Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 19:34   #81
Do ove cifre koju si spomenio dodjem kad u konfiguratoru uzmem 1.4 TSI motor..

Sad ne znam jel to neka greska u konfiguratoru pa postoji 1.5 TSI i 1.5 TSI EVO, ili je to ipak 1.4 TSI koji su ti stavili u ponudu za 183.000 kn
aligator1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:44   #82
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Do ove cifre koju si spomenio dodjem kad u konfiguratoru uzmem 1.4 TSI motor..

Sad ne znam jel to neka greska u konfiguratoru pa postoji 1.5 TSI i 1.5 TSI EVO, ili je to ipak 1.4 TSI koji su ti stavili u ponudu za 183.000 kn
Da moja greska, sad uzeo ponudu i stvarno pise 1.4 motor. Ne mogu vjerovat da mi je to promaklo.
Sad gledam konfigurator i ima
Golf TSI
Golf 1.5 TSI evo

A ovaj prvi je 1.4 motor koji su meni stavili u ponudu.
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:05   #83
Quote:
Stocke kaže: Pogledaj post
Da moja greska, sad uzeo ponudu i stvarno pise 1.4 motor. Ne mogu vjerovat da mi je to promaklo.
Sad gledam konfigurator i ima
Golf TSI
Golf 1.5 TSI evo

A ovaj prvi je 1.4 motor koji su meni stavili u ponudu.
Koja ekipa - ti isao gledati 1.5 a oni tebi uvalili 1.4 - da nisi gledao nego kapario popusio bi. Stvarno ekipa u tom salonu...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:41   #84
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Koja ekipa - ti isao gledati 1.5 a oni tebi uvalili 1.4 - da nisi gledao nego kapario popusio bi. Stvarno ekipa u tom salonu...
Još će i uvjeravat kako je taj bolji
Btw šta je najbolje makar je provjeren... nezz zašto ga nisu izbacili kad su uveli novi, i po čemu je novi bolji...
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:47   #85
Quote:
čorba kaže: Pogledaj post
Još će i uvjeravat kako je taj bolji
Btw šta je najbolje makar je provjeren... nezz zašto ga nisu izbacili kad su uveli novi, i po čemu je novi bolji...
Ak nis drugo onda po ACT
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:48   #86
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ak nis drugo onda po ACT
Mislim da i taj 1.4 ima act... makar ga u passatu ima...
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:59   #87
A i mislim da se moze dobiti bolja ponuda od te koja je identicna na konfiguratoru.. ipak ne uzimas trendline-a, uzimas highline i kad dodas na ovo sto si napisao jos led high farove, to je 20+tisuca kn doplata tako da ne odustaj dok ti ne snize i cijenu + kasko + servisi
aligator1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:52   #88
Zakljucak nakon danas je da golf otpada. Kad bi se dodala oprema od mazde i honde, golfu ode cijena. A nije da nam se toliko svida vise od ostala dva auta da bi zrtvovali opremu. Stovise i mazda i honda su nam dizajnom lijepsi auti. Trenutno je 55% civic a 45% mazda, jos probna voznja pa odluka. Iako mislim da civic pobjeduje, ovisno da li ce se netko isprsit i dat nesto gratis pa mozda prevagne.
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 01:22   #89
Slika govori tisuću riječi.





ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 06:33   #90
Iste gume ili ne?

Na prvu mi se cini da je Civis prosao najbolje, zatim Mazda pa Golf.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:07   #91
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Iste gume ili ne?

Na prvu mi se cini da je Civis prosao najbolje, zatim Mazda pa Golf.
Da tako se i meni cini.
Kolika bi mogla biti ocekivana potrosnja jednog i drugog auta? Neka normalna gradska voznja.
Servisi? Znam da se dosta ljudi zali na Ruting, kakva je Mazda po tom pitanju?
Za Mazdu kazu da ima problema s lakom i malo losijom izolacijom koja se osjeti kod vecih brzina. Kakva je Honda po tom pitanju?
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:17   #92
Quote:
Stocke kaže: Pogledaj post
Da tako se i meni cini.
Kolika bi mogla biti ocekivana potrosnja jednog i drugog auta? Neka normalna gradska voznja.
Servisi? Znam da se dosta ljudi zali na Ruting, kakva je Mazda po tom pitanju?
Za Mazdu kazu da ima problema s lakom i malo losijom izolacijom koja se osjeti kod vecih brzina. Kakva je Honda po tom pitanju?
Ides uzimati relativno jake nabrijane aute, benzince i sada na kraju te zanima potrosnja?
Uzmi potrosnju po papirima i dodaj 2 litre ako si u iole ozbiljnijem gradu. U Splitu si?

