Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 12:25   #41
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Upravo na takve sam mislio (u stvari mislio sam i na skuplje), ona prva u top sezoni košta 57 eura/osobi/dan. Nisam rekao da je to loše nego da gosti koji plaćaju smještaj 57 eura nisu gosti "dobre platežne moći".
Kako si došao do te cjene? Imaš ovdje njihov cjenik, i bome im cijene nisu baš niske

Čak do 396 eura po osobi/noći
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:31   #42
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kako si došao do te cjene? Imaš ovdje njihov cjenik, i bome im cijene nisu baš niske

Čak do 396 eura po osobi/noći
Pa piše: Prices in EUR per week for 10 persons. Najskuplja cijena je 3960 znači cca. 566 eura na dan, dijeljeno sa 10 osoba= 57 eura.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:39   #43
I dok mi već sama ideja pretvaranja da si nešto što nisi, kao i činjenica da normalan čovjek u ovoj državi može biti samo nadrkan ili apatičan, mene ipak najviše muči zašto bi se itko zamarao time kakav dojam netko drugi ostavlja ne nekog drugog?
Ako i sam radiš u turizmu, njihova neprofesionalnost radi za tebe jer danas svatko može ostaviti review na netu.
Ako se brineš što će neljubaznost značiti 3 promila manje gostiju i predstavljati nenadoknadiv udarac za gospodarstvo, možda bi se ipak trebao više brinuti za to kako to da u pretežito kontinentalnoj državi turizam uopće čini toliki udio u bdp-u
A ako pak ta briga proizlazi iz kompleksa manje vrijednosti ili si tako osjetljiva biljka da ti treba osmijeh stranca da ti ispuni dan, e za to nemam riješenja, ili možda....

....s obzirom na najnovija događanja s kojima polako ali sigurno idemo ka policijskoj hunti, eventualno možeš početi pripremati prijedlog zakona kojem bi se u mjestima od velike turističke važnosti kažnjavao svaki građanin koji se, ne smije
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:43   #44
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Uvodni post moram potpisati do zadnje riječi.
U nešto slično sam se uvjerio ljetos.

Domaći su napali turiste da "ih toliko ima da oni nemaju gdje šugaman na plaži ostaviti".

Malo mjesto u Dalmaciji sa malo turista.
Mogu si misliti kako to izgleda u većim mjestima.

Godinama se mlati velika lova od turista, a ništa s ene ulaže u infrastrukturu, apartmani za 70€ su sa namještajem iz prošlog stoljeća a ljubaznost je priča za sebe.

Uglavnom sam u svom turističkom životu najbolja iskustva imao sa "gazdama" turističkih kapaciteta koji NISU domicilno stanovništvo.
Vjerovao ili ne, ima gradova koji su proširili plaže, pa i u najgorim datumima za gužve, i u ovim najrekordnijim sezonama, mjesta na plaži koliko hoćeš. Ne baš svugdje, ali barem na 70% lokacija.

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Bija sam i ja Santorini i preko puta Mikonis mislim,
Cijene hotela brutalno jeftino,hrana u restoranima jeftina,pice u barovima exstremno skupo,piva 8-12€ votka-đus 15-20€ vino bučkuriš 5€ 1/2 litre ,Restorani nemaju svi ribe a oni koji je imaju malo je jeftinija nego kod nas 60-70€ kg ali vole zajebati.ko i naši.Konobari prenametljivi,ostali moglo bi se čak reći neljubazni
Bio u Ateni, čuo sam da otoci znaju biti skuplji, ali piva 3 eura, juice-vodka 4 eura, viski cola 5 eura, ništa posebno. Takve su cijene i u Hrvatskoj u klubovima.

A i ovo vino, to ti nije neka cijena, to i je cijena smeća od vina, jer je u nabavi eventualno 3 eura po litri.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:46   #45
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Vjerovao ili ne, ima gradova koji su proširili plaže, pa i u najgorim datumima za gužve, i u ovim najrekordnijim sezonama, mjesta na plaži koliko hoćeš. Ne baš svugdje, ali barem na 70% lokacija.
Ne znam.
S obzirom na činjenicu da sam zadnjih godina obišao Jadran od Novigrada pa do Korčule, a nisam sreo nešto uređenih plaža i dobre infrastrukture, rekao bih da pretjeruješ.

Jedino malkice odskače Istra. Samo malkice, ali oni imaju drugačiji problem; iskonfekcionirani turizam.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:48   #46
Kakva sad infrastruktura, rekao si za mjesto na plaži.

