Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 14:24   #1
Sinastrija - priroda odnosa

Na Zemlji ne postoje dvije iste individue, pa tako ne postoje dva ista odnosa. Dio astrologije koji se bavi procjenom odnosa, naziva se SINASTRIJA.

Proučavanjem uzajamnih aspekta između dviju natalnih karata, može se vidjeti priroda, karakter i potencijal veze.
Ljudi znaju reći: “Ne znam što je on vidio u njoj?“ Sinastrija odgovara na ovo pitanje.

Osnovna pravila su:
- Svi odnosi koje imamo tokom života sadržani su u našoj natalnoj karti.

- Kao što to vrijedi za natalnu kartu, vrijedi i kod sinastrije...sve aspekte odnosa uvijek promatramo kroz prizmu znaka, podznaka i mjeseca.

- Prije proučavanja bilo kojeg odnosa, važno je proučiti svaku individuu posebno. Tek kada promotrimo očekivanja i pojedinačne potrebe, možemo proučavati odnos.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 14:28   #2
Quote:
cici mici kaže:
pozdrav ekipo. nadam se da ste se odmorili.

imam pitanjce u vezi sinastrije. možemo pokušati skupa
Evo me. Jesen još nije došla, ali cijeli dan pada kiša, pa kao da i jest.

Quote:
moja natalna i njena natalna imaju zanimljive odnose.

1.moj mjesec u ribama 2° opozicionira njenu veneru u lavu 27°. s druge strane njen mjesec u raku 4° opozicinoira moju veneru u jarcu 1°.
dakle vice versa i to taman voda-vatra i voda-zemlja. osjećaji jednoga su suprotni sa iskazivanjem ljubavi drugoga. opozicionirani u ljubavi moglo bi se reci. jel se može nešto dobroga iz ovoga izvući?
Naravno da može. Sve si dobro izanalizirao.
Opozicije nisu u odnosima nužno… loše. One daju poticaj, naravno ako ih nije previše.Tvoj vodeni mjesec je usklađen s njenim, kao što si napisao - rade trigone.
Dakle, u vezi osjećajćića... ne nedostaje.
Problemi mogu nastati kod vaših Venera. Njena voli glamur i društvo, dok bi ti radije gugutao…u dvoje.
Njena voli spektakularne dokaze ljubavi i vjernosti, a tvoja Venera u jarcu je nesigurna, pa teško pokazuje nježnost.
Quote:
2. iz prethodno napisanog vidi se da nam mjeseci međusobno rade trigon, isto kao i venere. sad sam tu totalno konfjuzd.
Obrati pažnju na orbise Venera, jer pripadaju različitim elementima, tvoja zemljana, a njena vatrena.
Quote:
a inače simpatije su jake, spomenut ću egz. konjukciju njenog merkura sa mojim stelijem merkura, jupitera i plutona.
i na kraju njen pluton konjugira moje sunce. dakle fatality ...
Jest...ona je tebi fatalna. Samo nemoj rezat’ žile.

Shalim se, konjukcija Sunca i Plutona označava…sudbonosni odnos. Uvijek nosi snažnu karizmu i jaku fizičku privlačnost. Strast je potencirana kod vlasnika Sunca. Kod tebe je ovo prirodnije, jer je tvoj sunčani znak škorpion. Pluton ti je vrlo blizak...da ne kažem drag.
Loša strana ovog aspekta je stalna potreba za dominacijom…stalno je napeto, jer se natječete…“ko je tu jači?”
Quote:
ono kaj mi upada u oko takodjer jest gotovo egzaktni kvadrat mojega urana i njezine venere.
Dobro da si ovo primjetio, tako da znaš što ti je za raditi.

Aspekt kvadrata Venere i Urana donosi puno naglih prekida, s novnim početcima, pa onda sve to...jovo nanovo.
Uranova potreba za slobodom potkopava stabilnost i trajnost veze. A obzirom na njenu Veneru, ti prekidi bi mogli biti i prilično dramatični, da ne kažem…skandalozni.
Obično ovakve veze i započinju na “nestandardan” način.

