Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 18:17   #1
Drzanje previse kucnih ljubimaca u stanu

Imamo veliki problem. Zivimo u stanu sa svekrvom, u njenom stanu. Svekrva ima hrpu macaka,trenutno cca 20. Do tog broja macaka je stigla nekontroliranim mnozenjem macaka, tj. odbijanjem sterilizacije macaka. Svi nasi pokusaji razgovora o smanjenju broja macaka, zavrsili su uzalud. Ona nas jednostavno ignorira i misli da je to u redu. Da li uopce treba spominjati da u stanu smrdi i da joj je vecina macaka krmeljava i bolesna. Nase dijete je vec dva puta imalo mikrosporozu i jos jednu macju bolest. Iako zivimo u drugom dijelu stana,ona macke pusta u kuhinju dok nas nema. Ne jednom sam naisla na lokve i izmet po kuhinji i hodniku. Inace, svekrva je upitnog psihickog zdravlja. Ima li itko kakav savjet sta mozemo poduzeti protiv svekrve, a da se smanji broj macaka? Savjet,a da nije selidba u drugi stan.
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 18:29   #2
Obzirom da si u njenom stanu, mislim da nemaš pravo glasa i da ti je jedina opcija odseliti se. Ili sam financirati kastraciju i liječenje mačaka da ih uskoro ne bude 40 i da spriječiš daljnja zdravstvena sranja (i macama i vama), pokušati ju nagovoriti da neke udomi. Nažalost, mislim da nemaš puno opcija otvorenih.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 18:36   #3
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Obzirom da si u njenom stanu, mislim da nemaš pravo glasa i da ti je jedina opcija odseliti se. Ili sam financirati kastraciju i liječenje mačaka da ih uskoro ne bude 40 i da spriječiš daljnja zdravstvena sranja (i macama i vama), pokušati ju nagovoriti da neke udomi. Nažalost, mislim da nemaš puno opcija otvorenih.
Zar se ne moze ona kao vlasnik tih zivotinja prijaviti sanitarnoj ili veterinarskoj inspekciji ili nekoj drugoj ustanovi? Koliko mi je poznato da je protuzakonito drzanje tolikog broja zivotinja u stanu. Uostalom, ako ih drzi bolesne i nesterilizirane, zar to nije kaznjivo i i da joj se zbog toga mogu oduzeti te zivotinje?
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:34   #4
Mislim da ovdje neces naci konstruktivan savjet, neki bi mogli i pohvaliti takvu ‘skrb’ i zrtvu o mackama.
Probaj se raspitati na drugim mjestima, ako ima kakva institucija nesto...da je stan na muza ja bi se cak obratila socijalnoj...
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:36   #5
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post
Zar se ne moze ona kao vlasnik tih zivotinja prijaviti sanitarnoj ili veterinarskoj inspekciji ili nekoj drugoj ustanovi? Koliko mi je poznato da je protuzakonito drzanje tolikog broja zivotinja u stanu. Uostalom, ako ih drzi bolesne i nesterilizirane, zar to nije kaznjivo i i da joj se zbog toga mogu oduzeti te zivotinje?
Neki gradovi ograničavaju broj kućnih ljubimaca po domaćinstvu. Ne znam odakle si pa provjeri u službenim novinama svojega mjesta. "Upitno psihičko zdravlje" mora se službeno utvrditi, a zahtjev za to ne možeš podnijeti ti, nego tvoj muž. Ako on misli da je ovakva situacija okej, onda ti, oprosti, nisu glavni problem mačke i svekrva.

Situacija je svakako nezavidna. S obzirom na činjenicu da ti je dijete već triput oboljelo zbog kontakta s bolesnim mačkama - no i to treba dokazati, možeš se obratiti Centru za socijalni rad, a s obzirom na činjenicu da žena dopušta nekontrolirano množenje kućnih ljubimaca, veterinarskoj inspekciji - kontrola razmnožavanja kućnih ljubimaca regulirana je zakonom i vrijedi za cijelu Hrvatsku, a ne samo za pojedine gradove, općine ili županije.

