Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 17:31   #2101
Moram ti priznati da mi te teško čitati jer si polupismen. Ovako: nemoj se igrati s kemikalijama o kojima pojma nemaš, možeš nastradati. Igranje reaktantima koje ne poznaješ nije preporučljivo, pogotovo u nekontroliranim uvjetima. Bit ću slobodna pretpostaviti da doma nemaš laboratorij.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:52   #2102
Hvala Tika i na komplimentima i na savijetu.........nemam daljnih pitanja
Marcoone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:49   #2103
Gdje ima boraksa za kupiti? Koristila bih ga isključivo za čišćenje stana, štedljivo.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 17:05   #2104
Dobar dan,

Treba mi kalcij klorid za uklanjanje vlage iz kuće. Koristio sam pakiranja iz Lidla, ali oni to nemaju u stalnoj prodaji, a zalihe će mi potrajati još cca mjesec i pol. Nakon toga se mogu veseliti plijesni po zidovima

Vjerojatno ima u poljoapotekama negdje i na sličnim mjestima, no nepraktično mi je, jer bi trebalo biti zapakirano u nekoj poroznoj vrećici...

Vidim na ovoj temi da je Endimion barem u dva navrata spominjao Plodine i Mercator, ali to je bilo pred 6 godina.

Da ne hodam tamo bezveze (jer mi nigdje nije usput), zna li netko, ima li toga još tamo ili bilo gdje drugdje?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 19:06   #2105
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Treba mi kalcij klorid za uklanjanje vlage iz kuće. Koristio sam pakiranja iz Lidla, ali oni to nemaju u stalnoj prodaji, a zalihe će mi potrajati još cca mjesec i pol. Nakon toga se mogu veseliti plijesni po zidovima

Vjerojatno ima u poljoapotekama negdje i na sličnim mjestima, no nepraktično mi je, jer bi trebalo biti zapakirano u nekoj poroznoj vrećici...

Vidim na ovoj temi da je Endimion barem u dva navrata spominjao Plodine i Mercator, ali to je bilo pred 6 godina.

Da ne hodam tamo bezveze (jer mi nigdje nije usput), zna li netko, ima li toga još tamo ili bilo gdje drugdje?
Pogledaj u nekoj poljoapoteci. Ja sam svojedobno kupio pakovanje od kg za pripravu kupke koja suži za bolje čuvanje jabuka u podrumu. Nije bilo skupo, cca tridesetak kn.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 09:51   #2106
Budem pogledao, ali problem je što to mora biti u poroznoj vrećici, tako da se uredno može topiti ispod u posudu. Doduše, možda imaju i poroznih vrećica
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 22:59   #2107
Ima li di za kupit heksan ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 18:41   #2108
Ne znam jel topic pravi no valjda će "oni koji skupljaju kemikalije" znati.

Naime, treba mi neka vrsta enciklopedije kemikalija ili tome slično, znači neki vjeran fizički izvor podataka a ne net stranica, u kojoj bi za svaku kemikaliju osim osnovnih podataka bio naveden i miris (odor). Može biti na bilo kojem jeziku, samo da nije baš kineski.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:04   #2109
vidim da se ovdje kemija fura ,pa da priupitam

da li ima negdje kakav forum/web/knjiga
gdje su formule za pravljenje kristala ?

ja sa sto se kemije tice noob(mislim srednja skola 5 kemija ali davno to bilo) ,ali dobio sam nesto kao album
(kockice 1cmx1cm x10 kom i u njima kristali)
i izgleda super samo to+klinci=nema vise
pa ako ima nesto sto bi bilo kao recept da se bacim u stvaranje kristala

oprema nevjerujem da ce biti problem (ebay ima sveg)
hvala

i izvinite ako je ot
sklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 23:21   #2110
Ima tko za prodati KNO3 ili zna gdje kupiti? Ne treba mi puno, ali uzeo bih više ako dobijem popust na količinu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 12:00   #2111
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ima tko za prodati KNO3 ili zna gdje kupiti? Ne treba mi puno, ali uzeo bih više ako dobijem popust na količinu.
Imaš tute : http://meszepices.com/articles-Nitra...ium-5-281.html
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 14:33   #2112
Hvala. Našao sam u međuvremenu jednog kemičara pa će mi dati malo za probu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 16:23   #2113
Jel Kemika ima maloprodaju u Heinzlovoj?
Trebam eter.
126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 01:48   #2114
Zna li netko gdje mogu nabaviti benzil alkohol? Ljekarne ga nemaju.
courier is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 21:45   #2115
Pozdrav svima !
Znaci u potrazi sam za firmom ili osobom koja mi moze nabaviti sljedece kemikalije, prvo u malim kolicinama ali uzmite u obzir da mi mozda budu trebale i velike kolicine (1kg+) u bliskoj buducnosti...
Kemikalije su:
Elektroluminiscentni fosfor
Barium Titanate (BaTiO3)
PEDOT:PSS

Iskreno, ne znam kako hrvatski zakon gleda na gore navedenu kemiju kad su kupci fizicke osobe i koliki je problem uvesti kemikaliju izvanka (recimo kina).
Ako ima itko kakav uvid u tu temu bio bi zahvalan na pojasnjenju
Allegro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:10   #2116
Arrow Nitroethane

Quote:
bekifeler kaže: Pogledaj post
Pola kemikalija o kojima se ovdje govori su schedule 1 ili 2 na EU/HR listi prekursora za sintezu droga ili eksploziva...

Nitrometan je također "kontrolirana" supstanca ali ga se može kupiti u Austriji u neograničenim količinama, kod nas se jaaaako dugo čeka isporuka jer obični prodavači ne šalju van svoje države radi posebnog transporta a naši su lihvari.

Inače kontrolirane supstance su i Aceton, sulfatna kiselina...itd...čak i kalijev permanganat kojeg na slobodno kupujete u ljekarnoj.

Nitrometan 99.9% se prodaje po 12-18Eur/L a Nitroetan 14-23Eur/L samo što trenutno nemaju na lageru Nitroetan. Volio bi da ima negdje bliže i da se ne čeka tako dugo (Merck čak 45 dana pa na više).

Merck i Sigma su jednostavno preskupi za ovo a ti si gledao 98% reagent grade cijenu Nitroetana iz Sigme. Za gorivo ti prijatelju ide tehnički bez certifikata.

A na što bi prema tebi trkaći automobil išao ako ne na gorivo? strugotinu bakra...?

Ispričavam see na spamanju. Mislio sam da netko može pomoći i nije mi namjera uvlačiti se u raspravu jer je to trošenje moga i Vašeg vremena.


E stari jesi li nabavio nitro?Meni treba opako ,., narucio sam malu kolicinu prek o ebaya ali ne dolazi.Ako mozes mi dan kontak di kupujes... Hvala
theny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:02   #2117
NaCl.
Perky Psycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 20:30   #2118
Dižem temu s vrlo opravdanim razlogom:

https://www.sbt-redox.com/trgovina
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 02:40   #2119
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Dižem temu s vrlo opravdanim razlogom:

https://www.sbt-redox.com/trgovina
ti prodaješ te kemikalije?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 04:11   #2120
Imao sam (tesko ocijeniti) jedan naprsnjak zive.
Prilicno ciste, u jednoj zavarenoj, staklenoj posudici.
To je nekad davno bio dio jednog elektricnog prekidaca.
Nisam reskirao, odnio sam to u sluzbu, koja se time bavi.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.