Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 09:35   #61
Rejting. Živo me zanimala gledanost jer sam, sudeći prema sjajno odrađenoj promo kampanji koja je bila kreativna i neobična, pretpostavila da će dobro proći. Konkurencija četvrtkom su im dvije gledane serije BIZIM HIKAYE (Naša priča, Burak Deniz i Hazal Kaya) i KANATSIZ KUSLAR (Ptice bez krila). Serije SIYAH INCI (Crni biser, Tolgahan S. i Hande Ercel) i VER ELINI ASK (Pruži ruku ljubavi) nemaju neku naročitu gledanost, pa sam mislila da će ih lako preskočiti i biti 3. najglednija serija dana, ali sam se prevarila.

13. s 3,29% u totalu i 11. mjesto s 3,05% u AB je zaista slab rezultat. Gledanost reprize je bila zanemariva. Rejting se naravno može i popraviti, pa im treba dati malo vremena da se zalaufaju. Obično je 5 epizoda dovoljno da se vidi trend, uzlazno ili silazno?

Ne znam što kažu gledatelji? Kakve su reakcije?
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:43   #62
Ja sam inoć odgledala ep. i jedva čekam prevod.
Cino i njegova banda od običnih lopova igrom sudbine postaju suučesnici i to dva ubojstva i pljačke. E sad iako i prvo i drugo nije niti planirano niti namjerno učinjeno ipak je ubojstvo, a da stvar bude gora na duši imaju i svog prijatelja kojeg pokapaju da bi prekrili trag. Malo me to muči jer ovo nije nit malo bezazleno, i sad što da očekujem i čemu da se nadam. Kako da se razvije neka ljubavna priča kad su okolnosti skoro pa nemoguće. Al opet s druge strane to me i fascinira i navlači kako će se sve rasplest.
Što se tiče likova cijela ova Cinova banda i njegovi prijatelji su mi enigma, i jedva čekam da se polako sa svima njima počmem upoznavat. Trenutno mi najviše pažnje uzima Tatar, imam neki osjećaj da će on bit jako jako zanimljiv. I u najavi su ga opisali kao psiho/luđak, ja bi prije rekla po naški ludonja, jer on i Cino su nerazdvojni od djetinjstva i ako sam dobro shvatila on je Cinu bio brat, prijatelj i podrška u svakom slučaju, al lik mi je ono baš zanimljiv.
Što se tiče glume i glumaca Birkan ih sve jede za doručak, kako dobro čovik glumi znala sam da me neće razočarat, al eto opet me ugodno iznendio. Doduše moram priznat da su i ostali bili na nivou, sad ću ja opet spomenut Tatara, al tip zbilja dobor iznosi tog "luđaka".
Moram spomenit i muziku, odlična dobro su izabrali pogotovo kad se stvara napetost scene muzika je tu vrhunska. Što se tiče pandurke još uvijek sam ni tamo ni vamo. Scena tekwandoa mi je bila najbolja, iako malo too much, al progledala sam kroz prste. Čini mi se da i ona nosi duboku traumu, čak bi rekla da je bila silovana ili bar na neki način napastvovana u svom životu, jer ono ribanje sa sebe mi upućuje na to. Njjih dvoje za sada nije da su mi kliknuli, al ovo i nije serija u kojoj očekivam da se to dogodi. Čini mi se da će tek sad počet da se razvija njihov odnos od kad ona dođe u mahalu.
Sve u svemu ja zadovoljna

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Zanimljiva prva epka, a ima se u sta i gledati.
Ima, ima

Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Vidim Sinemku pravo "hvale" na tw
Ne znam šta osim karate kid akcije sve ostalo prosjek, ajmo reć korektno odrađeno

Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
ovo je tatarova sestra zaljubljena u cina....
istinu velis m@3x.
jedino se ne slazem oko poslednje recenice. basroli moraju/trebaju znati glumiti, pristojno barem, ako ce dizi trajati.
Da Bhea i ja mislim da je zaljubljena u Cina, e pa moramo imat i tu neku likicu iz djetinjstva koja će da mrsi račune glavnom paru. S jedne strane ona Cinu, a s druge Selihi kolega pandur
I slažem se s tobom Bhea glavni moraju da znaju glumit, bez obzira na fizički izgled, inače adio mare


Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
13. s 3,29% u totalu i 11. mjesto s 3,05% u AB je zaista slab rezultat. Gledanost reprize je bila zanemariva. Rejting se naravno može i popraviti, pa im treba dati malo vremena da se zalaufaju. Obično je 5 epizoda dovoljno da se vidi trend, uzlazno ili silazno?

