Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 17:24   #861
Riješio nas Bazarevič kao i 1994. u Torontu, poslao na teren svoju reinkarnaciju u obliku Šveda i ćao đaci.

Problemi u seniorskoj reprezentaciji nisu uzrok, već posljedica, tako da bez nuklearne katastrofe i reseta iz temelja ne moramo ni računati na ništa. Blah.
Chiro is offline  
Old 11.09.2017., 18:14   #862
Quote:
Chiro kaže: Pogledaj post
bez nuklearne katastrofe i reseta iz temelja ne moramo ni računati na ništa. Blah.
Jebes i ovakav fatalizam. Prakticki ista ova ekipa - isti trener, isti glavni igraci - je lani bila 2 kosa od polufinala OI. Nije bas da su ostale evropske ekipe neke svemirske pretjerano bolje od nasih, u vecini njih jedan bo mccaleb cini razliku između ekipe koja jedva da se plasira na ep i ekipe koja igra polufinale. Kao sto nam zapadni susjedi isticu, sto njihovi lorbeki, udrihi, dragici, lakovici, vujacici i nachbari imaju za pohvalit se svih ovih godina? Talijani su isto sa generacijom u kojoj su imali drugi pick na nba draftu, bellinelija koji je uz sveda najbolji evropski igrac na toj poziciji, galinarija koji je vec godinama nba starter, datomea koji je jedan od glavnih igraca najboljeg evropskog kluba, plus gentilea itd., i trenera koji slovi za ponajboljeg evropskog trenera, su također dosad napravili manje nego mi sa ovom generacijom.
Vukozec is offline  
Old 11.09.2017., 18:31   #863
Quote:
ramlinks kaže: Pogledaj post
a jel treba vama možda Lino Červar u rukometu, jel vam treba ?

daj me poštedite ovavkih provokacija, našima trebaju muda i glava prije svega te dvije stvari, jer nemaju nijednu.

može se dovesti najvećeg mađioničara za trenera, može se najvećeg čedomira iz Srbistana(vladu divca kradem otimam "ustaške zastave") dovesti u hrvatsku, on neće povećati muda u gaćama naših igrača, niti pamet u glavi !

košarka se ne igra bez muda i pameti, a naši nikako da to shvate, pa sav naporan trud i rad bace u vjetar svako natjecanja jer im muda i glava ne postoje u ključnoj utakmici turnira. i tako se povijest ponavlja, kod nas ona više nije ni farsa već tragedija veća od uragana Irma.

ni potres u novom zelandu nije tako koban, kao hrvatska košarka.

iskreno ne vjeurjem da će ikada itko ove luzere koje mi imamo natjerat da igraju šampionski, jednostavno nemaju oni to u sebi, a vi se prebacite na pdf nogomet i rukomet, da nam tamo "malo objasnite" kako stvari stoje ovako junački kako nam to pojašnjavate u svezi košarke. i koga sve trebamo za treneera, i kako ćemo povećati muda i naći glavu ? nije sve ni do toga, očito je i do talenta a mi smo očigledni antitalenti košarke, kada uz ovoliki talent redovno budemo deklasirani u samoj završnici natjecanja, onda se ne može govorit više čak ni o neznanju i mudima, već jednostavno kroničnom antitalentu ili talentu za uprskat nemoguće.

imamo klasu imamo sve, osim onog najvažnije muda. muda redovno ostanu u štali kod vola, dok ne nabavimo velika OGROMNA volovska muda nikada ništa od nas u ovom sportu.

a što se tiče vas srbistanaca, samo pomalo dečki ne uzbuđujte se previše, šišamo vas u svim segmentima, naša runda je i dalje vaša plaća !
samo da te ispravim, volovi su volovi jer nemaju muda. odstranili im.
bikovi imaju muda.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Old 11.09.2017., 18:49   #864
Quote:
agent5 kaže: Pogledaj post
Kao što su mnogi napisali, riba smrdi od glave... Još jedan u nizu rezultata koji zorno prikazuje naše stanje u košarci...

uzmu 5 fizički najspremnijih klinaca, udri presing po čitavom terenu i dobiju 100-2 tekmu... jebeno, ovi kaj su spušili više im se ne da igrat, trener sliježe ramenima, a ovi kaj su dobili misle da su jebeni, trener se kurči u bircu s pivom u ruci kak su dobili 100 razlike one jadnike... a ti isti klinci i dalje ne znaju osnove košarke, pa se čude ko pura dreku i izgledaju ko amateri kad naiđe ekipa koju ne mogu ni dobit sam tak, a kamoli 100 razlike...

