Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 19:21   #1
Tehnički pregled ekotest

Danas bio na tehničkom pregledu i po novom se radi eko-test i na vozilima s LPG. Doduše, samo kao informacija vlasnicima u kakvom stanju je motor, prema izjavi ispitivača i nema važnosti za prolazak na tehničkom pregledu. Nije naplaćen eko-test, ali još uvijek je onih 550 kn...
Nekako mi se čini da se lagano želi uvesti ekotest i za LPG...
Auses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:34   #2
Od kad? Prije mjesec i pol nije nitko eko test spominjao na tehnickom.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:37   #3
http://www.cvh.hr/sluzbene-obavijest...roj-1932-0117/

Sve je lijepo objašnjeno.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:51   #4
Pa dobro. Nek se malo vidi i stvarno stanje. Možda se mi iznenadimo koliko su auti loše podešeni, a možda se iznenade i u CVH s obzirom na njihovu teoriju (koja ima je bila isprika za nepriznavanje EKO norme vozilima na plin) da su plinski auti mahom razjebani.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:38   #5
Pa nije tajna da su neki u starije aute ugrađivali plin upravo da izbjegnu eko test(kad ga više nisu mogli proći), ako se već nisu odlučili ranije. Samo bi se to moglo zakomplicirati kod ekipe koja je promptno izbacivala katalizatore iz ispušnog sustava
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:43   #6
Kako? Pa taj ekotest na plinašima ne utiće na prolaznost.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 17:54   #7
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Kako? Pa taj ekotest na plinašima ne utiće na prolaznost.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Pa ako počne utjecati na prolaznost za godinu-dvije-tri, računica se mjenja.


Ako si dosad razmišljao o zamjeni katalizatora za 1000kn, od čega ti je jedina direktna korist prolaz na eko testu, ili ugradnji plina za 5500, od čega imaš korist i u vidu uštede u gorivu, a nemaš u planu mjenjati auto uskoro, rješenje je jednostavno.


Ako bude utjecalo na prolaz, tada ćeš morati npr katalizator(ili što već) mijenjati svejedno, ako eko test ne valja.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:32   #8
Za par godina če ionako pocrkati većina auta koji još imaju samo jednu lambda sondu i mogu raditi bez katalizatora, a bez da pale lampice i sl radi kojih ionako padaš tehnički.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 10:11   #9
Ja sam bio sa plinasem prije 3 dana na tehnickom i nisu mi radili eko test..
r1va16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:44   #10
Dok god na tehničkom gledaju lampicu, a ne spajaju se na dijagnostičko sučelje, vlasnik može simulirati ispravan rad motora i ispušnih plinova.
Moguće je prepraviti lampicu da se gasi zajedno sa lampicom ulja ili dodati par elementa da se ugasi nakon paljenja motora, neovisno o stvarnom stanju....
Meni svijetli lampica već par godina (radi EGR ventila), jednom mi je na tehničkom prigovorio za to, ponudio sam da izvadim sijalicu ili da prespojim na tlak ulja, pa je rekao, ma nema veze, ne treba, ostavite tako....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 07:24   #11
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Za par godina če ionako pocrkati većina auta koji još imaju samo jednu lambda sondu i mogu raditi bez katalizatora, a bez da pale lampice i sl radi kojih ionako padaš tehnički.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Lampica ionako nije problem, ako ti stalno gori, dođeš na tehnički s upaljenim motorom, prije nego što tehničar uđe u auto ugasiš lampicu (ako imaš auto od 1000-10000 eura, plin od 500-1000 eura, ako imaš mobitel od 100-200-300 eura, a nemaš bluetooth elm327 od 3 eura, onda si idiot) i do kraja pregleda se ionako neće ponovo upaliti
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 07:25   #12
A decki moji, po nasem "testu" za benzince na prolaznost utice CO, O2 i HC tj. lambda omjer.
Ne vidim koji kreten je u pocetku iskljucio plinase iz ekotesta i zasto, a-ha, CVH, sve jasno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:43   #13
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A decki moji, po nasem "testu" za benzince na prolaznost utice CO, O2 i HC tj. lambda omjer.
Ne vidim koji kreten je u pocetku iskljucio plinase iz ekotesta i zasto, a-ha, CVH, sve jasno.
Nasjeli su na foru da kod plinaša na auspuh izlaze tratinčice
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:16   #14
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A decki moji, po nasem "testu" za benzince na prolaznost utice CO, O2 i HC tj. lambda omjer.
Ne vidim koji kreten je u pocetku iskljucio plinase iz ekotesta i zasto, a-ha, CVH, sve jasno.
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Nasjeli su na foru da kod plinaša na auspuh izlaze tratinčice
To je valjda iz vremena kad je još većina plinaša vozila na flanđu, a znamo kako se flanđa (uglavnom) podešavala. Ono nešto s uhom i tako...

Ovi injektoraši koliko god mape bile raštimane ne mogu imati loš eko-test ako su katalizator i lambde ispravni. Može biti loš ako su injektori raštimani, ali tada je svakako bolje za motor da se srede injektori nego da se tako vozi.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:42   #15
Pa ni nečeš se dugo voziti ako su injektori toliko raštimani da kvare ekotest.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:11   #16
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa ni nečeš se dugo voziti ako su injektori toliko raštimani da kvare ekotest.
Pa to sam i napisao
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 07:40   #17
Eto i meni odradili ekotest, sve ok, ali to mene svrbi na nekaj i ponovno "nekaj" za platiti Šupci
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:15   #18
Dao bog da im tih 550 kuna za doktora trebalo...
Govna koja su donijela tu uredbu i sva slijedeća govna koja to nisu ukinila. Šupci
__________________
nepotpisan
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:52   #19
Meni isto odradili eko test na plinu, tip kaže da je rezultat bio savršen, idealan.... Ja zadovoljan
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:53   #20
Meni isto odradili eko test na plinu, tip kaže da je rezultat bio savršen, idealan.... Ja zadovoljan za 9g staro auto koje je od početka na plinu
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.