Ne znam što kažu gledatelji? Kakve su reakcije?
moram priznat da sam iznenađena, očekivala sam više i zaslužuju više doduše ne gledam ove ostale pa ne mogu dat neki poseban sud, al što se mene tiče ovi itekako zaslužuju puno veći rejting
Al kao što kažeš Mina treba ima dat šansu, mislim da je imaju
__________________
"Najveći problem u komunikaciji je taj što ljudi ne slušaju da bi razumjeli, nego slušaju da bi odgovorili."
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:36   #63
nisam mogla odolit lik je zbilja otkačen


Kako ga samo gledaju ono malo si maka
__________________
"Najveći problem u komunikaciji je taj što ljudi ne slušaju da bi razumjeli, nego slušaju da bi odgovorili."
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:41   #64
Epizoda bi bila odlična da se završila 1.44. u sceni upadanja kombija u banku i da je sve ovo posle ostavljeno za drugu. Ovako je to stvarno mrcvarenje gledalaca, 2.37 dizi olur mu be Još ono tužno Toygarevo violončelo gudi li gudi, zamišljala sam kako ga razbijam o beton Violončelo ne Toygara

Birkan je odradio dobar posao tu nemam zamerke imam ali tiču se ličnog doživljaja i uspomena iz Karadayi perioda kada je Mahir ( Kenan) štrčao za dve glave veći od svih u mahali i ulazio u svoj obućarski dućan tako mi malo i Cino štrči u okruženju, samo ovoga puta imamo cvećaru

Sinemkica je bila čisto ok, negde bolja negde lošija, Seliha je interesantan lik , imala je par duhovitih replika

Tatar jeste psiho, ali nije mi to problem i glumac je solidan međutim antipatičan je, nije lepo reći ali kao majmunče je

Molla , pekar, hafiz, svira onaj instrument na k kemenče ako se ne varam i peva tursku narodnu muziku sa Crnog mora i to sve na "grobu" preminilog druga i garant trza na gospođu prostitutku

Za moj "ukus" previše sporo i melodramatično, režija i kako je sve upakovano 10, nedostaje Ethemov humor koji pruži predah i onda se 2h lakše popune, i još malo akcionih sekvenci

Rejting je loš, mislim da su zakasnili sa emitovanjem, ona glupost sa Tolgahanom i Hande se pitaj Boga kako dočepala sigurnije zone, počeće i HiLeon tako da ako ne zarade neku svoju vernu publiku i dođu do jedno 4,5 i 5% u najboljem slučaju imaće 13 ep koje će Tims producirati

*najbolji momenat je kada mu brat kaže pridrži mi moltvu i ode da piški po grobu
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 06:09   #65
Nakon noćašnjeg surfanja (bilo mi se nakupilo YT notifikacija plus sam sama dodatno lutala klik po klik) utisci su mi izmiksani.
Reyting je mogao (trebao?) biti bolji, imali su sve sastojke za to, ali je to možda i najbolji pokazatelj nepredvidivosti TR dizi TV publika.
Nisam pogledala bolum, trenutno mi je dva sata i 37 minuta bez ikakvog prevoda nemoguća misija (zarđao mi turski dok sam pauzirala od dizija), ali sam pogledala sve što je izdvojeno na YT kanalu serije i još gomilu nekih drugih clipova. Priča ima potencijala, Birkan je dobar kao Cino, za Sinem i Selihu mi treba više materijala (što se same scene tuče tiče, one u zelenoj haljini, snimljena je tako da se što je više moguće prikrije neveštost i IMO sasvim je gledljivo), sporednjaci su mi i dalje skroz zanimljivi...
Neki dan sam preskočila pitati sad sam se uverila da su stvarno Mustafu pokopali na placu...
Ako bude prevoda (po)gledaću.