čast iznimkama, ali struka nam je dno dna... politika se uhljebila u sport i moš se jebat... bitno da se dovode Ameri na sve pozicije.. ne daj bože da netko individualno radi s našim klincima, to je grijeh očito... nažalost, po onome što vidim, još dugo se ništa neće promijenit... ima puno toga i u novcu, naravno... pa se i treneri okreću drugim stvarima u životu, jbg neće mukte radit kad kod nas većina klubova nema za kikiriki... tako da i ono malo ljudi što bar ima volju radit s klincima, zapravo nema priliku za to...

Inače, ja ne bih toliko krivio Acu, u smislu čovjek je limitiran i bok, nema dalje, shodno tome griješio je i radio gluposti, očekivano...
To treba priznati... Nema tu kvalitete, pa mi nemamo vanjskog koji zna odigrat p&r (Simon donekle, al je ostario i sporiji je nego ikad, da ne govorim kolko je loš u obrani), nemamo centra koji je jak 1na1, nemamo poštenog kreatora izvana, prvi centri su nam Žora i Planinić aloooo ljudi... Pop i Simon ne mogu stolac čuvat, Tomas načet ozljedama jedino može stajat i šutirat, Ukić više ni ne gleda koš...

Kak dalje?! zapalit sve, eto... možemo mi sad tu raspravljat kako nam treba stranac, kako treba pomladit i uvest ovog onog... ali, mislim da nas i dalje čekaju porazi i porazi...
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post


Danas su druga vremena, klinci ne igraju basket iz ljubavi, vec da bi uzeli lovu... pre je bilo pravilo i u fudbalu, i basketu da ne mozes van do 27 godina... a sad otimaju decurliju od 16 godina... sve zbog jebene love... Jokic je uspeo, ali koliko ima slicnih koji ne uspeju... greju klupu negde, zaustavljaju razvitak u vitalno vaznim godinama...

mnogo zavisi od struke, trenera, to moraju biti i dobri poznavaoci kosarke, i vrhunski psiholozi... cesto to nije slucaj, pa mnogi talenti ispuse zbog hira trenera...

Rad sa mladima je koren i temelj buduceg uspeha... ako toga nema, to je kao da ne zasadis i ne zalivas seme, a ocekujes prinos... nema logike...
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Košarka je u Hrvatskoj bila na razini nogometa po popularnost. Dok se za nogomet sve zna, od Mamića i raznih lokalnih šerifa, košarka je potonula daleko gore i dublje. Nogomet će izvlačiti činjenica da je najveći sport na svijetu.

Interes klinaca za sport je nikakav. Treniraju oni koji si to financijski mogu priuštiti, a onaj dio sistema koji bi trebao najviše privući klinaca u sport ne funkcionira. Govorim o osnovnim i srednjim školama.

Sudbina Cibone, Zadra i Splita je ili privatizacija ili gašenje. Svi ste svjesni toga.
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
cibona vec dugo aba-u igra samo da ne bi ostala u ligi. igraci dolaze i odlaze bez plana i programa, ima imidz jos jedne bandiceve kurumpirane prcije i jasno da se to nikom ne da gledat. ali i u takvoj situaciji jedna pobjeda protiv cedevite je dvaput napunila dvoranu. problem splita i sibenika je sustav natjecanja u kojem je aba preskupa a ph nedovoljno zanimljivo i jako da bi se mogao odrzavati profesionalni pogon i stalna zajebancija oko ulazaka i ispadanja iz aba-e, koje se na kraju svedu na to da oni koji su unutra odlucuju ko ce igrat. sad je pokrenuta aba 2 i ona bi mogla bit jako dobro rjesenje za takve klubove, naravno ako bude nosila ulazak u aba-u 1.

gledanost nije uvijek najbolja, ali je kosarka i dalje puno popularnija od rukometa koji skoro i ne postoji izvan reprezentacije i zagreba u ligi prvaka.
LJudi svaka cast ima jako dobrih komentara
Nevidim potrebu da se mi ljubitelji kosarke usporedujemo sa situacijama drugih timskih sportova diljem balkana. Jasno je da u svim ex-yu drzavama timski sportovi kriminalizirani kojekakvim agentima, lokalnim serifima, menadjerima, legendama koji sisu velike place iz drzavnih klubova... itd...
Generalno jedan veliki nerad i neorganizacija.

