Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 22:16   #1
Očekivanja od nastavničke profesije u modernim vremenima

evo nova školska godina, a papirologije ko u priči

te individualni program, te stručna usavršavanja, te ovo, te ono

administracija po običaju na HR način
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:37   #2
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo nova školska godina, a papirologije ko u priči

te individualni program, te stručna usavršavanja, te ovo, te ono

administracija po običaju na HR način
Meni to nije neki veliki problem. Znam sta me ceka pa si pripremim sve sto mogu za vrijeme godisnneg da si manje stresa stvaram na pocetku nastavne godine.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 01:25   #3
kakve veze ovo ima s roditeljima i djecom?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:22   #4
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kakve veze ovo ima s roditeljima i djecom?
Bas sam i ja htjela napisati da je mozda krivi podforum
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:17   #5
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kakve veze ovo ima s roditeljima i djecom?
ček jer se roditelji žale na ovom PDF-u na nastavnike

ja htio pokazati temom da to zanimanje nije med i mlijeko, uostalom ne postoji PDF posvećen školi i školstvu, ovaj - školarci i adolescenti je
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:31   #6
pa dobro kaj radite na hr jeziku. istina ne radim ja u gimnazji, ali dolaze mi djeca koja ne znaju složiti normalnu rečenicu na usmenom pa do toga da imam dijete koje je nepismeno (sve piše malim slovima te mora individualizirano za HR jezik). kako je moguće da ta djeca završe nakon 8 godina HR jezika OŠ a ne znaju ni čitati (doslovno molio da se pročita 5 rečenica u udžbeniku, maltene se slovkalo), a kamoli nešto više da tražim. HR jezik ako je tako svugdje žali bože takav predmet.

kaj vi tam radite?!
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:10   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kaj vi tam radite?!
Pitaj to učiteljice razredne nastave iliti nižih razreda.
Čast iznimkama, ali tamo je negativna selekcija kadrova najočitija pa su i posljedice najdrastičnije.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:10   #8
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa dobro kaj radite na hr jeziku. istina ne radim ja u gimnazji, ali dolaze mi djeca koja ne znaju složiti normalnu rečenicu na usmenom pa do toga da imam dijete koje je nepismeno (sve piše malim slovima te mora individualizirano za HR jezik). kako je moguće da ta djeca završe nakon 8 godina HR jezika OŠ a ne znaju ni čitati (doslovno molio da se pročita 5 rečenica u udžbeniku, maltene se slovkalo), a kamoli nešto više da tražim. HR jezik ako je tako svugdje žali bože takav predmet.

kaj vi tam radite?!
Gledam rad sa svojim djetetom u nižim razredima pa ti mogu dati osvrt na tu situaciju. Dakle potpuna nestručnost, pogrešaka kao u priči, jako loša metoda poučavanja prvih pravila pravopisa i gramatike, zastarjeli pristup i djeca koju se ne potiče na čitanje na primjeren način.

Onda dođu u više razrede u kojima ti može predavati i komparatist, i pojačani, i kroatolog, i loš kroatist, selekcija kadra je katastrofalna, fakultet sam po sebi očajno zaostaje u metodici na samoj kroatistici, naši profesori standardnog su sve više šarlatani koji guraju partikularne interese i bave se primarno pravopisom, a gramatike se baš ne hvataju, nego tupe gluposti po modelima koji više nisu ni za srednji vijek i tako dalje.

Onda dođu u srednju u kojoj najviše obrađuju nepotrebne književne uzore, i to ne jezik u njima na razini na kojoj bi trebali, nego se bave likovima i kojekakvim idiotarijama fakultetskog tipa, gura im se hrpetina potpuno nepotrebnog i loše usustavljenoga gradiva (povijesni pristup je stvar prošlosti, kao i periodizacijsko poučavanje po vremenskoj crti), a jezik se svodi na tu i tamo nekog profesora koji ima pojma i zna poučavati jezik bez priručnika iz 15. stoljeća.

