Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 12:17   #41
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Je vraga.

Laguna 2 facelift je odličan odabir rabljenog.

Ne košta ništa jer je na glasu ko kvarljivo smeće. Što je Laguna 2 u početnim godištima svakako i bila. Međutim, gospoda su kod redizajnu podosta popravili te probleme, a loš glas je ostao.

I onda, ako si trezven, kupiš za siću takvu Lagunu, obavi pošten servis i voziš se ko kralj za nikakvu lovu. Pod trezven mislim da znaš da auto traži svoje

Naravno, ako uzmeš neodržavan auto, pa nastaviš neodržavati, imaš groblje. Al to vrijedi kod svih.
Slažem se.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Je, preko telefona svi kite i farbaju.

Al imam ja novu foru. Kažem da bi došao pogledati auto (tipa 200 km dalje), i da se nađemo ispred ovlaštenog servisa (ili nekog drugog u tom gradu, nebitno) da pregledaju auto.

To je dobar filter jer ako krene izmotavanje znaš da ne treba ni putovati.

Evo, ja planiram idući tjedan do Rijeke i Senja pogledati dva komada. Ljudi mi poslali broj šasije, bio već u ovlaštenom i pogledao servis povijest. Kad dođem tamo se nalazimo kod majstora koji će ga pregledati. Obojica pristaju na to, znači da bi moglo bit nešto od kupovine.

Naravno, za starije aute najcesce baš ne postoji servisna povijest jer se ne ide u ovlašteni, al samo pitanje da daju broj šasije je isto dobar pokazatelj, čak da ništa s njim ne planiraš. Ako odmah da, moglo bi biti ok. Ako se izmotava, križaj.
Prošle godine našao jedan auto koji je bio definitivno ispod cijene. I zovem lika, na početku je bio iskren pa rekao da je bio bubnut otraga i da su mijenjana svjetla, branik vjerojatno i hauba ali da šasija nije taknuta tj. zgužvana ajde barem je rekao, pitam ga zašto ga prodaje ( u pitanju bio jedan VW iz 2006. ) kaže da mu previše troši ( 2.0 TDI 140ks ) i prevelik je i da sin polaže vozački pa bi mu nešto drugo kupio. Tu mi je postalo malo sumnjivo. Zatim ga pitam za broj šasije i kaže da mi ga ne može dat jer je to prema njemu u rangu s pinom kartice tekućeg. Zovem ga drugi dan da bi ga možda došao pogledat ( auto bio u okolici Siska ) i kaže da će nabavit ispis kilometara s tehničkog a svejedno je imao i servisnu te na kraju poziva rekao da je zadnji branik na lakiranju i jedna felga na popravku. Hvala, doviđenja.Na kraju ipak odustao i uskoro skužio da je lik švercer autima.

Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Je, Laguna od 2001. do 2005. zna imat gadnih problema. Poslije su sve sredili i to pouzdan auto kojem nije skupo održavanje. Naravno, govorim o 1.5 dizelu, a za 2.2 se zna da ne treba niti gledati.
Mislim da nije bilo 1.5 u toj Laguni, najčešći je bio veći 1.9 dCi koji je isto tako dobar motor.

Zadnje uređivanje Orlov77 : 18.11.2017. at 12:27.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:39   #42
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije bilo 1.5 u toj Laguni, najčešći je bio veći 1.9 dCi koji je isto tako dobar motor.
Da da, falio sam, nije u njemu bilo 1.5 dci, tek u Laguni 3. Vamo je bio 1.9 koji je bio stvarno solidan, šteta što ga nisu ostavili. Verzija od 130KS je bila pouzdana, a dobro je išao.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:55   #43
Ako koga zanima.https://www.cackalo.hr/oglas/renault...dj-classifieds
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:03   #44
Ja volim Renaulta. Meni je to ok srednji auto.

Prvi koji sam imao sa 17 godina bio R5. Nikad nije izdao, benzin.

Poslije sam imao Kango 2 komada i jedan Megan, meni nije jasan taj Megan ono kao komercijalist sam radio 70, 80, 90 km na sat potrosnja od 3,5- 5 litara.
Kango je trosio 7 ali je bio i jaci motor, isao je samo tako.

Sad imam Clio. U mojoj obitelji je od prvog dana 200000 km.

Mislim da Renault nije auto za povis 200000.

Ne znam tu vas citam, ali cini mi se da danas vise od 200 tisuca ide samo JTD.

