Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 08:47   #1
7 sjedala ?



Pozdrav ekipa !
Razmišljamo FR-V zamijeniti sa 'sedmerosjedom'. Nas2+5djece (2-9god)

Obzirom da je Tesla X puno skup, Renault Espace samo skup, koji bi bio Vaš prijedlog. Naveo sam ova dva radi dizajna, ne radi toga da se sa uspoređujemo sa cijenama. Naš budžet ne bi bio veći od 120-150tkn, ako i toliko ...
(onako odoka: >150KS, aut., iza 2014.-te ili 2012.-te)

Jučer sam slušao da obitelji imaju neke olakšice za veći broj djece pri uvozu, ali mislim da je to nestalo kao opcija odlaskom one ministrice?

Možda bi i kombi bio opcija, ali ne da se ženi to baš voziti

Thnx
chizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:10   #2
5008 2.0 hdi 150 ks ima 7 sjwdala - stara linija.
Iako mislim da je espace bolji izbor jer je veci

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:46   #3
Quote:
chizzo kaže: Pogledaj post


Pozdrav ekipa !
Razmišljamo FR-V zamijeniti sa 'sedmerosjedom'. Nas2+5djece (2-9god)

Obzirom da je Tesla X puno skup, Renault Espace samo skup, koji bi bio Vaš prijedlog. Naveo sam ova dva radi dizajna, ne radi toga da se sa uspoređujemo sa cijenama. Naš budžet ne bi bio veći od 120-150tkn, ako i toliko ...
(onako odoka: >150KS, aut., iza 2014.-te ili 2012.-te)

Jučer sam slušao da obitelji imaju neke olakšice za veći broj djece pri uvozu, ali mislim da je to nestalo kao opcija odlaskom one ministrice?

Možda bi i kombi bio opcija, ali ne da se ženi to baš voziti

Thnx
A kako si do sada trpao svu djecu u FR-V?

Možda bi mogao naći neki Sharan ili Alhambru... 7sjed baziran na kompaktu ti neće bit dovoljan, zbog prostora po dužini (dječje sjedalice su dugačke) - imam takav i možemo ga koristiti maksimalno kao 6sjed (moje sjedalo je previše iza, pa sjedalo iza mene mora do kraja i ne ostavlja dovoljno mjesta u 3. redu).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:56   #4
5008 iza nema baš mjesta za veću djecu (brzo rastu) a kamoli za prtljagu.
I ja sam ga razmatrao ali kod susjeda vidio da je treći red stvarno knap.
Na kraju sam kupio Ford Galaxy, udoban a servisi (ne ovlašteni) nisu skupi.
Jeftiniji je nego slični VW Sharan i Seat Alhambra a svi su nekoć potekli iz istog legla, mada sadašnji Ford nema veze sa navedenim dvojcem.
Ili uzmi Sharan/Alhambra, to su braća ali su malo skuplji kod nas.
U svima će se 2+3+2 komotno vozit (sjedala sva jednaka) a stat će i malo prtljage.
Sa krovnom kutijom i puno prtljage.

Ili kupi kombi pa si miran, današnji su svi ugodni za vožnju.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:05   #5
5008 pug jako lijepo izgleda al ak nije problem dizajn imaš novi lodgy 1,5 dci ( renaultov motor ) dizel 110ks u najjačoj izvedbi,napucan opremom s 7 sjedala za 125 500kn

https://www.cdn.daciagroup.com/conte...enik_Lodgy.pdf

https://www.dacia.hr/vozila/nasa-paleta/lodgy.html

s time da modeli STEPWAY i FREEDOM dobro izgledaju
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:35   #6
Pošto gledam iste stvari, izbor je dosta sužen. Toj klasi, pravih sedmerosjeda, kreljevi su bili Grand Espace i Grand Voyager. Potonjeg više nema, prvi mi se doima skučeniji od stare linije. Burazi iz folcika koncerna još nekak i prolaze, Galxi također, al ono na kaj mene nagovaraju, Grand Scenic i Grand C4, skeptičan sam. Moram probat. S tim da je kod mene 4-ero odraslih i dvoje klinaca, za sad.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:52   #7
Iskreno, nakon što sam odgulio par tisuća km u Renault Trafic Passanger dCi 115 sa tri reda sjedala nemam što drugo reći nego da si to kupite. Ili blizanca, Opel Vivaro (mislim da je kod opela naziv Tour).