Ovim aspektima si izvukao emotivnu komponentu vaše veze. Za ljubavnu vezu važno je pogledati i fizičku (sexsualnu) komponentu. Dakle, odnose Marsa sa svim ovim, što si napisao.
Quote:
nadam se da nisam dosadan, a još manje da sam promašio temu.
Nisi promašio.
Tema je široka, pa sam…u skladu jesenske sheme otvorila za nju zaseban topic.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 00:03   #3
Quote:
fish 1968 kaže:
Evo me. Jesen još nije došla, ali cijeli dan pada kiša, pa kao da i jest.

Nisi promašio.
Tema je široka, pa sam…u skladu jesenske sheme otvorila za nju zaseban topic.
kewl, novi topic. Drago mi je da si se javila.


Quote:
fish 1968 kaže:
Jest...ona je tebi fatalna. Samo nemoj rezat’ žile.
Shalim se, konjukcija Sunca i Plutona označava…sudbonosni odnos. Uvijek nosi snažnu karizmu i jaku fizičku privlačnost. Strast je potencirana kod vlasnika Sunca. Kod tebe je ovo prirodnije, jer je tvoj sunčani znak škorpion. Pluton ti je vrlo blizak...da ne kažem drag.
Loša strana ovog aspekta je stalna potreba za dominacijom…stalno je napeto, jer se natječete…“ko je tu jači?”
posesivnost issue, true a njoj je pluton u 1. kući. sunce u vagi, 12. kuća.
btw, ascendent joj u vagi na 29°24`kak to onda tumačim? vaga ili škorpion? meni je asc. ovan 20°.

Quote:
fish 1968 kaže:
Dobro da si ovo primjetio, tako da znaš što ti je za raditi.
Aspekt kvadrata Venere i Urana donosi puno naglih prekida, s novnim početcima, pa onda sve to...jovo nanovo.
Uranova potreba za slobodom potkopava stabilnost i trajnost veze. A obzirom na njenu Veneru, ti prekidi bi mogli biti i prilično dramatični, da ne kažem…skandalozni.
pa je počelo je skroz iznenada. i bilo je scena u međuvremenu, hehe. ali naučio sam je prihvaćat onakvom kakva je i ne ukalupljivat je. je da me nekad zna iznenadit strašno, al dobro...
eh vezano za to, postoji konjukcija njenog saturna i neptuna(stelij) sa mojom venerom.

Kaj se tice nasih veneri, da, true, lavovska venera teatralna i javna hihi ali meni to ne smeta. jedino što nekad ozlijedi moj mjesecčić kad se ponaša lavovski, znači dominantno i ajmo reć, bezobzirno.
s obzirom da je hrpetina planeta u kompozitu (sunce, venera, pluton, merkur) pozicionirana u 10. polju, vaga, postoji doza egzibicionizma, i guess. s druge strane tog stelija opozicioniran je mjesec u ovnu 4.kuća.
s kompozitom se ne snalazim najbolje. ne znam kaj znači ta opozicija.

Orbis venera u trigonu 4° - jel to bitno radi orbisa ili samo radi prirode? Njena venera, btw, pada u moje 5. polje.

Njen mars u ovnu, 4°, 5. polje upada u moje 12.polje. hm, to bi bio onda i kvadrat s mojom venerom. kako s tim?
Moj mars u djevici 9° kvadrat njen jupiter 6° u blizancima. to bi bilo to

moj saturn konj. njeno sunce.

još nekaj. moje sunce upada u njenu prvu kuću, a njeno u moju 6. kuću.
njen mjesec u moju 3., moj mjesecu njenu 4.
kuću. čitao sam na cafe astrology da položaj tuđeg mjeseca u 4. kući znači ... nešto kao doticaj sa dubokim osjećajima...
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 12:24   #4
Napisao si jako puno pitanja i detalja. Probati ću odgovoriti na njih, ali možda ne bi bilo loše da idući put u jednom postu staviš manje materijala.
Quote:
cici mici kaže:
btw, ascendent joj u vagi na 29°24`kak to onda tumačim? vaga ili škorpion?
Tako kao što si napisao. ASC je vaga, a prva kuća škorpion.
Quote:
s obzirom da je hrpetina planeta u kompozitu (sunce, venera, pluton, merkur) pozicionirana u 10. polju, vaga, postoji doza egzibicionizma, i guess. s druge strane tog stelija opozicioniran je mjesec u ovnu 4.kuća.
s kompozitom se ne snalazim najbolje. ne znam kaj znači ta opozicija.
Kompozit predstavlja vašu vezu, a ne vas. Stoga se on sasvim drugačije promatra i analizira. Kao zasebno tijelo.
U kompozitnom horoskopu veću važnost imaju planete. Točke čvorova, ASC, DSC, MC, i IC nemaju utjecaj na stvarne događaje u vezi, već vladari tih točaka.