S time da znaj da se turbo benzinci vole zavrtiti u okretaje puno brze od atmosferaca, a tada naravno trose kao i svi auti u okretajima. Pa ako nisi revan na mjenjacu a nemas automatik koji je revan, bude cuclao benzina. No ako saltas brzine kako spada sve OK.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:22   #93
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ides uzimati relativno jake nabrijane aute, benzince i sada na kraju te zanima potrosnja?
Uzmi potrosnju po papirima i dodaj 2 litre ako si u iole ozbiljnijem gradu. U Splitu si?

S time da znaj da se turbo benzinci vole zavrtiti u okretaje puno brze od atmosferaca, a tada naravno trose kao i svi auti u okretajima. Pa ako nisi revan na mjenjacu a nemas automatik koji je revan, bude cuclao benzina. No ako saltas brzine kako spada sve OK.
Ma to vise pitam reda radi, nije neka najbitnija stavka. Ako bude ispod 10 litara gradske normalne voznje super. Vise me zanima servisna podrska. Zivim u Rijeci, uzbrdice i nizbrdice
Trenutno vozim focusa 1.6 100 konja koji mi popije 9 i pol litara. U oba dva salona mi govore nesto ispod 7 litara, pa me zanima st arna potrosnja a ne njihove fantazije.
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:32   #94
Quote:
Stocke kaže: Pogledaj post
Ma to vise pitam reda radi, nije neka najbitnija stavka. Ako bude ispod 10 litara gradske normalne voznje super. Vise me zanima servisna podrska. Zivim u Rijeci, uzbrdice i nizbrdice
Trenutno vozim focusa 1.6 100 konja koji mi popije 9 i pol litara. U oba dva salona mi govore nesto ispod 7 litara, pa me zanima st arna potrosnja a ne njihove fantazije.
Kazem dodaj 2 litre na ono sto pise u papirima za gradsku voznju. Naravno ako negdje vozis u 3 ujutro ili u nedelju ujutro kad nema zive duse i samo prosisas onda to ne stoji. Ali ovako prava gradska voznja, guzve - ako dodas 2 litre na sigurnom si oko nekih procjena. Pa sada ako jedan tank prodjes sa malo manje - super.

Ali kazem ja sam prije vozio rucni mjenjac a sada automatik. Automatik puno revnije mjenja brzine da drzi okretaje nisko, gdje ih ja nikad ne bi mjenjao - ne zato sto on krivo mjenja nego zato sto mi se jednostavno ne bi dalo, ono sa sporedne se spojis na glavnu pa 200m dalje imas rotor; ja bi u drugoj ili trecoj se spojio na glavnu, ubrzao u brzini kojoj vec jesam, odvozio do rotora, rijesio rotor i onda nastavio dalje i mjenjao u visu brzinu. A automatik se npr u drugoj spoji na glavnu, pa u tih 200m ode do cetvrte i opet se spusti na nizu za rotor i tako dalje. E sada turbobenzinac bi u tom "ne da mi se mjenjat za tih 200m" ako si ubrzao vrlo rado otisao na 4500-5000 okretaja gdje fino voli cuclati benzin, dok da se i cetvrtoj bi bio na niskim gdje fino vozi zbog turbine a ne cucla. I zato imas izvjestaje po forumima za npr Ecoboost 1.0 tipa "kolega ima i trosi mu 8.5-9 gradske". Da, trosi - jer kolega ne salta. Da salta, a zbog turbine imas momenta i na manjim okretajima - trosio bi puno manje. Samo ti to hocu reci da se ne iznenadis. Kod atmosferca kao sto je Mazda ili neki drugi, malo duze im treba da se zavrte, pa bi ti vec dosao do tog rotora za 200m gdje se on zavrtio no onda bi bi opet kocio za uc u rotor pa to ne saltanje ne bi tako bas utjecalo na potrosnju.

Eto...to je jedan mali detalj za koji treba pripraziti. Ali isto tako turbobenzici povuku i iz vislje brzine kao i dizelasi, pa ako vozis u 4toj i trebas ubrzat samo stisnes gas bez da saltas. Jedino pazi bas da ne stisnes ko sivonja u visokoj brzini na niskim okretajima (npr ides preticati) jer to direct injection benzinci ne vole. No ako kolona ubrza i ti pariras sa gasom - sve OK.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:42   #95
Quote:
Stocke kaže: Pogledaj post
Trenutno vozim focusa 1.6 100 konja koji mi popije 9 i pol litara. U oba dva salona mi govore nesto ispod 7 litara, pa me zanima st arna potrosnja a ne njihove fantazije.
Za Civic pise 6.1 litara gradske voznje. Racunaj 7.5 litara ili cak 8 ovisno kako se zaigras. I da li imas start&stop ukljucen ili ne - ja ga uvijek gasim. A ako ides u Rijeci u brda u drugoj i vrtis ga na 5000 bude cuclao i vise. Zbog turbine on moze u brdo i u cetvrtoj na niskim okretajima gdje puno manje cucla od tvog trenutnog.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:43   #96
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kazem dodaj 2 litre na ono sto pise u papirima za gradsku voznju. Naravno ako negdje vozis u 3 ujutro ili u nedelju ujutro kad nema zive duse i samo prosisas onda to ne stoji. Ali ovako prava gradska voznja, guzve - ako dodas 2 litre na sigurnom si oko nekih procjena. Pa sada ako jedan tank prodjes sa malo manje - super.