Razumijem da iamte razloga ostati u zajedničkome stanu pa mislim da je ovo put kojim bi trebalo krenuti. "Razmišljanje izvan kutije", osim što na hrvatskome krajnje idiotski zvuči, nije samo neprimjereno ovom podforumu koji se zalaže za dobrobit kućnih ljubimaca, a ne njihovo ubijanje, nego ne bi ničemu koristilo: ništa lakše nego pokupiti mačku s ceste.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 00:13   #6
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Mislim da ovdje neces naci konstruktivan savjet, neki bi mogli i pohvaliti takvu ‘skrb’ i zrtvu o mackama.
Ja ne vjerujem da takvih ovdje ima u većini. Ovo svakako nije za pohvalu i spada u zanemarivanje životinja, pa čak i zlostavljanje (ako se ne pruža odgovarajuća briga, liječenje i sl.). Ono što je najtragičnije je to da se nemaš kome žaliti. Tj. imaš, no uspjeh je upitan. Možda može zvati vet. inspekciju no oni neće puno učiniti jer je bilo i puno gorih slučajeva gdje nisu ništa učinili.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 06:54   #7
Autorice, situacija je nezahvalna. No ti i muz morate zasukat rukave i rijesit problem sa starom.
Ne samo da je zanemarivanje zivotinja u pitanju, sto bih svakako prijavila negdje, nego ispada i zanemarivanje vaseg djeteta.
Strasno je tesko ako nemate mogucnost maknuti se, al ‘to’ nisu uvjeti za zivotinje a di jos za dijete.
Poduzmite nesto muz i ti.
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 08:21   #8
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post
tj. odbijanjem sterilizacije macaka. Svi nasi pokusaji razgovora o smanjenju broja macaka, zavrsili su uzalud.
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post
Inace, svekrva je upitnog psihickog zdravlja.
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post
Ima li itko kakav savjet sta mozemo poduzeti protiv svekrve, a da se smanji broj macaka
Da, imam vam ja savjet. Savjet kako pomoći svima vama a ne kako napraviti /poduzeti nešto protiv svekrve.

Uzmite mačku po mačku i odnesite ih na sterilizaciju; bilo ženske bilo muške.

Bolesne mačke odvedite veterinaru također da ih se stavi pod terapiju kako bi se zalječile/izlječile.

Povedite brigu oko higijene i svega ostaloga.

Određeni broj mačaka preudomite.

Kontaktirajte neku od udruga za zaštitu životinja na svome području ; pomoći će vam oko preudomljenja. Ne u vidu da uzmu mačke od vas već da se mačke oglase i udome u kvalitetne obitelji.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 08:53   #9
Ja sam baš htjela napisati nešto slično. Uzmeš muškiće i jedog po jednog steriliziraš, oporave se za jedan dan, babac neće ni znati da su bili na operaciji. Na taj način će se barem riješiti ovaj problem razmnožavanja.

A ovo preudomljavanje, imam osjećaj da ovakve osobe treba liječiti i da pate od nekog poremećaja i da ako se i preudome mace oni opet nađu načina da dovuku čopor novih životinja. Ja bi za početak otišla do liječnika opće praksei popričala s njime šta raditi u ovakvom slučaju. Možda je žena u depresiji i to se ispoljava na ovakav način.

I ovo definitivno nije ni briga ni ljubav prema životinjama. Ako voliš životinje ne puštaš ih da se nekontrolirano razmnožavaju i liječih ih kad su bolesne i hraniš ih kvalitetno, a teško da 20 mačaka možeš kvalitetno hraniti svaki mjesec osim ako nisi saborski zastupnik sa lijepom plaćicom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 08:54   #10
[QUOTE=Smartie;66293961]Ja ne vjerujem da takvih ovdje ima u većini. Ovo svakako nije za pohvalu i spada u zanemarivanje životinja, pa čak i zlostavljanje (ako se ne pruža odgovarajuća briga, liječenje i sl.). Ono što je najtragičnije je to da se nemaš kome žaliti. Tj. imaš, no uspjeh je upitan. Možda može zvati vet. inspekciju no oni neće puno učiniti jer je bilo i puno gorih slučajeva gdje nisu ništa učinili.[/QUOTE

Mislim da nam je ovo za sada najizglednije rjesenje
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:00   #11
[QUOTE=leeloo27;66295831]Ja sam baš htjela napisati nešto slično. Uzmeš muškiće i jedog po jednog steriliziraš, oporave se za jedan dan, babac neće ni znati da su bili na operaciji. Na taj način će se barem riješiti ovaj problem razmnožavanja.