Mjesec u kompozitnom horoskopu pokazuje količinu bliskosti u odnosu. Budući da kod vas on radi opoziciju s puno planeta i nalazi se u ovnu, može se zaključiti… da imate što za raditi po tom pitanju.
Quote:
Orbis venera u trigonu 4° - jel to bitno radi orbisa ili samo radi prirode?
I jedno i drugo.
Quote:
Njen mars u ovnu, 4°, 5. polje upada u moje 12.polje. hm, to bi bio onda i kvadrat s mojom venerom. kako s tim?
Loše.

Strasti i svađa neće uzfaliti. A možete se i fizički obračunavati.
Quote:
moj mjesecu njenu 4.
čitao sam na cafe astrology da položaj tuđeg mjeseca u 4. kući znači ... nešto kao doticaj sa dubokim osjećajima...
Da, vlasnik mjeseca koji je u njenoj 4. kući, instiktivno osjeća što se s drugom stranom događa. I izaziva puno zaštitničkih osjećaćića.

P.S. Nego, što znači kewl?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 13:48   #5
Čitala sam da se djevice i vage uopće ne slažu. Iskustvo mi govori drugačije.
Što kaže sinastrija?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 15:33   #6
kewl kao cool

hval ti, ma previše sam toga stavio, priznajem, mislio sam da od viska glava ne boli.


ovo za mjesec u 4. kući .. jel to ja instinktivno osjećam što se s drugom stranom događa? u meni izaziva zaštitničke osjećaje? ili u njoj?

a i počelo je tako da je bila nešto tužna, depresivna, na što sam joj ja ukzazao na vedriju stranu života i tako to je možda zbog njenog vaga-depresivnog raspoloženja i mog ovnovskog-optimističnog-podznaka.
ali poslije je bilo i obrnuto, više je ona tješila mene nakon svojih nekih ... izleta.


kvadrat njenog marsa i moje venere - to bi značilo recimo da ću joj ja toliko dizati živac da će me tuć ? kako da odobrovoljim taj mars onda?
nema neke posebnih fizike po pitanju marsa i venere, dakle, osim one agresivne, haha. ali meni je pluton sasvim dovoljan da to nadoknadi.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:12   #7
Quote:
arna kaže:
Čitala sam da se djevice i vage uopće ne slažu. Iskustvo mi govori drugačije.
Što kaže sinastrija?
Gdje si to čitala?

Sinastrija koristi natalne karte....ne samo Sunašce.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 11:14   #8
Quote:
cici mici kaže:
ovo za mjesec u 4. kući .. jel to ja instinktivno osjećam što se s drugom stranom događa? u meni izaziva zaštitničke osjećaje? ili u njoj?
Da, ti osjećaš instiktivno i kod tebe se javljaju zaštitnički osjećajćići. Nešto tipa preuzimanja… majčinske uloge, ako se tako mogu izraziti.
Znaš i sam da je luna osjećajni kanal, mi na astro helpu kažemo… antenica.

Tako da bi svrha ovog vašeg aspekta bila u tome, da na neki način “izazove” vlasnika kuće (u ovom slučaju nju) da promjeni/prilagodi svoj korjene/okolinu tebi.
Quote:
kvadrat njenog marsa i moje venere - to bi značilo recimo da ću joj ja toliko dizati živac da će me tuć ?
A što da ti kažem…divlji je to Mars.
Quote:
kako da odobrovoljim taj mars onda?
Jedan od načina je i da budeš malo grublji… u krevetu.
Quote:
nema neke posebnih fizike po pitanju marsa i venere, dakle, osim one agresivne, haha. ali meni je pluton sasvim dovoljan da to nadoknadi.
Eto, našli ste se.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 21:36   #9
Quote:
fish 1968 kaže:
Da, ti osjećaš instiktivno i kod tebe se javljaju zaštitnički osjećajćići. Nešto tipa preuzimanja… majčinske uloge, ako se tako mogu izraziti.
Znaš i sam da je luna osjećajni kanal, mi na astro helpu kažemo… antenica.

