Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 16:05   #6061
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Čuj ja sam isti

Ironija, sarkazam, helou?!

Nego reci ti meni gdje je 90% "poštenih građana" kad treba glasati i spriječiti rodoljube?

Da, znam, na moru ili kod kuma u kleti, ne bi se šteli mešati..

Pa ko ih onda jebe.

Što bi rekla ex-časna sestra Bernardica: Nek crknu !
Kumpa,ja sam do sada išao na sve izbore ali više nikada neću ići ni na jedne ni pod razno.Nema smisla.Nedam im legitimitet.Glasaš za jedne a oni koaliraju sa tipovima koje nebi dodirnuo ni sa štapom.Ionako ide sve u božju mater pa neka uživaju u propasti,zajedno sa svojim glasačima,čitaj "domoljubima".
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 12.07.2017., 16:16   #6062
Evo ti ga na.

@DOBRODOŠLI U SJEVERNU KOREJU HDZ ruši Nadzorni odbor HRT-a jer su ukazali na milijunski kriminal

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...al/982268.aspx
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 12.07.2017., 16:43   #6063
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Kumpa,ja sam do sada išao na sve izbore ali više nikada neću ići ni na jedne ni pod razno.Nema smisla.Nedam im legitimitet.Glasaš za jedne a oni koaliraju sa tipovima koje nebi dodirnuo ni sa štapom.
To je ključan problem našeg izbornog sustava.
Glasaš za Pametno, prikupe solidan br. mandata, ali nedovoljan za vlast.
Opcija A-ostati u oporbi (kao Živi zid), svaki tvoj prijedlog i inicijativu popiša vladajuća koalicija
Opcija B-koaliraš sa HDZ-om/SDP-om (s tim istima radi kojih si išao na izbor glasati za Pametno!)
Jebo ti takav sustav.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 12.07.2017., 17:07   #6064
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Čuj ja sam isti

Ironija, sarkazam, helou?!

Nego reci ti meni gdje je 90% "poštenih građana" kad treba glasati i spriječiti rodoljube?

Da, znam, na moru ili kod kuma u kleti, ne bi se šteli mešati..

Pa ko ih onda jebe.

Što bi rekla ex-časna sestra Bernardica: Nek crknu !


To sam mu isto htjela i ja reći, ali mi je crko konj zbog vrućine pa sam ga hladila.
Izgleda da sam zbilja desničarka, zaostala, kad nemam klimu.
A njemu se računica malo klima sa tih 90% poštenih.


Inače, Plenkoviću - na konferenciji za novinare u Ljubljani prije tri sata pred novinarima je jasno i službeno, čistim izrijekom rekao da je EU komisija za arbitražu korumpirana. Velike riječi za koje treba imati petlje i hrabrosti izreći ih u službenom govoru.
Bravo Plenkoviću, tako se to radi.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 12.07.2017., 17:10   #6065
Sad ce pilja objasniti kak je sve super...

Od zdravstva,do dugova i iseljavanja...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 12.07.2017., 17:56   #6066
"Gospodine ministre Mariću, vidim da ste se osvrnuli na moju izjavu medijima na njihov upit zašto sam dao glas za kredit Agrokoru.

Ponavljam i ovoga puta – zato što sam imao povjerenje u Vas kao čovjeka i ministra te argumente koje ste na sjednici iznijeli.

Suglasan sam s Vama da je najbolje, u interesu istine i hrvatskih građana, kojima obojica trebamo služiti, da se tonski zapisnik sa sjednice u cijelosti javno objavi.

Na vaše uvrede kojima ste me javno počastili i prijetnje tužbom, ovoga puta neću odgovarati", reagirao je na Facebooku Dobrović na najave Marića da će ga tužiti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ce/982333.aspx

sad ćemo vidjeti tko je bio u pravu, ako je istina šta govori Dobrović hoće li onda napokon Marić dati ostavku
svjpromatrac is offline  
Old 12.07.2017., 17:59   #6067
Quote:
sad ćemo vidjeti tko je bio u pravu, ako je istina šta govori Dobrović hoće li onda napokon Marić dati ostavku


Znam da je vruće i sve, al ajmo se skoncentrirat
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 12.07.2017., 18:50   #6068
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
To sam mu isto htjela i ja reći, ali mi je crko konj zbog vrućine pa sam ga hladila.
Izgleda da sam zbilja desničarka, zaostala, kad nemam klimu.
A njemu se računica malo klima sa tih 90% poštenih.
Da općite 90% građana !Kupujete saborske zastupnike,parlamentarne stranke,vjećnike,članove stranak,gradolnačenike,načelnike i t.d.i onda se pravite "domoljubi",pošteni i uspješni.Već sam napisao moj glas neće dobiti nitko,zaboravite a takvih je sve više pa se onda čudite "masovnoj"izlaznosti.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 12.07.2017., 19:48   #6069
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
KOLAPS SUSTAVA: NOVI UDAR NA ZDRAVSTVO VRLO SKORO MOGLI BI OSJETITI PACIJENTI Kašnjenja u plaćanju lijekova su tolika da bi mogli ostati bez terapije!