Vozio sam jedno vrijeme golf 6, super auto. Za vozit, taman kad sam ga vozio na turbini poceo pustat zrak, zamjenia 200 eura
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:03   #45
Ma to su budalaštine. Evo moj u Cliu ima 300 tkm, i motor je najbolji dio tog auta. Kilometri su vidljivi na sjedalu, volanu, mjenjaču. Ovjes je spreman za ozbiljno osvježenje, to sam napravio i na 200 tkm (o tome će novi vlasnik razmišljati).

Uglavnom, iz mog iskustva s Renaultom, imaju super limariju i ne hrđaju. Dizeli su štedljivi, novijih godišta i dosta pouzdani. Nemaju ni blizu problema s dpf ili dvomasenim kao neki drugi, slabije su im dizne. Unutrašnjost je on/off. Nekima je sve ok, drugima cvrčci od samog početka. Tu najviše štekaju.
Elektronika isto. Neki nikad ništa, drugi svako malo neke lampice.

Hrpa "kvarova" se riješi kontakt sprejem i YouTube. Djelovi nisu skupi.

I da, kao polovni su jeftini. Ako takvim autima pristupiš realno, dobro održavaš i malo se informiraš oko tih muha koje se riješe lagano, vlasnik će bit zadovoljan.
Nisu to najbolji auti na svijetu, ja ih trenutno "konzumiram" jer sam više manje upoznat sa osnovama i meni su best buy u odnosu na cijenu, udobnost i trošak uporabe. Dok mi je to bitno kod auta, vozit ću Renault.

Kad budem išao na nešto jače od 110 KS sa boljim voznim karakteristikama, gledat ću nešto drugo. Iz mog iskustva, dobro održavanje, malo informiranja i pažnje i svaki auto će to vratiti velikom kilometražom bez problema.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:33   #46
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ljudi, nedavno sam išao pogledati jedan auto. U budžetu je postavljača teme. 2007.,godina, uredno održavan u ovlaštenom, dizel sa hrpu opreme.

I vi njemu savjetuje Golf 4 SDI?

Da se razumijemo, nemam ništa protiv toga neuništivog traktora. Al brat bratu, dat 4 soma za to pored hrpe modernijih, mlađih i udobnijih auta za tu cijenu je suludo.

Al ok, svatko zna svoje.
Očito da je autor odlučio i prije postavljanja teme, pa zašto ga razuvjeriti.
Golf 4 SDI je idealna kupovina na pragu 2018. godine, pogotovo iz razloga što je trenutni auto nejak, a za 4000€ je definitivni Best Buy.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:52   #47
A kod mene dijametralno suprotno. U 17tkm koliko imam to francusko govno, 2x ostao na cesti i to oba puta kad mi je bilo stvarno frka, jednom 50km od doma, drugi put 250. Od KVAROVA imao:
-brtva glave
-turbo poslan na reparaciju jer je bacao čudo ulja
-bregasta neće još dugo koliko mi se čini
-pukla opruga
-EGR
-leteći ili nešto proizvode čudan zveckav zvuk
-nakon nekog vremena (a čini se da je povezano i s onim kad je Francijev susjed drkao po motoru) motor počeo neobjašnjivo tresti
-koliko ga imam, motor osjetno izgubio snagu?!
-čađi ko da ide na ćumur
-nosači motora skupi i traju ko parizer
-rđava vrata a ne vidim ikakve tragove lupanja na njima?! Ali ona koja jesu lupljena i boja je pukla nisu hrđava?!

Ne računam ulupano još preko 5tkn na normalno održavanje i potrošne dijelove (veliki servis, komplet nove kočnice, nove gume, komplet nov prednji ovjes...). A da je održavanje turbojeftino - i nije. Manžeta poluosovine 400kn. Tu negdje i brtva birača brzina koja curi. Remenica klinastog isto neka božesačuvaj cijena. Itd...

Auto kupljen u SLO od dugogodišnjeg privatnog vlasnika, 2004. godište s kojim bi trebalo xy stvari bit riješeno, s urednom poviješću održavanja itd itd itd. U trenutku kupovine je samo jedan od pogledanih imao bolji motor. Delphi pumpa provjerena pri kupnji da nema špene, leak back test dizni OK. Većina problema i kvarova se počela pojavljivati kakvih 5tkm i više nakon kupovine, tako da pada u vodu priča "kud si gledao dok si kupovao".

Valjda je sad jasno zašto sam ja popizdio na taj auto. Ali da je udoban, zabavan za voziti, fino leži...jest. U rijetkim trenucima kad je taj auto radio kako spada, guštao sam.

Istovremeno, tebe služi dobro i dijelom i zbog tvojih dobrih iskustava je Clio došao u obzir kad sam kupovao, moju sestričnu također a ona dnevno radi kilometar visinske razlike i kupila je gori krš nego ja... I želim ti svu sreću s novim Renaultom. Iskreno.

