Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 19:27   #5261
Pozdrav, ekipa!

Otkad znam za sebe imam problem sa zelucem u smislu da ako ne jedem odmah ujutro ili ne jedem vise od 5 sati, dolazi do uzasnih bolova u trbuhu i jako mi drhte ruke. Buduci je to tako, uvijek jedem cim progledam i jedem svaka 3-4 sata po malo. Medjutim, ono sto mi se dogadja unazad mjesec - dva me jako zabrinjava i ometa svakodnevnom funkcioniranju. Znaci, preko dana me nekoliko puta uhvati suhi kasalj za kojeg osjetim da je izazvan kiselinom iz zeluca. Kasalj je suh i toliko jak da nekada uopce ne mogu doci do zraka. Zvucim kao okorjeli pusac.

Navecer kad legnem i cim me pocne hvatat prvi san krece gusenje od kiseline koja mi dolazi u grlo. Isprobala sam sve, od promjene prehrane do toga da nista ne jedem poslije 17 h.

Narucila sam se na gastroskopiju ali se bojim sto cu cuti.

Da li je imao netko slicnih iskustava?
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:56   #5262
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Ajooj.. baš mi je žao i suosjećam s tobom. I ja budem tako napuhnuta i s tim osjećajem kao da ću eksplodirati. Vjerojatno je gastritis ili ulkus. Ja sam bila na gastroskopiji prije jedno mjesec i pol (nikad više, barem ne bez anestezije!) i potvrdila svoje sumnje- dijagnoza: gastritis chronica atrophica. Makar, meni se stanje izuzetno pogoršalo nakon one tromjesečne dijete protiv kandide- mislim da sam tada zapečatila svoju sudbinu jer sam jela sve što ne smijem- luk i češnjak svakodnevno, citrofit i grejp, a i puno sam gladovala. A kad je tijelu bilo dosta svega, lijepo me počastilo 4-tjednim proljevom i gubitkom 4 kile...
Jaooo, ne vjerujem ... pa i meni je sve vezano sa zelucem i gastritisom bilo eskaliralo nakon storge kandida dijete
The Riddler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:16   #5263
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ekipa!

Otkad znam za sebe imam problem sa zelucem u smislu da ako ne jedem odmah ujutro ili ne jedem vise od 5 sati, dolazi do uzasnih bolova u trbuhu i jako mi drhte ruke. Buduci je to tako, uvijek jedem cim progledam i jedem svaka 3-4 sata po malo. Medjutim, ono sto mi se dogadja unazad mjesec - dva me jako zabrinjava i ometa svakodnevnom funkcioniranju. Znaci, preko dana me nekoliko puta uhvati suhi kasalj za kojeg osjetim da je izazvan kiselinom iz zeluca. Kasalj je suh i toliko jak da nekada uopce ne mogu doci do zraka. Zvucim kao okorjeli pusac.

Navecer kad legnem i cim me pocne hvatat prvi san krece gusenje od kiseline koja mi dolazi u grlo. Isprobala sam sve, od promjene prehrane do toga da nista ne jedem poslije 17 h.

Narucila sam se na gastroskopiju ali se bojim sto cu cuti.