- Ne smanje li se bolnička dugovanja za lijekove i potrošni medicinski materijal, uskoro bi nam se moglo dogoditi da proizvođači obustave isporuke veledrogerijama, što znači da bi pacijenti mogli ostati bez terapije. Sve nam teže daju robu jer je ne možemo platiti s obzirom na to da bolnice sve više produljuju rokove plaćanja. Tražimo da se hitno plati barem 700 milijuna kuna starih dugovanja, koji su dosegnuli 2,8 milijardi kuna, od čega je čak 2,5 milijardi dospjelih - kaže Jasminko Herceg, predsjednik Udruge veledrogerija, te traži hitan sastanak s ministrom zdravstva Milanom Kujundžićem ne bi li se barem djelomično riješio problem opskrbe bolnica lijekovima i potrošnim materijalom.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...apije/6348541/
Kujunđić mi je zaista ljigav i ne mog ga slušati. Kaže lupio bi nove trošarine na benzin, alkohol, cigarete... pa kao da ne zna da ljudi skoro više ne kupuju cigarete, nego odu preko granice kod lokalnih bosanskih švercera duhanom i motaju si cigare kod kuće.

Onda alkohol... pa ko hoće cugat, može u Slavoniji lako nač trulu šlivu koja istrune dok šljiva još stoji na stablu. Uzme, zgnječi i eto rakijet'ne. Dobro... ipak je ovo malo teže za proizvest nego otić po duhan, al ono... kužite poantu.

A način kako se u provinciji neki liječnici ophode s ljudima bolje i ne spominjat. Mislim da je u ZG situacija ipak puno drugačija jer svatko se bori da dođe i opstane u ZG, pa ne može samo tako tretirati pacijente kao komad drveta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 12.07.2017., 20:19   #6070
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kujunđić mi je zaista ljigav i ne mog ga slušati. Kaže lupio bi nove trošarine na benzin, alkohol, cigarete... pa kao da ne zna da ljudi skoro više ne kupuju cigarete, nego odu preko granice kod lokalnih bosanskih švercera duhanom i motaju si cigare kod kuće.

Onda alkohol... pa ko hoće cugat, može u Slavoniji lako nač trulu šlivu koja istrune dok šljiva još stoji na stablu. Uzme, zgnječi i eto rakijet'ne. Dobro... ipak je ovo malo teže za proizvest nego otić po duhan, al ono... kužite poantu.

A način kako se u provinciji neki liječnici ophode s ljudima bolje i ne spominjat. Mislim da je u ZG situacija ipak puno drugačija jer svatko se bori da dođe i opstane u ZG, pa ne može samo tako tretirati pacijente kao komad drveta.
Ne bih se baš složio s ovim zadnjim dijelom. U Zagrebu (gdje živim) sam susretao svašta i vrlo ljubazne doktore i vrlo bahate.
Tomo1972 is offline  
Old 12.07.2017., 20:24   #6071
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
"Gospodine ministre Mariću, vidim da ste se osvrnuli na moju izjavu medijima na njihov upit zašto sam dao glas za kredit Agrokoru.

Ponavljam i ovoga puta – zato što sam imao povjerenje u Vas kao čovjeka i ministra te argumente koje ste na sjednici iznijeli.

Suglasan sam s Vama da je najbolje, u interesu istine i hrvatskih građana, kojima obojica trebamo služiti, da se tonski zapisnik sa sjednice u cijelosti javno objavi.
Meni je još veća fora od ove priče o tonskom zapisu to kako je Marić tvrdio da je sve dobro, da bi tek potom prešao na "ja nisam ništa znao" šeme


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 12.07.2017., 22:05   #6072
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
****Inače, Plenkoviću - na konferenciji za novinare u Ljubljani prije tri sata pred novinarima je jasno i službeno, čistim izrijekom rekao da je EU komisija za arbitražu korumpirana. Velike riječi za koje treba imati petlje i hrabrosti izreći ih u službenom govoru.
Bravo Plenkoviću, tako se to radi.
ideeeeššš
pa da HDZ rijetko ima petlje za izjasniti se kako treba
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 12.07.2017., 22:08   #6073
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Ovi stvarno mrze svoj narod.Kao što piše naš forumaš,idu gore barem još 2%.