Ali kazem ja sam prije vozio rucni mjenjac a sada automatik. Automatik puno revnije mjenja brzine da drzi okretaje nisko, gdje ih ja nikad ne bi mjenjao - ne zato sto on krivo mjenja nego zato sto mi se jednostavno ne bi dalo, ono sa sporedne se spojis na glavnu pa 200m dalje imas rotor; ja bi u drugoj ili trecoj se spojio na glavnu, ubrzao u brzini kojoj vec jesam, odvozio do rotora, rijesio rotor i onda nastavio dalje i mjenjao u visu brzinu. A automatik se npr u drugoj spoji na glavnu, pa u tih 200m ode do cetvrte i opet se spusti na nizu za rotor i tako dalje. E sada turbobenzinac bi u tom "ne da mi se mjenjat za tih 200m" ako si ubrzao vrlo rado otisao na 4500-5000 okretaja gdje fino voli cuclati benzin, dok da se i cetvrtoj bi bio na niskim gdje fino vozi zbog turbine a ne cucla. I zato imas izvjestaje po forumima za npr Ecoboost 1.0 tipa "kolega ima i trosi mu 8.5-9 gradske". Da, trosi - jer kolega ne salta. Da salta, a zbog turbine imas momenta i na manjim okretajima - trosio bi puno manje. Samo ti to hocu reci da se ne iznenadis. Kod atmosferca kao sto je Mazda ili neki drugi, malo duze im treba da se zavrte, pa bi ti vec dosao do tog rotora za 200m gdje se on zavrtio no onda bi bi opet kocio za uc u rotor pa to ne saltanje ne bi tako bas utjecalo na potrosnju.

Eto...to je jedan mali detalj za koji treba pripraziti. Ali isto tako turbobenzici povuku i iz vislje brzine kao i dizelasi, pa ako vozis u 4toj i trebas ubrzat samo stisnes gas bez da saltas. Jedino pazi bas da ne stisnes ko sivonja u visokoj brzini na niskim okretajima (npr ides preticati) jer to direct injection benzinci ne vole. No ako kolona ubrza i ti pariras sa gasom - sve OK.
Ma kod prestizanja uvijek sam isao u nizu, drugacije s ovim autom nisam mogao prestizat.
Brzine mijenjam nije da sam lijen po tom pitanju.
Po tome bi trebalo turbo benzica biti ugodnije vozit jer ga ne treba zavrtit da bi povukao. Danas ide test voznja pa cemo vidjet.
Hvala
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:43   #97
Quote:
Stocke kaže: Pogledaj post
Ma to vise pitam reda radi, nije neka najbitnija stavka. Ako bude ispod 10 litara gradske normalne voznje super. Vise me zanima servisna podrska. Zivim u Rijeci, uzbrdice i nizbrdice
Trenutno vozim focusa 1.6 100 konja koji mi popije 9 i pol litara. U oba dva salona mi govore nesto ispod 7 litara, pa me zanima st arna potrosnja a ne njihove fantazije.
Gdje zivis u Ri jer nije isto zivio na Vezici ili Kastvu?
Jos uvijek ih je malo na cestama za neku potvrdu.

Ja ima 1.8 motor i meni je potrosnja 7-7,5l grad+zaobilaznica koju dosta koristim.
Da sam na Kastvu imao bi potrosnju oko 8,5l vjerojatno.

Kakogod, vjerujem kako ces imati potrosnju jako slicnu mojoj.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:53   #98
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Gdje zivis u Ri jer nije isto zivio na Vezici ili Kastvu?
Jos uvijek ih je malo na cestama za neku potvrdu.

Ja ima 1.8 motor i meni je potrosnja 7-7,5l grad+zaobilaznica koju dosta koristim.
Da sam na Kastvu imao bi potrosnju oko 8,5l vjerojatno.

Kakogod, vjerujem kako ces imati potrosnju jako slicnu mojoj.
Na Pecinama, isto dosta cesto na zaobilaznicu idem i koristim je. Najcesce je to voznja Pecine-Zamet
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:00   #99
Onda je to to, ocekuj potrosnju 7-7,5l mozda cak i nizu

Mislis uzeti HB ili sedan sa 4V?
Meni je cak sedan i ljepsi jer nema one plastike na kutovima branika ali HB je mnogo prakticniji.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:03   #100
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Onda je to to, ocekuj potrosnju 7-7,5l mozda cak i nizu

Mislis uzeti HB ili sedan sa 4V?
Meni je cak sedan i ljepsi jer nema one plastike na kutovima branika ali HB je mnogo prakticniji.
HB, iskoristivost bunkera je puno veca, a i lijepsi nam je.
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.