Makarska je, recimo, plažu proširivala godinama, ovo ljeto sam bio 4 dana do mojih, kad god sam došao, gdje god sam došao, našao sam mjesta, a bio sam baš oko 1.8.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:55   #47
Kako biste rangirali na ono što se turisti žale kao najgore za budući turizam


Quote:
Zamjerke turista

- Sve veća neljubaznost: 'Hrvatima je teško reći hvala', 'Ljute se kad ih nešto pitamo i naprave mrgudnu facu'
- Nedostak parkinga
- Turistički djelatnici ne znaju uputiti turiste što da rade nakon što im dojadi plaža i kupanje
- Prevelika gužva na cestama i manjak infastrukture
- Smeće po okolici, primjerice Žnjanu
- Smrad koji dolazi iz restorana u centru grada, a koji nisu adekvatno riješili problem ventilacije i odvoza smeća
- Nedostatak finijih restorana
- Jednolična ponuda u restoranima
- Preskupa domaća vina
- Nedostatak klubova koji nude klasičniju glazbu
- Fotografije smještaja na internetu ne odgovaraju stvarnom stanju
- Smeće na plažama i neadekvatno pražnjenje kanti
- Gliseri koji voze preblizu kupačima
- Slabe linije između otoka
- Loša povezanost željeznicom
- Različite cijene taksi-uslugu za iste relacije i neizdavanje računa od strane taksista
- Loša kanalizacija u apartmanima
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:02   #48
Praktički nikako, jedino "bitno" bi tu mogla biti neljubaznost. A to je ono što je relativno i o čemu svaka osoba ima svoje mišljenje.

Manjak infrastrukture je relativan, jer je za veći dio godine ta infrastruktura uglavnom predimenzionirana, za onaj manji dio godine kad ima turista, nekako se uvijek nađe rješenje. Svi nađu parking, gužve na cestama su više-manje kratkog vijeka, redukcije vode su izolirani incidenti, nestanci struje rijetkost, smještajnih kapaciteta ima.

Jednolična ponuda u restoranima i ne treba biti nešto drukčija, jer su svejedno restorani toliko puni, da ne možeš naći mjesta. Čim se pojavi restoran sa drukčijom ponudom, nešto bude skuplji, a onda opet ne radi baš nešto, pa se zatvori. Jer obično nije lako nabaviti namirnice koje samo ti uzimaš, te su skuplje, te ovo, te ono, u Hrvatskoj nemaš te goste koji to mogu plaćati na regularnoj bazi.

Ako imaš koje konkretnije pitanje, slobodno pitaj.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:25   #49
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Praktički nikako, jedino "bitno" bi tu mogla biti neljubaznost. A to je ono što je relativno i o čemu svaka osoba ima svoje mišljenje.

Manjak infrastrukture je relativan, jer je za veći dio godine ta infrastruktura uglavnom predimenzionirana, za onaj manji dio godine kad ima turista, nekako se uvijek nađe rješenje. Svi nađu parking, gužve na cestama su više-manje kratkog vijeka, redukcije vode su izolirani incidenti, nestanci struje rijetkost, smještajnih kapaciteta ima.

Jednolična ponuda u restoranima i ne treba biti nešto drukčija, jer su svejedno restorani toliko puni, da ne možeš naći mjesta. Čim se pojavi restoran sa drukčijom ponudom, nešto bude skuplji, a onda opet ne radi baš nešto, pa se zatvori. Jer obično nije lako nabaviti namirnice koje samo ti uzimaš, te su skuplje, te ovo, te ono, u Hrvatskoj nemaš te goste koji to mogu plaćati na regularnoj bazi.

Ako imaš koje konkretnije pitanje, slobodno pitaj.
Nemaš pojma o čemu govoriš,

Quote:
jer je za veći dio godine ta infrastruktura uglavnom predimenzionirana, za onaj manji dio godine kad ima turista, nekako se uvijek nađe rješenje
Isto ko i one budali koje govore da netreba klima jer je samo vruće dva mjeseca godišnje

Quote:
Jednolična ponuda u restoranima i ne treba biti nešto drukčija, jer su svejedno restorani toliko puni,
Je li čudno da su puni kad nema alternativnih restorana s drugom hranom

S tvojom inteligencijom jednog dana ćeš postati ministar turizma
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:27   #50
Imaš ti pravo, najbolje da se napravi još jedna autocesta do mora.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:43   #51
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ok, prema tome sam baš i ja skeptičan, koje si zemlje gledala? Samo mediteran ili?

Samo smještaj si gledala/računala?
Europske zemlje. Ne samo Mediteran. Da, gledala sam ocjene svih tipova smjestaja.

Rocker je u pravu u zadnjem postu Znanstveno istrazivanje o zadovoljstvu turista u Hr (na temelju ozbiljnih anketa turista, a ne ovo u novinama povrsno) je pokazalo da je turistima od minusa na prvom mjestu losa povezanost, pogotovo izmedju manjih mjesta, na drugom mjestu lose oznacivanje kult i prirodnih znamenitosti.
S ovime se i ja slazem.

Najvise hvale ljepote drzave, hranu, sa smjestajem zadovoljni itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:59   #52
Ok, već sam mislio da je Hrvatska top of the world.

Super za znati.

Prometna povezanost, pogotovo manjih mjesta, je uglavnom problem zemljopisa/geografije, te isplativost izgradnje istih.