A ovo preudomljavanje, imam osjećaj da ovakve osobe treba liječiti i da pate od nekog poremećaja i da ako se i preudome mace oni opet nađu načina da dovuku čopor novih životinja. Ja bi za početak otišla do liječnika opće praksei popričala s njime šta raditi u ovakvom slučaju. Možda je žena u depresiji i to se ispoljava na ovakav način.

I ovo definitivno nije ni briga ni ljubav prema životinjama. Ako voliš životinje ne puštaš ih da se nekontrolirano razmnožavaju i liječih ih kad su bolesne i hraniš ih kvalitetno, a teško da 20 mačaka možeš kvalitetno hraniti svaki mjesec osim ako nisi saborski zastupnik sa lijepom plaćicomsterililjubav,
Upravo tako. Uvijek nade nacina da dovuce jos. Zato sam i rekla da je upitnog psihickog stanja.
Tako da i ne vidim svrhe samo u sterilizaciji, vec u potpunom oduzimanju macaka! Ne znam da li se nekome moze zabraniti drzanje zivotinja?! Jer ovo sto ona radi s tim zivotinjama nije ljubav ni briga
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:12   #12
Visakha sa sterilizacijom ćeš riješiti to da se mačke dalje ne kote dok rješavate problem (jedna ženka se u prosjeku tjera 2 puta godišnje i nek okoti 3 mačića u svakom okotu, za godinu dana imate 6 novih mačića; svaki od tih mačića za pol godine postaje spolno zrel i može se pariti pa si pozbroji koja je to količina mačaka koja se okoti za 2-3 godine). Poveži se sa nekom udrugom i probajte sve muškiće jednog po jednog sterilizirati, oporave se začas i neće ova ni skontati da je mačor steriliziran.

I ozbiljno popričaj sa mužem i vidite sa liječnikom opće prakse šta bi se dalo napraviti u ovakvom slučaju. Ja ne vjerujem da je ova žena psihički zdrava, ima nekakav problem koji se ispoljava na ovaj način. Nažalost sama si očito ne može pomoći i morat ćete joj vi. Čak i da se odselite, rješili ste samo svoje probleme, al i dalje ostaje činjenica da ovoj ženi treba pomoć i ako se riješite svih mačaka ona će dovući nove.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:12   #13
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Da, imam vam ja savjet. Savjet kako pomoći svima vama a ne kako napraviti /poduzeti nešto protiv svekrve.

Uzmite mačku po mačku i odnesite ih na sterilizaciju; bilo ženske bilo muške.

Bolesne mačke odvedite veterinaru također da ih se stavi pod terapiju kako bi se zalječile/izlječile.

Povedite brigu oko higijene i svega ostaloga.

Određeni broj mačaka preudomite.

Kontaktirajte neku od udruga za zaštitu životinja na svome području ; pomoći će vam oko preudomljenja. Ne u vidu da uzmu mačke od vas već da se mačke oglase i udome u kvalitetne obitelji.
Sto se tice preudomljenja, ona ne zeli dati te macke, ona ih zeli sve zadrzati! Udomljavanje bi bilo protiv njene volje! Moze ih se samo oduzeti na silu od nje!Stavise, rekla je da ce meni u inat imati 100 macaka! Mislite li da li netko ima pravo tako drzati zivotinje?! Da li mislite da takva osoba treba uopce drzati zivotinje?!

Sto se placanja sterilizacije s moje strane tice i lijecenja, to nije rijec o jednoj ili dvije zivotinje nego 20! Nemam nekoliko tisuca kuna za njihovu sterilizaciju i lijecenje, niti smatram da nije moja duznost to financirati! Sta da se svekrvi stogod desi? Uz sve sto sad trpimo, hocete reci da bi nasa duznost bila hraniti i lijeciti sve te macke?!
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:19   #14
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Visakha sa sterilizacijom ćeš riješiti to da se mačke dalje ne kote dok rješavate problem (jedna ženka se u prosjeku tjera 2 puta godišnje i nek okoti 3 mačića u svakom okotu, za godinu dana imate 6 novih mačića; svaki od tih mačića za pol godine postaje spolno zrel i može se pariti pa si pozbroji koja je to količina mačaka koja se okoti za 2-3 godine). Poveži se sa nekom udrugom i probajte sve muškiće jednog po jednog sterilizirati, oporave se začas i neće ova ni skontati da je mačor steriliziran.