Da li je imao netko slicnih iskustava?
To ti je gerb 100% pročitaj malo o tome. Držim fige da nemaš helio bakteriju.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:24   #5264
Quote:
The Riddler kaže: Pogledaj post
Jaooo, ne vjerujem ... pa i meni je sve vezano sa zelucem i gastritisom bilo eskaliralo nakon storge kandida dijete
Eto znači nisam jedina.. Tko god je kaže da ta dijeta ima smisla i rezultata itekako se vara, ni meni ni mom MMu se situacija nije popravila nakon 3 mj, igg i igm i dalje visoki, a tri mjeseca se patiš.... Ja sam, kažem, morala prekinuti s dijetom jer želudac je očito bio toliko izmučen da više nije podnio ništa. I nakon toga je postao osjetljiv na sve..ali sve! Da sam znala nikad ne bi išla na tu dijetu jer ona me upropastila do kraja...
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:26   #5265
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Eto znači nisam jedina.. Tko god je kaže da ta dijeta ima smisla i rezultata itekako se vara, ni meni ni mom MMu se situacija nije popravila nakon 3 mj, igg i igm i dalje visoki, a tri mjeseca se patiš.... Ja sam, kažem, morala prekinuti s dijetom jer želudac je očito bio toliko izmučen da više nije podnio ništa. I nakon toga je postao osjetljiv na sve..ali sve! Da sam znala nikad ne bi išla na tu dijetu jer ona me upropastila do kraja...
Slazem se... meni je sve skupa eskaliralo i da mogu, ne bi na isti nacin ponovio.
The Riddler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:00   #5266
Bi li ovo mogao biti čir na želucu? Ili nešto drugo?
Već četiri dana osjećam žarenje u trbuhu, ne u žličici, nego u području niže, po sredini trbuha, negdje između pupka i žličice. Uz to osjećam tupu bol i kao da me netko gnječi iznutra. Imam i mučninu. Sve to malo dođe, pa prođe, pa je malo jače, pa slabije... I tako danima. Stolica i mokrenje uredni.
Znate li možda što bi moglo biti?
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:26   #5267
Dobila sam uputnicu za gastroskopiju. Gdje mi je najbolje da se naručim u Zagrebu i koliko se obično čeka?
Ili da odem privatno?
Sad malo čitam postove unatrag da je to grozno bez anestezije pa sam se usrala

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:33   #5268
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
Bi li ovo mogao biti čir na želucu? Ili nešto drugo?
Već četiri dana osjećam žarenje u trbuhu, ne u žličici, nego u području niže, po sredini trbuha, negdje između pupka i žličice. Uz to osjećam tupu bol i kao da me netko gnječi iznutra. Imam i mučninu. Sve to malo dođe, pa prođe, pa je malo jače, pa slabije... I tako danima. Stolica i mokrenje uredni.
Znate li možda što bi moglo biti?
nervoza iz koje se može ili se razvio gastritis , a možda imate i bakteriju.gastroskopija će vam riješiti nedoumice.
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:38   #5269
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Dobila sam uputnicu za gastroskopiju. Gdje mi je najbolje da se naručim u Zagrebu i koliko se obično čeka?
Ili da odem privatno?
Sad malo čitam postove unatrag da je to grozno bez anestezije pa sam se usrala

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
uglavnom ženama gastroskopija ne pada teško..muški urlaju da ih se čuje van ordinacije...žene to podnose hrabro..molim da nitko ne aludira na nešto neprimjereno /intimno..

oni to rade kao na pokretnoj traci.dobijete anestetik u grlo iz spreja,za par minuta grlo malo steže..slina curi..legnete ..opustite se ..dišite na nos .slušajte upute i razmišljajte o nečemu drugome...obavezno se smirite bez neg. misli..npr. molite se...razmišljajte o šopingu.poslje toga bi bilo zgodno ako ne morate na posao da malo legnete i odmorite..lagana prehrana ,tekućina i to je to..ma klasika
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:56   #5270
viper50 - Puno hvala na odgovoru. Po kojim se simptomima razlikuju gastritis i čir?
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:47   #5271
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
viper50 - Puno hvala na odgovoru. Po kojim se simptomima razlikuju gastritis i čir?
nisam dr a i nemam vremena za detaljno objašnjavanje(ne zamjerite)..sve možete pronaći na internetu.mogu govoriti samo na osnovu osobnog iskustva.možete imati čir na želucu ili na dvanaestpalačnom crijevu.gastroskopija sve riješi

evo par linkova, ali svakako posjetite dr.

http://ordinacija.vecernji.hr/zdravl...ko-se-hraniti/

http://ordinacija.vecernji.hr/zdravl...cir-na-zelucu/
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:32   #5272
Hvala! Potražit ću.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:05   #5273
Dobila sam nalaz gastroskopije. Moze li mi netko napisati sto misli? Jasno mi je da imam hp i gastritis, ali ostalo pojmovi su mi nepoznati...