Ajmo se uzdignuti malo pa reci da je Rusija fenomenalna reprezentacija! Izgubili smo od boljeg spremnijeg i organiziranijeg. Ajmo priznati da je CSKA izbacio generaciju koja je spremna bori se za odlicija! Svaka cast rusima i "njihovoj VTB ligi". Spomenimo kratko talentirane Kulagin i Vorontsevich, fenomenalni igraci vjerujem NBA potencijal.

Sto dalje? pa nastavak uzivanja u prazniku evropske kosarke!
Steta za slovence sto se sastaju sa latvijom, ipak cu u ovom dvoboju navijati za latviju i njihove junake. Talijani i srbi? Ipak cu navijati za ove polovne srbe :klap:, da su taljani u kompletnom sastavu razmislio bih! Spanjolci i njemci? pa uvjek protiv spanjolske dosadili su i bogu i covjeku, ali mora im se priznati da su broj 1.
I za kraj grci i rusi? Pa idemo rusi! Zasigurno ce donjeti atraktivnu kosarku, nevjerovatno sa kojom lakocom rjesavaju zonski presing, vrhunski vodjena ekipa!

AJMO LATVIJA, AJMO SRBIJA, AJMO NJEMACKA, AJMO RUSIJA
turbofolk is offline  
Old 11.09.2017., 18:54   #865
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
u velikoj vecini zemalja na svijetu ne postoje vise od dva popularna sporta. u cijeloj europi nogomet uzima 90% medijske paznje, novca i interesa. nogomet je u europi popularan kao football, bejzbol i kosarka u americi zajedno. u cijelom svijetu su kolektivni sportovi najpopularniji.

nitko ne ismijava tenisace, boksace i ostale borce. ostale sportove ljudi ne prate jer nisu zanimljivi, rijetko se tu ikoga ismijava. pucanje na glinene golubove nigdje nije zanimljivo, kao ni bacanje raznih predmeta, posebno zensko.

ni ono o bavljenju sportom ti ne stima. je da je medju djecom to donekle palo u zadnjih 20-ak godina, ali na zapadu je to jos gore.

pranje love u sportu moze bit i ne mora, ali mamic nije iz te price. nije on neki sumnjivi bogatas koji je dosao oprati lovu kroz sport. on je usao u sport da ukrade lovu iz njega i istovremeno je tom lovom stvorio masineriju kojom vlada tim sportom. to je neusporedivo veci problem.

dakle 0/4

on sto jest istina, je da se narod dosta ohladio od kosarke u periodu od 95. do 2002. jer dok smo mi padali, srbi su rasturali i osvajali sve zivo, sto je tada bio jos i veci problem nego sto bi bio danas. bez obzira na to, kosarka je i dalje jedini sport uz nogomet koji ima masovnu popularnost. u splitu, zadru i sibeniku je dovoljno da se nesto pokrene u klubovima, i odmah imas punu dvoranu. zagreb je poseban slucaj, ali i tu bi se ekipa vrlo brzo skupila kad bi se cibona sredila. to je naravno poprilicno nemoguce, ali nije ni u zagrebu kosarka mrtva.
Preuveličavaš nogomet, u nekim europskim državama, recimo Skandinaviji, teško da je popularniji od hokeja.

Neki Amerikanac mi rekao "kako možeš gledat taj vaš nogomet, pa to je dosada živa, najčešče je rezultat 2:1 ili 1:0 ili 0:0, u čemu je fora? "

Kad bolje razmislim i nema fore, volim nogomet, ali često i zaspavam ispred telke, kad ga gledam.
PatriotSLO is offline  
Old 11.09.2017., 19:07   #866
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
samo da te ispravim, volovi su volovi jer nemaju muda. odstranili im.
bikovi imaju muda.


Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 11.09.2017., 19:21   #867
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post

Neki Amerikanac mi rekao "kako možeš gledat taj vaš nogomet, pa to je dosada živa, najčešče je rezultat 2:1 ili 1:0 ili 0:0, u čemu je fora? "
još uvijek mi nije jasno kako nekom to može bit zanimljivo
zapravo, i meni je bilo zanimljivo dok nisam otkrio 15 zanimljivijih sportova

draž nogometa je valjda u tom što jedan potez može okrenut sve. zabiješ jedan gol i junak si. toga nema ni u kojem drugom sportu, svugdje moraš zabit 5, 6, 7, 15, 20, 25, 80 itd.
Sahta is offline  
Old 11.09.2017., 19:23   #868
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Preuveličavaš nogomet, u nekim europskim državama, recimo Skandinaviji, teško da je popularniji od hokeja.

