Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2009., 18:54   #81
Quote:
vermicide kaže: Pogledaj post
Smoogj, zar misliš da bi, da je situacija tekla kako si sad rekao, cura prošla?
Hoćeš da ti kažeš kako ja mislim da je situacija tekla? Cura je odglumila to što je imala odglumiti, možda su je prekinuli prije nego što je napravila sve. Uglavnom, nisu pali ničice i poljubili joj stopala, što je mislila da će se dogoditi. Možda im je odbrusila ovo za skidanje, pa joj je netko od njih odgovorio, ali ta dijaloška razmjena se po svojoj prilici uopće nije dogodila. A niti se dogodilo da ih je poslala u kurac. No, izašla je van uzrujana i s vremenom inskonstruirala priču što se unutra dogodilo.

Da se razumijemo, ta ADU je leglo profesorskog kretenizma, ali valja znati razlučiti ovakve pričice od stvarnih idiotarija koje se tamo događaju.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 14:41   #82
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Hoćeš da ti kažeš kako ja mislim da je situacija tekla? Cura je odglumila to što je imala odglumiti, možda su je prekinuli prije nego što je napravila sve. Uglavnom, nisu pali ničice i poljubili joj stopala, što je mislila da će se dogoditi. Možda im je odbrusila ovo za skidanje, pa joj je netko od njih odgovorio, ali ta dijaloška razmjena se po svojoj prilici uopće nije dogodila. A niti se dogodilo da ih je poslala u kurac. No, izašla je van uzrujana i s vremenom inskonstruirala priču što se unutra dogodilo.
Trebao bi se baviti rekonstruiranjem zločina. Nije loše.
vermicide is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:45   #83
ej...čujem da se na prijamnom za ADU piše neki test iz opće kulture...kakav je to test zapravo? mislim kolko uopće znaći i to...?
o čemu se radi?
denis565 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:32   #84
Quote:
vermicide kaže: Pogledaj post
Mah, gle, upasti neću. Nije to pesimizam, nego, nažalost, realna situacija u našoj zemlji. Jednostavno trebaš imati veze i vezice, pogotovo za faks na kojem primaju- kaj?- 10 ljudi?
nije istina, al stvarno nije istina

sigurno ima onih koji upadnu s vezom ili jer su vec bili zvijezda sapunica pa su poplupoznati, al ja znam fini broj osoba koji su zavrsili adu i nisu imali veze. doduše, dosta njih nije upalo iz prve. točnije, samo je jedan upao iz prve

nije bas da se bez veze ne moze upasti, za talentirane mjesta uvijek ima
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:57   #85
bok bok bok
zna li netko kakva je situacija sa produkcijom ali diplomski studij? moram preddiplomski imat zavrsen bas na akademiji kod njih ili se prizna i nesto drugo? inace zavrsila sam 3 godine menadzmenta u kulturi i ne znam sad kaj dalje, jel mogu ti ili
Thea_333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:32   #86
priznaje se završeni dodiplomski na bilo kojem srodnom studiju, samo je, čini mi se, prijemni nešto drugačiji.

detalji tu i tu.
libela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:31   #87
pitanjce produkcija

Pozdrav!
Znam da se ova tema provlaci vec duze vrijeme, ali nema bas informacija o odsjeku Produkcije.
Ovaj tjedan se spremam poslje posla zaletiti do akademije i "uhapsit" nekog od profesora za malo vise detalja...ali me zanima Vase misljene, studenata (bivsih i sadasnjih...ili onih koji su samo prisustvovali prijamnom).

Ja planiram ove godine na prijamni za Produkciju. Neke knjige sam uspio nabaviti i vec sam dosta toga procitao. Zanima me dali postoje kakve skripte ili predlosci s proslih prijamnih za produkciju (produkcijske analize) ?

Vec imam nekog iskustva u tom podrucju kao i u podrucju video i tonskog snimanja te masteringa (montaze) istog. Odnosno radim u toj struci vec duze vrijeme.

Svaka pomoc mi je dobrodosla.
GalaKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:33   #88
i ja imam par pitanja sto se tice adu
ugl, molila bih da mi iskusni odgovore, cisto da ne dobijem dezinformacije )
koliko je pjevanje bitno za upis na glumu?
da li se na prijemnom trebaju izvoditi djela svjetske knjizevnosti, mislim, da li mi je minus ako uzmem monolog iz nekog nepoznatog djela?
cijene li se vjestine crtanja, opcenito kreativnost, vjesti prsti, modeliranje i to? ili od drugih umjetnosti samo pjevanje i sviranje?
eto, nadam se odgovor(ima)
sizika_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:22   #89
Ja sam također bila na upisu na ADU, ali bio je u pitanju odsjek dramatrugije. Naravno, nisam prošla ! Ali nije sve tako crno. Osnovala sam udrugu, održala audiciju i skupila ekipu koja želi glumiti. Održali smo predstavu u Vidri - VRAG NOSI PRAVDU. Sad su nam se nanizala gostovanja i tako. Od jeseni krećem sa slijedećim projektom i super mi je ! Imam slobodu pisanja i režiranja. Kad sam bila na radionicama za dramaturgiju, jedan gospodin je izjavio: ''Ako ste vi talentirani, vama ne treba akademija. Pišite i probijajte se''. Zauvijek ću pamtiti te riječi...