Meni je, recimo, puno logičnije napraviti tunel za Pelješac, ali, eto, ekipa zapela za most, i jebiga.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:08   #53
Stvarno je nespretno s otoka na otok. Npr ne mozes s Losinja na Rab i na Pag, a susjedni otoci, nikako s Lastova na Vis itd. Barem ljeti neki mini brod. A za relacije tipa Knin-Skradin, Imotski- Makarska, Pag-Nin, Rijeka-Labin, Rijeka-Plitvice bi drzava trebala dozvoliti kombije, a ne da te linije smije voziti samo veliki busni prijevoznik, pa koncesija pa ovo pa ono. Ne mislim da treba tipa Uber, nego da se puno lakse dozvole linije samo za kombi/mini bus, a ne da se moze samo preko agencije. Ali i u povezivanju primjecujem odredjene pomake na bolje, sve bolje iz godine u godinu (npr katamaran iz St za Du koji staje i u Makarskoj) ali povezanost otoka je jos prelosa.I definitivno vratiti liniju Ri-Zd-Ši-St-Hvar-Korcula-Mljet-Du, ogroman je interes stranaca za to, jer i 3 godine nakon ukinuca te linije jako puno pitaju za to, a ja sam 22god isla tom linijom i uvijek ful puna i u samoj Jadroliniji rekli da bi mogla biti isplativa.

I ja sam radije za tunel, most mi dosta vizualno nagrdjuje krajolik, ali nisam pametna, ker je dno pjeskovito tamo i jako trusno podrucje.
Mozda bi pontonski tunel bio najbolje rjesenje (postoji to vec u svijetu).

P.S. ovu temu spojiti s Hrv turizam.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 06:40   #54
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kakva sad infrastruktura, rekao si za mjesto na plaži.

Makarska je, recimo, plažu proširivala godinama, ovo ljeto sam bio 4 dana do mojih, kad god sam došao, gdje god sam došao, našao sam mjesta, a bio sam baš oko 1.8.

ja sam lijepo u svom postu pisao o (ne)ulaganjima u infrastrukturu.
Molim te čitaj napisano.

"Mjesto na plaži" - što je to?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 07:14   #55
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Europske zemlje. Ne samo Mediteran. Da, gledala sam ocjene svih tipova smjestaja.
Ne znam dali taj podatak ima ikakvog smisla s obzirom da je u Hrvatskoj većina ponude u privatnom smještaju i uobičajeno je bukirati preko booking-a dok u nekim zemljama većina je hotelski smještaj i bukira se na druge načine.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:04   #56
Nasi uvjeti za kategorizaciju su daleko strozi nego u FR, Ita, GB itd. Nasih 3 zvjezdica su kao tamosnjih 4. S obzirom da danas gledaju vise ocjene nego zvjezdice, gledala sam booking preko kojeg se najvise rezervira (br.1u svijetu).
Gledala sam iz znatizelje.
U novinskom clanku malo seru i nije uopce istrazivacki clanak.
Ne mislim uopce da je hr turizam super, dapace meni je nas turizam cudo s obzirom na puno stvari, ali temeljiti clanak na par izjava i to vadjenjem iz konteksta je dno dna novinarstva.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 09:39   #57
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nasi uvjeti za kategorizaciju su daleko strozi nego u FR, Ita, GB itd. Nasih 3 zvjezdica su kao tamosnjih 4. S obzirom da danas gledaju vise ocjene nego zvjezdice, gledala sam booking preko kojeg se najvise rezervira (br.1u svijetu).
Gledala sam iz znatizelje.
Može booking biti 1. u svijetu ali konkurencija hr turizmu nije cijeli svijet Ako netko kupi paket aranžman za, ne znam, Španjolsku, Grčku, Tursku...neće ga kupiti preko booking-a ali to ne znači da neće biti zadovoljan. Štoviše, da za te spomenute zemlje i tražiš samo smještaj u hotelu obično booking je loš izbor.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:00   #58
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Može booking biti 1. u svijetu ali konkurencija hr turizmu nije cijeli svijet Ako netko kupi paket aranžman za, ne znam, Španjolsku, Grčku, Tursku...neće ga kupiti preko booking-a ali to ne znači da neće biti zadovoljan. Štoviše, da za te spomenute zemlje i tražiš samo smještaj u hotelu obično booking je loš izbor.
Tako je, normalni kjudi u zapadu bokiraju na stranicama veliki tour operatora kao TUI , Thompson itd itd

Bokira se paketi sa avioniom, hotel i transfer

Ovi jadnici sa istoko bokiraju po dvi obitelji neki shit apartman ili camp u Hrvatskoj i putujo sa autom di mogu nositi hranu da jim bude jeftinije.

Neman sifre u turizmu ali mislim da 75 % dolaze se autom a 25 % avionom
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:00   #59
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Tako je, normalni kjudi u zapadu bokiraju na stranicama veliki tour operatora kao TUI , Thompson itd itd

Bokira se paketi sa avioniom, hotel i transfer

Ovi jadnici sa istoko bokiraju po dvi obitelji neki shit apartman ili camp u Hrvatskoj i putujo sa autom di mogu nositi hranu da jim bude jeftinije.

Neman sifre u turizmu ali mislim da 75 % dolaze se autom a 25 % avionom

Ma nemoj....
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:11   #60
Pa tko brani privatnim brodarima da uvedu linije između otoka kojih nema?


Tko brani redovite autobusne linije za Plitvice?

Pa naši autorpijevoznici propadaju, unatoč turizmu
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.