Yüz Yüze Müzikleri - Aksiyon do besvesti podsetila na "Ezelovu".
Na tom kanalu ako vas zanima imate izdvojeno još muz.tema.
Red gde te do toliko udavilo violončelo?? Meni violina ponekad ume piliti po žiFcima, npr. Kiračova, kod Toygara se ne sećam da sam nailazila na takve gudačke i ine momente.
Btw, ova Mollina se ne bavi nastarijim zanatom, peva u takvom klubu.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:07   #66
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Nakon noćašnjeg surfanja (bilo mi se nakupilo YT notifikacija plus sam sama dodatno lutala klik po klik) utisci su mi izmiksani.
Reyting je mogao (trebao?) biti bolji, imali su sve sastojke za to, ali je to možda i najbolji pokazatelj nepredvidivosti TR dizi TV publika.
Nisam pogledala bolum, trenutno mi je dva sata i 37 minuta bez ikakvog prevoda nemoguća misija (zarđao mi turski dok sam pauzirala od dizija), ali sam pogledala sve što je izdvojeno na YT kanalu serije i još gomilu nekih drugih clipova. Priča ima potencijala, Birkan je dobar kao Cino, za Sinem i Selihu mi treba više materijala (što se same scene tuče tiče, one u zelenoj haljini, snimljena je tako da se što je više moguće prikrije neveštost i IMO sasvim je gledljivo), sporednjaci su mi i dalje skroz zanimljivi...
Neki dan sam preskočila pitati sad sam se uverila da su stvarno Mustafu pokopali na placu...
Ako bude prevoda (po)gledaću.
Nema više izgovora Bhea moraš pogledati Verovala ti ili ne najtanji je scenario zapravo glavni zaplet- upad u banku.

1.Ako već ne želiš nekog da povrediš, obijanje sefa noću je sasvim dobra ideja za početak.
2. Ako već želiš to da uradiš u po bela dana utvrđivanje radnog vremena banke, osoblja je takođe dobra ideja. Kad to nisu uradio, ono šta znam dođeš sutradan jer si ukapirao radno-vreme
3. Ako si već to uradio tako što si se zaleteo u staklo i upao onda je normalno da će neko biti na ivici živaca, da će biti panike, a naročito kada brigu o taocima ostaviš Tataru koji samo čeka priliku da da sebi oduška.

Ako je to centralni događaj, a jeste, mogao je dobiti više minuta od tih 157, kako pripremaju pljačku, obilaze ,ali avaj da su to uradili ne bi promašili radno vreme

Meni su se najviše dopali ovi već poginuli sporednjaci. Plus mi je Zeynep slatka iako je i ona imala ispad kada je ukapirala da se nešto dešava ne zove policiju nego Selihu Ona nije običan građanin već neko ko je prošao policijsku obuku ko zna u takvim situacijama da se pribranije ponaša

Quote:
Yüz Yüze Müzikleri - Aksiyon do besvesti podsetila na "Ezelovu".
Na tom kanalu ako vas zanima imate izdvojeno još muz.tema.
Red gde te do toliko udavilo violončelo?? Meni violina ponekad ume piliti po žiFcima, npr. Kiračova, kod Toygara se ne sećam da sam nailazila na takve gudačke i ine momente.
Btw, ova Mollina se ne bavi nastarijim zanatom, peva u takvom klubu.
Gde me nije udavilo Ay Yapimove serije su inače sve slične, a taj copy-paste efekat još više Toygar naglašava, prošlu Timsovu seriju radio je Aytekin Ates čudi me da im Toygar radi ovo
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:10   #67
pogledala.
sta ocekivati kada sitni lopovi pljackaju banku. ne zameram im.
sporednjaci su puni potencijala. zameram (ethemu) mustafu.
violoncela ubise u svim emotivnim tugaljivim scenama. plus isti mezar kao u ezelu.
obe glumice su mogle mrvicu bolje odigrati svoje likove u pojedinim scenama, ali nista strasno kada se zna nacin na koji se radi.
zeynep se (previse) oslanja na selihu.

nastavljam. :pujpujpuj:


e da, stek zavrsio u inspektorkinom podrumu.

ben kacar, kasnim najstrasnije.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:47   #68
Odgleala ep. s prevodm
Utisak mi se nije puno promijenio, i dalje mislim da serija ima puno potencijala i naravno zanimaju me likovi i njihove priče, da se naslutit da svi imaju neku svoju posebnu
Ono što meni najviše smeta su 3 smrti koje su se dogodile pa sad bile ono planirane ili ne planirane dogodile su se.
I još mi smeta način na koji su sahranili Mustafu (naravno da bi prekrili trag) al ono zatrpali ste prijatelja, supatnika, druga ko nekog nebitnog jadnika
I zanima me kako će opravdat njegov nestanak

Dakle od sitnih lopova, postali su banda koja je debelo zakrvavila ruke

što se tiče glavnog zapleta i upada u banku, je malo je glupasto sve odrađeno, al kao što reče Bhea, neiskustvo hebiga sad su već probili led, za drugi put očekivam bolju pripremu i nadam se bez mrtvih