I da se razumijemo - nisam švabofil (od 5 auta koje sam vozio/održavao je samo jedan bio švabo i to ne VAG) niti mislim da je super ideja kupit punoljetni SDI, pogotovo ako je vozaču auto sličnog odnosa mase i snage spor.

Zadnje uređivanje Lyman : 18.11.2017. at 17:03.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:31   #48
Tebi je isto kao i onom liku što je kupio Golf sedmicu s DSG-om pa taj auto onda više ne valja.
Evo, ne znam što voziš, ali mi smo Renaulta imali 7 i problem smo imali s jednim. Stari Espace je prevalio malo manje od 400 000km u nekih 8-9 godina, to je bio onaj stari pouzdani 2.2 dizel.
Evo ja ganjam Lagunu treće generacije, 210 000km na satu. Jedini kvar koji sam imao je bio kompresor klime, sve ostalo samo redovito održavanja. Dakle tu mislim na ulje, par onih filtera i to je to.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:54   #49
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Da da, falio sam, nije u njemu bilo 1.5 dci, tek u Laguni 3. Vamo je bio 1.9 koji je bio stvarno solidan, šteta što ga nisu ostavili. Verzija od 130KS je bila pouzdana, a dobro je išao.
Ja sam stavio link Lagune !
Post 50 na ovoj stranici !
https://www.cackalo.hr/oglas/renault...dj-classifieds
Evo i ovdje.
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:00   #50
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
A kod mene dijametralno suprotno. U 17tkm koliko imam to francusko govno, 2x ostao na cesti i to oba puta kad mi je bilo stvarno frka, jednom 50km od doma, drugi put 250. Od KVAROVA imao:
-brtva glave
-turbo poslan na reparaciju jer je bacao čudo ulja
-bregasta neće još dugo koliko mi se čini
-pukla opruga
-EGR
-leteći ili nešto proizvode čudan zveckav zvuk
-nakon nekog vremena (a čini se da je povezano i s onim kad je Francijev susjed drkao po motoru) motor počeo neobjašnjivo tresti
-koliko ga imam, motor osjetno izgubio snagu?!
-čađi ko da ide na ćumur
-nosači motora skupi i traju ko parizer
-rđava vrata a ne vidim ikakve tragove lupanja na njima?! Ali ona koja jesu lupljena i boja je pukla nisu hrđava?!

Ne računam ulupano još preko 5tkn na normalno održavanje i potrošne dijelove (veliki servis, komplet nove kočnice, nove gume, komplet nov prednji ovjes...). A da je održavanje turbojeftino - i nije. Manžeta poluosovine 400kn. Tu negdje i brtva birača brzina koja curi. Remenica klinastog isto neka božesačuvaj cijena. Itd...

Auto kupljen u SLO od dugogodišnjeg privatnog vlasnika, 2004. godište s kojim bi trebalo xy stvari bit riješeno, s urednom poviješću održavanja itd itd itd. U trenutku kupovine je samo jedan od pogledanih imao bolji motor. Delphi pumpa provjerena pri kupnji da nema špene, leak back test dizni OK. Većina problema i kvarova se počela pojavljivati kakvih 5tkm i više nakon kupovine, tako da pada u vodu priča "kud si gledao dok si kupovao".

Valjda je sad jasno zašto sam ja popizdio na taj auto. Ali da je udoban, zabavan za voziti, fino leži...jest. U rijetkim trenucima kad je taj auto radio kako spada, guštao sam.

Istovremeno, tebe služi dobro i dijelom i zbog tvojih dobrih iskustava je Clio došao u obzir kad sam kupovao, moju sestričnu također a ona dnevno radi kilometar visinske razlike i kupila je gori krš nego ja... I želim ti svu sreću s novim Renaultom. Iskreno.

I da se razumijemo - nisam švabofil (od 5 auta koje sam vozio/održavao je samo jedan bio švabo i to ne VAG) niti mislim da je super ideja kupit punoljetni SDI, pogotovo ako je vozaču auto sličnog odnosa mase i snage spor.
Gle, ja nisam od onih koji će sad drvlje i kamenje po tebi jer ti si drugi vlasnik, i ne može bit kriv Renault nego ti. Pa vidi samo kaj su Maveriku pojedinci pisali.

Renault da nema takvih stvari bi bio najbolji proizvođač na svijetu. Međutim, nije. (Doduše, koliko sam vidio da je Renault-Nissan ove godine bio prvi po prodaji do rujna, al ni to ne znači ništa.).

