Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2006., 16:06   #1
Violina

molim vas ako mi netko može pomoći, dobio sam u ostavštinu violinu za koju znam da je jako stara, a ima samo jednu jedinu oznaku a to je ta unutar violine piše STRADIVARI 1735 i ima nekakav pečat. sve to se vidi kroz otvore na violine. pretpostavljam da nije original stradivarijeva već model nekog drugog proizvođača. ako itko ima nekakva saznanja o takvim violinama molim da mi se javi, unaprijed hvala!
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:09   #2
ma jebeš to, trebaš je strgat na komadiće i izložit kao post modernističko umjetničko djelo
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:31   #3
da

to bi bilo super, ili je baciti za grijanje u peć, ma ne ima li ko pojma o violinama
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:40   #4
ma to šugavo drvo od trešnje, nebuš se s tim niš zgrijal...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:42   #5
bolje ju je ugraditi na pod
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 16:45   #6
e vidiš, to ti je ideja
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 22:26   #7
Quote:
dadozd kaže:
molim vas ako mi netko može pomoći, dobio sam u ostavštinu violinu za koju znam da je jako stara, a ima samo jednu jedinu oznaku a to je ta unutar violine piše STRADIVARI 1735 i ima nekakav pečat. sve to se vidi kroz otvore na violine. pretpostavljam da nije original stradivarijeva već model nekog drugog proizvođača. ako itko ima nekakva saznanja o takvim violinama molim da mi se javi, unaprijed hvala!
Vjerojatno se radi o Lamoureux Stradivarius iz 1735 koja je ukradena i jos uvijek nije pronadjena, a ti si ludo bogat covjek, jer je to jedna od najskupljih violina na svijetu. Jedini problemcic je sto ju nije izradio Antonio vec njegov sin Francesco i to joj umanjuje cijenu za jedno pola milijuna dolara.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 23:47   #8
je, i ja mislim da je tako...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 02:35   #9
Kad sam bio mali, imali i mi u školi jednu takvu...samo je uz "A. Stradivarius Fecit, Cremona bla bla" bila još i naljepnjic kao "Restauratum tisuću osamsto i neke..."
Enivej, ovo za Stradivarija je valjda bila sprdnja, očigledno, ali je fakat imala najbolji zvuk od svih...
Uglavnom, do danas se proizvode violine s natpisima "Stradivarius tisuću sedamsto i neke", većina su kineske kištre, može ih se naći i za 1 (jedan) dolar. Ako želiš da izgleda starije, platiš dva dolara...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:30   #10
Quote:
parliament kaže:
Vjerojatno se radi o Lamoureux Stradivarius iz 1735 koja je ukradena i jos uvijek nije pronadjena, a ti si ludo bogat covjek, jer je to jedna od najskupljih violina na svijetu. Jedini problemcic je sto ju nije izradio Antonio vec njegov sin Francesco i to joj umanjuje cijenu za jedno pola milijuna dolara.
ma nije nažalost jer piše da je: made in germany. saznao sam da je proizvedena od 1921-1939, koliko bi ona mogla vriditi??? ovako točno piše a. stradivari 1735, pa pečat, pa made in germany?
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 14:32   #11
Niccolo Amati - violina

Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2







Zille is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 14:33   #12
Niccolo Amati - violina

Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2







Zille is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:50   #13
Blago ti se! Reci mi jeli imaš kakve podatke o gudalu te violine?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:07   #14
lijepa violina bome, no ima malo preširoke bokove za moj ukus!
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:29   #15
Ima kod nas, mislim u Zagrebu, stručni procjenitelj violina, koji će ti najbolje znati reći o čemu je riječ. Nemoj se mnogo nadati, u 99,9% slučajeva riječ je samo o kopijama Amatija, Stradivarija ili Guarnerija - no i neke od tih kopija mogu biti prilično vrijedne.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 18:18   #16
Quote:
Zille kaže:
Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2








To ti nije stvar za forum. Odes u najblizi muzej ili glazbenu kucu u upitas tamo, ja mislim da ce ti prije tu violinu ako je Amatijeva kupit Lakatoš, i Ignac Šen neg neko ovdje, ako je prava mozes minimalno od nekog bogatasa dobit dva miliona eura(Stradivarijeva osla za 9 i pol...)A tesko vjerujem da je to Amati, a mozda i je, ne kuzim se u violine bas najbolje...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 17:37   #17
Note za violinu!

Ako itko zna gdje mogu pronaći note za violinu, i osnove za naučiti svirati!!
Tek krećem u te vode! Thnx.
pauza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:35   #18
Koliko imaš godina?Nemoj krivo shvatiti jer te to pitam s razlogom.Naime,violina ima svoja pravila,ako imaš više od osam i nikada prije ju nisi svirala teško da ćeš ju uspijeti savladati.Ne pišem ti zato da bih te spustila već zato da se ne razočaraš.Violina se počinje učiti s tri-četiri godine(znam iz iskustva),no note svejedno možeš gledati.Potraži ih u gradskoj knjižnici na AV-odjelu.A ako ti je želja za sviranjem jaka možeš svirati klavir(glasovir),harfu ili neki puhački instrument(osim flaute i fagota jer se i to počinje u najmlađim godinama).
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:45   #19
pravila su da se krse, zar ne?
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 22:19   #20
Question Samo za violiniste - pitanje početnice

BOG!Evo,imam jedno veeeeliko pitanje i nadam se da ćete mi moći pomoć!
Prvo da kažem nešto o sebi:Imam 17 godina i sviram klavir i gitaru 7 godina.Prije godinu dana sam počela svirati i mandolinu,tako da sam sad već jako dobra.I na klaviru i na gitari sviram uglavnom klasiku,a mandolinu sviram u orkestru. Sad slijedi pitanje-želim naučiti svirati violinu,ali bez učitelja,budući da sam prestara(naravno)za glazbenu,tečaja nema,a ni privatnog učitelja.Uostalom,ja ne namjeravam svirati ne znam kakve skladbe,čisto za svoju dušu,za sebe,da malo naučim.Je li to moguće??? Već sam nabavila puno materijala s interneta,lekcije,video......Još nisam kupila instrument jer ne želim kupiti violinu,a da shvatim da je nemoguće to naučiti,ili da mi vi kažete da ne mogu sama.Inače,ja sviram u crkvi (gitaru),a njih ima i previše.Želila sam uzeti violinu,pa nju svirati.Te pjesme su uglavnom lagane,dva,tri reda,u C ili D duru uglavnom.Bi li meni bilo lakše to naučiti,budući da imam iskustva s žičanim instrumentima-pozicije...npr.mandolina je potpuno ista kao violina što se pozicija i lijeve ruke tiče...Za koliko vremena bi mogla odsvirati neku takvu pjesmu? Svi govore da to treba počet kad si mali,ali ne shvaćam zašto,bila sam na nekim forumima stranim gdje iskusni violinisti govore kako nikad nije kasno,tamo ima ljudi koji su počeli s 50-ak godina i super im ide...Tako da ne želim taj razlog kao odgovor! Hvala unaprijed za svaku pomoć!
liselotta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.