MI SMO NESPOSOBNI, VI TO PLATITE Vladajući besramno pravdaju novi udar na građane

@Butković: Dižemo cijene jer građani to žele

"Hrvatski građani su rekli da to žele, više od 500 tisuća potpisa je skupljeno da ne želimo prodati autoceste, što mislim da je bilo dobro i mi to podržavamo. Zato dižemo cijene, da se to može platiti. Drugo rješenje je bila prodaja ili monetizacija autocesta", u svibnju je izrecitirao Butković.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...ne/982201.aspx
pa prav je i rekao

u Slavoniji je raj na zemlji jer je tamo HDZ na vlasti već 25 godina!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 12.07.2017., 22:34   #6074
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Da općite 90% građana !Kupujete saborske zastupnike,parlamentarne stranke,vjećnike,članove stranak,gradolnačenike,načelnike i t.d.i onda se pravite "domoljubi",pošteni i uspješni.Već sam napisao moj glas neće dobiti nitko,zaboravite a takvih je sve više pa se onda čudite "masovnoj"izlaznosti.


Kako to misliš - mi?
Ja sam promatrač sa strane i prilično nestabilan glasač - četiri političke stranke su kroz ovih 25 godina dobivale moj glas.
To što bi trenutno, da su izbori, moj favorit bio Plenković (da je u bilo kojoj stranci, nebitno) je saMO pitanje trenutka.

A gle, te floskule kako glasači ne izlaze na izbore jer ne vjeruju u demokratičnost izbora je za okačiti mačku o rep.
Sistem je vrlo jednostavan - ako vjerujem u svoju političku opciju, idem na glasanje i moja će stranka dobiti već na izborima parlamentarnu većinu. Ne mogu je ukrasti hdz - ovci, sdp - ovci, hns - ovci, mostovci, zidaši, ako je narod doista protiv neke političke opcije, i toliko nezadovoljan njome.
U takvom slučaju idemo glasati protiv. Rušiti ih.
Evo, i ja sam jednom , zapravo dva puta išla glasati protiv. I mi koji smo glasali protiv smo ih uz trabante pobjedničke stranke srušili ih.

Nema kukanja u kutu kuhinje ili na trosjedu dnevne sobe - takvo kukanje je kak bi orgazmični rekao - fuj.
Ili djelovanje, ili kusaj i šuti šta si si skuhao.
Ili se tebi samo čini da moraš kusati, a većina je zadovoljna onim šta je skuhano.
Ebeno je biti manjina, a misliti da si većina.
Frustrira to.
Ili biti većina ali mrtvo puhalo.
Isto frustrira.

Opet kuha na političkoj sceni, hoće li se dogoditi ovo ? -

https://www.youtube.com/watch?v=3_7fYTObkrw
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 12.07.2017., 22:44   #6075
Glede masovnog odlaska ljudi iz RH, ja sam nedavno na ovom pdf-u pročitao post u kojem jedan korisnik mrtav ozbiljan izjavljuje nešto u smislu :
"Za vrijeme Milanovićeve vlade ljudi su se iseljavali jer je situacija bila katastrofalna i morali su prehraniti obitelj. Unazad godinu-dvije, zaslugom bivše i aktualne vlade je situacija u RH nemjerljivo bolja, te se ljudi danas iseljavaju poradi avanturizma."
el Torro is offline  
Old 12.07.2017., 23:23   #6076
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Inače, Plenkoviću - na konferenciji za novinare u Ljubljani prije tri sata pred novinarima je jasno i službeno, čistim izrijekom rekao da je EU komisija za arbitražu korumpirana. Velike riječi za koje treba imati petlje i hrabrosti izreći ih u službenom govoru.
Bravo Plenkoviću, tako se to radi.
Takvo tijelo u EU ne postoji Mislio je na arbitražni sud, a to nije nikakva novost, to je sam Sabor pa i sama Slovenija već utvrdila.

Malo si pobrkao neke lončiće
ecobarbarus is offline  
Old 13.07.2017., 00:01   #6077
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Takvo tijelo u EU ne postoji Mislio je na arbitražni sud, a to nije nikakva novost, to je sam Sabor pa i sama Slovenija već utvrdila.

