Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 14:53   #21
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kako znate kada je Saturn bio u kom znaku? Koliko mu treba da pređe iz znaka u znak?
Ja koristim manje inteligentnu metodu - ukucam par datuma u okviru zadnjih 25 god pa pogledam kakvo je stanje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:11   #22
Ima da se kupe knjige "Efemeride" u svakoj boljoj knjižari.
Ja koristim onu "Efemeride 2001-2020"
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 16:41   #23
Super post!
Moj je na vrhu 11. kuće, svoje kuće, u Jarcu.
Imam malo prijatelja, ali to su muški prijatelji ( Saturn u trigonu sa Suncem -> također, otac dugo živi, autoritet u kući, pomalo hladan tip );
ne volim biti u društvu, mučno mi je izaći van u neki kafić, jednostavno se ne osjećam dio toga; a ona prijateljstva koja imam su još otkad smo svi pišali zajedno po prašini, tj. od vremena vrtića

Saturn mi trenutno tranzitira 6. kućom, prelazi preko Mjeseca. Mislim da je ovo sad zadnji put gazi preko njega.
Magha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 16:58   #24
Quote:
Magha kaže: Pogledaj post

Moj je na vrhu 11. kuće, svoje kuće, u Jarcu.
Tu je Saturn dobro postavljen i jedna od rijetkih situacija kada je dobar ?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 17:11   #25

Super je postavljen, svi aspekti su harmonični ( stelij s Neptunom i Uranom; sekstil s Plutonom; trigoni sa Venerom, Merkurom i Suncem ).

Ali zadaje najviše glavobolje. No, ima i dobrih strana. S obzirom da ovakav položaj ne donosi puno pravih prijatelja, osoba polako nauči sama stajati i to s vremenom postane čak i više nego dovoljno. Iako su periodi usamljenosti česti.
I kad radim u grupi, često budem temelj svega, onaj koji kontrolira i govori što će tko i kako raditi.
Magha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 17:41   #26
Rado bih se mijenjala sa tobom,za tog Saturna u jarcu s tim sjajnim aspektima sa Venerom,Suncem i Plutonom.
Moj je u vagi,u drugoj (da ne misliš da sam cicija,imam ja tu i marsa ) i pravi opoziciju na Veneru u osmoj u ovnu.
Jedini lijep aspekt je trigon Merkur u blizancima u 10-toj (imaš i ti )
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:56   #27
evo recimo, vidim da mi slijedi kvadrat tranzitnog saturna iz druge kuće na natalni mars. A mars mi je natalno u 12 kući, a inače je vladar mog mjeseca. Ne znam ako sam jasna

malo sam se vraćala unazad i vidim da kada mi je saturn bio u konjukciji sa natalnim marsom, da mi je donio jednu važnu mušku osobu, zatim kada su nakon toga bili u sekstilu ta muška osoba se, recimo, vratila u moj život na neki način.. e sada kada budu u kvadratu može li to značiti definitivan odlazak te osobe iz mog života?

može li netko riješiti moju zagonetku?ja se zaista trudim )
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:52   #28
jel ja postavljam teška pitanja? ili nerazumljiva?
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:59   #29
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ja sam preživio školski primjer prelaska Saturna preko ASC zato jer su bili uključeni svi faktori koji se gledaju u slučaju tog aspekta.

Kod tranzita Saturna preko ASC moramo gledati natalnu poziciju Saturna, poziciju vladara ASC i kuću na čijem se vrhu nalazi Jarac. Kombinacijom tih elemenata možemo dobiti prilično točnu priču o proživljavanju tranzita Saturna preko ASC.

Ukratko, Saturn nas svojim prelaskom preko ASC tjera da riješimo stvari koje su se godinama gomilale u našoj prošlosti i da se riješimo kompleksa koje nam pokazuje saturn u natalnom horoskopu.

Zanima me što ako se Jarac nalazi uklješten (kod mene u 1 kući)?
ASC je u Strijelcu na 24 stupnju, i kad Saturn zađe u Djevicu (a moj natalni Saturn je u Djevici inače, na 8 stupnju, u 8 kući) napravit će mi kvadrat na ASC. Vladar ASC -a je Jupiter (na 7 stupnju Lava u 8 kući).
Hoće biti puno štete?
Previše štete mi je napravio kad mi je prelazio preko natalne Venere i Sunca u Blizancima pred nekoliko godina.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:17   #30
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
kad Saturn zađe u Djevicu (a moj natalni Saturn je u Djevici inače, na 8 stupnju, u 8 kući) napravit će mi kvadrat na ASC.