Ovo kaj sam ja napisao - sve to pada u vodu ako krenu pizdarije ko kod tebe. Al gle i tu, Mavericku otišao DSG na Golfu, Carevsinu tresu kočnice a i zamašnjak je spominjao (kojeg je sam mjenjao). Konorca neću spominjati sa trojkom. Nažalost, auti su potrošna roba.

Al kao što sam napisao, znam x pozitivnih iskustava s Renaultom, znam i lika koji mi jebe sve po spisku kad me vidi. On mi je pregledavao ovaj auto kod kupnje. I veli mi, nisam našao zamjerku al ne kupuj jer meni se rasula pumpa i dizne na takvom.

Ja, poznat po slušanju savjeta, naravno kupim auto. Nedavno ga vidio, velim mu da sam natukao 100 tkm u 3 godine, a njemu opet otišla reparirana Delphi pumpa i 2 injektora.

Jebi ga, određeni broj auta svakog proizvođača je problem. Na nama je da ih nekako izbjegnemo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:56   #51
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ma to su budalaštine. Evo moj u Cliu ima 300 tkm, i motor je najbolji dio tog auta. Kilometri su vidljivi na sjedalu, volanu, mjenjaču. Ovjes je spreman za ozbiljno osvježenje, to sam napravio i na 200 tkm (o tome će novi vlasnik razmišljati).

Uglavnom, iz mog iskustva s Renaultom, imaju super limariju i ne hrđaju. Dizeli su štedljivi, novijih godišta i dosta pouzdani. Nemaju ni blizu problema s dpf ili dvomasenim kao neki drugi, slabije su im dizne. Unutrašnjost je on/off. Nekima je sve ok, drugima cvrčci od samog početka. Tu najviše štekaju.
Elektronika isto. Neki nikad ništa, drugi svako malo neke lampice.

Hrpa "kvarova" se riješi kontakt sprejem i YouTube. Djelovi nisu skupi.

I da, kao polovni su jeftini. Ako takvim autima pristupiš realno, dobro održavaš i malo se informiraš oko tih muha koje se riješe lagano, vlasnik će bit zadovoljan.
Nisu to najbolji auti na svijetu, ja ih trenutno "konzumiram" jer sam više manje upoznat sa osnovama i meni su best buy u odnosu na cijenu, udobnost i trošak uporabe. Dok mi je to bitno kod auta, vozit ću Renault.

Kad budem išao na nešto jače od 110 KS sa boljim voznim karakteristikama, gledat ću nešto drugo. Iz mog iskustva, dobro održavanje, malo informiranja i pažnje i svaki auto će to vratiti velikom kilometražom bez problema.
ovo ko da sam ja pisao, sljedeći auto će sigurno biti francuz, ako ne i stvarno opet neki renault novijeg godišta (tipa talisman ), o tom potom, za sada sa megane II sa skoro 300 000 km leti ko strijela
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:23   #52
Quote:
Miro slavko kaže: Pogledaj post
izvini, prolistao sam sve stranice, i nisam nasao nikakvu lagunu, mozes mi pojasniti?
Nisi, a evo i zašto
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:32   #53
A ovo recimo: http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...oglas-23898995
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:41   #54
Ili tak nešto slično, ne nužno taj...
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:29   #55
Honda s opelovim motorom, nek malo autor izgugla, rijetki hvale taj motor. Dci je puno zivlji i ekonomicniji motor od ovog isuzu/opel.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:03   #56
Quote:
franzjoseph kaže: Pogledaj post
he he...volim ovaj trik kad vlasnik koji pridaje auto stavu kutiju sa auto kozmetikom nebili potencijalnog kupca uvjerio da se on brinuo za auto...kao kad nek istave bibliju u prednji pretinac jer se auto vozio samo nediljon do crkve...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:26   #57
Kako samouvjeren pristup u oglasu, cijena fiksna kao da ga prodaje najpovoljnije na oglasniku. Ono, 3500 eura za kompakt star 15 godina i solidnih 230 000km. Hmm
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:54   #58
Ajde ne lupetajte. Niti je taj Civic moj, niti imam kakve veze s tim. Vozim sasvim deseti auto. Uostalom, u postu odmah ispod sam napisao da ne nužno taj (taj je tada bio samo prvi u nizu takvih u oglasniku, nisam kopirao ostale linkove, njemu slične) nego tako nekakav sličan auto, znači izvan uobičajenih klišeja tipa VW, Opel, Ford, Renault... Odmah se dižete na stražnje noge, kaj ste tak nadrkani i frustrirani. Ajd bok.
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:56   #59
Ajd bok franc jozef
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:49   #60
Ček, to Civic ima ručicu mjenjača kao R4 ilitiga popularna "katrica" ?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.