Tako da bi svrha ovog vašeg aspekta bila u tome, da na neki način “izazove” vlasnika kuće (u ovom slučaju nju) da promjeni/prilagodi svoj korjene/okolinu tebi.
pa dobro, može to biti i očinska uloga
a to mijenjanje odn. prilagodjavanje meni, zvuci mi kao da je nesto problematicno, izazovno za nju ? kao da ja nešto namećem.

Quote:
fish 1968 kaže:
A što da ti kažem…divlji je to Mars.

Jedan od načina je i da budeš malo grublji… u krevetu.
krevet na stranu, pluton hoće (i) dušu

OK ali ona je vaga-sunce, i vaga podznak, a onda taj ovnovski mars - koji kazuje kakvog muskarca zeli (right?)
ne znam kako to dvoje usaglasit, čini mi se kako god okrenem nezadovoljna je?

hm. ali gledam malo pobliže.... vladar vage (znaka i podznaka) je venera - opet ona lavovska, vatrena, baš kao i mars.
hm, sad sam izgubljen. kakva je to vaga ? s njom ne idu standardni vaga folovi ? dirty libra ? help please
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:29   #10
Quote:
cici mici kaže:
pa dobro, može to biti i očinska uloga
Ajmo onda reći...pokroviteljska.
Quote:
a to mijenjanje odn. prilagodjavanje meni, zvuci mi kao da je nesto problematicno, izazovno za nju ? kao da ja nešto namećem.
Ne, baš obrnuto. Mjesec je vrlo suptilan, a s druge strane se cijelo vrijeme mijenja. Tako da prilagođavanje ona neće ni primjetiti.
Quote:
krevet na stranu, pluton hoće (i) dušu
To je istina.
Quote:
OK ali ona je vaga-sunce, i vaga podznak, a onda taj ovnovski mars - koji kazuje kakvog muskarca zeli (right?)
Da, direktnog s dosta testosterona.
Quote:
ne znam kako to dvoje usaglasit, čini mi se kako god okrenem nezadovoljna je?
Pa takve su ti sve žene, samo ona… mrvicu više.
Quote:
hm. ali gledam malo pobliže.... vladar vage (znaka i podznaka) je venera - opet ona lavovska, vatrena, baš kao i mars.
hm, sad sam izgubljen. kakva je to vaga ? s njom ne idu standardni vaga folovi ? dirty libra ? help please
Evo ovako:
To je klasična vaga s manirima i svime što ide uz to. Jedino je u ljubavnim vezama žestoka i.... divlja.
Dakle, ne možeš pogriješiti… na poklonima nemoj štediti, izvodi je vani, a u krevetu nemoj previše filozofirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 17:42   #11
Quote:
fish 1968 kaže:
Ajmo onda reći...pokroviteljska.
nadam da nisi mislila "sponzorska".
znam, to je onako riba-neptunovski od mene ... daješ utjehu, ful suosjećaš i te spikice. mjesec u ribama, venera u 9.oj sve ovo iskreno, naravno. tak da nemoj misliti na ikakav sponzorship. osim eventualno onaj emocionalni hahaha.


Quote:
fish 1968 kaže:
Da, direktnog s dosta testosterona.

Pa takve su ti sve žene, samo ona… mrvicu više.
ona je ionako žena na kvadrat. (ima veliki kvadrat)

