Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 18:41   #4741
Pozdrav, pijem Softinelle P već 3 mjeseca. Prije cca 2 mjeseca mi se temperatura povisila na 37C (uvijek je bila oko 36C) te se od tad osjecam slabo, kao kad sam bolesna. Radim razne pretrage da bi otkrila uzrok ali posto sam u to vrijeme pocela piti ove pilule, htjela sam pitati da li je mozda itko imao ove simptome? Otici cu u ginekologa u pon. da vidim s doktoricom ali eto cisto da pitam
__________________
I start to complain that there is no rain..
Disease is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:49   #4742
imam pitanje, ginekologinja mi je ukinula pilule zbog povecane razine masnoca u krvi,nedavno sam ih opet vadila i smanjile su se,uz to jos pijem lijekove za epilepsiju i sto stvari uz koje se niakko ne smije dogoditi trudnoca,a iskreno niti ju zelim,da li ja mogu zatraziti od doktorice na vlastitu odgovornost da mi prepise kontracepciju?

nisam imala djece,pa me zanima da li ima neka druga pouzdana zastitta,citala sam o spirali,injekcijama,i sve to,ali mi nije jasno. cini mi se da je to za zene koje su radale ?


moze pomoc?
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:12   #4743
ima li tu netko tko uzima cerazette ili tangolitu (desogestrel)?
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:04   #4744
Cure, zene, vi koje korstite pilule dulje vrijeme, koliko vam se smanjio libido? Znam da je to jedna od nuspojava i zbog toga se jedino vecdugo neckam da krenem na pilule, ostalo me ne brine. Je li vam to naglo doslo ili malo pomalo?

I jel imate cesto upale dolje otkad ih pijete? Citala sam da su vrlo cesto upravo pilule uzrok cestih gljivica i bakterija dolje.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:51   #4745
Upale nikad nisam imala, niti ikakve probleme dolje...
Ali libido, dA..nisam ga uopće imala dok sam pila pilule, baš nula
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:13   #4746
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Cure, zene, vi koje korstite pilule dulje vrijeme, koliko vam se smanjio libido? Znam da je to jedna od nuspojava i zbog toga se jedino vecdugo neckam da krenem na pilule, ostalo me ne brine. Je li vam to naglo doslo ili malo pomalo?

I jel imate cesto upale dolje otkad ih pijete? Citala sam da su vrlo cesto upravo pilule uzrok cestih gljivica i bakterija dolje.
Ne radi se o tome da pilule unistavaju floru, vec o tome da je zenska flora osjetljiva, ali kao prirodnu zastitu ima kiselost... Spermi naravno kiselost smeta pa se sperma bori protiv toga i unistava kiselinu dolje da bi spermiji mogli prezivjeti i da bi lakse doslo do oplodnje... Naravno, tko kao zastitu koristi pilule vjerojatno ne koristi i kondome...

Seks bez kondoma = velika vjerojatnost oslabljene kiselosti dolje

Oslabljena kiselost = raj za gljivice itd
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:40   #4747
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Cure, zene, vi koje korstite pilule dulje vrijeme, koliko vam se smanjio libido? Znam da je to jedna od nuspojava i zbog toga se jedino vecdugo neckam da krenem na pilule, ostalo me ne brine. Je li vam to naglo doslo ili malo pomalo?

I jel imate cesto upale dolje otkad ih pijete? Citala sam da su vrlo cesto upravo pilule uzrok cestih gljivica i bakterija dolje.
Moja sestra je od prve kutije imala smanjen libido. Moj je ostao isti kao prije, ne debljam se, nemam glavobolje, zapravo nemam nikakve nuspojave.

Jedino se doktorica nadala da će mi smanjiti PMS jer je kod mene baš jako izražen. Još je tu. Traje 10 dana. Doduše, prije je znao biti gori tako da se nadam da će se malo po malo smanjivati.

Preporučam Softinelle P.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:52   #4748
Koliko koštaju sad kontracepcijske?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:15   #4749
Prelazim sa Lindineta na Yaz ,danas mi je prvi dan krvarenja pa nisam sigurna kako trebam početi ?Dali danas uzimam prvu tabletu ili sam se zeznula ,jer u upustvima piše da se počne Yaz piti odmah nakon zadnje tablete Lyndinneta?
Nekako mi je ostalo u sjećanju da je ginekolog rekao prvi dan krvarenja ali se više ne sjećam
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:47   #4750
Mogu li se pilule ikako dobiti bez recepta?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:10   #4751
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Mogu li se pilule ikako dobiti bez recepta?
U Hrvatskoj ne.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:31   #4752
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Koliko koštaju sad kontracepcijske?
Ja pijem pilule Naelia, koštaju me 20 kuna po kutiji.
wheresthefood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:37   #4753
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Cure, zene, vi koje korstite pilule dulje vrijeme, koliko vam se smanjio libido? Znam da je to jedna od nuspojava i zbog toga se jedino vecdugo neckam da krenem na pilule, ostalo me ne brine. Je li vam to naglo doslo ili malo pomalo?