Tko proba taj se teško vraća na mali auto. Kod tog kombija jedina je mana (uvjetno rečeno) oštra vožnja, ali ne znači da ne može, nego se jako naginje i nema osjećaja sigurnosti kod oštrih prolazaka kroz zavoje. Ali opet, mislim da nitko ne kupuje kombi za lovljenje krivina.
Ovaj na linku je samo primjer, ne mislim da njega kupite, iako ih ima i sa 400000 km.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:08   #8
alo!! ti mu nudiš šljakerske kombije (kažem šljakerske jer će ga vrlo lako zamijenit za nekog malog privatnika koji jedva naplaćuje odrađeni poso) a on puca na Teslu ili Espace Grande...ipak , moraju i susjedi malo virkat njemu preko ograde
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:27   #9
A jok, mada sam bil blizu (al je u pitanju bio T5 Caravaelle), neću ipak. Moram probat predzadnju liniju C4 Picasso (jer zadnja ogavno izgleda), pa bumo vidli. Bar s moje strane. Al ja tak i onak imam manji problem od njega.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:38   #10
Neces biti zadovoljan sa "napuhanim" kompaktima tipa Scenica, ne za 7 osoba.. Minimum je Sharan (dobar izbor), Alhambra, Galaxy, Espace.. Ako nemas love, uzmi Traffic, ako se neces puno zavlaciti po gradu.
elf123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:22   #11
Quote:
chizzo kaže: Pogledaj post

Renault Espace samo skup, koji bi bio Vaš prijedlog. Naveo sam ova dva radi dizajna, ne radi toga da se sa uspoređujemo sa cijenama. Naš budžet ne bi bio veći od 120-150tkn, ako i toliko ...
(onako odoka: >150KS, aut., iza 2014.-te ili 2012.-te)

Thnx
Po meni je tu najbolja opcija Renault grand Espace. Auto ima stvarno puno mjesta, veliku nosivost, sjedala su udobna i nije nešto skup za održavanje. Ne znam do koje cifre si mislio ići, ali ono 3-4-5 godina star se može uvesti za možda i manje od 15 000 eura. Evo ti jedan iz Dortmunda, 89 000km, 2.0 dizel, 2012. godište, vrhunska oprema. Cijena je 12 000 eura, ali nije fiksno, tako da mu spustiš par sto eura dole. Uvoz je skup za ovaj model, nešto više od 3000 eura, tako da bi ti to trebalo stati u 15 000.

https://www.autoscout24.hr/Details.a...000&asrc=st|fs

Ovaj od 175KS se ne isplati uvozit jer ti cijena uvoza naraste za još jedno 2500 eura. Katastrofa.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:57   #12
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
A kako si do sada trpao svu djecu u FR-V?

Možda bi mogao naći neki Sharan ili Alhambru... 7sjed baziran na kompaktu ti neće bit dovoljan, zbog prostora po dužini (dječje sjedalice su dugačke) - imam takav i možemo ga koristiti maksimalno kao 6sjed (moje sjedalo je previše iza, pa sjedalo iza mene mora do kraja i ne ostavlja dovoljno mjesta u 3. redu).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Vidjeli smo da izgleda rastu pa ne staju u FR-V. Znam što govoriš, samo su mi ovi VW-ovi monovolumeni nekako svi ružni ...
chizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:00   #13
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Pošto gledam iste stvari, izbor je dosta sužen. Toj klasi, pravih sedmerosjeda, kreljevi su bili Grand Espace i Grand Voyager. Potonjeg više nema, prvi mi se doima skučeniji od stare linije. Burazi iz folcika koncerna još nekak i prolaze, Galxi također, al ono na kaj mene nagovaraju, Grand Scenic i Grand C4, skeptičan sam. Moram probat. S tim da je kod mene 4-ero odraslih i dvoje klinaca, za sad.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
A npr. S-MAX ?
chizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:07   #14
Odličan je S-max, ali hoće li ti biti dovoljan? Mislim da ti je svakako Galaxy bolji izbor, kad ti je već popunjenost 100%.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:10   #15
Berlingo 7 sjedala ti je dobra opcija, jeftin i s dosta prostora...a ako ti prostora usfali metneš kutiju na krov.
http://www.auto-news.de/auto/news/bi...623&picindex=6
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:11   #16
Kao šta je ekipa gore napisala.. trafic je majka za tu situaciju... i da kupiš espace kad jos malo porastu nece bit dovoljan...kuda sa stvarima za 7 ljudi...da ti je budžet neograničen prepiručio bi ti multivan ili v klasu
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:18   #17
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Berlingo 7 sjedala ti je dobra opcija, jeftin i s dosta prostora...a ako ti prostora usfali metneš kutiju na krov.
http://www.auto-news.de/auto/news/bi...623&picindex=6
Šta će mu auto bez gepeka?
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:26   #18
Pa za pretpostaviti je da se auto neće koristiti stalno, u svakodnevnoj upotrebi kao 7 sjedala, već onda kad idu negdje kao cijela obitelj, što ne vjerujem da je baš svakodnevno, a za te ekstra situacije kad treba više prostora za stvari postoji kutija za na krov. Oku je ugodan i žena bi ga sigurno vozila A prostora i pretinaca unutra koliko hoćeš. Kad se ne voze svih sedmero, zadnje dvije klupe se preklapaju u dva klika i dobije ogroman gepek. Mala potrošnja i dobar i pouzdan motor. Razmisli.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:24   #19
Od svih, meni se čine favoriti S-MAX i novi Espace. Iako skupi, pa sad treba pronaći optimum cijena i motora ...
chizzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:44   #20
Jel tražiš novo ili rabljeno?
I ne traži novi model Espacea, taj auto nema ni upola mjesta kao stari model.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.