Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 10:09   #281
Put na Mjesec
Nije tema, ali ajde de.
Ne dajem odgovore, već pitanja.
Kako to da je Amerika prije imala tehničkih sposobnosti napraviti taj korak, a sada najavljuju kako će to tek za desetak godina moći uraditi ponovo. Tko je ovdje lud?
bujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:17   #282
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Netočno, nema razloga da svemir ne nastane iz ničega (nije da je nastao iz). I to nije matematika. I po stoti put: aritmetika nije matematika niti je aritmetika dobra stvar za određivanje nastajanja.
ovo za matematiku nije receno u tom kontekstu i bilo je za Batt_x a slazem se s tobom po tom pitanju ako malo bolje procitas moje postove vidjece da i ja tako milslim . ako nije nasta iz nicega onda nije ni nastao po nasoj logici svatanja jer uvjek je bio nesto zar ne.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:18   #283
Nisam sve čitao, ali zar se ne govori o nekim česticama koje se kreću brže od brzine svjetlosti?

I osim toga, pa nije ni bitno, to nas na kraju i neograničava da putujemo svemirom, i to na velike distance u kratkom periodu, samo da se tehnologija razvije toliko, a.B.d. (kada će to biti????).
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:22   #284
Quote:
The Realist kaže: Pogledaj post
Nisam sve čitao, ali zar se ne govori o nekim česticama koje se kreću brže od brzine svjetlosti?

I osim toga, pa nije ni bitno, to nas na kraju i neograničava da putujemo svemirom, i to na velike distance u kratkom periodu, samo da se tehnologija razvije toliko, a.B.d. (kada će to biti????).

Da. Tahioni. Ali su to hipotetske čestice. Tj. one još nisu dokazane.
Osim toga, ni one ne mogu ići brzinom svjetlosti, već samo brže. A ne mogu ići ni sporije.
Naime, imaju imaginarnu masu, što se lako izračuna jednostavnim računom iz specijalne teorije relativnosti.

Što se putovanja tiče: putovati prostorom ne možemo. Ali se možemo nadati da prostor nije ovakav kakav nam se čini, euklidski. Ukoliko je ekstrinsično zakrivljen, i ako ima topologiju koja omogućava prečace, e da. Onda može. Ali kroz više dimenzije. A o tome se i radi.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:23   #285
Quote:
The Realist kaže: Pogledaj post
Nisam sve čitao, ali zar se ne govori o nekim česticama koje se kreću brže od brzine svjetlosti?

I osim toga, pa nije ni bitno, to nas na kraju i neograničava da putujemo svemirom, i to na velike distance u kratkom periodu, samo da se tehnologija razvije toliko, a.B.d. (kada će to biti????).
ok, ukratko ja tvrdim da je moguca veca brzina os svjetlosti i da brzina svjetlosti nije konaca a dok neki matematicari barataju sa formulama i tvrde suprotno tj da je brzina svjetlosti konacna eh sad oko toga je diskusija i ja tvrdim da matematika nije univezalna da dokaze toliko udaljene i nama nepoznate stvari u ovom trenutku jer je premalo faktora poznatih koje bi uvrstili u tu neku jednacinu da bi dobili tocno precizan rezultat.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:26   #286
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Da. Tahioni. Ali su to hipotetske čestice. Tj. one još nisu dokazane.
Osim toga, ni one ne mogu ići brzinom svjetlosti, već samo brže. A ne mogu ići ni sporije.
Naime, imaju imaginarnu masu, što se lako izračuna jednostavnim računom iz specijalne teorije relativnosti.

Što se putovanja tiče: putovati prostorom ne možemo. Ali se možemo nadati da prostor nije ovakav kakav nam se čini, euklidski. Ukoliko je ekstrinsično zakrivljen, i ako ima topologiju koja omogućava prečace, e da. Onda može. Ali kroz više dimenzije. A o tome se i radi.
ne rece li ti da je brzina svjetlosti konacno najveca moguca brzina. i da nema preko te granice
ne znam sta sad buncas mislim da nisi promjenio misljenje .
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:33   #287
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
ovo za matematiku nije receno u tom kontekstu i bilo je za Batt_x a slazem se s tobom po tom pitanju ako malo bolje procitas moje postove vidjece da i ja tako milslim . ako nije nasta iz nicega onda nije ni nastao po nasoj logici svatanja jer uvjek je bio nesto zar ne.
Pa nije nastao iz ničega jer ako je nastao iz ničega onda je nastao iz nečega, a to je ništa. Što je kontradiktorno, zato se ne kaže da je svemir nastao iz ničega već da je svemir nastao bez da je postojao prije nastajanja.

Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
ok, ukratko ja tvrdim da je moguca veca brzina os svjetlosti i da brzina svjetlosti nije konaca a dok neki matematicari barataju sa formulama i tvrde suprotno tj da je brzina svjetlosti konacna eh sad oko toga je diskusija i ja tvrdim da matematika nije univezalna da dokaze toliko udaljene i nama nepoznate stvari u ovom trenutku jer je premalo faktora poznatih koje bi uvrstili u tu neku jednacinu da bi dobili tocno precizan rezultat.
Znači tvrdiš da formule nisu točne? Onda objasni zašto elektron ne možemo ubrzati brže od brzine svjetlosti ma koliko god mu energije dali? Osobna mišljenja ne vrijede ništa bez adekvatnih hipoteza. Po trenutačnim saznanjima to nije moguće, to je jedino bitno jer znanost ne zanima što bi moglo biti već kako doći do toga što bi moglo biti.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:36   #288
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Pa nije nastao iz ničega jer ako je nastao iz ničega onda je nastao iz nečega, a to je ništa. Što je kontradiktorno, zato se ne kaže da je svemir nastao iz ničega već da je svemir nastao bez da je postojao prije nastajanja.



Znači tvrdiš da formule nisu točne? Onda objasni zašto elektron ne možemo ubrzati brže od brzine svjetlosti ma koliko god mu energije dali? Osobna mišljenja ne vrijede ništa bez adekvatnih hipoteza. Po trenutačnim saznanjima to nije moguće, to je jedino bitno jer znanost ne zanima što bi moglo biti već kako doći do toga što bi moglo biti.
ne tvrdim da nisu tacne samo tvrdim da nisu potpune tj konacne.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:41   #289
ako je postoao tj. stvoren a da prije nije bilo nista znaci da je nastao tj. "STVOREN" iz nista .
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:53   #290
koliko ja znam razlog je zato sto ne postoji nista brze od rzine svjetlosti pa se zato i ne moze izmjeriti ista brze od brzine svjetlosti
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:10   #291
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
koliko ja znam razlog je zato sto ne postoji nista brze od rzine svjetlosti pa se zato i ne moze izmjeriti ista brze od brzine svjetlosti
mozda za ljude, ali tvrditi da nesto nr postoji samo iz razloga sto to jos ne mozes vidjeti ili izmjeriti je apsurdno, daj upitaj se malo o tome.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:11   #292
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
ok, ukratko ja tvrdim da je moguca veca brzina os svjetlosti i da brzina svjetlosti nije konaca a dok neki matematicari barataju sa formulama i tvrde suprotno tj da je brzina svjetlosti konacna eh sad oko toga je diskusija i ja tvrdim da matematika nije univezalna da dokaze toliko udaljene i nama nepoznate stvari u ovom trenutku jer je premalo faktora poznatih koje bi uvrstili u tu neku jednacinu da bi dobili tocno precizan rezultat.
Da, ali nešto su i kao našli, nekakve čestice, koje su se navodno kretale brže, ustvari, mislim da je to teorija bila, ne znam šta se dalje desilo.
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:12   #293
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
ne rece li ti da je brzina svjetlosti konacno najveca moguca brzina. i da nema preko te granice
ne znam sta sad buncas mislim da nisi promjenio misljenje .
Prvo, nitko ovdje ne bunca, nego čovjeku odgovaram na pitanje o tahionima.
Tahioni ne postoje, bar ne za sada. Oni su posljedica nekih hipoteza i nikada nisu viđeni.
Kada bi postojali imali bi imaginarnu masu.

Dakle, za sada, brzina svjetlosti se ne može premašiti a sigurno se ne može premašiti ako tijelo ima masu. Tahioni nemaju realnu masu pa stoga, kada bi postojali mogli bi.

Kako se računa Lorenzov faktor ?

I kakva je ovo krivulja?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:17   #294
Quote:
The Realist kaže: Pogledaj post
Da, ali nešto su i kao našli, nekakve čestice, koje su se navodno kretale brže, ustvari, mislim da je to teorija bila, ne znam šta se dalje desilo.

