Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 01:19   #21
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali u uvodnim postu o Franji si pisao same lepote
Ajde vas dva drugara da pređete sa ekavice na ijekavicu, bit će lakše u nesporazumima. LP
dobro primjećeno. znao sam da u njemu čuči najblaže rečeno... ekavski sloven.

btw, za franju iz asiza je nepoznati zaista u pravu. taj je bio klasični "opus dei" lik. ratnik na kub. danas od njega KC pravi nekakav mirotvorni brend, ali to je već druga stvar.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Papa Franjo je običan šarlatan
Skinut će ga sad kardinali u Vatikanu, šuška se preko novina
bilo bi mnogo dvojicu zaredom. prije njega je i benediik' skinut.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:28   #22
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
btw, za franju iz asiza je nepoznati zaista u pravu. taj je bio klasični "opus dei" lik. ratnik na kub. danas od njega KC pravi nekakav mirotvorni brend, ali to je već druga stvar. bilo bi mnogo dvojicu zaredom. prije njega je i benediik' skinut.
Konstrukcija se uvijek može oblikovati za tržište kapitala - Vojnik/Mirotvorac. Meni su čudne te vrste svetosti i tih organa njihovih. Zapravo, ja sam u mislima vjere/duhovnosti negdje oko 30-te godine i negdje dole po Judeji, Palestini, itd, a ova novotarija sa mačevima i fajercagom, i čudnovatim sklonostima, nek ide što dalje od mene. Benedikt je tiho sklonjen, da, ovoga će javno skloniti . To je biznis institucija.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:38   #23
Ako se tko oseća isprepadan da mu što tko nameće možda, neka ignoriše.
Nećemo raditi slučajeve gde ih nema pričati bajke tamo gde strah caruje.

Suočenje s sobom je strašan moment u historiji ovog sveta !
Kazna ?
Samokažnjavanje?
Oslobođenje ?

Mnogo pitanja !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:05   #24
Sveti Franjo se mudro pokorio vlastima koja je od boga određena.
Ostali se odmetnuše ratuju s vetrenjačama.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 05:03   #25
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Konstrukcija se uvijek može oblikovati za tržište kapitala - Vojnik/Mirotvorac. Meni su čudne te vrste svetosti i tih organa njihovih. Zapravo, ja sam u mislima vjere/duhovnosti negdje oko 30-te godine i negdje dole po Judeji, Palestini, itd, a ova novotarija sa mačevima i fajercagom, i čudnovatim sklonostima, nek ide što dalje od mene.
istina, razlikuješ se od općeg prosjeka ovdje na forumu; i uopće od društvenog prosjeka.
zato te isfabrikovani brendovi poput franja iz asiza, majke tereze, etc. ne interesuju.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Benedikt je tiho sklonjen, da, ovoga će javno skloniti . To je biznis institucija. LP
baš zato što je to biznis neće biti tako, jer oni ništa ne prepuštaju slučaju. ima tu raznih drugih opcija od teatralnog javnog uklanjanjanja. zašto bi rizikovali kad jedna kesica čudnog dodatka u jutarnjem čaju to rješava jednako djelotvorno? LP
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:41   #26
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
baš zato što je to biznis neće biti tako, jer oni ništa ne prepuštaju slučaju. ima tu raznih drugih opcija od teatralnog javnog uklanjanjanja. zašto bi rizikovali kad jedna kesica čudnog dodatka u jutarnjem čaju to rješava jednako djelotvorno? LP
Svako sebe nalazi pod kapom koju želi da navuče na glavu.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:59   #27
Svet bi bi savršen da su svi kao sveti Franjo,sve bi bilo u ljubavi.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:04   #28
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Svet bi bi savršen da su svi kao sveti Franjo,sve bi bilo u ljubavi.
Svi katolici - raj na zemlji.
Svi komunisti - raj na zemlji. lol
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:08   #29
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Svi katolici - raj na zemlji.
Svi komunisti - raj na zemlji. lol
Ako su kao Franjo je uvet !

Franjo se ponizio do te mere da nije više bio svoj nego u službi zemaljske celine.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:50   #30
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Franjo se ponizio do te mere da nije više bio svoj nego u službi zemaljske celine.
da, blagoslovi sve redom.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:39   #31
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
da, blagoslovi sve redom.