A kad smo već kod banke i sefa, čiji li je prst u formalinu
__________________
"Najveći problem u komunikaciji je taj što ljudi ne slušaju da bi razumjeli, nego slušaju da bi odgovorili."
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:04   #69
Pogledala sam seriju s prevodom i mogu reci da mi se bas bas svidja. Prica mi je zanimljiva, ta njihova banda...
Zanima me Selihina proslost i zasto se ona zgrozila od onog lika, osim sto je kriminalac sigurno.
Birkana nisam gledala prije i Boze gdje sam ja zivila prije. Odlicno glumi.
Aleko mi je prezanimljiv i one njegove naocale zute su vrh.
I ja sam malo bila 'tuzna' zbog 3 smrti kao da gledam Game of Thrones al dobro volim ovakve zaplete. Iako izmedju Selihe i Dzina su stvarno velike prepreke.
Onaj psihopat frend mu je stvarno ludjak, ali mnogoo mi se svidja njegov lik. I scena Selihe kao prebija onu 2 mi je gluplja od cijele scene pljacke jer oni i trebaju ispasti takvi smotani i nespremni (spremali se za pljacku fazon tjedam ) jer su amateri. Nije mi puno smetalo al opet ono zena je u haljini bit ce Kivançeva Başak ili tako neka super sašila haljinu i za fajtove.
Moram da pohvalim muziku iako od Toygara nista manje nisam ocekivala, 90% turskih dizija koje sam gledala su 'njegove' i ne znam koja mi je muzika bolja.
I nisam imala pojma da ovo nije ay yapimova serijaa malo mi i drago.
Nadam se da ce se rejting popraviti jer ova serija zasluzuje to, kad samo vidim koje gluposti opstaju al neyse valjda i to neko gleda u Turskoj 🤤 al ostanem zaprepastena.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
maria8182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:27   #70
Pogledala sam epizodu poodavno, ali mislim da se dobro sjecam stvari Koje sam htjela komentarisati. Pravo da Kazem malo sam se razocarala u epizodu i u Ethema, u neke njegove odluke Koje je donio prilikom pisanja scenarija.

Ono sto ne mogu svariti je njegova potreba da prije svega ubije Mustafu, a zatim ga i onako ukopa. Noc prije su nehotice ubili covjeka i ako su ikoga trebali ukopati i tako prikriti tragove trebao je to biti upravo on. Ovdje se radi o njihovom prijatelju kojeg su nekako tako lahko ukopali kao da je to najnormalnija stvar. Ono sto mi najvise smeta je da je Mustafa, ako se ne varam, ukopan bez dzenaze i ne mogu shvatiti kako im savjest moze biti onako mirna jer nisam vidjela da ich to posebno muci. Sljedeci apsurd je ono hafizovo sviranje turske violine na mezaru sto je nespojivo s islamskom tradicijom, a jos znam da Ethem nije ateista i da se razumije u te stvari pa bih ga stvarno voljela pitati sta mu je ono znacilo. Takodjer hafiz, visokomoralan covjek koji ne zeli prodati hljeb pjevacici iz nocnog kluba, die pljackati auta, ali on za to ne zeli uzeti zabranjen novac, ne, on to cini iz zadovoljstva, cega li... Pa nije bitno jesi li ti uzeo novac ili nisi, ti si nekome Auto otudjio, kradja je kradja. Takodjer ono ubistvo u banci je jos nesto za sta se pitam je li se stvarno moralo desiti. Toliko nekih zapleta bespotrebnih po meni, zar Seliha nije mogla imati neku drugu motivaciju da dodje kod njih u mahalu? I Cinov Motiv mi je razumljiv hajde, ali s namjerom da stavi ocu zastavu preko mezara isprati prijatelja pod zemlju, bez zastave, bez imena, bez icega... Je li vrijedilo?

Cinov najbolji prijatelj ispade hladnokrvni ubica, mogao je i samo jednom pucati i onesposobiti ovoga, a ne ispaliti tri metka.

Meni je prenapeta malo bila prva epizoda i i stalno sam gledala kad ce zavrsiti, ne znam samo da li zbog Toga sto sam bila u stisci s vremenom ili sto mi nije bila posebno interesantna. I drugu epizodu namjeravam pogledati, mada ne volim serije bazirane na nekoj lazi, zlocinima itd. Ocekivala sam vise od Ethema, ali i on je samo covjek.