Malo si pobrkao neke lončiće
I ja sam mislila na arbitražni, ali sam se krivo izrazila - iniuriam expressio.
Zamor misli......
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 13.07.2017., 02:41   #6078
Plenky se zasro s Rusima, dobismo Agrokor. Na putu je da zajebe s EU - Merkel, kamo to vodi ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 13.07.2017., 07:49   #6079
Šterc je napisao dosta dobar tekst o iseljavanju i politici Vlade prema tom problemu:

Quote:
Politička stabilnost, kao nova diplomatska fraza europskog političkog načina života i djelovanja, sve više postaje nova paradigma očuvanja privilegiranog političkog sustava, dominantno usmjerenog prema statusu, stabilnosti, antipopulizmu i u osnovi prema svakom racionalnom promišljanju u kojem je vidljivo silno birokratiziranje europskih institucija. Stvarajući na taj način privilegiranu političku, novu europsku etabliranu i stabiliziranu populaciju, nasuprot ostalom stanovništvu postavljenom u vrlo izraženi kontrolirani okvir iz kojeg je gotovo nemoguće izaći.

Posebno se to vidi u Hrvatskoj u kojoj je vrlo malo državnih sustava izgrađeno u interesu te populacije, pa je njezino napuštanje zemlje za znanstvenike, istraživače i objektivnije promatrače – očekivana i davno predviđena pojava. Zato ju je potrebno ublažavati, politički amortizirati i svesti na standardne procese kod pridruživanja novih članica Europske unije. Suprotna retorika prema ključnom problemu suvremene Europe i Hrvatske, samo dodatno razdvaja dva svijeta – s jedne strane svijet stabilnosti bez posebnih poteškoća i s druge strane svijet svakodnevne nestabilnosti bez pravog rješenja za sutrašnjicu.

...

1. Projekcije UN-a prezentirane prošli tjedan u domaćim medijima, koliko god bile katastrofične prema hrvatskoj demografskoj budućnosti, iako su blage prema mogućoj demografskoj destrukciji Hrvatske tijekom ovog stoljeća, apsolutno nikoga iz političkog miljea nisu uznemirile. Neumitnost prihvaćanja hrvatskog nestanka, ravna je nirvani u kojoj su misli usmjerene samo prema sebi i svojima, dok je razina samozadovoljstva slična vjerovanju u magičnu moć predsjednika stranke i njegovog okruženja. Ostali mogu otići iz ovog svijeta programirane stabilnosti.

2. Uređena nam je pak njemačka državna statistika prije nekoliko dana priopćila i definitivno potvrdila ono što smo već u par navrata napisali i puno prije predviđali. Hrvatsku je tijekom 2016. godine napustilo, samo prema Njemačkoj – 54.245 osoba. Godinu dana ranije 56.006 osoba, a ukupno od 2013. godine čak više od 180.000! Tko je na to reagirao? Niti glasa iz ministarstva, Državnog zavoda za statistiku, Vijeća za nešto… Kao da se radi o programiranom, planiranom, očekivanom i dobrodošlom procesu.

3. Ne zaboravimo kako je toliki odlazak samo u Njemačku, a gdje su Irska, Austrija, Švicarska, Kanada…? Iseljavanje iz Hrvatske pokrilo je praktički sve smjerove i registriran je odlazak prema gotovo svim dijelovima svijeta. Procjenjuje se kako je godišnji odlazak iz Hrvatske vjerojatno na razini 80.000 osoba, a trogodišnji (ako ih je samo u Njemačku u tri godine otišlo oko 180.000) – više od 000 osoba! Službeni komentari? Nitko se niti ne usudi išta izreći…

4. Pridoda li se tomu prirodni pad stanovništva (više umrlih nego rođenih) u iste te tri godine u visini oko 45.000 osoba, dobivamo odlazak iz Hrvatske u visini oko 265.000 osoba. Samo u tri godine! I još tvrde kako nas je 2015. godine bilo 4,203.604 (službene procjene Državnog zavoda za statistiku), a danas nešto manje od tog broja. Navedene su službene DZS-ove projekcije bile i temelj UN-ovih projekcija za Hrvatsku do kraja stoljeća. Otuda ta blagost u procjenama koju spominjemo
Ukratko u RH nas ima ispod 4.000.000.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 13.07.2017., 08:53   #6080
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
I ja sam mislila na arbitražni, ali sam se krivo izrazila - iniuriam expressio.
Zamor misli......
Ali o kakvoj hrabrosti pišeš ovdje. Pa svi hrvatski, pa i slovenski političari, uopće ne spore da je korumpiran, i to javno govore. Mnogo gore riječi su pale javno od ovoga što je izgovorio Plenković jučer
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.