Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2005., 19:08   #1
Domovi za starije i nemoćne osobe

Zamolila me frendica da pitam malo na forumu koji su sve privatni starački domovi na području Rijeke i bliže okolice. Prilično je hitno, pa molim nekoga ako zna neka javi!
Thanx
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 19:50   #2
pa zapravo imash samo jedan 'drzhavni' dom za skrb o starijim osobama. onaj na Turnicu.

najtochniju informaciju dobit cete u Savjetovalishtu za umirovljenike i starije osobe pri Udruzi umirovljenika Rijeka, Kruzhna ul. 5 (prekoputa palaha ), tel. 051/212-109 od 8-13 h, besplatno
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 19:57   #3
mama mog dobrog prijatelja smjeshtena je u ovom domu i jako je zadovoljna, ona i obitelj
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 22:10   #4
Starački dom

Zna li netko koje su cijene, koliko se čeka ako se plača kešom, koji su dobri...bilo šta?? Sorry ako sam profulao temu ali i oni su roditelji
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 01:17   #5
Quote:
Hrc kaže:
Zna li netko koje su cijene, koliko se čeka ako se plača kešom, koji su dobri...bilo šta?? Sorry ako sam profulao temu ali i oni su roditelji
Privatni domovi se plaćaju nekih 5-6 000 kn. Baka je bila tamo par mjeseci dok je čekala mjesto u državnom. Ne sjećam se točne cijene, ali dom se zvao Tolić, i stara je bila jako zadovoljna dok je baka bila tamo. Sad ovaj državni dom u N. Zagrebu plaća nešto više od 2000 kn.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 15:06   #6
Drazvni su ti cca 2000 kn, privatni od 2-8 k kn kako koji. U Zg je luda guzva za domove ali u manjim mjestima se nadje dosta brzo.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:08   #7
nigdje nisam vidjela slicnu temu pa me zanima(ako ne smeta,nije skroz offtopic),sto mislite o dozivotnim ugovorima,ili dosmrtnim,koje stari ljudi potpisuju kako bi dobili skrbnike?
naime,jutros sam gledala emisiju Otvoreno o tome.
ne znas tko je gori,"skrbnici" koji su uglavnom lovci na nekretnine,nasljedstvo ili socijalni radnici koji iste starce salju u domove kao da bi ih zastitili od sebe samih.
tako stari covjek koji je bio u relativno dobrom stanju,u kratko vrijeme postane biljka.
ima svega i nije mi jasno gdje su djeca koju su ti isti ljudi odgajali? ako su i pogrijesili nekada u zivotu spram njih ne treba ih prepustiti samoci.
posebno su oprali splitske socijalne radnike,ocito su postojali slucajevi koji granice sa kriminalom,ma koji su kriminal,da neki soc. radnik,i to na visem polozaju,hoce stan za svoje ili sebe,pa napravi sve da starica cija je nekretnina zavrsi u domu,ili jos gore na psihijatriji.
treba i ovdje upozoriti stare ljude da NE sklapaju takve ugovore,pogotovo ako su bez ikakvog nadzora jer je poslije kasno.(je,tesko da su na internetu ali mozda je neko njihov ili ce ostariti naknadno )
ne postoji nacin da se takav ugovor raskine. ako sam dobro shvatila,pogotove ne dosmrtni,sa dozivotnim je nesto bolje makar nisam sigurna kako to sve ide.
diablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 12:20   #8
Question Pitanje..

Dragi forumovci,

Jedna baka u mom susjedstvu cula je na radiu da se otvara neki novi staracki dom u Puscoj Bistri ali nije stigla zapisati broj telefona.Zna li itko kako se zova i da li uopce postoji staracki dom u tom kraju?

Unaprijed zahvalna.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:26   #9
Quote:
Tijana kaže:
Privatni domovi se plaćaju nekih 5-6 000 kn. Baka je bila tamo par mjeseci dok je čekala mjesto u državnom. Ne sjećam se točne cijene, ali dom se zvao Tolić, i stara je bila jako zadovoljna dok je baka bila tamo. Sad ovaj državni dom u N. Zagrebu plaća nešto više od 2000 kn.
i kak je u tom domu? kakvi su uvjeti? jel zadovoljna?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 15:03   #10
stari u pon-utorak ide u socijalno da nam pomognu naći smještaj za baku.plaćali bi bilo koji iznos samo da joj nađu negdje smještaj.postala je nepodnošljiva!!!!!svi ćemo u Vrapče zbog nje.evo jučer nas zove susjeda da je baka prosila po kućama jer joj nitko od troje sinova neda jesti!!!!!
stari poludio,psovao joj je sve na ovom svijetu.Uvijek je bila malo zla,i nije previše marila za djecu.Rodila 12,umrlo 9 još kao djeca.ali stvarno su se sva trojica brinula o njoj.Nije joj ni dlaka sa glave spala.i ona njima još tako vraća.jedan od sinova sa kojim je živila ju je isterao iz kuće jer stvarno više nije mogao trpiti njene ispade.I što joj više govori to je zlobnija.Pošto mi se mama liječila od depresije,a druga 2 sina je ne žele neznam kakve su šanse da ju se smjesti u neki od domova.Naravno ne tražimo nište free.Žalosno da je došlo do ovakve situacije,ali se nemože živjeti sa ovakvim stvarima.a nije ni dom neko rješenje,i grijeh je ženu nabacivati sim,pa tam.ali nakraju sam ja ta koja se mora brinuti i o baki i o mami,a što nemogu.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 10:23   #11
Quote:
Strumfeta kaže:
Dragi forumovci,

