Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 22:31   #21
hm... najlakse ces znati ako napises od koga si je kupio, kako izgleda ili nesto takvo.... velicina je bitna ali ima tu jos jedna stvar, razlictokotiranje i sl moze napraviti veliku varijaciju u velicini, valjda se bakas slaze...
a la turka zvuci negdi fenomenalno na gitari, pogotovo ako imas nekog da te prati tercu...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 20:01   #22
Quote:
Norrec Vizheran kaže:
hm... najlakse ces znati ako napises od koga si je kupio, kako izgleda ili nesto takvo....
Ma nemam pojma, nije čak ni moja, na "posudbi" je A digitalac nemam, nema veze, smatrat ću da ima malo veći headstock i da je bisernica.

Quote:
Norrec Vizheran kaže:
velicina je bitna <cut> valjda se bakas slaze...
Hehe, ja se slažem, a Bakas ako ima malog onda će droboti da je bitna tehnika...
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 01:39   #23
istina, ali ima tu jedna kvaka, ja imam veliki (instrument naravno), alina njemu je najbitnija tehnika.. tak da dodjes u nezavidnu sitaciju, ljudi vide veliko i traze cuda, dvaput, triput, pa cak i 4 puta...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 21:34   #24
Quote:
Norrec Vizheran kaže:
vide veliko i traze cuda, dvaput, triput, pa cak i 4 puta...
I koja tehnika se pokazala boljom, sve u polovinkama, eventualno koja četvrtinka, ili bolje reagiraju na 32-ojinke
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:44   #25
pa, nekad cak i 64-tinke pa sve do cijelih nota... da covjek ne povjeruje.....
upravo sam dosao s probe i prsti me ubijaju, nisam svirao cijelo ljeto kak spada... a gdje si ti to poceo svirat bisernicu?
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:06   #26
Ma ja se slazem sa svime.Ak je bisernica dugačka 64 cm onda spada pod prime(bar mislim) jer toliko velika tambura nemoze se zvat bisernicom.Kotiraje nema veze.Perdanje se tambure radi duljina tambure podjeljeno sa 18, plus prethodni broj, tak da ni na jednoj tamburi ne ispada točno u decimalu....
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:09   #27
i Janika Balaž (za mene najbolji primš ikad) je sviro 32-oinkama i 16-tinkama.On je kreno učit svirat violinu pa mu ostalo....
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:25   #28
Hehe, niste me baš shvatili o brzini, nisam govorio o brzini sviranja nego o nečemu drugome kad smo se već dotakli veličine i tehnike
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:28   #29
shvatio sam te ja, ali da ne ispadnem perverzan.....bakas, ne mislim na notni zapis nego mjeru trzanja.. a mjera kod kotiranja je 17.8.. tek toliko, a sto se tice velicine i ovoga bisernica-prim to je ionako nebitno ako je svirac dobar... janika je bio najbolji, ali ima tu jos sviraca koji nisu nista slabiji.. brzi deno iz ivanovica, jerry grcevich, peter.. sve sami virtuozi...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:05   #30
Denis Spegelj, Aleksandar Homoky...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 00:19   #31
mark spisic, damir mihovec, cijela ex panonia.....
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 22:53   #32
Quote:
Norrec Vizheran kaže:
...jerry grcevich,
Evo baš preslušah "Julišku". U čemu je kvaka. Ajde Bakas ti si primaš pa mi objasni kako on odsvira onu nevjerovatno brzu dionicu. Nekakva posebna tehnika ili što?
U pjesmi ju odsvira, ali pristojno. Brzo je, ali ništa strašno, mogu odsvirati. Ali kad to isto na kraju ponovi

Uopće mi nije jasno, ja tako brzo ne mogu ni na suho micati prstima uopće, i to na el. gitari.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:34   #33
e, pa ja mislim da on ima jakooooo punoooooo prakse, recimo ja mogu odsvirat prelaz od pjesme "mata" to isto on svira(to je onaj prelaz na samom početku)al to u juliski nemogu, valjda covjek to svira otkad je juliska nastala pa tepe.mogu to u juliski polako odsvirat i sam mogu cak isti tempo potrefit, al kad se ja i sastav skupimo, nema sanse da ja uskladim, ritam, brzinu i vrijeme.

Covjek jako dobro svira pa zna.Jesi cuo kad vardas od janike balaza, to probaj na el. gitari ak uspijes svaka cast, e-mol, d-mol, i a-mol imas....jebeno, al ja ga sviram vec dvije godine pa mogu...
a sto se tice jeryya, on je majstor za to pa vjerovatno ima tehniku...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 22:55   #34
Quote:
Bakas kaže:
Jesi cuo kad vardas od janike balaza, to probaj na el. gitari ak uspijes svaka cast, e-mol, d-mol, i a-mol imas....
Nažalost nisam, ali sad si me zainteresirao.
Možeš li to pući na www.box.net?
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 11:29   #35
e, kaže se čardaš možda si se zbunio
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 19:09   #36
decki, slusate krivi instrument na obje pjesme, jerry vam je celist i primas, pa poslusajte dionicu cela... ja je inace sviram, ona od prima je goli k.. prema tome...
evo jedne stvari koju treba znati odsvirati.. Peter-Fantazija, a definitivno je snjezanino kolo od Otrova najteza stvar koju sam ikad cuo, btw..Jerry je snimio i jednu mrak stvar.. Berdasev ples.. vjerujte vrijedi poslusat...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 19:25   #37
e, cuj momak.ak mislis da je teze svirat celo neg prim grdno se varas...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 00:12   #38
ne mislim,znam imam doma originalne partiture za julisku i dionica cela i bisernice su nebo i zemlja... a kad smo vec kod jerrya.. otidji na stranicu www.netkosasvimtreci.org , pogledaj galeriju, tamo su ljudi s kojima svira brat, a i ja ponekad...
Norrec Vizheran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 03:47   #39
Sviram Framus Stratokaster! Ludara! I od gazde Ivana Đibson Les Pol! Ma trza li ga trza žica u male moje trza pica! Diči se Slavonijo! seljačine!
__________________
Out of the sky, into the dirt!
Fuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 10:25   #40
retaj.
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.