro mi je. No sada već dugo nisam bio tamo.

Iz druge ruke, jedan član obitelji bio je pozvan na, kao, talijansku klopu u House of Lords. Gosti su uglavnom bili doktori, mislim neki poznati onkolozi iz Italije, naviknuti na vrhunsku hranu. Kad su im servirali nekakav "talijanski" ručak ili večeru, zaboravih, umalo ih nije strefilo. Umirao sam od smijeha dok su mi opisivali taj "doživljaj".
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:52   #797
Ja kada god Sam Jela dobro i UK to su bili "strani" restorani.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:17   #798
znam da je off-topic, ali jednostavno se moram nadovezati na kvalitetu hrane.

Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Ali dobro, hrana u Njemačkoj ipak nije takva katastrofa ko u UK. Oni su apsolutni šampioni.
s ovim se moram slozit, hrana im je koma.

Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
U UK je hrana u supermarketima nekoliko svjetlosnih godina ispred hrane u Hrvatskoj - pocevsi od voca i povrca koje je na reduced (dakle pred istekom roka trajanja) bolje i izgledom i okusom od bilo cega sto mozes nac u bilo kojem zagrebackom ducanu. Mlijeko i mlijecni proizvodi su takodjer bolji, a "organic" nije egoztika koju placas trostruke skuplje i skidas s one jedne posebne police u Sparu. Meso bas ne jedemo pa u to necu ulazit. Jaja su free ranged i ne drzis ih u frizideru jer nemaju salmonelu.
ja sam u UK 3 godine i kupovala sam u svim supermarketima, od lidla, aldija, do tesca, m&s i waitrosea, i jednostavno moram izrazit da se ne slazem s navedenim.
hrana im je katastrofa. U ducanu ima svega par vrsta mesa koje je opet bez nekakvog okusa, voce i povrce jedino izgleda lijepo, a okusa je kao da jedem karton.
Mlijeko im je uzasno, uvijek ima okus po plastici, valjda zbog boce u kojoj se drzi.

ja ne znam gdje ste vi kupovali dok ste bili u hrvatskoj, ali meni se dosada ni jedna namirnica iz UK nije mogla niti priblizno mjeriti s namirnicama iz hrvatske.
a engleska kuhinja kao pojam i ne postoji osim popularnog (i uzasnog) fish&chipsa, english breakfasta koji je nista drugo nego jaje na oko, losa kobasica i fazol iz konzerve s hash browns i tostom.
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:17   #799
Složit ćemo se da se ne slažemo, ne znam što drugo da kažem, osim da nastavimo s "ne, kod mene je ovako, a kod mene onako".

Malo mi je smiješno to inzistiranje na bangers & mash i fish & chips, jer mi je to ekvivalent smrznutih Ledo štrukli, loših ćevapa i juha iz vrećice koje su široko raširene po hrvatskim restoranima.

Ponuda restorana je nemjerljivo bolja, šira, raznolikija i uzbudljivija, a oko kvalitete hrane u trgovini se očito nećemo složiti. Dakako da sam u Hrvatskoj jeo bolje mandarine (jer znam čovjeka koji ima plantažu u Opuzenu pa ih je vozio autom u Zg), bolji paradajz (jer su mi i mama i baka imale svoj vrt), ali ponuda, kvaliteta i cijene u Sainsbury'su i Waitroseu u odnosu na najbolji Spar su mi nebo i zemlja. Žao mi je što tebi nije, kad si već u UK. Mene već veseli što mogu kupiti mango ili avokado koji nisu ili tvrdi kao kamen ili truli (a i duplo su jeftiniji), do toga da je sve ostalo bolje i jeftinije. Ali kako rekoh, slažemo se da se ne slažemo
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:22   #800
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Složit ćemo se da se ne slažemo, ne znam što drugo da kažem, osim da nastavimo s "ne, kod mene je ovako, a kod mene onako".

Malo mi je smiješno to inzistiranje na bangers & mash i fish & chips, jer mi je to ekvivalent smrznutih Ledo štrukli, loših ćevapa i juha iz vrećice koje su široko raširene po hrvatskim restoranima.

Ponuda restorana je nemjerljivo bolja, šira, raznolikija i uzbudljivija, a oko kvalitete hrane u trgovini se očito nećemo složiti. Dakako da sam u Hrvatskoj jeo bolje mandarine (jer znam čovjeka koji ima plantažu u Opuzenu pa ih je vozio autom u Zg), bolji paradajz (jer su mi i mama i baka imale svoj vrt), ali ponuda, kvaliteta i cijene u Sainsbury'su i Waitroseu u odnosu na najbolji Spar su mi nebo i zemlja. Žao mi je što tebi nije, kad si već u UK. Mene već veseli što mogu kupiti mango ili avokado koji nisu ili tvrdi kao kamen ili truli (a i duplo su jeftiniji), do toga da je sve ostalo bolje i jeftinije. Ali kako rekoh, slažemo se da se ne slažemo
da, we have to agree to disagree

naravno da je ponuda restorana bolja i raznolikija u UK, dovoljno je usporediti velicinu zemalja i broj stanovnika te kupovnu moc. po meni to uopce nije mjerodavno za usporedbu.
a to sto je hrana u ducanima jeftinija u UK nego u Hrvatskoj, ne znaci da je i bolja. svi znamo da je hrvatska s obzirom na prosjecna primanja skupa zemlja.
Dosta offtopica
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.