Ako se ne varam, prelazak tranzitnog saturna preko natalnog, naziva se saturnov povratak i to je obično nekakav period sazrijevanja..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 18:01   #31
Mogli bi malo prodiskutovati o ,kažu, najtežem aspektu sa Saturnom u natalu-aspektu sa Marsom..opzicija je,kažu,lakša od kvadrata.
Ja imam iskustvo da je uglavnom riječ o markantnim,atraktivnim osobama.
Ali..,šta je mračna strana ovog aspekta?
Još ako je Saturn vladar 7 i 6 ?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:22   #32
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
ASC je u Strijelcu na 24 stupnju, i kad Saturn zađe u Djevicu (a moj natalni Saturn je u Djevici inače, na 8 stupnju, u 8 kući) napravit će mi kvadrat na ASC. Vladar ASC -a je Jupiter (na 7 stupnju Lava u 8 kući).
Hoće biti puno štete?
Previše štete mi je napravio kad mi je prelazio preko natalne Venere i Sunca u Blizancima pred nekoliko godina.
Mislim da najviše štete u napravi prilikom prelaska po Suncu (Sunce je naš život,radost,..)
Dakle,kad pravi kvadrat prema Asc može ti oslabiti imunitet,apetit,možeš se osjećati pomalo iscrpljeno,al s obzirom da bi tada trebao da ti tranzitira po 10-tom polju (da li sam u pravu?) može ti donijeti i neke ozbiljnije ambicije što se posla tiče.Što je dobro.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:28   #33
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Mislim da najviše štete u napravi prilikom prelaska po Suncu (Sunce je naš život,radost,..)
Dakle,kad pravi kvadrat prema Asc može ti oslabiti imunitet,apetit,možeš se osjećati pomalo iscrpljeno,al s obzirom da bi tada trebao da ti tranzitira po 10-tom polju (da li sam u pravu?) može ti donijeti i neke ozbiljnije ambicije što se posla tiče.Što je dobro.
Ovo što se tranzita na Sunce tiče, definitivno!

Što se tiče tranzita na 10 polje, ne znam kako to gledati, objasni please..
Ako je poticanje poslovnih ambicija u pitanju, onda je to odlično jer mi se taman poklapa sa situacijom na poslu!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:37   #34
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ovo što se tranzita na Sunce tiče, definitivno!

Što se tiče tranzita na 10 polje, ne znam kako to gledati, objasni please..
Ako je poticanje poslovnih ambicija u pitanju, onda je to odlično jer mi se taman poklapa sa situacijom na poslu!
Jeste,ako ti Saturn tranzitira 10 kuću kad bude u djevici onda ti zasigurno donosi neku temeljnu poziciju u vezi posla,nešto trajno,do čeg si možda teško došla.Ukoliko je podržan nekim dobrim aspektom eto plodova truda
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:43   #35
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Jeste,ako ti Saturn tranzitira 10 kuću kad bude u djevici onda ti zasigurno donosi neku temeljnu poziciju u vezi posla,nešto trajno,do čeg si možda teško došla.Ukoliko je podržan nekim dobrim aspektom eto plodova truda
Koliko sam ja skužila njemu je natalna 8 kuća u djevici i tamo mu se nalazi i saturn u natalu.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:46   #36
Sad, ako sam točno shvatila, pogledala sam natalnu kartu i točno kad bude pravio kvadrat sa ASC-om će mi tranzitirati 9 kuću a ne 10. Što to mijenja vezano za posao?
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:46   #37
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Mogli bi malo prodiskutovati o ,kažu, najtežem aspektu sa Saturnom u natalu-aspektu sa Marsom..opzicija je,kažu,lakša od kvadrata.
Ja imam iskustvo da je uglavnom riječ o markantnim,atraktivnim osobama.
Ali..,šta je mračna strana ovog aspekta?
Još ako je Saturn vladar 7 i 6 ?
možda teško vezivanje..zapravo ne znam
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:51   #38
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja skužila njemu je natalna 8 kuća u djevici i tamo mu se nalazi i saturn u natalu.
Mali ispravak, Drakulj je ona a ne on°.

Znak Djevice je podijeljen na 8 i 9 kuću (Saturn se nalazi u 8) ali egzaktni kvadrat na ASC će biti kad Saturn zađe iz moje 8 u 9 kuću.

Znači ASC na 24 Strijelca, Saturn na 8 Djevice u natalu.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:54   #39
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Sad, ako sam točno shvatila, pogledala sam natalnu kartu i točno kad bude pravio kvadrat sa ASC-om će mi tranzitirati 9 kuću a ne 10. Što to mijenja vezano za posao?
Onda sačekaj još koju godinu da krene kroz 10-to i pripremaj se na to
Zapravo ne znam,tranzit kroz devetu bi ti mogao donijeti neke poteškoće ako si mislila da putuješ u inostranstvo..možda neku nesigurnost u svoj intelekt

Da ne lupam mnogo,Saturnov povratak ti zasigurno donosi jednu introspekciju,period sazrevanja i rada na sebi ali nije ni približno onako bolno kako je bilo kad je gazio Sunce.Ti ćeš tad riješavati svoje probleme (nemoj potiskivati ni bježati od njih) a kad ti uđe u 10-tu očekuj plodove tog procesa.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:02   #40
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Onda sačekaj još koju godinu da krene kroz 10-to i pripremaj se na to
Zapravo ne znam,tranzit kroz devetu bi ti mogao donijeti neke poteškoće ako si mislila da putuješ u inostranstvo..možda neku nesigurnost u svoj intelekt

Da ne lupam mnogo,Saturnov povratak ti zasigurno donosi jednu introspekciju,period sazrevanja i rada na sebi ali nije ni približno onako bolno kako je bilo kad je gazio Sunce.Ti ćeš tad riješavati svoje probleme (nemoj potiskivati ni bježati od njih) a kad ti uđe u 10-tu očekuj plodove tog procesa.
Da, zapravo čekam Saturnov povratak i da napokon uberem plodove dosadašnjeg rada! I naravno, riješim neke probleme u životu.
Thanks!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.