Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 14:18   #1
Krema za mršavljenje, opasnost ili ne?

Sestra već duže vrijeme ima problema sa tjelesnom težinom. Nema debele ruke, noge ili ostale dijelove tijela, ali ima poveći struk. Pošto ne želi da vježba, a ni da se odriče hrane, odlučila je da napravi kremu za mršavljenje prema receptu sa neke stranice.

U receptu piše da krema treba sačinjavati:
- 1,5 dcl maslinovog ulja,
- 2 žlice octa,
- 3 samljevena muškatna oraščića,
- prstohvat kadulje,
- malo nevenove kreme,
- 1-2 žlice meda,
- sok od jednog limuna.

Krema se nanosi na trbuh, zatim se omotava folija oko trbuha, i drži se 45 minuta. Ona stavi i steznik, da bolje djeluje. Proces je takav da se krema stavlja 9 dana, a nakon toga se 7 dana ne stavlja, pa se opet stavlja. Na stranici ne piše da li se i koliko često se smije ponavljati proces. Ovo joj je drugi put da stavlja i izgubila je 5 cm u struku. Navodno krema radi detoksikaciju organizma. Iskreno, mene je strah za njeno zdravlje. Nije mi normalno da izgubi 5 cm u struku za 25 dana na osnovu neke kreme. Uz sve to, na vagi je izgubila samo jedan kilogram, a možda nije ni toliko, jer se nije vagala u isto vrijeme. Ona u tome ne vidi ništa loše, namjerava i treći put da je stavi. Ne znam da li se neko susreo sa sličnim iskustvom ili sa istom kremom, ali ne bi bilo loše da mi kažete da li je to normalno, treba li nastaviti sa upotrebom?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:19   #2
bez zamjera, ali ovo spada u sfere vidovitog Milana koji bi dao savjet oprilike ovakav. ovo djeluje samo uz tu kremu naravno. znači, navečer treba na lijevu polovicu glave istisnuti tubu majoneze, na desnu kečapa. dobro utrljati u kosu i pustiti pola sata. nakon toga, depilirati noge sa kiselim vrhnjem. može bilo koje masnoće, namažeš noge i depiliraš. dok je gotova depilacija, isprati kosu i otići spavati. ujutro imaš 5 cm manje u struku... šalu na stranu, kreme, ovo ono... mršavljenje ide isključivo kalorijskim deficitom i povećanom tjelesnom aktivnošću. ovo razzmišljanje tvoje sestre je otprilike kao da bi želio otići u Dubrovnik al ne bi putovao. pa ću gledati film o Dubrovniku i maštati da sam tamo. to je to. sorry, ali istinito. i žali bože mojih 3 minute vremena...
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:43   #3
Ili daj normalan odgovor ili se ne glupiraj.

Postavio sam konkretno pitanje: "Da li je korištenje takve smjese štetno po zdravlje?", tako da ne vidim razlog za Milanom i njegovim glupostima.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:06   #4
Što bi bilo štetno, to su sve jestivi sastojci osim nevenove kreme (valjda masti...ima u DM-u), dakle i da se maže iznutra, ne izvana ništa joj ne može biti...negativno...ali joj neće biti ni pozitivno. Ovih 5 cm je otišlo zbog folije, a ne mazalice.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:09   #5
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
Ili daj normalan odgovor ili se ne glupiraj.

Postavio sam konkretno pitanje: "Da li je korištenje takve smjese štetno po zdravlje?", tako da ne vidim razlog za Milanom i njegovim glupostima.
Nije, samo deri..... Milan je mila majka za ovaj recept i općenito ideju detoksikacije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:15   #6
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
..... Ovih 5 cm je otišlo zbog folije, a ne mazalice.
Zbog folije ništa nije otišlo....zbog kreme još manje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:26   #7
Moglo je zbog folije ako se puno znojila...ako ima dosta celulita na trbuhu, on veže vodu (kao i UH)...ali zbog mazalice nikako. Jedino je maslinovo moglo malo zagladit kožu.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:32   #8
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Moglo je zbog folije ako se puno znojila...ako ima dosta celulita na trbuhu, on veže vodu (kao i UH)...ali zbog mazalice nikako. Jedino je maslinovo moglo malo zagladit kožu.
Ovakvo znojenje ne skida centimetre, nikakve, samo se voda preraspodjeli..i onda sve vratiš kad se napiješ vode..inače bi sauna bila teretana.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:38   #9
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ovakvo znojenje ne skida centimetre, nikakve, samo se voda preraspodjeli..i onda sve vratiš kad se napiješ vode..inače bi sauna bila teretana.
Ne treba ti nikakva teretana, samo se omotaš prijanjajućom folijom, što čvršće, i onda odmah izmjeriš opseg struka. Još je 5 cm i premalo, moglo se to i više zategnut, dok ne ometa disanje

Ljudi, dajte malo samo razuma, kakve kreme, kakvo omatanje folijom...
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:08   #10
Da se razumije i ja sam poklonik najjednostavnije formule: mršavljenje = potrošnja > unos
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 12:38   #11
Nisam ni ja za folije i znojenje. Stvarno je skinula 5 cm u struku, što je meni bilo iznenađujuće. Doduše, vratila je 2 cm između odmora jer ništa nije promijenila u prehrani i fizičkoj aktivnosti, ali da pali, pali. Vjerujem da će se ostatak vratiti vremenom, ako ne bude koristila kremu i foliju, ako ne poradi na prehrani i fizičkoj aktivnosti. Naravno, ovo zadnje dvoje je najvažnije.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.