Jedna baka u mom susjedstvu cula je na radiu da se otvara neki novi staracki dom u Puscoj Bistri ali nije stigla zapisati broj telefona.Zna li itko kako se zova i da li uopce postoji staracki dom u tom kraju?

Unaprijed zahvalna.
Imas katalog www.domovi-za.starije.com i tamo mozes pogledati domove u hrvatskoj. Imas i sve kontakt podatke pa prosvrljaj malo.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 11:35   #12
Quote:
Suskam kaže:
Imas katalog www.domovi-za.starije.com i tamo mozes pogledati domove u hrvatskoj. Imas i sve kontakt podatke pa prosvrljaj malo.
Ovo je ispravni LINK
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:09   #13
Gledala sam ovaj dani link i ne kuzim kako znam koji su od navedenih domova državni?
Zanimaju me cijene, jer sam u fazi raspitivanja, a na njihovim webovima nigdje cijene ne pišu.
Neko je gore napiso da je cijena privanih 5-6 tisuća kn. Kako pretpstavljam da cijena može ovisiti o stanju u kojem je starija osoba, je li ovo nekakava gornja granica ili cijene dosta prelazi navedenu za slabo pokretne i slijepe?
Hvala.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 07:03   #14
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ovo je ispravni LINK
Kakve se uvijete i što trebaš sve imati da bi mogao otvoriti starački dom ?
Giger_Hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:43   #15
Molim pomoć: čekanje na starački dom

Pozdrav!

Naime, baka mi je već sedmu godinu na čekanju za mjesto u jednom državnom (gradskom?) staračkom domu u Zagrebu.

Socijalna radnica s kojom smo u kontaktu, rekla je baki (prije više od godinu dana) da pripremi stvari, da bude na "stand-by" ali nam ne želi precizirati koliko još osoba čeka na mjesto prije naše bake. drugim rječima, ne znamo koja je baka na "listi".

Meni se to čini malo čudno? jasno mi je da nitko ne može reći koliko će vremena trajati dok se ne oslobodi mjesto, ali odbijanje preciziranja koliko je ljudi još iznad na listi me zaista čudi.
Možda socijalna radnica pokušava iscijediti kakvu kuverticu sa eurima?

Ako netko ima sličnih iskustava, ili zna kojim zakonom, pravilnikom ili sl., su ove stvari regulirane, bio bih jako zahvalan da čujem vaše mišljenje.

hvala.
shokre75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:27   #16
Quote:
shokre75 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Možda socijalna radnica pokušava iscijediti kakvu kuverticu sa eurima?

hvala.
O da, vjeruj mi očekuje
Ja sam imala sličnu situaciju (pokojni djed i baka su živjeli kod nas) i znam točno koja je to muka. Recimo da ćeš prije dobiti bubreg nego mjesto u domu. Divim vam se kako uspjevate ostat mirni nakon sedam godina. Mi smo nakon godinu i nešto sitno odustali i našli im privatni dom, podjelili troškove i to je to.
Ovo s kuverticom nažalost pali u svim sferama našeg života tako da nemate što oklijevat, uzet će sigurno i malo ubrzat čekanje.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:52   #17
ja sam svoju baku smjestila u prekrasan privatni dom u Prozorju (blizu Dugog Sela). CIjana 3500 kn + 100 kn za pranje stvari. Imala je i frizera, pedikera, duhovnu pomoć (svećenik je dolazio 1x tjedno), a osoblje je bilo predivno prema njoj.
Sada su proširili kapacitete, klima je u svakoj sobi, nadogradili lift za stanare na katu, imaju veliko natkriveno dvorište i čist zrak
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:59   #18
ma mi smo baku prijavili odavno,puno prije nego je bilo potrebe zato što smo znali da ćemo dugo čekati. sad nam još uvijek "ne gori", ali nažalost starost nije reverzibilan proces tako da pokušavamo to bezbolno, bez kuvertica i panike, riješiti.

hvala na savjetima.
shokre75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:53   #19
Staracki dom

Ako neko zna kolika je cijena smjestaja u starackom domu,ali drzavnom (za privatni necu ni pitat jer znam da je vise od 4000kn,a to mi je previse).I jel su u tu cijenu ukljuceni i obroci i ostalo?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 17:06   #20
Dom "Park", Pešćenica, 4100kn, jednokrevetna soba, uključeni obroci, pranje veša, peglanje itd.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.