Edit: Najbolje od svega mi je shshshshshsh sh shshshshshsh
__________________
Tnx Bhea
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:32   #71
makiba, slažem se 100% sa tobom.
I ja sam danas odgledala celu ep., i ne bih da mračim, ali na osnovu ove prve ep. ja ovde sem nekog tragičnog - tužnog kraja ne očekujem ništa drugo. Počelo je ovo sa dve (tri, ako uzmemo i onog što je pao sa stepenica) smrti mladih i dobrih ljudi. Ona ubila jednog njegovog prijatelja, a Tatar Alija. I moram da priznam da mi je žao i jednog i drugog, ovaj Ali mi je za ovih par mnuta koliko je bio u seriji bio baš simpatičan i suze su mi se skupile u očima u onom trenutku kada doktor kaže da je preminuo, isto tako mi je bilo žao i Mustafu, odnosno Tatarova patnja zbog njegove smrti (ovaj glumac je to olično odglumeo). Džihan sad pored griže savesti što je osudio i odrekao se oca, na duši sada nosi i smrt jednog nevinog čoveka i smrt svog prijatelja. Ne znam ni šta da kažem, pod utiskom sam ove dve smrti i evo već posle prve ep. sam spremna za nesrećan kraj.
Serija definitivno ima potencijala i ja nastavljam da gledam, jer ovde osim tih pojedinačnih priča sporednih likova, mislim da će biti jako interesantno kako će i jedno i drugo da kopaju jamu i da otkrivaju tajne, on o smrti svog oca, a ona o ovom sad zločinu, a čekam i da vidim šta se to njoj desilo u prošlosti.
Nakon odgledane cele ep. moram i ja da priznam da ni meni ovo dvoje kao par nisu kliknula, a i Sinemka (Seliha ili Selija, čini mi se da ona izgovara svoje ime na ovaj drugi način) me nije baš oduševila svojom glumom, ali valjda će se popraviti ili ću ja više morati da zažmurim na scene sa njom. Ovi ostali glumci su mi dobri. Kao što sam rekla Tatar mi je naterao suze na oči dok je kopao grob i onako brisao suze, a dobra mi je bila i ova Alijeva verenica. Sve u svemu, meni se sviđa imaju stvarno potencijala za jako dobar zaplet, pa čak i ako kraj ne bude srećan (a po meni ne mora uvek da bude), sve ovo može da se odradi sa puno smisla i orginalnosti, tako da se na kraju sve kockice lepo poslože. Nadam se i da sve ep. neće trajati ovoliko dugo, da ne bude da otežu ep. nepotrebnim scenama - bolje neka bude kratko, ali slatko (kvalitetno).
I kao što reče Aleko oni su ovom pljačkom promenili tok svoje sudbine, i sad nema nazad, kad su tu gde već jesu onda neka i nastave, makar da otkriju tajnu oko Džinovog oca, a ko zna šta će još.
Ko zna kome pripada taj prst, ali nekako imam osećaj da će i on biti povezan sa policijom.

maria8182
Quote:
Birkana nisam gledala prije i Boze gdje sam ja zivila prije. Odlicno glumi.
Birkan je fenomenalan i ne mogu a da ne preporučim da ga odgledaš i u Pesmi života, a kao zlikovac je bio odličan u seriju Kurt Sejit i Šura. A i ova uloga mu je odlično legla.


Black Kelebek
Quote:
Najbolje od svega mi je shshshshshsh sh shshshshshsh
i meni je ovo odlično, skroz autentično i upečatljivo.
__________________
HulKer
RenaSe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:54   #72
Evo ga drugi fragi
http://www.showtv.com.tr/dizi/fragma...fragmani/44133

Jel se ovo Cino svađa s Tatarom zbog Selihe
a čika pandur nam spusti suzicu, biće ljubavni jadi
__________________
"Najveći problem u komunikaciji je taj što ljudi ne slušaju da bi razumjeli, nego slušaju da bi odgovorili."
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:31   #73
Quote:
Black Kelebek kaže: Pogledaj post

