Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 10:04   #21
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
Osobu pripremaju za njegovu smrt i dolaze mu zbog toga drugi pokojnici koje je poznavao.
Govoriti da je to halucinacije je traženje objašnjenja za stvari koje ne želimo prihvatiti. Ako je tako onda svakoj takvoj smrti predhodi halucinacija
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:47   #22
i moja baka prije smrti se zalila da joj neki ljudi stoje pred kucom, cak je govorila da ih pustimo da uđu. vidjela je i miseve kako joj hodaju po kući pa je teti govorila da ih ubije
orchyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 02:55   #23
bio sam kod prijatelja u sobi dok mu je majka umirala i cesto je spominjala da vidi crna bica i da ne zna da li im treba vjerovat...nije buncala i bila je pri svijesti...
DracoZevilOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 20:49   #24
Tako je i moja baka prije smrti s nekim pričala... s nekim muškracem, htjela ga je otjerati i vikala mu da ona s njim ne ide... čudno je to...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 21:37   #25
i moj deda je vidio neke ljude (osim nas) u sobi..doduše, mi smo to sebi objasnili da halucinira zbog možebitnih metastaza u mozgu..
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:29   #26
evo prica vise vezana uz klinicku smrt, ali...
djed mi je bio srcani bolesnik, zacepljenje krvnih zila itd.
poslije jednog infarkta prevezen je u bolnicu gdje je bio na promatranju kad se dogodio drugi (pricam ono sto je on meni pricao, umro je sa 56 god i bio je zdrav u glavi) dakle lezi na krevetu i osjeti naglu bol u prsima nakon cega se sve zamraci, nakon kratkog vremena ugleda jako svjetlo i njegovu baku i majku kako idu prema njemu, skroz je svijestan situacije i zna da odlazi sa ovog svijeta i kaze prolazi mu film zivota pred ocima dok one idu prema njemu. film odjednom stane na meni i mladoj sestri i kaze sebi e necu, moram jos jednom vidit unuke, u to nestane svjetlost i nade se u bolnickoj sobi, ali iznad svog tijela, pogleda dolje i vidi kako ga doktor lupa po prsima, sestre skacu oko njega, panika, a on im govori da nije on dole, da je iznad njih, govori im da prestanu, da je sve u redu, da je ziv i u tom trenutku srce ponovno pocne kucat i vrati se na ovaj svije gdje je zivio jos dvije godine

nikad necu zaboravit kako mi je rekao " pogledam dolje i vidim dr .... kako mi udara sakama po prsima i mislim pogledaj budale, pa ja sam ziv"
Vutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 14:48   #27
Klasičan NDE fenomen
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 13:39   #28
Daj, samo ste me iskomirali. Od frendice mama mi već par tjedana priča da je prati 10 muškaraca u crnim odjelima (nije šala), ja mislila da je baba pukla, a možda je i blizu smrti...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:00   #29
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Daj, samo ste me iskomirali. Od frendice mama mi već par tjedana priča da je prati 10 muškaraca u crnim odjelima (nije šala), ja mislila da je baba pukla, a možda je i blizu smrti...
ima li mama psihičkih poremećaja?
radi li mama u nekoj tajnoj službi?
bavi li se mama prljavim poslovima?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:41   #30
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
-------------
Mislim da je to priprema za drugi svijet, da se ne bojimo samoga prelaska, da se smirimo i u miru odemo , to je objašnjenje, po meni...
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:32   #31
Quote:
DracoZevilOne kaže: Pogledaj post
bio sam kod prijatelja u sobi dok mu je majka umirala i cesto je spominjala da vidi crna bica i da ne zna da li im treba vjerovat...nije buncala i bila je pri svijesti...
..moj hrvatski malo je slab, ali vrlo je zanimljiv vaš forum pa sam odlučila, da napišem što mi se dogodilo, malo prije smrti moje mame. Ona je isto tako u punoj svjeti oko svoje postelje tekom normalnog razgovora s nama vidjela crne i bjele pojave, ..uvjek kad pomislim na to sva se naježim, ali vidim, da nije jedina, koji se to dogodilo.
biba7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:49   #32
a zamisli da su mrtvi ( i crni i bijeli) stalno oko nas samo ih ne vidis dok ne umires
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 14:17   #33
Quote:
Leprechaun kaže: Pogledaj post
U nekim samostanima su umirućima davali napitak (kako se ono zove?) u stvari koktel droga. Aldous Leonard Huxley je na samrti tražio LSD. Aleister Crowley umro je kao heroinski ovisnik. Osobno bih volio uzeti malo trta ili dobre zrze u trenutku umiranja... možda kakav speedball...