Pari mi se kako u silnom propovjednickom zaru nisi skuzio da se uopce ne radi o tom nego onom puno poznatijem franji (a nije Tudjman)

Ne da je blagoslivljanje homica ikakav problem. Svakako bolje od icega sto neka zaostala sharia nalaze
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:09   #32
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post


Pari mi se kako u silnom propovjednickom zaru nisi skuzio da se uopce ne radi o tom nego onom puno poznatijem franji (a nije Tudjman)

Ne da je blagoslivljanje homica ikakav problem. Svakako bolje od icega sto neka zaostala sharia nalaze
Kad se Slepac zajapuri da na silu pronađe put izbavljenja.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 22:29   #33
Nalazeći se jednog dana u crkvi sv. Marije anđeoske, čuo je kod mise ove evanđeoske riječi: “Ne pribavljajte sebi u pojase ni zlatna, ni srebrna, ni bakrena novca; ni putne torbe, ni dviju haljina, ni obuće, ni štapa, jer radnik zaslužuje uzdržavanje!” (Mt 10,9-10)… Čuvši te riječi, bio je tako snažno zahvaćen ljubavlju prema siromaštvu da je uskliknuo: “To je što tražim, to je što svim srcem želim!” Kasnije mu je svećenik protumačio sav smisao tih riječi, a i onih koje iza njih u Evanđelju sv. Mateja slijede. Iz njih proizlazi apsolutno siromaštvo, ponizno predanje i pouzdanje u Boga, obilaženje i propovijedanje Radosne vijesti Božjemu puku.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:42   #34
Da je više danas Franja ne bi imali toliko shanja danas.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:58   #35
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Nalazeći se jednog dana u crkvi sv. Marije anđeoske, čuo je kod mise ove evanđeoske riječi: “Ne pribavljajte sebi u pojase ni zlatna, ni srebrna, ni bakrena novca; ni putne torbe, ni dviju haljina, ni obuće, ni štapa, jer radnik zaslužuje uzdržavanje!” (Mt 10,9-10)… Čuvši te riječi, bio je tako snažno zahvaćen ljubavlju prema siromaštvu da je uskliknuo: “To je što tražim, to je što svim srcem želim!” Kasnije mu je svećenik protumačio sav smisao tih riječi, a i onih koje iza njih u Evanđelju sv. Mateja slijede. Iz njih proizlazi apsolutno siromaštvo, ponizno predanje i pouzdanje u Boga, obilaženje i propovijedanje Radosne vijesti Božjemu puku.
Nije grijeh biti bogat ako pare usmjeravaš u služenje Boga, humanitarni rad i širenje svjesnosti o Bogu.

Materija treba biti alat duše, a ne obrnnuto
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:05   #36
Crkva je ovlaštena od boga i služiti crkvi je služiti bogu.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:10   #37
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Crkva je ovlaštena od boga i služiti crkvi je služiti bogu.
Pop koji za oltarom priča o svemu osim o Bogu, nije ovlašteni duhovni učitelj.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:13   #38
Crkva je ovlaštena od Isusa to je najbitnije a Isus je bog.

A sveštenici mogu biti loši i dobri uvek bilo i biti će.

Nedavno sam slušao lepu propoved govorio sveštenik samo hvalospeve o bogu,čitao pesme psalme svirale orgulje, svi slavili boga.
Predivno nešto.ljudi su gotovo počeli da sanjaju zaboravili na probleme.
Toplo preporučam !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:25   #39
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
btw, za franju iz asiza je nepoznati zaista u pravu. taj je bio klasični "opus dei" lik. ratnik na kub. danas od njega KC pravi nekakav mirotvorni brend, ali to je već druga stvar.

bilo bi mnogo dvojicu zaredom. prije njega je i benediik' skinut.
Sveti Franjo nije ratnik bez razloga nego se odazvao na borbu protiv muslimanske pretnje s bliska istoka i pokazao se kao pravi heroj.

To što vi idete obmanuti da je Franjo neki fanatik koji je hteo da silom konvertira ljude to su muslimanski načini rezoniranja jer muslimani silom ljude konvertiraju.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 03:46   #40
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
jer muslimani silom ljude konvertiraju.
ko god tzako radi, to je protivno islamu i tu ni nema islama zapravo.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.