I tak.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:17   #9
INA je pokrenula sedmi po redu natječaj NajProfesor/ica u sklopu kojeg studenti imaju priliku nominirati profesora ili profesoricu iz srednje škole koji su u njima potaknuli želju za učenjem i napredovanjem te usadili ljubav prema prirodnim znanostima.

Profesore je moguće nominirati u područjima matematike, fizike i kemije, a pozvani da se uključe u natječaj putem nominacija svojih profesora su studenti tehničkih i tehnoloških fakulteta, prirodoslovnih fakulteta i fakulteta geo-znanosti.

Po završetku natječaja najboljem profesoru u svakoj od kategorija uručiti će se plaketa i novčana nagrada od 5.000 kn, dok će student koji ponudi najkreativniji razlog za nominaciju osvojiti tablet.

INA je ovaj projekt pokrenula s ciljem naglašavanja važnosti mentorskog rada u odgoju mladih talenata, a dosadašnji natječaji postignuli su veoma dobar odaziv među studentima.

INA poziva studente da svoje nominacije podnesu do 15. prosinca putem obrasca za nominaciju na www.ina.hr/najprofesor, a dodatne informacije o projektu pronađite na Ininoj web stranici.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:43   #10
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa dobro kaj radite na hr jeziku. istina ne radim ja u gimnazji, ali dolaze mi djeca koja ne znaju složiti normalnu rečenicu na usmenom pa do toga da imam dijete koje je nepismeno (sve piše malim slovima te mora individualizirano za HR jezik). kako je moguće da ta djeca završe nakon 8 godina HR jezika OŠ a ne znaju ni čitati (doslovno molio da se pročita 5 rečenica u udžbeniku, maltene se slovkalo), a kamoli nešto više da tražim. HR jezik ako je tako svugdje žali bože takav predmet.

kaj vi tam radite?!
Sto se citanja tice, ako dijete to nije savladalo do 4. razreda treba ici logopedu. A hoce li ici, ovisi o roditeljima i koliko se oni brinu. Profesori hrvatskog nisu educirani da uce citati djecu koja to nisu savladala tijekom razredne nastave zbog tko zna kakvih razloga ...disleksije ili tko zna cega.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:00   #11
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Sto se citanja tice, ako dijete to nije savladalo do 4. razreda treba ici logopedu. A hoce li ici, ovisi o roditeljima i koliko se oni brinu. Profesori hrvatskog nisu educirani da uce citati djecu koja to nisu savladala tijekom razredne nastave zbog tko zna kakvih razloga ...disleksije ili tko zna cega.


pa koja je onda svrha hrvatskog jezika nego odgovarati puno rečenicom, znati pročitati odlomak na glas bez zamuckivanja...?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:23   #12
kaj ti misliš da je njihov posao isključivo sjediti s djecom i učiti ih čitati? čak i ovi u razrednoj nemaju na raspolaganju svo moguće vrijeme za naučiti djecu čitati. zato neki moraju i doma vježbati, a to je već neka druga priča.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:30   #13
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kaj ti misliš da je njihov posao isključivo sjediti s djecom i učiti ih čitati? čak i ovi u razrednoj nemaju na raspolaganju svo moguće vrijeme za naučiti djecu čitati. zato neki moraju i doma vježbati, a to je već neka druga priča.
dobro i tu si u pravu!
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:33   #14
pitanje je kako mogu pustiti dijete iz drugog razreda u treci ako ne zna citati bez da ukljuce strucne sluzbe
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:38   #15
pa neće ni stručne službe sjediti s djetetom i čitati. zar se uvijek nužno radi o poremećaju ako dijete ne čita glatko?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:45   #16
pa ako u trecem ili cetvrdom razredu ne cita, da. ili poremecaju vezanom za samu sposobnost i mogucnost ili za obiteljsku situaciju.
nesto nije uredu ako dijete ne cita nakon dvije tri godine ucenja citanja. a sto je to, treba svakako utvrditi i rijesiti a ne ga pustiti u iduci razred
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 10:18   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ako u trecem ili cetvrdom razredu ne cita, da. ili poremecaju vezanom za samu sposobnost i mogucnost ili za obiteljsku situaciju.
nesto nije uredu ako dijete ne cita nakon dvije tri godine ucenja citanja. a sto je to, treba svakako utvrditi i rijesiti a ne ga pustiti u iduci razred
pa ne mozes disleksicara rusiti godinu samo zato jer ne cita kao druga djeca
ima papire, ima individualizaciju, prilagodjeni program i bok. nikad nece citati kak spada i to treba prihvatiti. ali (osnovnu) skolu mora zavrsiti.
mene puno vise smeta sto vrrrrloooo cesto roditelji disleksicara i disgraficara (radili s njim doma ili ne, nebitno) smatraju da bi trebao imati 5 iz hrvatskog, a ni u kom slucaju 2 ili 3 - to je problem, a ne to sto slovka ili izvrce slogove u drugom razredu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:43   #18
radim u srednjoj strukovnoj školi i masu puta sam dobila djecu u prvi razred koja nisu znala čitati, zbrajati, množiti....