Ono sto ne mogu svariti je njegova potreba da prije svega ubije Mustafu, a zatim ga i onako ukopa. Noc prije su nehotice ubili covjeka i ako su ikoga trebali ukopati i tako prikriti tragove trebao je to biti upravo on. Ovdje se radi o njihovom prijatelju kojeg su nekako tako lahko ukopali kao da je to najnormalnija stvar. Ono sto mi najvise smeta je da je Mustafa, ako se ne varam, ukopan bez dzenaze i ne mogu shvatiti kako im savjest moze biti onako mirna jer nisam vidjela da ich to posebno muci. Sljedeci apsurd je ono hafizovo sviranje turske violine na mezaru sto je nespojivo s islamskom tradicijom, a jos znam da Ethem nije ateista i da se razumije u te stvari pa bih ga stvarno voljela pitati sta mu je ono znacilo. Takodjer hafiz, visokomoralan covjek koji ne zeli prodati hljeb pjevacici iz nocnog kluba, die pljackati auta, ali on za to ne zeli uzeti zabranjen novac, ne, on to cini iz zadovoljstva, cega li... Pa nije bitno jesi li ti uzeo novac ili nisi, ti si nekome Auto otudjio, kradja je kradja. Takodjer ono ubistvo u banci je jos nesto za sta se pitam je li se stvarno moralo desiti. Toliko nekih zapleta bespotrebnih po meni, zar Seliha nije mogla imati neku drugu motivaciju da dodje kod njih u mahalu? I Cinov Motiv mi je razumljiv hajde, ali s namjerom da stavi ocu zastavu preko mezara isprati prijatelja pod zemlju, bez zastave, bez imena, bez icega... Je li vrijedilo?
Ne kuckamo se mi džabe neko vreme slične stvari primećujemo i prošle smo i trnje i zvezde sa njegovim serijama tako da znamo neke stvari a ovde vidimo nešto sasvim drugačije. Potpis !

Quote:
Cinov najbolji prijatelj ispade hladnokrvni ubica, mogao je i samo jednom pucati i onesposobiti ovoga, a ne ispaliti tri metka.
Upravo to , kako tad ne beše smotan

Quote:
maria8182 kaže: Pogledaj post
I scena Selihe kao prebija onu 2 mi je gluplja od cijele scene pljacke jer oni i trebaju ispasti takvi smotani i nespremni (spremali se za pljacku fazon tjedam ) jer su amateri. Nije mi puno smetalo al opet ono zena je u haljini bit ce Kivançeva Başak ili tako neka super sašila haljinu i za fajtove.
Da ali zbog njenog fajta nije stradao niko nevin , jedno je stvar režije a drugo je propust u scenariju . Čist fail .Meni je svako empatiju prema njima to ubilo, kakav je taj Cino čovek kada povede svoje prijatelje u avanturu bez da sve detaljno proveri baš zato što imaju konkretan plan tj nije stihijska akcija je trebalo biti drugačije osmišljeno. Inače ako znaju gde može da se nabavi automatsko oružije i ručna bomba, i znaju da ukradu skupocen automobil valjda znaju i radno vreme banke
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:48   #74
@redcoat upravu si i zato. Slazem se sa svime. Propust u scenariju.
I neko je rekao da je ono shhh mocno u muzici. Daa i meni je autenticno nekako.

@RenaSe da nisam ga gledala prije morat cu pogledati Pjesmu zivota

Zadnje uređivanje maria8182 : 23.10.2017. at 21:03.
maria8182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:07   #75
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Upravo to , kako tad ne beše smotan
u isti kos stavljas kruske i jabuke. za upotrebiti oruzje nije potrebna pamet.

tatar nije slucajno psikopat.
Quote:
kakav je taj Cino čovek kada povede svoje prijatelje u avanturu (...) znaju i radno vreme banke
nismo li skoro pricale o tome sta ethem voli raditi likovima... mozda je samo promenio ritam.
nije isto krasti aute i pljackati banku ili nesto drugo.
iz razgovora u kombiju se vidi da im je bitno da banka radi, umalo nisu odustali kada su shvatili da je pauza, i da im se ne ukljuci alarm.

ethem nije tip koji bi vec u 1.bolumu pravio fejlove. drugi par rukava je svidja li se nekome njegova zamisao ili ne.

ps.
ne pomenuh, turski rap bi mi zanimljiv



idem vidit sta su jos izdvojili.


fragi 3.


upucana zeynep. verovatno je imala pancir.

khm, kazacu nesto nepopularno u ovom casu, Ali se nije trebao kurciti u banci. nije polis, nije vojnik, ono nema nikakvu obuku, ni fizicki ni mentalno nije spreman...