I ozbiljno popričaj sa mužem i vidite sa liječnikom opće prakse šta bi se dalo napraviti u ovakvom slučaju. Ja ne vjerujem da je ova žena psihički zdrava, ima nekakav problem koji se ispoljava na ovaj način. Nažalost sama si očito ne može pomoći i morat ćete joj vi. Čak i da se odselite, rješili ste samo svoje probleme, al i dalje ostaje činjenica da ovoj ženi treba pomoć i ako se riješite svih mačaka ona će dovući nove.
Da, morat cemo popricati s nekim o njenom psihickom zdravlju, jer bez toga je problem s mackama nerjesiv!
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:22   #15
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post

Sto se placanja sterilizacije s moje strane tice i lijecenja, to nije rijec o jednoj ili dvije zivotinje nego 20! Nemam nekoliko tisuca kuna za njihovu sterilizaciju i lijecenje, niti smatram da nije moja duznost to financirati! Sta da se svekrvi stogod desi? Uz sve sto sad trpimo, hocete reci da bi nasa duznost bila hraniti i lijeciti sve te macke?!
Zato ti svi savjetuju da se povežeš sa nekom udrugom. Za početak ne treba sve sterilizirati, samo muške i nema onda daljnjeg razmnožavanja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:47   #16
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post
Stavise, rekla je da ce meni u inat imati 100 macaka! Mislite li da li netko ima pravo tako drzati zivotinje?!
Zar vam nije palo na pamet da vam indirektno govori da je vrijeme da odselite od nje?

Slažem se da nije u redu držati u stanu toliko mačaka i još se ne brinuti o njima na odgovarajući način, ali moguće je i to da se namjerno inati.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:49   #17
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Zar vam nije palo na pamet da vam indirektno govori da je vrijeme da odselite od nje?

Slažem se da nije u redu držati u stanu toliko mačaka i još se ne briniti o njima na odgovarajući način, ali moguće je i to da se namjerno inati.
A i to je moguce, samo to nije nacin! Sta ne bi biko lakse reci da odemo? A i nije samo tako lako otici. Svi znaju koliko su cijene podstanarstva u Zg.
Visakha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:54   #18
Ti si u pravu od A do Ž (nije u redu da ima mačke, a ne brine o njihovom zdravlju i slično), ali priča ima i drugu stranu.

Koliko je odgovorno imati malo dijete u stanu gdje žive bolesne mačke?

Nemoj misliti da mislim da si ti kriva za novonastalu situaciju, ali tebi treba biti u prvom planu zdravlje sina, a ne pronaći rješenje za svekrvino stanje.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:01   #19
Ali nekako bi bilo dobro početi riješavati problematiku. Ok, neda ni jednu mačku od sebe.....al ne znam što bi me spriječilo da jednu po jednu odfuram na sterilizaciju. Ok, financije su tu mogući kamen spoticanja. No, i tu vam povezivanje sa nekom udrugom može biti od koristi - znaju često kada određene vet.ambulante imaju kojekakve akcije.


A kako spriječiti osobu da više ne navlači životinje doma i NE brine se za njih.....da, jedino nekim prijavama. NO, uzmite u obzir da i vi trenutno živite tamo, lako moguće da i vi budete snosili posljedice.

Sve si neću ni zamisliti kak sve to izgleda. Dvajst mačaka, mikosporoza koja se vraća.....pišaline, drekovi....ženska koja se vama inati da će imati stotinu mačaka....

Nisu vam to baš neki odnosi.

Odselite se pa ju prijavite. Makar, u našoj državi je to tako teško sve skupa. Eto neki dan je bila neka ženska na telki, neprestance dovlači pse, drži ih na lancu od par centimetara. Inspekcija izažla na teren. Vele - to je sve OKEJ. Babac cvili i tiho šapuće kako su oni njoj sve ( ti psi, jel ) ,i da osim njih nema nikoga. A pse drži dislocirane od sebe. U vodi, blatu, psi ugibaju, ranjavaju se......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 09:16   #20
Odseljenje pa prijava.

Inace ce se vidjeti da se radi o drugom motivu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.