Neki Amerikanac mi rekao "kako možeš gledat taj vaš nogomet, pa to je dosada živa, najčešče je rezultat 2:1 ili 1:0 ili 0:0, u čemu je fora? "

Kad bolje razmislim i nema fore, volim nogomet, ali često i zaspavam ispred telke, kad ga gledam.
u svedskoj su tu negdje, u finskoj je hokej popularniji, ali to su dvije manje zemlje, u skoro svim drugima nogomet drzi 90% trzista.
hulijo đuturum is offline  
Old 11.09.2017., 19:30   #869
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Jebes i ovakav fatalizam. Prakticki ista ova ekipa - isti trener, isti glavni igraci - je lani bila 2 kosa od polufinala OI. Nije bas da su ostale evropske ekipe neke svemirske pretjerano bolje od nasih, u vecini njih jedan bo mccaleb cini razliku između ekipe koja jedva da se plasira na ep i ekipe koja igra polufinale. Kao sto nam zapadni susjedi isticu, sto njihovi lorbeki, udrihi, dragici, lakovici, vujacici i nachbari imaju za pohvalit se svih ovih godina? Talijani su isto sa generacijom u kojoj su imali drugi pick na nba draftu, bellinelija koji je uz sveda najbolji evropski igrac na toj poziciji, galinarija koji je vec godinama nba starter, datomea koji je jedan od glavnih igraca najboljeg evropskog kluba, plus gentilea itd., i trenera koji slovi za ponajboljeg evropskog trenera, su također dosad napravili manje nego mi sa ovom generacijom.
Kad staviš sve na papir, izgleda... a ne baš idealno, ali manje loše od nekakvog odokativnog stanja. Samo, meni se ovaj put prvi put dogodio osjećaj beznađa, bezidejnosti i praznine, ne u datoj utakmici nego govoreć o budućnosti in general. Dabogda morao pojesti govno čim prije, nitko sretniji od mene.
Chiro is offline  
Old 11.09.2017., 19:36   #870
Nema previše filozofije, ova momčad ima dva NBA igrača srednje klase, jednog koji bi to mogao postati (Bender) i jednog igrača euroligaške klase (Simon) na zalazu.
Od ostalih, Krušlin, Buva, pa i borbeni, ali izrazito limitirani Ramljak nisu ni top-igrači za Adriatic ligu niti će to biti. Vrijeme Popovića i Tomasa je prošlo, baš kao i Ukića (ako je njegovo ikad i postojalo). Žorić i Pašalić su solidni/vrlo dobri centri za neku momčad razine Adriatic lige.
U tim uvjetima, logično je igru potpuno bazirati na ta dva NBA igrača, no ako jednog od njih ne ide, a sklon je nestati, onda tu ne možeš ništa.
A najveći problem je nedostatak Playa, oko igrača poput Šveda možeš puno više toga graditi nego oko igrača poput Babe, koliko god on bio ubojit šuter. Srbiji, recimo, puno više fali Teodosić nego Jokić.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Old 11.09.2017., 19:47   #871
Jel se moze bannati ove trolove? Ili zakljucati tema, ovo nema jebenog smisla vise.
Cratos is online now  
Old 11.09.2017., 19:50   #872
cuj doktora Vorontsevich nba potencijal..kad ce ic prek bare ? u 48.godini?
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Old 11.09.2017., 19:59   #873
Quote:
grandmama kaže: Pogledaj post
cuj doktora Vorontsevich nba potencijal..kad ce ic prek bare ? u 48.godini?
ruku pod ruku sa Fridzonom u NBA
J.R.E is offline  
Old 11.09.2017., 20:09   #874
Izjave poslije dolaska u Zagreb

http://www.index.hr/sport/clanak/kos...ti/993843.aspx
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 11.09.2017., 20:13   #875
Ovo sinoć me baš dotuklo, onako prizemljilo, i baš kao što reče Bojan, nisu imali krvi u sebi, tako i ja nisam imao jutros, još ovo tmurno vrijeme samo mi je još teže palo.