Zadnje uređivanje Bhea : 24.10.2017. at 02:02.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 02:10   #76
prevedene najave:

https://youtu.be/Ih_wxYPBZJ8



https://youtu.be/YHS01rPhVOQ

Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:08   #77
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
u isti kos stavljas kruske i jabuke. za upotrebiti oruzje nije potrebna pamet.

tatar nije slucajno psikopat
Ne govorim o pameti već o stažu i iskustvu koje imaju kao lopovi, opaki momci iz mahale

Quote:
nije isto krasti aute i pljackati banku ili nesto drugo.
Nije isto ali za svaku pljačku ide priprema, polazna tačka svake pripreme je vremenski okvir u kome će se događaj odigrati

Quote:
iz razgovora u kombiju se vidi da im je bitno da banka radi, umalo nisu odustali kada su shvatili da je pauza, i da im se ne ukljuci alarm.
Pa to se ja i pitam zašto nisu odustali, jer oni nisu ograničeni vremenski mora tad i tad

Quote:
ethem nije tip koji bi vec u 1.bolumu pravio fejlove. drugi par rukava je svidja li se nekome njegova zamisao ili ne.
Quote:
khm, kazacu nesto nepopularno u ovom casu, Ali se nije trebao kurciti u banci. nije polis, nije vojnik, ono nema nikakvu obuku, ni fizicki ni mentalno nije spreman...
Ja kažem fail Toliko je cela konstrukcija nategnuta da bi se odigrao taj događaj koji će ih sve uvezati da je na ivici faila, za njega sam znala da će poginuti iz fragija još, kažem možda je sve to isto moglo da se dogodi ali različitim putem, Mustafina smrt i sraman odnos prijatelja je po meni višak, on sada u fragmanu priča o prijateljstvu i ja treba da mu poverujem a videla sam nešto drugo. Neka bude da nije scenaristički propust, onda je Cinov. Treba pratiti njegov pohod, navijati za njega iz četvrtka u četvrtak treba naći opravdanje za život sa one strane zakona a već u prvoj epizodi ga ubogaljiš kao ličnost. Sa jedne strane imamo čast nekog policajca i želju sina da ga sahrane sa počastima a dobijemo dva mrtva momka na početku igre, jednostavno motiv pada u drugi plan

P.S.Ali zato mi se jako dopada što ubacuje u poslednje vreme slikare, i tako te reference u scenario . U Sozu su bili Boš ,Karavađo ovde Munk
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:50   #78
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Ne govorim o pameti već o stažu i iskustvu koje imaju kao lopovi, opaki momci iz mahale

Nije isto ali za svaku pljačku ide priprema, polazna tačka svake pripreme je vremenski okvir u kome će se događaj odigrati

Pa to se ja i pitam zašto nisu odustali, jer oni nisu ograničeni vremenski mora tad i tad
Oni su sitni lopovi. Misle, možda, ne videh nešto određenije na tu temu, da su opaki momci iz mahale.
Možda imaju staža (17+15 godina = 32, uzmimo u obzir i tr dizi računanje vremena), ali iskustvo/nivo im je u biti minorno. Ima više pokazatelja toga, meni je najkrupniji taj što za svako sranje koje im se desi/koje treba srediti, zovu onog crnobrkog, ne zapamtih mu ime. Krađu onih automobila, sudeći prema prikazanom, isto neko drugi orkestrira, oni su tek izvođači radova, tu je i brkati samo šraf u mašini...

Oni su upad u banku, jaB to tako nazvala, pripremili u svojoj režiji, onako kako su oni znali i umeli. A čini se da ne znaju, i ne umeju, ništa (ima ona jedna Alekova rečenica na tu temu, kada im prvi put padne na pamet pljačka/upad).
Šta oni rade... idu danju u sred radnog vremena jer, zaključujem iz prikazanog, noću bi morali onesposobiti alarme a verovatno ne bi znali ni bravu obiti. Daju sebi rok od 10 minuta da uđu obiju sef i izađu, što bi bilo idealno, ali su pritom naoružani praznim oružjem... TO se ne radi. Amateri. Ludaci. Nepromišljeni. Reč po izboru.
Ethem to nije mogao slučajno tako sklopiti. :neverujem: Ako jeste onda je prolupao. Načisto.

Quote:
Ja kažem fail Toliko je cela konstrukcija nategnuta da bi se odigrao taj događaj koji će ih sve uvezati da je na ivici faila, za njega sam znala da će poginuti iz fragija još, kažem možda je sve to isto moglo da se dogodi ali različitim putem, Mustafina smrt i sraman odnos prijatelja je po meni višak, on sada u fragmanu priča o prijateljstvu i ja treba da mu poverujem a videla sam nešto drugo. Neka bude da nije scenaristički propust, onda je Cinov. Treba pratiti njegov pohod, navijati za njega iz četvrtka u četvrtak treba naći opravdanje za život sa one strane zakona a već u prvoj epizodi ga ubogaljiš kao ličnost. Sa jedne strane imamo čast nekog policajca i želju sina da ga sahrane sa počastima a dobijemo dva mrtva momka na početku igre, jednostavno motiv pada u drugi plan
Ne sećam se da sam u skorije vreme videla ijedan dizi zaplet da nije nategnut do pucanja. Nadam se da će mi ovaj barem biti zabavan/zanimljiv, ugodan oku za sada jeste.

