Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 15:45   #161
Sorry, ali one knjige o trčanju za žene????
Ne razumijem čemu, žene su neka druga bića? Meni sam naslov zvuči bezveze, kao da žene nisu sposobne trčati kao muškarci.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:48   #162
Imam kod roditelja neprocitane The Little Red Book of Running i Chi Running. To budem ove zime.
A imam i pdf skenirano Once A Runner sto ce biti nezgodno za citati, ali je kratka pa se planiram odvaziti

EDIT: ronac, te knjige uglavnom imaju jos jedno poglavlje koje se dotice zenskog reproduktivnog sustava, trudnoce i amenoreje. Oni Gallowayi su najocitiji primjer toga
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:08   #163
Ma tak nešto sam si i mislio, ali...

Rekla si da ne voliš hodanje i trčanje na vrijeme. Ok naravno, svatko ima svoje načine. Ali to su onda uglavnom dionice, nije loše nekad malo i takav trening napraviti.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:12   #164
Hvala ti na savjetu
Ok su mi dionice ako su zadane u smislu trci toliko i toliko metara tim i tim tempom.
Ne volim kad mi kaze trci danas 45 minuta lagano. Reci mi koliko km da istrcim
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:22   #165
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetu
Ok su mi dionice ako su zadane u smislu trci toliko i toliko metara tim i tim tempom.
Ne volim kad mi kaze trci danas 45 minuta lagano. Reci mi koliko km da istrcim
Aha
Ma to je rastrčavanje, tu tempo i nije važan. Da, razumijem kaj hoćeš reći.
Ti si onda tad sama reci da ćeš pretrčati 6 ili 7 km i na isto ti dođe.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:15   #166
Jurek mi je nekako promakao do sad, kad ste ga danas spomenuli, odmah potrazila i na Youtubu ima citava knjiga, slusam vec satima i nikako se odvojiti od kompa, izvrstan je!! Ovo bih htjela imati u papirnatom obliku!
scaramouche is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:31   #167
Moj favorit je Born to run, citala sam je u hrvatskom prijevodu (Rodjeni za trcanje) i procitala sam je u dahu i kasnije sam proguglala sve ljude koji se spominju u knjizi.

Murakami i Jurek su mi isto dobri. Cesto se sjetim pregazenih macaka koje je Murakami vidio dok je trcao svoj prvi maraton u Grckoj.
Jurek na kraju svakog poglavlja ima neki recept, ali mi se to nije dalo isprobavati. Bilo mi je zanimljivo i procitati kasnije intervju s Dustyjem Olsonom koji Jureku zamjera sto u knjizi nije pisao koliko cesto mora na wc dok trci (jer je vegan, jel).

Citala sam i Gallowaya (Od jogginga do maratona ili tako nekako) i Gebrsellasieja.
Nekad davno sam procitala i Ivu Belana (Jogging), danas sam bas tu knjigu vidjela u knjiznici i mislim da cu je opet posuditi.

Trenutno imam doma Trcanje bez ozljeda od Ellisa i Hendersona. Nakon sto to procitam procitat cu sve knjige o trcanju iz svoje knjiznice i onda moram prijeci na e-knjige.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:37   #168
vrhunska mi je i Abeceda trčanja naši autori, jako brzo čitljiva
__________________
Pomozite mi da vas ne ubijem.
shicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:45   #169
Little red book sam pocela i u nekom trenu stala, jer mi se nije dalo citat jos jednu punu crtica savjeta u tom trenu.
Jurek mi je super!
Nikako doc na red, a vec dugo zelim, knjiga o redovnivima koji trcu, Marathon monks.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 01:13   #170
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ne volim kad mi kaze trci danas 45 minuta lagano. Reci mi koliko km da istrcim
Koliko vidim, imas ponesto iskustva u trcanju. Trebala bi znati da odredjenu dionicu koliki ti je maksimalni pace a koliko lagani (pri kojem ti puls ne prelazi u crveno, ne dises ubrzano, mozes pricat).
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 06:54   #171
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Moj favorit je Born to run, citala sam je u hrvatskom prijevodu (Rodjeni za trcanje) i procitala sam je u dahu i kasnije sam proguglala sve ljude koji se spominju u knjizi.

Murakami i Jurek su mi isto dobri. Cesto se sjetim pregazenih macaka koje je Murakami vidio dok je trcao svoj prvi maraton u Grckoj.
Jurek na kraju svakog poglavlja ima neki recept, ali mi se to nije dalo isprobavati. Bilo mi je zanimljivo i procitati kasnije intervju s Dustyjem Olsonom koji Jureku zamjera sto u knjizi nije pisao koliko cesto mora na wc dok trci (jer je vegan, jel).

Citala sam i Gallowaya (Od jogginga do maratona ili tako nekako) i Gebrsellasieja.
Nekad davno sam procitala i Ivu Belana (Jogging), danas sam bas tu knjigu vidjela u knjiznici i mislim da cu je opet posuditi.