Nije me dotukao poraz kao poraz, nije me ovako dotukao ni onaj od Čeha toliko jer sam znao da nismo zreli za nešto, pa ni onaj od Srba na OI kad smo bili u loptu, tada sam bio čak i ponosan nakon Italije, pobjede nad Španjolcima i kanonade Babe Brazilcima, i statusa nakon Srba da će "vratit dite materi" jer sam vjerovao u to, i najviše me zbog toga dotuklo.

Od onog videa u avionu, zajedničkih stavova što se tiče otkaza, "dizelaškog" starta u grupi i hrpetine klobučarskih komentara pa onda osvježenja protiv Španjolaca da nismo za bacit, jer sam i ja sam vjerovao u to, ali opet trebala mi je takva utakmica, jer znaš, tko će se boriti s klobučarima.
Onda dođe ova Rusija, mislim, ok je to repka ali opet, pokazali smo protiv Španjolaca što smo i baš me ubilo, dotuklo, kažem opet, da smo imali loš šuterski dan, da smo izgubili uz sve te probleme u nekoj napetoj završnici, ne bi me toliko dotuklo, ono, tipičan hrvatski poraz, ali ovo, da nakon treće četvrtine meni se stvara knedla u grlu i ne mogu više od muke gledati kako nas Rusi šamaraju, a u nama nema ni trunke žara, nije ga ni bilo kad je Babo potegao onu tricu preko ruke, baš onako kako on zna, kako veliki igrači znaju pogoditi momentum kako kad lome protivnika tako i kad znaju da im je momčad u kurcu i da treba prekinuti seriju nekim vanserijskim potezom.
Nisu se podigli ni kad je ulazom sa košem i slobodnim bacanjem prekinuo ruski nalet i vratio neki tračak nade, tračak kojeg ustvari nikad nije ni bilo jer se utakmica na drugoj strani parketa davno izgubila.

Danas sam o tome razmišljao i neprestano vrtio scene u glavi i potpuno mi je neshvatljiv nedostatak komunikacije u obrani, pa da se jedan p'n'r ne može obraniti, da se ide udvajati Shveda a ne izrotirati na Fridzonu, ići braniti pick n roll ne dopuštati Shvedu šut ali nikako ispratiti ga do kraja i irotirati na njegovom pick igraču.
Prva četvrtina, Rusi te ajde iznenade, uzmeš time out, daš upute igračima, promijeniš postavu i staviš Bendera, nije ni bitno, obratiš pozornost na to jer vrte taj pick n roll isti istacati svaki jebeni put i ti ništa. Jednom, dvaput, triput, šest puta, 18 puta, 12 osobnih u 15 pick n rollova, jebena sramota.

Pravimo faulove u kontrama gdje Rusi idu 2 na 4, usrali smo se Shveda kao da je Jordan jer eto, najplaćeniji je igrač u Europi, ma sramota.

Jebeno mi je žao što smo najbolje godine jednog Bojana Bogdanovića potratili sa ovakvom bolikurčinom u obrani. Žao mi je da aš najbolji igrač zabije 28 poena u utakmici, a mi izgubimo 20 razlike. žao mi je što nismo ni svjesni kakvog igrača imamo, imamo top3 igrača prvenstva u svojoj ekipi, a mi se bojimo Shveda. Gdje je onaj naboj iz Italije, gdje je onaj naboj iz Španjolske kad nas je bolio kurac za nekog tamo Gasola i Llulla.
Gdje je ta podrška top3 igraču prvenstva? Nema je. Mi ne možemo imati jednog Stefana Markovića, jednog Nikitu Kurbanova koji će ako mu ne ide izvaditi pa taman i pištolj jer izgleda ko jebeni ruski mafijaš, kod nas ili svi ili nitko.
Sve nam je na ho ruk, jbga, vrijeme je Aco, osramotio si se.

I znaš čega mi je najviše žao? Što će pametovat neki bivši forumaš preko nekog podcasta, koji prije koji misec govori "koga boli kurac za euroligu i europsku košarku" vrijedi li se živcirat za ovu reprezentaciju.

Ako Bojan nakon ovakve predstave svoje i svojih suigrača može reći da će igrati makar i svako ljeto, što se ja ne mogu nastaviti živcirati zajedno sa njim? Makar mogu toliko mu učiniti.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Old 11.09.2017., 20:27   #876
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
I znaš čega mi je najviše žao? Što će pametovat neki bivši forumaš preko nekog podcasta, koji prije koji misec govori "koga boli kurac za euroligu i europsku košarku" vrijedi li se živcirat za ovu reprezentaciju.

