Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 20:49   #21
Quote:
mc22 kaže: Pogledaj post
Koliko se smije prepisivati prilikom pisanja diplomskog? Treba li sve pisati iz glave?
ne smije se prepisivati , ali možeš se koristiti navodima iz materijala koje si koristio prilikom istraživanja svoje teme, naravno, bez pretjerivanja i uz obavezno referenciranje u tekstu na te materijale.
npr: "Prema istraživanjima _______ [referenca=knjiga, članak,...],..." i dalje SVOJIM riječima opisuješ problem.
profesori uglavnom preporuče literaturu za diplomski, tako da će znati ako si nešto samo prepisao.
nema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 22:35   #22
Jel to znači da kad proučim sve zadane materijale da moram sve pisati iz glave tj. svojim riječima? Kako pisati nešto o temi o kojoj je sve već napisano bezbroj puta a da ne ispadne prepisivanje? Pišem jedan običan diplomski a ne doktorsku disertaciju.
mc22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:14   #23
Quote:
mc22 kaže: Pogledaj post
Jel to znači da kad proučim sve zadane materijale da moram sve pisati iz glave tj. svojim riječima? Kako pisati nešto o temi o kojoj je sve već napisano bezbroj puta a da ne ispadne prepisivanje? Pišem jedan običan diplomski a ne doktorsku disertaciju.
pa ako si shvato o čemu se radi ne bi trebalo biti problem da prepričaš svojim riječima. to se radilo još u osnovnoj - razumijevanje pročitanog.
linija manjeg otpora: ukomponiraš više materijala u neku svoju cjelinu i u zaključku daš SVOJ osvrt na temu. ne treba to biti nešto novo i revolucionarno, to nitko ne očekuje od tebe (uostalom, ima i svakakvih doktorata), ali ne preporučam copy-paste, jer se možeš gadno zamjeriti mentoru. a onda se možeš slikat.
nema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:59   #24
Zahvaljujem, pokušat ću kao u osnovnoj školi. Pročitati i prepričati svojim riječima. Ko zna možda dobijem i kakvu Nobelovu nagradu.
mc22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 17:57   #25
ja sam trenutno u fazi pisanja završnog rada, ali mislim da vam puno može pomoći sljedeća stranice, za diplomski, referate, seminare, završne :

http://www.knjiznica.hr/pitajte-knjiznicare/

meni je pomogla, poz
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:46   #26
Da li netko ima iskustva s ljudima koji daju oglase da pisu diplomske? ne da mi se pisati, radje bi platila
nervozna_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 22:59   #27
Quote:
nervozna_lady kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva s ljudima koji daju oglase da pisu diplomske? ne da mi se pisati, radje bi platila

platiti za diplomski rad = platiti za sex
spacelab4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 13:33   #28
Ja još nisam ni blizu svog diplomskog rada,ali me zanima da li studenti koji studiraju prirodne fakultete koji zahtjevaju nekakvu terensku praksu ili praktičan rad u laboratoriju diplomski pišu isključivo na tom principu.Da pojasnim npr.dobijem neku odredjenu temu i sad pored literatura koje koristim za pisanje diplomskog moram i u laboratoriju ili terenu odraditi praktični dio ili mogu uzeti jednostavno neku temu i pisati.
Mrkemič is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 16:48   #29
dali je netko pisao molbu za odjavit se od sadasnjeg mentora i da se zeli prebaciti kod drugog profesora?? i kako se to treba napisati?
unaprijed hvala kome god
obicna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 16:54   #30
Quote:
obicna cura kaže: Pogledaj post
dali je netko pisao molbu za odjavit se od sadasnjeg mentora i da se zeli prebaciti kod drugog profesora?? i kako se to treba napisati?
unaprijed hvala kome god
meni su tete u referadi dale nekakav ogledni primjerak zamolbe.po toj šabloni onda ti svoju napišeš..nije niš posebno.samo moraš navesti razlog zbog kojeg mijenjaš mentora u jednoj rečenici...

eto.nadam se da ti je ovo kaj pomoglo
lena15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 19:35   #31
Jel ima netko za preporuku gdje bi mogla pogledati neke teme za diplomski s područja financija, bankarstva.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 00:21   #32
Crolist - Ekonomski fakultet
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 00:37   #33
Quote:
nema kaže: Pogledaj post
pa ako si shvato o čemu se radi ne bi trebalo biti problem da prepričaš svojim riječima. to se radilo još u osnovnoj - razumijevanje pročitanog.
linija manjeg otpora: ukomponiraš više materijala u neku svoju cjelinu i u zaključku daš SVOJ osvrt na temu. ne treba to biti nešto novo i revolucionarno, to nitko ne očekuje od tebe (uostalom, ima i svakakvih doktorata), ali ne preporučam copy-paste, jer se možeš gadno zamjeriti mentoru. a onda se možeš slikat.
Sve ovisi o mentoru ja sam neke manje dijelove copy-paste jer mi se nije dalo 40 stranica bas sve svojim rijecima, nije ni bilo moguce jer je takvo gradivo ali mentor nije bas jako detaljno gledao....ali naravno ne mozes tak bas cijeli diplomski...
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:04   #34
netko je gore naveo platiti za izradu diplomskog rada = platiti za sex
..nebih se s time bas slozio..

Jel stvarno smatrate da je big deal platiti izradu dipl.rada?