Quote:
fish 1968 kaže:
To je klasična vaga s manirima i svime što ide uz to. Jedino je u ljubavnim vezama žestoka i.... divlja.
isparit će mi ovaj vodeni mjesec bude li me grijala ko dosad, sve mi se čini ...
Quote:
fish 1968 kaže:
Dakle, ne možeš pogriješiti… na poklonima nemoj štediti, izvodi je vani, a u krevetu nemoj previše filozofirati.
jao meni :hoda po rubu:znači izvan ringa ide za vagu, a unutra za ovnicu? uf, ko će to popamtit .... i izdržat .... stvarno je lovina, al kako bum hendlal s njom takvom :tuče glavom uo zid:
hvala na savjetima lol
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:20   #12
Quote:
cici mici kaže:
nadam da nisi mislila "sponzorska".
Naravno da nisam. Pričali smo o luni.
Quote:
ona je ionako žena na kvadrat. (ima veliki kvadrat)
Da i to kardinalni.
Quote:
jao meni :hoda po rubu:znači izvan ringa ide za vagu, a unutra za ovnicu? uf, ko će to popamtit .... i izdržat .... stvarno je lovina, al kako bum hendlal s njom takvom :tuče glavom uo zid:
A ti nabrijan iz vana, a unutra mekan. Dakle, obrnuto od tebe.
Quote:
hvala na savjetima lol
Molim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:51   #13
Quote:
fish 1968 kaže:
Naravno da nisam. Pričali smo o luni.

Da i to kardinalni.

A ti nabrijan iz vana, a unutra mekan. Dakle, obrnuto od tebe.

Molim.
kardinalni kvadrat znači - nestrpljiva ?
stavit ću sve to na vagu let the klackanje begins
ionako sam mislio (barem) samo na prijateljstvo. fali mi plutonskih prijateljica.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:46   #14
Quote:
cici mici kaže:
kardinalni kvadrat znači - nestrpljiva ?
Da je bar tako…jednostavno.

Veliki križ, kao što se vidi iz naziva, razapinje četiri planeta, a time i četiri životna područja. Dakle, 1/3 natalne karte. Zbog toga je veliki križ zasigurno dominantna stvar u natalnoj karti, najvažnija nakon znaka, podznaka i lune.

Križ drži čovjeka u pat poziciji, razapetog i zaglavljenog između energija koje čine planete u njemu.
Kaže se da je veliki križ teška konfiguracija za prosječnog čovjeka. To je zbog toga što sadrži ogromne količine akumulirane energije i potreban je svjesni napor da se ona odblokira. Energije paralizirane u velikom križu su od suštinske važnosti za osobu, njena životna lekcija, tako da ih se ne može ignorirati.

Svaki kvadrat bez obzira na kvalitetu, ima svrhu naučiti osobu samodisciplini, istrajnosti i umjerenosti.
Ako to osobi uspije onda je sposobna za velike ciljeve…pokreće velike stvari.
Dobra vijest je to što je kardinalni križ najlakši od tri moguća.

Osoba s kardinalnim križem želi ispoljiti i ispucati hrabrost, osobnu energiju, krenuti u akciju…po svaku cijenu, a cijelo vrijeme je u tome blokirana.
Kardinalni križ pokazuje sklonost osobe jednosmjernosti, nedostatku takta i senzibiliteta za druge, pretjeranoj inicijativi, agresivnosti, dominaciji….sve na silu. Tako da se i potroši…. definitivno prije cilja.

Važno je pogledati koji kvadrat ili opozicija imaju najmanji orbis u velikom križu, jer je to točka najvećeg pritiska u njemu.
Ako sam dobro prebrojala, njen križ povezuje Sunce, Mjesec, Mars i Saturn+Neptun. Pet planeta, što znači čak i jedan planet više od standardnog križa. Moram napisati, ovakva kombinacija je vrlo opasna po zdravlje.

Dakle, veliki križ je najteža konfiguracija u natalnoj karti, teško je osobi, u ovom slučaju…bogme i njenoj okolini.
Quote:
stavit ću sve to na vagu let the klackanje begins
Pametno.
Quote:
ionako sam mislio (barem) samo na prijateljstvo. fali mi plutonskih prijateljica.
Eeh, onda si se na krivu namjerio.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:54   #15
Quote:
fish 1968 kaže:
Osoba s kardinalnim križem želi ispoljiti i ispucati hrabrost, osobnu energiju, krenuti u akciju…po svaku cijenu, a cijelo vrijeme je u tome blokirana.
Kardinalni križ pokazuje sklonost osobe jednosmjernosti, nedostatku takta i senzibiliteta za druge, pretjeranoj inicijativi, agresivnosti, dominaciji….sve na silu. Tako da se i potroši…. definitivno prije cilja.
da, akcija i velika energija, velike želje to me definitivno privuklo k njoj... a dominacija ja sam to pripisivao plutonu ... dakle nije pluton.
ima jedan song od Brejkersa ... savršeno je opisuje -
"čak i kad bih živeo hiljadu godina
ceo bi mi život stao u jedna dan
ne želim da živim hiljadu godina
hoću sad i hoću sve "

... ja sam onda samo jedan u nizu.