Materijal: biopsija sluznice zeluca
Patohistoloski nalaz: u dva komadica sluznice zeluca iz podrucja antruma se nalazi difuzni a u dva komadica sluznice korpusa zeluca superficijalni oskudan do srednje obilan kronicni upalni infiltrat. Nalazi se i neutrofilnih granulocita koji prozimaju foveolarni epitel. Reparatorne promjene epitela. Hp+
Nalaz odgovara kronicnom aktivnom Helicobacter pylori gastritisu.

Hvala unaprijed!
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:57   #5274
Pozdrav,trebam pomoc.Ovako moji problemi sa zelucem su vec poceli u osmom razredu,bol i malo napuhnost,ali tada nisam pridavala veliku paznju tome.Kako sam krenula u srednju,bolovi su se pojacavali,ponekad je bilo lakse,a ponekad je bila bol kaj sam pila po par buscopana na dan.Na kraju sam otisla doktorici i prepisala mi zipantolu,i bilo je oke,naravno bilo je i dalje bolova ponekad,ali ne jakih i cesto sam podrigivala.Moram napomenuti da od kad znam za sebe jedem puno luka i cesnjaka.Iako se trudim da vise ne pretjeram.Da bi me prije dva dana presjekla takva bol da sam jedva bila na nogama,i bilo je peckanje cak,napuhnutost i podrigivanje mi je danas doslo.Za par mjeseci budem imala 22 godine,takoder bolujem od ankilozantnog spondilitisa.Da li je moguce da je ovo gastritis? Od svih pregleda u bolnici,jedino se grozim gastroskopije,iako mi ocito ne gine.Takoder roditelji imaju problema malo sa zelucem,majka ima zgaravicu jer sam citala kao da je moguce da se i genetski prenese.Unaprijed hvala na pomoci.
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:13   #5275
Što se same pretrage gastroskopije tiče, ja nisam dobila nikakvu anesteziju niti mi nisu špricali grlo i preživjela sam. Gastroskopija je mala beba prema napadu boli u trbuhu kakav me često zadesi.
Bitno je smiriti se i duboko disati. Nije ugodno ali ne boli. Par puta sam imala nagon za povraćanjem ali nisam povraćala jer niti nisam jela minimalno 15 sati prije same pretrage, a dva dana prije laganu hranu...
Najgore mi je bio zapravo taj osjećaj u želucu, koncentrirajte se na jednu točku i u nju gledajte, bude to gotovo za max. 10 min.
Ja ne vjerujem u priče da gastroskopija traje minutu jer to polako ide i mora doktor uzet i uzorke... Ali max. 10 min...
Uzmite u obzir da sam ja jako gadljiva pa sam preživjela i velim vam nije toliko neizdržljivo kak se priča. Isplati se izdržat ako stvarno imate tegobe...
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:57   #5276
Pozdrav svima

Evo i ovdje da se obratim i upitam za savjet jer ne znam vise gdje i kuda da idem.