Pa iovako se to sve temelji na snalazenju, prepisivanju, nabavki dobre literature..nitko on studenata ne napise cca 60 str. rada iz glave, vec sve se ispise iz clanaka, nekih provedenih istrazivanja i sl.
Dakle nekome s neda s time zajebavati, pa rade plati nekome kome to ide ko iz sale, a i novci mu/joj dobro dodu..

ps.dipl.rad je tvoja slika..tvoj prikaz znanja..yeah right, pa tko tu kome baca pijesak u oci
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 13:09   #35
Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
netko je gore naveo platiti za izradu diplomskog rada = platiti za sex
..nebih se s time bas slozio..
Ni ja. Platiti za seks je u razumnim društvima legalno i ne vidim moralni problem s tim ako druga osoba dobrovoljno prodaje uslugu.

Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
Jel stvarno smatrate da je big deal platiti izradu dipl.rada?
Da. Između ostalog jer je dio obrazovanja da student nauči napisati tako nešto.

Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
Pa iovako se to sve temelji na snalazenju, prepisivanju, nabavki dobre literature..nitko on studenata ne napise cca 60 str. rada iz glave, vec sve se ispise iz clanaka, nekih provedenih istrazivanja i sl.
Dakle nekome s neda s time zajebavati, pa rade plati nekome kome to ide ko iz sale, a i novci mu/joj dobro dodu..

ps.dipl.rad je tvoja slika..tvoj prikaz znanja..yeah right, pa tko tu kome baca pijesak u oci
I upravo je u tome poanta, da pokažeš da se možeš snalaziti po literaturi, pronalaziti, procjenjivati informacije, sastaviti smislenu cjelinu iz različitih izvora. I to je nešto što poslodavci očekuju od fakultetski obrazovane osobe (zato se ponekad samo traži da je osoba završila fakultet a nije presudno koji odnosno dolazi u obzir širok raspon...).
Na prirodoslovnim fakultetima, a čini mi se i mnogim drugima (tehnički, medicinski), diplomski su izvedeni tako da ih ne može napisati nitko osim samog tog studenta, jer uključuju i vrlo specifičan praktični rad. Nije pošteno da se na nekim drugim fakultetima studenti mogu "provući" tako da nekom plate.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 14:24   #36
Kuzim ja tu filozofiju, ali mi je pomalo smijesna.
Zasto?

Pa eto..niti najbolje napisan diplomski rad (koji predstavlja diplomski obrazovanu osobu) nije nikakav uvjet da ta osoba bude dobar izbor kod poslodavca.
S druge strane, netko tko nije vjest u tome, nema volje ili smisla za to (ili sto drugih razloga) moze biti bas odlican doprinos organizaciji jer ima druge vjestine koje su "tamo" trazene.

Dakle ljudi zavrse faks, napisu taj nesretni dipl.rad koji je stvar ponajprije snalazljivosti, nikakvog prevelikoga umijeca..obrane to, (neki briljiraju)..i sto onda? Prilikom zaposlenja upoznajes uglavnom sasvim drugaciji sistem rada, nesto novo, nesto za sto te niti faks nije pripremio, a gdje vidis da ono sto si pisao u dipl.radu uopce ne stoji u praksi, ili drugacije funkcionira. Da je tvoj dipl.rad samo mnostvo isprepletenih informacije koje se stalno vrte u krug, a od toga nema nikakve koristi...stanje kakvo jest postavljeno je vec od prije, dobiveno od nekog "mozga" koji je do tih informacija na malo drugaciji nacin dosao

Sam sustav obrazovanja je los, ucis 50% stvari koje su totalno krivo interpretirane, i onda se jos hebes sa dipl.radom od kojeg nikakve koristi jednog dana..osim sto sebi trenutno dokazes "nesto" ni sam ne znam sto..

A to sto velis da je upravo cilj Fakulteta da te uz ostalo pripreme da napise "nesto" takvo..ma daj, bolje da te pripreme za stvarni i realan svijet, gdje nista nije takvo kakvo je u teoriji..
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:57   #37
Jel itko zna nakon koliko dana se može dobiti diploma/svjedodžba nakon položenog završnog/diplomskog/magistarskog rada? I mislim na pravu diplomu, radi zaposlenja, ne na neku kvazi-potvrdu. Nije valjda da se mora čekati pola godine na promociju?
innerspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 16:05   #38
Quote:
innerspace kaže: Pogledaj post
Jel itko zna nakon koliko dana se može dobiti diploma/svjedodžba nakon položenog završnog/diplomskog/magistarskog rada? I mislim na pravu diplomu, radi zaposlenja, ne na neku kvazi-potvrdu. Nije valjda da se mora čekati pola godine na promociju?
to što zoveš kvazi-potrvrdom je jednako relevantno kao i diploma. nećeš ju čekat pol godine do promocije. tu potrvdu ti izdaje tvoj fakultet. dakle mjerodavna je i ima jednaku težinu kao i diploma. osim što je možda drugačije forme ima isti značaj...

ako si diplomirala jučer (bez veze sad kažem, ne mislim obranila rad nego da su te proveli u referadi kao diplomiralog)i danas imaš priliku za neki posao , apsurdno bi bilo da ga ne možeš prihvatiti jer nemaš diplomu(papir)...tome i služe te potvrde..
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 21:44   #39
Ja sam svoju potvrdu dobila nakon 3 dana.
I uredno se zaposlila s njom.
Kako su na mom faksu azurni, diplomu cu vidjeti tko zna kad.
Radi se Filozofskom fakultetu.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 02:38   #40
Da, bilo bi apsurdno, ali ipak živimo u državi apsurda :P Hvala vam na pomoći.
innerspace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.