Ako Bojan nakon ovakve predstave svoje i svojih suigrača može reći da će igrati makar i svako ljeto, što se ja ne mogu nastaviti živcirati zajedno sa njim? Makar mogu toliko mu učiniti.
https://www.vecernji.hr/media/img/3e...da8e194e6.jpeg

he he

Čuj, nisi sam, ima nas još. Treba pričekati par dana da se klobučari ispušu, a onda ćemo se vratiti u normalu. 23.11. krećemo ispočetka.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 11.09.2017., 20:30   #877
Road to China

Jedva čekam te kvale
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Old 11.09.2017., 20:36   #878
Quote:
Timurlenk kaže: Pogledaj post
Nema previše filozofije, ova momčad ima dva NBA igrača srednje klase, jednog koji bi to mogao postati (Bender) i jednog igrača euroligaške klase (Simon) na zalazu.
Od ostalih, Krušlin, Buva, pa i borbeni, ali izrazito limitirani Ramljak nisu ni top-igrači za Adriatic ligu niti će to biti. Vrijeme Popovića i Tomasa je prošlo, baš kao i Ukića (ako je njegovo ikad i postojalo). Žorić i Pašalić su solidni/vrlo dobri centri za neku momčad razine Adriatic lige.
U tim uvjetima, logično je igru potpuno bazirati na ta dva NBA igrača, no ako jednog od njih ne ide, a sklon je nestati, onda tu ne možeš ništa.
A najveći problem je nedostatak Playa, oko igrača poput Šveda možeš puno više toga graditi nego oko igrača poput Babe, koliko god on bio ubojit šuter. Srbiji, recimo, puno više fali Teodosić nego Jokić.
Planinic?

Tacno da Srbiji puno vise fali Teodosic, fali i onaj Markovic koji se povukao u 29. godini jer je kao umoran (nije pauzirao, povukao se ), Spanci da su tako radili sada bi imali 2,5 vrhunska igraca u reprezentaciji. A tek Argetinci, Brazilci, Francuzi, pa i muceni Finci kojima jedan Ranikko i jedan Kotti igraju jer nemaju bolje na njihovim pozicijama. A ovaj nas se lepo povukao pa neka igraju Jovic sa stalnim problemom sa ledjima, muceni Micic i ko sve ne ...

Srbija ima sistem, ima ga jer je Djordjevic odlican turnirski trener (iako klupski ... i ne bas ...). Svi se sada krste, kao ne mozemo Madjarsku pobediti, a ne znaju da nije ni bitno pobediti sa 30 razlike, da jedan Bobi i jedan Bogdan mogu protiv nedoraslog protivnika zabiti kad god pozele, ali sto bi? Taj Sale je 2014. imao 2-3 u grupi, 2016. ga je pregazila Australija, ali je posle usledila rapsodija, i ove godine ce ... Italija ne moze da parira, a Rusija nema sanse da dvaput moze na jednom turniru da iznenadi Djordjevica. Grci nam odgovaraju.

Jedino mi je zao sto Letonija nece u finale, eto nadam se da ce moci bar 3. mesto da uzmu, da ga ne uzme neko stalni tipa Rusija, Grcka ili Slovenija koji su vec bili u polufinalu.

Za rasprave sa medijima u Srbiji ... pustite lovce na klikove. Ovde je takav mentalitet, moramo sebi da izmislimo nekog neprijatelja pa se kao veselimo kad izgubi. Pa ovde se pavijani raduju i pakoste kad jedan Djokovic izgubi, isti ti koji ga dizu u nebesa i porede sa Teslom.