Eh, kad nema te Institucije za kreativno umiranje gdje covjek moze izabrati na koji ce nacin otici. Ovako strah sve do trenutka kad znas da nemas drugog izbora nego se prepustiti. Mislim da taj trenutak ne zasluzuje zivot u survival modu kakvog vecina danas zivi, odgadjajuci pod svaku cijenu neizbjezno.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:52   #34
Moja je baka pitala što rade ti ljudi u dvorištu bolnice. Mama je pogledala kroz prozor, a dolje nikoga...
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:08   #35
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
a zamisli da su mrtvi ( i crni i bijeli) stalno oko nas samo ih ne vidis dok ne umires
Pa vele da različiti entiteti (mi ih nazivamo duhovima ) i jesu stalno oko nas. Ustvari, ako se sve odvija sada i ovdje, (terminima koje rabimo u našoj materijalnoj stvarnosti) , onda se i postojanja na različitim nivoima ( različite frekvencije), i odvijaju tu i sada. Stoga ako netko vidi neko neobjašnjivo biće, možebit da je to biće na momenat ušlo u frekvenciju na kojoj mi funkcioniramo.
A kad umiremo, materijalni osjeti gube na važnosti, mi sve više osvještavamo vanmaterijalnu stvarnost, te tako s lakoćom vidimo ono što sada, uglavnom, ne vidimo.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:14   #36
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pa vele da različiti entiteti (mi ih nazivamo duhovima ) i jesu stalno oko nas. Ustvari, ako se sve odvija sada i ovdje, (terminima koje rabimo u našoj materijalnoj stvarnosti) , onda se i postojanja na različitim nivoima ( različite frekvencije), i odvijaju tu i sada. Stoga ako netko vidi neko neobjašnjivo biće, možebit da je to biće na momenat ušlo u frekvenciju na kojoj mi funkcioniramo.
A kad umiremo, materijalni osjeti gube na važnosti, mi sve više osvještavamo vanmaterijalnu stvarnost, te tako s lakoćom vidimo ono što sada, uglavnom, ne vidimo.
Zanimljivo. Kažu da tehnikom astralne projekcije možeš vidjeti ono što sada ne vidiš.
Lux, -is is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:21   #37
Quote:
Lux, -is kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Kažu da tehnikom astralne projekcije možeš vidjeti ono što sada ne vidiš.
Svakom tehnikom koja ti omogućava osvještavanje vanmaterijalnog možeš vidjeti puno više nego što vidiš samo kao materijalno biće. Dapače, neki i bez tehnika vide i druge stvarnosti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:49   #38
kad mi je stari umro drugi dan zaspim i on ude u san i kaze doslovce ovim rijecima - NE BRINI SE JA SAM NA DOBROM! - od njegove smrti je proslo 3 godine. od tada sam ga sanjao jedno 10-tak puta i interesantno - u sve i jednom snu je sutio i nije rekao ni rijeci...jedne jedine - osim prvog kad je rekao to sto je rekao. E sad znam to - mozak - san - sjecanja - al sto suti u sljedecih 9 puta?
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:53   #39
Quote:
M.E.Đ.E.D kaže: Pogledaj post
kad mi je stari umro drugi dan zaspim i on ude u san i kaze doslovce ovim rijecima - NE BRINI SE JA SAM NA DOBROM! - od njegove smrti je proslo 3 godine. od tada sam ga sanjao jedno 10-tak puta i interesantno - u sve i jednom snu je sutio i nije rekao ni rijeci...jedne jedine - osim prvog kad je rekao to sto je rekao. E sad znam to - mozak - san - sjecanja - al sto suti u sljedecih 9 puta?
a ja sam danas sanjao o matematickim formulama i odnosima izmedju njih samih,
a to dokazuje sto?

samo da sam dan prije potrosio znatan dio dana na matematiku te da mi se mozak voli igrat sam sa sobom.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 19:16   #40
Quote:
M.E.Đ.E.D kaže: Pogledaj post
kad mi je stari umro drugi dan zaspim i on ude u san i kaze doslovce ovim rijecima - NE BRINI SE JA SAM NA DOBROM! - od njegove smrti je proslo 3 godine. od tada sam ga sanjao jedno 10-tak puta i interesantno - u sve i jednom snu je sutio i nije rekao ni rijeci...jedne jedine - osim prvog kad je rekao to sto je rekao. E sad znam to - mozak - san - sjecanja - al sto suti u sljedecih 9 puta?
Vele da kad ljudi umru, požele svojim najdražima reći da nije kraj i da ne brinu. Tebi je tata do rekao doslovno , mnogima poruke nisu tako jasne.
Ne brini zato što ti više ne govori. Već to što ti je u snu je neki znak, mnogi kažu da su snovi govor duše...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.