Quote:
fish 1968 kaže:
Važno je pogledati koji kvadrat ili opozicija imaju najmanji orbis u velikom križu, jer je to točka najvećeg pritiska u njemu.
Ako sam dobro prebrojala, njen križ povezuje Sunce, Mjesec, Mars i Saturn+Neptun. Pet planeta, što znači čak i jedan planet više od standardnog križa. Moram napisati, ovakva kombinacija je vrlo opasna po zdravlje.
zdravlje? psihičko misliš ... ili?

planete u križu:
saturn i uran na 27° strijelca u egz. konjukciji, + neptun 7° jarca. dakle trostruki stelij generacijskih planeta.
ali samo neptun iz 3. kuće sudjeluje u križu.
saturn i uran iz 2. kuće rade opoziciju na mjesec 7° i kvadrat s marsom od 7°. to u biti, to nije toliko jako i nema uopće aspekt sa suncem. daklem, samo je neptun trouble maker od ta tri.

a najjači aspekt je kvadrat mjeseca i marsa (retrogradnog) od samo 0,12°
(tek sad to vidim )sad se već i ja lagano plašim.

btw, kiron je u konj. sa mjesecom. dakle sve sto ide na mjesec ide i na kiron.

Quote:
fish 1968 kaže:
Dakle, veliki križ je najteža konfiguracija u natalnoj karti, teško je osobi, u ovom slučaju…bogme i njenoj okolini.
ispada znači da osoba ne mari za osjećaje drugih i ne razmišlja kako njeni postupci djeluju na druge. i ono što si gore još napisala.
to se baš ovih dana događa. šaljem joj sms, jer ne javlja se vec neko vrijeme, pitam sta se ne odaziva, ona veli bezze, i tako izvlacim rijeci iz nje ko klijestima i opet nikakav odgovor jkonkretan. nije mi jasna ni mrvicu ovih dana. a bojim se da ona nije ni sama sebi. ili sam joj samo dosadan.

Quote:
fish 1968 kaže:
Eeh, onda si se na krivu namjerio.
ne kužim ovo. na što misliš točno (tko je onda ona) kakav tip mislim.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 10:16   #16
Idem po redu, ali ne bi bilo zgodno da se ovo pretvori u analizu natalne karte…ili nešto drugo.
Quote:
cici mici kaže:
da, akcija i velika energija, velike želje to me definitivno privuklo k njoj... a dominacija ja sam to pripisivao plutonu ... dakle nije pluton.
A eto, nije...jedini.
Quote:
ima jedan song od Brejkersa ... savršeno je opisuje -
"čak i kad bih živeo hiljadu godina
ceo bi mi život stao u jedna dan
ne želim da živim hiljadu godina
hoću sad i hoću sve "

... ja sam onda samo jedan u nizu.
Nešto ću napisati, možda će izgledati malo grubo, ali za tvoje dobro …zaglibio si.

Njen horoskop je dobar primjer na kojem se može usporediti jakost glavnih točaka (Sunce, ASC, luna) u odnosu na ostatak karte.
Naime, karta ima kombinaciju vaga-vaga-rak. Kada bi čovjek to vidio, rekao bi da se radi o nježnoj osobi… ni mrava ne bi zgazila. A kad ono… ostatak karte je potpuno drugačiji. Aktivan Mars, vladar horoskopa – Venera u vatrenom znaku. I veliki kardinalni kvadrat. Dobro je što su i Mars i Mjesec u sjedištu.

Što sam ono rekla da ona treba....aa, testosteron.

Tiha, mirna i pomalo krvoločna.
Quote:
zdravlje? psihičko misliš ... ili?
Ne. Ali to neću analizirati.
Quote:
a najjači aspekt je kvadrat mjeseca i marsa (retrogradnog) od samo 0,12°
(tek sad to vidim)sad se već i ja lagano plašim.
Dakle, locirao si… ta egzaktna konjukcija je osjetljiva točka velikog kvadrata.