Ništa. Nisu našli.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:20   #295
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ništa. Nisu našli.
Aha. THX

Ali, zar je to bitno, kao što rekoh, ono što čovjeka ovdje može zanimati je njegova ekspanzija u duboki svemir, a za to se ne treba ići brzinom svjetlosti, nego na neki drugi način putovati, koji je primjereniji od putovanja brzinom svjetlosti, jer realno, ni ona nam puno ne donosi.
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:26   #296
Quote:
The Realist kaže: Pogledaj post
Aha. THX

Ali, zar je to bitno, kao što rekoh, ono što čovjeka ovdje može zanimati je njegova ekspanzija u duboki svemir, a za to se ne treba ići brzinom svjetlosti, nego na neki drugi način putovati, koji je primjereniji od putovanja brzinom svjetlosti, jer realno, ni ona nam puno ne donosi.

Baš obrnuto: čovjeka bi trebalo zanimati da može stići do udaljenih područja svemira milijardu puta brže od brzine svjetlosti.
Ali to se ne može kretanjem kroz naš, 3D+1 prostor.

I kao što Endimion kaže: brzina misli je brzina rada neurona.
Jer kada bi misli bile mjerilo putovanja, onda bih ja mogao reći da se slika u mojoj kameri, koju sam snimio, recimo na Zeta 1 Reticuli, a koja se pojavi odmah kad sam upalio kameru, zapravo giba užasnom brzinom.
Ne. Informacija stiže sa kazete, ne sa Zeta 1 Reticuli. Tako i misli stižu iz sjećanja, a ne sa stvarnog mjesta.

Jedina iznimka je remote viewing i telepatija, ali toga se nitko nije dotakao.
Svi samo vole duhovnu/medijsku demagogiju tipa Ivan ladislav Galeta.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:41   #297
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Baš obrnuto: čovjeka bi trebalo zanimati da može stići do udaljenih područja svemira milijardu puta brže od brzine svjetlosti.
Ali to se ne može kretanjem kroz naš, 3D+1 prostor.
Pa da, to sam i ja rekao, ono što bi čovjeka moglo zanimati, su putovanja u duboki svemir, a tu nam brzina svjetlosti nijeneko mjerilo, jer bi opet putovali dugo, bar oni koji promatraju to putovanje, njima bi dugo bilo, oni koji putuju, njima bi valjda bilo puno brže. Tako da je bolje istraživati nešto poput WARP pogona iz Star Trek-a, ili slično. Razumiješ već šta govorim.
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:46   #298
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Prvo, nitko ovdje ne bunca, nego čovjeku odgovaram na pitanje o tahionima.
Tahioni ne postoje, bar ne za sada. Oni su posljedica nekih hipoteza i nikada nisu viđeni.
Kada bi postojali imali bi imaginarnu masu.

Dakle, za sada, brzina svjetlosti se ne može premašiti a sigurno se ne može premašiti ako tijelo ima masu. Tahioni nemaju realnu masu pa stoga, kada bi postojali mogli bi.

Kako se računa Lorenzov faktor ?

I kakva je ovo krivulja?
e sad i mozemo raspravljat jer rekao si "za sada" a to mijenja cijelu koncepciju price jer je to novi faktor. nova nepoznata u jednacini koja je kljucna za konacan racun. to je upravo ono sto i ja tvrdim jer ako kazes "ZA SADA JE NAJVECA POZNATA BRZINA 300 000 KM/s NEJVECA POZNATA BRZINA" je isto kao i da si rekao " BRZINA SVJETLOSTI NIJE KONACNA TJ, NAJVECA" reci ako se ne slazes.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:06   #299
Quote:
The Realist kaže: Pogledaj post
Pa da, to sam i ja rekao, ono što bi čovjeka moglo zanimati, su putovanja u duboki svemir, a tu nam brzina svjetlosti nijeneko mjerilo, jer bi opet putovali dugo, bar oni koji promatraju to putovanje, njima bi dugo bilo, oni koji putuju, njima bi valjda bilo puno brže. Tako da je bolje istraživati nešto poput WARP pogona iz Star Trek-a, ili slično. Razumiješ već šta govorim.

Upravo tako. I time nestaje pojam putovanja. Jer, ne krećemo se više kroz prostor.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:21   #300
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Upravo tako. I time nestaje pojam putovanja. Jer, ne krećemo se više kroz prostor.
kroz vrijeme ha, kao i sad i uvjek zar ne . i kroz prostor i kroz vrijeme .
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.