Mustafinu smrt, i sve vezano oko toga, napisanih još ranije, zameram Ethemu. Spremna sam da sačekam nekakvo obrazloženje. Zapravo njegova smrt traži ASAP objašnjenje.
Činjenica je da njegovu smrt nisu prijavili jer bi ih sve pohapsili u kratkom roku, ali to mi nije dovoljno.

Cino meni deluje dosta sebično (ne znam jel to baš prava reč, sigurno ima neka preciznija ).
Svakako bi bilo lakše, jednostavnije, kada bi se moglo navijati za perfektnog, moralnog itd lika.

Sačekaću da vidim jel Ethem otišao na kvasinu, kao neke mu kolege.

Cino s one strane zakona živi zbog majke i brata. I sebe. Majka mu u razgovoru između ostalog kaže da ih je on izvukao. Ne znam zna li čime joj se stariji sin bavi kada nije u cvećari. Kako god, vidi se da ne žive loše.

Quote:
P.S.Ali zato mi se jako dopada što ubacuje u poslednje vreme slikare, i tako te reference u scenario . U Sozu su bili Boš ,Karavađo ovde Munk


PS.
Čitam temu unazad, makiba ukratko lepo sve rekla.


Btw, sviđam Patrona.




:uiščekivanjufotkiza2.bolum:

Zadnje uređivanje Bhea : 24.10.2017. at 12:17.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:14   #79
Kopkalo me pa sam pogledala šta piše u špici, ne znam jel to i koliko bitno, Ethem Ozisik potpisuje scenario, jel, a hikaye: Hakan Bonomo (Soz), Ercan Ugur (Soz), Sedef Bayburtluoglu (Kordugum), Eylul Idiman (Reis).
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:35   #80
Evo i moj mini osvrt, nakon pogledane prve epizode. Necu nikog da kvotam posto se sa svima slazem u nekim segmentima.

En general, najvise mi smeta duzina epizode. Glat su mogli da naprave dve zasebne. Prvi deo epizode do same pljacke banke mi je manje-vise ok. Od pljacke banke pa do kraja bilo je stvari koje su mi zasmetale.
Meni je ok kod pljacke banke da je doslo do gresaka, jer oni nisu profesionalni pljackasi banaka vec kradljivci automobila. Oni su to uradili kako su oni mislili da to treba, u tom datom momentu. Naravno vezbom bi dosli do savrsenstva
Koliko mi je super bila scena dok Ali i Zejnep pricaju telefonom i kad se on okrece i vidi da kombi ide ka njemu. Ono sto me je nerviralo i sto mi je nelogicno posle je Zejnep koja urla u slusalicu. Ona kao policajka bi trebalo da je ucutala da ne skrece paznju na njega koji drzi telefon jer se ipak vika cuje i samim tim bi bila skoncentrisana i bolje bi cula sta se desava. Zao mi je Ali sto je poginuo, ali on je sam odlucio da bude "hrabar".
Tatar mi je grozan, ajde glumac fizicki, ali njegov lik mi je odbojan. Potpuno je neuravnotezen i neartikulisan. Nesto mi mirise da ce da ode u negativce i da ce biti sukoba sa Cinom. Njega smatram glavnim krivcem za sve smrti u ovoj epizodi. Da se nije kurcio i maltretirao onog cuvara, Ali ne bi nasao za shodno da ga brani. Drugo, nije morao da spuca "pola sarzera" u njega vec samo da ga onesposobi/rani.
Mustafina smrt je najbespotrebnija, on je "otisao" zbog scenaristicke ravnoteze. Jer i Seliha i Cino su izgubili svoje prijatelje i to balansira njihov odnos. Jezivo mi je kako su ga zakopali, na auto-otpadu i kako ce da rese njegovo "odsustvo".

Nego, ne znam da li sam previdela, posto ne mogu bas sa potpunom paznjom da gledam 2,5 sata, kako je Seliha pronasla Cina i njegovu cvecaru, kada je dosla da mu plati za ukrasen grob?
__________________
Life is too important to be taken seriously.
Murka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.