Ima jedna anegdota:

Tip po imenu Avicena napravio je prije više 100-tina godina pokus.
Stavio je ovcu pored vuka, ali na određenoj udaljenosti. Nakon tri dana ovčica je uginula, iako je bila fizički potpuno zdrava.

Prema tome, nemoj zaboraviti da je to njen problem, a ne tvoj.
Quote:
to se baš ovih dana događa. šaljem joj sms, jer ne javlja se vec neko vrijeme, pitam sta se ne odaziva, ona veli bezze, i tako izvlacim rijeci iz nje ko klijestima i opet nikakav odgovor jkonkretan. nije mi jasna ni mrvicu ovih dana. a bojim se da ona nije ni sama sebi. ili sam joj samo dosadan.
Promisli realno… znaš da ti je kombinacija pomalo fanatic , ali obično je u takvim situacijama, na žalost u pitanju…ovo drugo.
Quote:
ne kužim ovo. na što misliš točno (tko je onda ona) kakav tip mislim.
Vidio si koliko/kakve jake zajedničke aspekte imate…nije tip koji ti može biti prijateljica.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 13:26   #17
Postavila bih jedno jednostavno pitanje ako može: određuje li odnos između dvije osobe sklad/nesklad njihovih međusobnih planeta, ili je taj sklad/nesklad njihovih planeta samo još jedan segment gdje se može reći da se i tu vidi da postoje problemi u odnosu?
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:11   #18
Quote:
fish 1968 kaže:
Nešto ću napisati, možda će izgledati malo grubo, ali za tvoje dobro …zaglibio si.
bio sam zaglibio, ali samo zato jer nisam znao na čemu sam. podigao sam se, thnx.
btw, one stihove je ona uzela da bi sebe opisala.

Quote:
fish 1968 kaže:
Ima jedna anegdota:
Tip po imenu Avicena napravio je prije više 100-tina godina pokus.
Stavio je ovcu pored vuka, ali na određenoj udaljenosti. Nakon tri dana ovčica je uginula, iako je bila fizički potpuno zdrava.

Prema tome, nemoj zaboraviti da je to njen problem, a ne tvoj.
fenomenalna usporedba i savjet. odlično.

Quote:
fish 1968 kaže:
Promisli realno… znaš da ti je kombinacija pomalo fanatic ,
ne mogu, zato i tražim mišljenje astrologa promislio sam realno ovih dana, dok je prije to bila ona igra "što bi bilo kad bi bilo" koju inače mrzim igrati.

Quote:
fish 1968 kaže:
Vidio si koliko/kakve jake zajedničke aspekte imate…nije tip koji ti može biti prijateljica.
kako mi ne može bit prijateljica i to još uz onako jake aspekte ?
sve se može kad se hoće (ovo sad stvarno zvuči kao da je riječ o nemogućoj i problematičnoj vezi ) . kompromis je majka za sve.

thnx (ne više od fanatika nego od luna-tika)
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:20   #19
Fish, odlican je topic i komentari su
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:22   #20
btw, iz iskustva dugog i vrlo lijepog prijateljstva s jednom djevojkom mogu reći da izazovni aspekti daju dodatnu draž. a da ne pričamo kako se može jako puno naučiti o drugome a i o sebi kada se ide na kompromis. situacija je bila na početku slična kao i prethodna, ali s moje strane dobro kontrolirana, hvala Bogu.

egzaktno opozicionirana sunca (bik vs. škorpion), isto takav kvadrat marsova (ali ovdje je bit da su to blagi marsovi - blizanci vs. djevica), opozicija njenog merkura(ovan) i mog stelija, kvadrat mog mjeseca i njenog marsa ... i could go on for days ...

jedino "pozitivno" što imamo su konjukcija njenog vatrenog mjeseca i moje zemljane venere (strijelac - jarac).
plus, u kompozitu imamo veneru na ascendentu. dakle, zbog "samo" ta dva aspekta lijepo nam je.

eto, iz ovog primjera se vidi kako može ispasti i puno ljepša priča nego kod nekog drugog, npr. "sve sami harmonični aspekti" sinastrijskog "para".

ali kombinacije su ... zaista bezbrojne....
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.