I jel imate cesto upale dolje otkad ih pijete? Citala sam da su vrlo cesto upravo pilule uzrok cestih gljivica i bakterija dolje.
Meni se osobno libido nije smanjio, nego čak dosta povećao samo ne znam je li do hormona ili do većeg osjećaja slobode.

Što se tiče gljivica, imala sam jednu upalu u više od godinu dana korištenja pilula. Inače nisam bila sklona upalama, ali to se pojavilo preko ljeta kada su velike vrućine, i uz nezaštićene odnose i malo lošiju prehranu tako nešto je bilo i očekivano
wheresthefood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:02   #4754
Ostala sam bez ginekologice jer je raskinula ugovor s HZZO-om, a pijem inace Yaz. Bilo je receno da ce doci novi ginekolog umjesto nje, međutim to se jos nije dogodilo a ja nisam jos nasla novog.
Mislila sam da mogu dobiti privatni recept i jucer sam usla u jednu ordinaciju pa su me gledali kao da sam s Marsa pala. Jesam naletjela na neke picajzle ili mi nitko ne bi dao privatni recept?
__________________
Album
Decipher is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:08   #4755
Quote:
Decipher kaže: Pogledaj post
Ostala sam bez ginekologice jer je raskinula ugovor s HZZO-om, a pijem inace Yaz. Bilo je receno da ce doci novi ginekolog umjesto nje, međutim to se jos nije dogodilo a ja nisam jos nasla novog.
Mislila sam da mogu dobiti privatni recept i jucer sam usla u jednu ordinaciju pa su me gledali kao da sam s Marsa pala. Jesam naletjela na neke picajzle ili mi nitko ne bi dao privatni recept?
Ja sam jednom preskocila rok kupovine novog pakiranja i bez problema sam ih kupila po punoj cijeni, znaci bez recepta. Pijem lindynette 20.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Fretki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:11   #4756
Fretki, super da su ti htjeli dati bez recepta. Ja sam sada obisla par ljekarni i nisu mi htjeli dati. Cini se da cu morati napraviti pauzu...
__________________
Album
Decipher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:43   #4757
Quote:
Decipher kaže: Pogledaj post
Fretki, super da su ti htjeli dati bez recepta. Ja sam sada obisla par ljekarni i nisu mi htjeli dati. Cini se da cu morati napraviti pauzu...
To je bilo u ljekarni u Nehajskoj. Rekle su mi cure da mogu cak dobit povrat novca ako u roku od 10-ak dana donesem recept... nesto ko kupovina na "dug" .. al vjerojatno ovisi i koje pilule pijes.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Fretki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:54   #4758
Quote:
Fretki kaže: Pogledaj post
To je bilo u ljekarni u Nehajskoj. Rekle su mi cure da mogu cak dobit povrat novca ako u roku od 10-ak dana donesem recept... nesto ko kupovina na "dug" .. al vjerojatno ovisi i koje pilule pijes.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Mislim da ti to ovisi i o tome zbog čega ih piješ. Ja neke lijekove mogu dobiti samo na temelju povijesti bolesti jer je riječ o kroničnim bolestima (štitnjača npr.) i moram biti na terapiji.

Ako je riječ samo o kontracepciji, a istekao je onaj period od 6 mjeseci, vjerojatno treba imati novi recept.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:36   #4759
Quote:
perfe kaže: Pogledaj post
Pozdrav, po prvi puta ću piti pilule. Ginekologica mi je propisala Softinelle P kontracepcijske pilule. Zanima me ima li netko iskustva s njima? Na internetu nema ništa o njima, osim po nekim češkim forumima...
Imala iskustva. Nisko dozirani hormoni, ekvivalentno Yaz pilulama, samo što je naš proizvođač Pliva. Dosta su jeftinije nego Yaz, nekih cca. 50 kn. Prvi dan je bio kaotičan, osjećaj umora, poslije sve u redu. Javljao se spotting usred ciklusa, menstruacije svejedno bile bolne, akne i masna koža prisutne. Ali to je zato što mojem organizmu ne odgovara niska doza hormona i konkretno ta vrsta. Zato me i nadležna ginekologica prebacila na druge pilule.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:40   #4760
Quote:
Decipher kaže: Pogledaj post
Fretki, super da su ti htjeli dati bez recepta. Ja sam sada obisla par ljekarni i nisu mi htjeli dati. Cini se da cu morati napraviti pauzu...
Čudno. Meni su vidjeli kod provlačenja zdravstvenog da već duže pijem pilule, dali su ih na "posudbu", s time da sam platila punu cijenu (pilule cca. 60 kn, puna cijena 90 i nešto) i u međuvremenu je ginekologica morala staviti recept u ljekarnu. Kada je stavila u ljekarnu, otišla sam s papirićem i pečatom (kojeg su mi prethodno dali u ljekarni da su pilule bile na "posudbi") i dobila povrat novca.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.