dva su razloga....osnovna škola je obavezna i treba ju završiti....vrlo četo to ide logikom "brigo moja prijeđi na drugoga"....što bi se oni s njima bavili kad osnovnu ionako moraju završiti

drugi razlog je vrlo bizaran....pred 5 godina dobila sam novi razred....bilo ih je jako puno za strukovnu školu pa mi je trebalo dva tri mjeseca da shvatim da mi jedna curica teže čita i brka slova u pisanju....a inače pametno dijete....pozovem mamu na informacije da bi mi, nakon nećkanja i ustručavanja rekla da mala ima disleksiju ali su joj U OSNOVNOJ ŠKOLI SAVJETOVALI DA NAM TO NE KAŽE.....



ja podivljala....ne na mamu ni na malu nego na osnovnu školu...uputila ženu da donese svu dokumentaciju, napravi nove nalaze.....na temelju toga djetetu individualizirali i prilagodili određene stvari....znate šta se dogodilo??? curica je postala najbolji učenik u razredu, 4. razred prosjek 5.0, najbolje napisala državnu maturu (uz prilagodbu na koju je imala pravo, a tražila je samo produljenje vremena) i upisala željeni fakultet....

nekad se zapitam tko to radi u osnovnim školama....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 13:22   #19
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
radim u srednjoj strukovnoj školi i masu puta sam dobila djecu u prvi razred koja nisu znala čitati, zbrajati, množiti....

dva su razloga....osnovna škola je obavezna i treba ju završiti....vrlo četo to ide logikom "brigo moja prijeđi na drugoga"....što bi se oni s njima bavili kad osnovnu ionako moraju završiti

drugi razlog je vrlo bizaran....pred 5 godina dobila sam novi razred....bilo ih je jako puno za strukovnu školu pa mi je trebalo dva tri mjeseca da shvatim da mi jedna curica teže čita i brka slova u pisanju....a inače pametno dijete....pozovem mamu na informacije da bi mi, nakon nećkanja i ustručavanja rekla da mala ima disleksiju ali su joj U OSNOVNOJ ŠKOLI SAVJETOVALI DA NAM TO NE KAZE.
A zašto bi itko iz osnovne skole tako nešto savjetovao??? Ne vidim niti jedan jedini razlog da netko iz osnovne roditelju kaže: "Nemojte reci da Vase dijete ima disleksiju". Uvijek je bolje da nastavnici budu upoznati s teskocama koje dijete ima. Ti si zeno stvarno naivna.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 13:28   #20
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
A zašto bi itko iz osnovne skole tako nešto savjetovao??? Ne vidim niti jedan jedini razlog da netko iz osnovne roditelju kaže: "Nemojte reci da Vase dijete ima disleksiju". Uvijek je bolje da nastavnici budu upoznati s teskocama koje dijete ima. Ti si zeno stvarno naivna.
jesam ja naivna ili nisam....nije bitno....ja kažem šta mi je žena rekla....laže ona, lažem ja...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.