Prije neke dvije godine poceli su me hvatat grcevi u zelucu,toliko jaki da bi mi jedino bilo bolje kada bih povratila..u godin dana su me par puta uhvatili... ok u to vrijeme dozivjela sam veliki sok i stres jer su mi ukrali psa i pocela sam ponovo pusiti pa sam mislila da je od toga.
Prije godinu dana grcevi su mi se poceli javljat svakih mjesec dana i to uglavnom kad trebam dobiti ili kad dobijem..znali su trajati po 2-3 dana i nista mi nije pomoglo da olaksam bol..necu ni pisat koliko puta sam na hitnoj bila.
Ove godine u 3 mjesecu sam radila gastroskopiju,nalazi su takvi da imam “geringradige” gastritis... zivim u austriji,iskreno ne znam sta znaci to geringradige,ali mislim da je znacenje kao blazi oblik gastritisa.. snimala sam i zuc,tu je sve u redu i negativna sam na heliko bakteriju.
Dobila sam zastitu za zeludac koju sam pila redovno,ali bolovi su se i dalje meni javljali svakih mjesec dana pred ciklus. Pila sam tu zastitu mjesecima i kad sam vidjela sa mi nista ne pomaze otisla sam ponovo kod doktora...to je bilo prije mjesec dana.. ona mi je dala jos dvoje tablete da pijem prije rucka i vecere jer kao zeludac mi ne preradjuje hranu kako treba... kako sam pila te tablete nisam imala grceve ali osjecala sam tezinu sta god da pojedem i javljala mi se tolika jaka kiselina da sam povracala na nos i na usta.
Evo i danas sam 2 puta povracala,jucer sam dobila..ovaj put nisam imala grceve ali imam tu jaku kiselinu i neku tezinu jos od sinoc...pila sam tablete protiv bolova..ne znam mozda je i od njih.

Da nadodam prije nego sto su poceli bolovi,ja sam pocela pit herbalife i u nekih 10 mjeseci smrsavila sam 15 kila... uglavnom nisam gladovala nego sam se dosta zdravije hranila nego inace...nisam jela ni slatko ni bilo sta od brasna...
Stalno sam nesto kuhala i spremala... i prije sam bila na dijetama i gladovala pa mi nista nije bilo... sad kad sam se hranila bolje i zdravije nego ikad (ne radi herbalifea) , mene je zadesilo ovo.
Sad i ne pijem vise sejk mjesecima pa opet sve je isto.
Mislila sam da mi je od njega,ali opet nisam jedina koja je pila a jedina sam koja imam probleme.

Tetka mi je donjela prije 10 dana rakiju od oraha.. kazu da je dobra za stomak... eto i nju sam pocela piti svako jutro na prazan stomak... mislim da radi toga sad inisam imala grceve...ne znam ni sama vise...sve bi uradila samo da ovi bolovi prestanu...
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:50   #5277
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Dobila sam nalaz gastroskopije. Moze li mi netko napisati sto misli? Jasno mi je da imam hp i gastritis, ali ostalo pojmovi su mi nepoznati...

Materijal: biopsija sluznice zeluca
Patohistoloski nalaz: u dva komadica sluznice zeluca iz podrucja antruma se nalazi difuzni a u dva komadica sluznice korpusa zeluca superficijalni oskudan do srednje obilan kronicni upalni infiltrat. Nalazi se i neutrofilnih granulocita koji prozimaju foveolarni epitel. Reparatorne promjene epitela. Hp+
Nalaz odgovara kronicnom aktivnom Helicobacter pylori gastritisu.

Hvala unaprijed!
Pa ja sam otiša ravno kod doktorice opće prakse koja mi je otprilike rastumačila nalaz. I ja sam poslije gastroskopije bio pomalo razočoran šutljivošću doktora ali sad kad malo pogledam razmišljam dosta drugačije. Kao prvo i osnovno doktor gastroenterolog gotovo da nema sekende vremena za pacijente, obavlja pregled pa odma juri pisati nalaze, dok on piše već mu je sljedeći pacijent na stolu/ležaju. Ovako kako neki forumaši zamišljaju što bi oni razgovarali s gastićem, čekanje na ovaj pregled bi bilo duže od čekanja na MR

UOSTALOM ŠTO BI MENI DOKTOR TREBA GOVORITI, ON JE STUDIRAO MEDICINU, JA NISAM I TU JE SAV POČETAK I KRAJ, JA NE MORAM NITI TREBAM RAZUMITI DETALJE BOLESTI, JA MORAM I TREBAM SE DRŽATI DOKTOROVIH UPUTA O LIJEKOVIMA, PREHRANI I NAČINU ŽIVOTA.



Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Što se same pretrage gastroskopije tiče, ja nisam dobila nikakvu anesteziju niti mi nisu špricali grlo i preživjela sam. Gastroskopija je mala beba prema napadu boli u trbuhu kakav me često zadesi.
Bitno je smiriti se i duboko disati. Nije ugodno ali ne boli. Par puta sam imala nagon za povraćanjem ali nisam povraćala jer niti nisam jela minimalno 15 sati prije same pretrage, a dva dana prije laganu hranu...
Najgore mi je bio zapravo taj osjećaj u želucu, koncentrirajte se na jednu točku i u nju gledajte, bude to gotovo za max. 10 min.
Ja ne vjerujem u priče da gastroskopija traje minutu jer to polako ide i mora doktor uzet i uzorke... Ali max. 10 min...
Uzmite u obzir da sam ja jako gadljiva pa sam preživjela i velim vam nije toliko neizdržljivo kak se priča. Isplati se izdržat ako stvarno imate tegobe...
Da, i mene su ubile u pojam te priče pa sam se interesira za zahvat pod sedacijom, prilično me ohladila cifra od 1800kn. U čekaonici sam sebi govorija da je to obično guranje gume što je smiješni zahvat u usporedbi s npr rezanjem noge naživo što je prakticirano u ne tako davnoj prošlosti.

Ni meni nisu umrtvili grlo, zapravo tek sam kasnije na forumu sazna da se to prakticira Da je ugodno nije, ali eto preživih a i ostalo mi štagod kunica
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:06   #5278
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima



Tetka mi je donjela prije 10 dana rakiju od oraha.. kazu da je dobra za stomak... eto i nju sam pocela piti svako jutro na prazan stomak... mislim da radi toga sad inisam imala grceve...ne znam ni sama vise...sve bi uradila samo da ovi bolovi prestanu...
Rakije su općenito na glasu da su dobre za želudac, koliko čujem navodno je najbolja rakija od rogača mada je tebi to u Austriji vjerovatno teško nabaviti?

Od ostaloga na glasu je najviše kurkuma, biljka koja potječe iz Azije, mislim da se njen prah konzumira? Od ovako svakodnevnijih stvari korisne su banane i kamilica.

Ako medicna nikako ne pomaže možda se možete okrenuti i alternativnoj medicini. Najpoznatija je ta časna iz Posušja, ode je svojedobno pisala neka forumašica da je ta časna spasila njenu tetku koju je gastritis bio posve dotuka. Moj šef veli da je njemu pomogla neka baba u okolici Livna, dala mu je neke čajeve i izvela nekakvi zahvat namještanja želuca ili takvo nešto već? Sve u svemu po njegovim riječima jako mu je istezala ruke i noge dok je on leža na boku, nakon toga mu je rekla da leži tako na boku barem pola sata. Kaže čim e ustao da je osjetio promjenu, pije te njene čajeve i spava na boku po uputama.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.12.2017., 16:36   #5279
Ma ovdje je sve tesko nabaviti....
Eventualno kad odem u Hrv ili ako mi netko donese....

Neki dan sam napravila neku smjesu sa kukurmom
Kila meda,2 zlice kurkume,12 cesnja,2 cm ingver i jedan limun... sve to isjeckala,iscjedila i sjedinila...kazu svako jutro po jednu zlicu...cekam malo da odstoji pa cu i to probat,iako mi je okus odvratan...opcenito volim kurkumu ali sve to skupa mi je uzas..

I meni su izvlacili zeludac medjutim nije pomoglo...
Vidjet cu kako ce biti nakon nekog vremena ... dok popijem cijelu flasu rakije

Ako ni to ne pocne djelovat ici cu opet na gastroskopiju.... mozda mi se nesto ostetilo u medjuvremenu radi silnog povracanja ....
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:54   #5280
Meni je kurkuma strahota za zeludac. Ne smijem je u hranu stavljati ma ni u tragovima.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.