Trenutno imam doma Trcanje bez ozljeda od Ellisa i Hendersona. Nakon sto to procitam procitat cu sve knjige o trcanju iz svoje knjiznice i onda moram prijeci na e-knjige.
Pa kad stigneš trčati?
I meni je super Born to run, od Springsteena.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:37   #172
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Pa kad stigneš trčati?
Pa, bolje citam, nego sto trcim.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:14   #173
I ja bih brže pročitao knjigu nego otrčao maraton.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:55   #174
Namamili ste me na Jureka i progutala sam ga kroz prosla 24h #ultrareader
Mislim da bi se knjiga trebala zvati Eat and Run for Mom Kuzim da mu je to s majkom bilo tesko, da ga je oblikovalo kao osobu i uvelike utjecalo na to kako gleda na neke bitne stvari, ali malo mi je nekad bilo Evo ga opet...
Zgodno i citko.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:02   #175
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Namamili ste me na Jureka i progutala sam ga kroz prosla 24h #ultrareader
Mislim da bi se knjiga trebala zvati Eat and Run for Mom Kuzim da mu je to s majkom bilo tesko, da ga je oblikovalo kao osobu i uvelike utjecalo na to kako gleda na neke bitne stvari, ali malo mi je nekad bilo Evo ga opet...
Zgodno i citko.
sad kad kazes, i meni se tak cini...

Uglavnom, na mene je utjecao, citav tjedan blendam smoothije
scaramouche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:49   #176
Pročitala sam neku pdf knjižicu "The 9-mile marathon". Uopće ne znam kaj bih rekla, ali slažem se sa ženom u dosta stvari no da li je zaista moguće istrčati maraton s dužinom od 14 km!?! Suprug mi je rekao da je to kao oni linkovi: "Nauči njemački za tri tjedna". Meni bi to bilo idealno da se može. Ima i u Danskoj ta struja... Sportrusten.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:16   #177
Zvuci ko metoda za ekstremiste Onaj moj je isao na prvi maraton, Plitvicki, bez neke posebne spreme, a da mu je najduza dionica bila 10km i zavrsio ga. Samo to nije bas za preporucit normalnim ljudima.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:44   #178
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Zvuci ko metoda za ekstremiste Onaj moj je isao na prvi maraton, Plitvicki, bez neke posebne spreme, a da mu je najduza dionica bila 10km i zavrsio ga. Samo to nije bas za preporucit normalnim ljudima.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ustvari kao nije za ekstremiste već za ljude koji nemaju vremena i nije cilj da završiš maraton u nekom idealnom vremenu za svoju formu već samo da ga završiš u određenoj HR zoni i da nakon toga nisi previše iscrpljen + da nisi previše iscrpljen nakon priprema za njega. Za metoda je kao samo za ljude koji mogu istrčati 10 km za manje od 65 minuta jer ovi ostali bi po toj metodi trčali maraton preko pet i pol sati. Također, nije za ljude koji treniraju za maraton ispod tri sata. Ženska u knjizi tvrdi da kao nekim testom odrediš maksimalni HR pa onda od njega oduzmeš vrijeme na ceneru i zbrojiš s 28, to je kao marathon hr i na njemu trebaš trenirati i istrčati sam maraton. Navikavaš se na taj HR i tijelo ti se navikava na njega i onda kao efikasnije trošiš masti... SAMO KAJ -> iskreno, ženska nije objasnila kako to radim tako što trčim tim maratonskim HR-om tj. kako mi se tijelo uči efikasnije trošiti masti. Nisam je to baš skužila i ne znam zašto bih joj vjerovala i trošila 3 mjeseca svog života, prijavila se na maraton i onda odustala ili prehodala pola.
Znači ako tebi taj test kaže da je tvoj MHR na 7:00, onda ti trebaš trenirati i istrčati maraton na 7:00 i samo onda ti je zagarantirano da ćeš ga istrčati, da te neće boljeti ništa previše poslije i da nećeš biti iscrpljen na treninzima. Nema ono... "a idem ipak malo brže, super se osjećam" ili "idem ipak napraviti koju dužinu preko 20 km za svaki slučaj".
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:58   #179
uf, možda sam pomiješao lončiće, ali mislim da je propušten jedan dio- MHR može biti na početku na 7:00, ali ako nisi spreman, vrlo brzo će puls početi rasti, pa ćeš morati usporiti na 8:00 da bi ostao na istom MHR-u itd. Na kraju će taj maraton trajati 6 sati i biti najgore životno iskustvo.
Bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:48   #180
Prilično sam skeptičan prema toj metodi. Mislim da puno detalja nije obuhvaćeno. Npr. dijelovi tijela koji nisu trenirani za velike napore i naviknuti na njih nakon 25 ili 30+ km, a što stječeš postepenim pripremama. Stopala, razne tetive, listovi, kukovi, koljena, žuljevi...
Dalje, način na koji ti tijelo reagira nakon recimo tri sata trčanja - treba li ti sad voda, izotonik, čokolada, magnezij, brufen...
Ali naravno, tko želi probati...
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.