P.S. Bilo je dosta faktora koji su upućivali da mi nije bilo suđena Akademija dramske umjetnosti. Jedino pozitivno iskustvo mi je to što razbila predrasudu da su prijamni ispiti horor.
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:29   #90
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Naravno, nisam prošla ! Ali nije sve tako crno. Osnovala sam udrugu, održala audiciju i skupila ekipu koja želi glumiti. Održali smo predstavu u Vidri - VRAG NOSI PRAVDU. Sad su nam se nanizala gostovanja i tako. Od jeseni krećem sa slijedećim projektom i super mi je ! Imam slobodu pisanja i režiranja. Kad sam bila na radionicama za dramaturgiju, jedan gospodin je izjavio: ''Ako ste vi talentirani, vama ne treba akademija. Pišite i probijajte se''.


uljepšala si mi dan, al' fakat
zmotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:29   #91
Quote:
zmotana kaže: Pogledaj post


uljepšala si mi dan, al' fakat
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 14:15   #92
ej...čujem da se na prijamnom za ADU piše neki test iz opće kulture, za odsjek glume mislim...kakav je to test zapravo? mislim kolko uopće znaći i to...?
o čemu se radi?
denis565 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:06   #93
Imam jednu pitanje vezano za glumu na ADU. Ako do sada nigdje nisam glumio i nikad nisam to isprobao jel mi se vrijedi pokusat upisati tamo ili ne? Imam god i pol za rasmilit posto sam 3 raz i mene ja zahvatila ova drzavna matura. Hvala
Black-Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 22:07   #94
Quote:
Black-Knight kaže: Pogledaj post
Imam jednu pitanje vezano za glumu na ADU. Ako do sada nigdje nisam glumio i nikad nisam to isprobao jel mi se vrijedi pokusat upisati tamo ili ne? Imam god i pol za rasmilit posto sam 3 raz i mene ja zahvatila ova drzavna matura. Hvala
Naravno stari! Ja sam u istoj situaciji (idem 3. razred, hvata me yebena državna matura) i zbilja želim na ADU (već od 6. osnovne)! Ne trebaš nikoji izborni predmet (to ti ima u onim knjižicama-koje ste trebali dobit), samo ona 3 glavna i to sve osnovna, ja mislim, no nisam siguran!
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 22:15   #95
Angry

Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
nije istina, al stvarno nije istina

sigurno ima onih koji upadnu s vezom ili jer su vec bili zvijezda sapunica pa su poplupoznati, al ja znam fini broj osoba koji su zavrsili adu i nisu imali veze. doduše, dosta njih nije upalo iz prve. točnije, samo je jedan upao iz prve

nije bas da se bez veze ne moze upasti, za talentirane mjesta uvijek ima
Nažalost, uvijek prvi upadaju "oni iz dinastija": Bukvić (svaka čast Amaru), Šovagović, Nola... i ostala ekipa!
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 22:37   #96
Evo jedan korisni link pa da vidite kako to otprilike izgleda:

http://www.adu.hr/old/images/stories/fruit/gluma.pdf
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:18   #97
Quote:
Black-Knight kaže: Pogledaj post
Imam jednu pitanje vezano za glumu na ADU. Ako do sada nigdje nisam glumio i nikad nisam to isprobao jel mi se vrijedi pokusat upisati tamo ili ne? Imam god i pol za rasmilit posto sam 3 raz i mene ja zahvatila ova drzavna matura. Hvala

Naravno da trebaš pokušati . Ako do sada nisi imao nikakvog glumačkog iskustva ne znači da te neće primiti . Znam par ljudi koji nisu uopće imali doticaja sa glumom ( ili je on bio minimalan ) pa su upali . Netko od prve , netko od druge . Koliko god da ti iskustvo pomaže toliko ti može i odmoći . Neki idu sa 22, 23, 24 godine na prijemni i imaju iza sebe već znatno iskustvo pa ih ipak ne prime pod izlikom da su se " navikli na određen tip glume . "
SAPARMURAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:40   #98
Jel mi može ko reć što točno traže na prijemnom za ADU i kolko ih otprilike upada svake godine? Hvala, puno mi znači!
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:54   #99
Produkcija

Dali itko zna od prilike sta je na tom testu poznavanja medija, opće kulture i obrazovanja? Postoji li ikakav primjer toga da barem od prilike vidim sto se trazi?
GalaKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 00:20   #100
Ovako,nalazim se pred važnom životnom odlukom.Imam 18 godina i otkad znam za sebe želim bit glumica,to me baš veseli,ispunjava i mnogi kažu da sam dobra i da imam potencijala. E,sad,moji roditelji se protive.Ne žele niti čuti.Kažu ako odem na prijemni da mogu otić iz kuće.Glupo i tužno,znam.Kažu da prvo završim neki fax,a da onda mogu na glumu,dakle,to je još 5 godina čekanja!! Ne znam isplati li se to. živim u Dalmaciji tako da bih morala ić studirat glumu u Zagreb,moji mi to ne mogu priuštit.Sad,nedavno sam upoznala dvije cure koje idu studirat u Zg,nude mi smještaj,dijelimo troškove,nije skupo.Naravno,za to bih morala raditi uz fax jer nema šanse da bi mi moji plaćali kad bih otišla od kuće.Ne znam koliko je to sve pametno,ima li smisla.Šta da radim???Samo znam da obožavam glumu,a opet ovo je zadnja godina bez državne mature......šta ako je budem morala polagat kasnije da bih upisala glumu??
serafina splićanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.