Klupska kosarka nije isto sto i reprezentativna. Turska ima najbolju ligu i prosecnu reprezentaciju, Letonija nema nikakvu ligu i mnogo bolju ekipi, Francuska ima odrone od ekipa, ali su u vrhu. Meni je licno mnogo bolja hrvatska kosarka bila, mnogi gradovi su imali ligase i dobre timove, Zadar, Sibenik (Sibenka), Split, Zagreb. Imali ste ukupno 5 evroligasa u istoriji, Srbija nema sile da ima barem treceg. Kod nas imas trenutno vladajuce, one sto pene i placu zbog nekakve nepravde nad njihovim klubom i sve ostale koji su na nivou seoskih klubova. Da se bar jedan od ta dva kluba hoce ukinuti, mozda klupska kosarka i ozivi tamo gde je zamrla. Reprezentacija sada igrace duguje najvise privatnom klubu Megi i ranije FMPu. Beogradska vlast i opozicija (to su dva glavna kluba) samo uzimaju od ostalih, sad nemaju odakle uzimati, pa ce i oni da se suse.
orangejuice is offline  
Old 11.09.2017., 20:43   #879
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
@feenian slazes li se sa mojom opservacijom da puno previse precjenjujemo ovu generaciju, odnosno da je tu previse prosjecnih ili cak ispod toga igraca?
Roko, Simon, Pop...sve su to igraci koji su na zalazu karijere. Dok su bili na svome prime-u bili su dobri igraci ali nista vise od toga. Sada su vjerojytno cak i ispod toga s obzirom na godine. Ova centarska linija takodjer se po nicemu ne izdvaja. A mi svi ocekujemo nekakav veliki rezultat sa jednim vrhunskim igracem i jednim klincem koji ima problem kad dodju ove stani pani utakmice.

Poslano sa mog SM-T280 koristeći Tapatalk
Stani malo, prika moj, šta bi ti? Na eurobasketu 6 nba igrača i 3 etabilirana Euroligaška igrača i onda ciljamo na medalju?
Imali smo u ekipi rookija godine koji je odmoran dočekao pripreme za razliku od Olimpijskih i koji ima iza sebe najbolju sezonu u životu, kakav klinac koji se usere u stani pani situacijama? Pa je li taj isti klinac nakon jednog prvenstva se premetnuo u jednog od vođa ove repke. Koga se pitalo nakon Italije tko će ići na Oi i hoće li se zvati Hamiltona i takve?

Imaš top3 igrača prvenstva, jednog takvog savršenog sidekicka, ostalo su ti dovoljni igrači zadatka za neki uspjeh, na ovakvom eurobasketu. Problem je što su naši igrači zadatka loše ispunjavali svoje zadatke, a sidekick se pogubio, sve u jednoj utakmici. A i aco se pogubio. Nakon ove utakmice, ne boj se, Šarić nije ništa lošiji igrač nego što je bio.
Vjerovao ti ili ne, to će biti jedan od najboljih igrača ekipe koja cilja u ovoj sezoni na playoff.

Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
I dajte ljudi malo kajlate sa tom NBA. Ok, kuzim da je ta liga za nas sirotinju oduvijek bila pojam, svemirski brod. Ali to sta je ona toliko iskomercijalizirana, izreklamirana i napuhana, ne znaci da tamo nema svakakvih igraca. Prvi na pamet mi pada McGee. Vristim kad gledam njegove clipove na ju bi to. Drugi par rukava sta su nasi kosarkaski novinari ovaj narod uvjerili kako je svaki igrac top cim potpise za nba momcad. Ja mislim da puno drugacije ne bi prosli ni da su igrali ovi koji su odbili doci na EP. Jedino bi bili jaci na centrima, ali mi ionako nemamo igru za njih. Nama oni sluze da skacu i eventualno zabiju kakav otpadak.

Poslano sa mog SM-T280 koristeći Tapatalk
To to, Mcgee koji je imao jednu važnu ulogu u šampionskoj momčadi i koji su sretni što su ga uspjeli potpisati. Taj isti McGee da dođe jednu godinu uEuropu potaracao bi sve uzduž i porpijeko u reketu, njemu Hines može kroz noge proć jbt, eto došao je Udoh i potaracao je.

Vi ne možete pojmiti tu atletične sposobnosti koje ti igrači imaju, bio je sada ovaj u Cedevite, ljudima su bembele bile obješene kad su ga vidjeli samo kako skače. Mcgee hvata alley oop na po table. Neka si ti gleda klipove.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Old 11.09.2017., 21:21   #880
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Stani malo, prika moj, šta bi ti? Na eurobasketu 6 nba igrača i 3 etabilirana Euroligaška igrača i onda ciljamo na medalju?
Vjerujem da nitko ne misli da je sve to potrebno, ali za početak bi uz dva NBA igrača koje već imamo trebala barem 2-3 igrača euroligaške klase ( a da se ne zovu Ante Tomić ) , po mogućnosti jedan na playu.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.