Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 23:14   #61
Prebaci
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:34   #62
Prebačeno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:32   #63
izracunavanje decibela

evo problem.

pojacalo 30 watta, zvucnik 12'', odvrnuto do kraja koliko decibela moze dati???

ne znam kako da to rijecim, znam onak definiciju dB ali ne znam kak bi to izracunao...
audioslave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 18:58   #64
Mjerenje impulsa i frekvencije

Ljudei molim vas ak bi mi mogli reci de da uzmem podatke za "mjerenje impulsa i frekvencije" jer trebam napravit seminarski na tu temu a nigde na netu nemogu naci nikakve opise za mjerenje... po mogucnosti ak znate za mjerenej impulsa i frekvencije pomocu racunala
deaddomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:27   #65
Impulsi i frekvencije... čega?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:34   #66
sve to stoji ali "mjerenje impulsa"

šta je to???
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:42   #67
neznam dobil sam naziv seminarskog mjerenje impulsa i frekvencije.... ocito se misli sve to ko mjerenje frekvencije....... tj impulsa kao skup nekakvog signala... bil bi jako zahvalan ak bi mogli malo pomoci gde da nadjem matrijale
deaddomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:43   #68
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Impulsi i frekvencije... čega?
nije bitno cega.... trebam napisat opcenito a onda konkretno mjerenje kod koristenja racunala( nemora biti racunalo kao PC nego se pod tim smatraju i mikroprocesori)
deaddomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:55   #69
Aj idem ti ja ovo prebaciti na fiziku, možda tamo netko svrati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:15   #70
Quote:
deaddomi kaže: Pogledaj post
Ljudei molim vas ak bi mi mogli reci de da uzmem podatke za "mjerenje impulsa i frekvencije" jer trebam napravit seminarski na tu temu a nigde na netu nemogu naci nikakve opise za mjerenje... po mogucnosti ak znate za mjerenej impulsa i frekvencije pomocu racunala
a da pitas mentora?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:18   #71
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a da pitas mentora?
ovo je seminarski.. za ovo nemaomo mentore.... za zavrsni imamo... to trebam za srednju... tak da nemora biti kaj ja znam kak opsirno
deaddomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:09   #72
Energija baterije

JEr zna neko kako jednostavno izracunat energiju iz baterije ako imamo napon i Ah... netrebaju mi nekakve bijesne jednadzbe nego nesto jendostavno.
stojecival is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:49   #73
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
JEr zna neko kako jednostavno izracunat energiju iz baterije ako imamo napon i Ah... netrebaju mi nekakve bijesne jednadzbe nego nesto jendostavno.
jel' ovo neka zajebancija ili šta???

aj izjasni se pa da se zna treba li ti pomoći ili ne?
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 23:50   #74
A koji ovo kurac radi na krivom podforumu? Stvarno mi idete na kurac.

(previše psujem)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:45   #75
Određivanje konstante zavojnice dinamičkom metodom POMOČ

Evo ako ima neka dobra dusa da mi pomogne ovo shvatit.Trebam nacrtat graf.
Evo napisat cu cijeli postupak sto trebam napravit: Na elasticno spiralno pero objesi uteg mase m. Odredi polozaj tako objesenog utega. Tada uteg postavi u titranje tako da ga rukom izvucete prema dolje i mirno pustite. Mjerite stopericom vrijeme potrebno za N=10 titraja odnosno 2N prolaza pored oznake na skali. Dijeljenjem tog broja N s t dobivamo vrijeme titraja T. Ponovi za 5 razlicitih masa i prikazi graficki ovisnost T-m te ovisnost T-m1/2. Zakljuci kakva je ovisnost T i m iz grafova. Da biste odredili k uvrsti podatke u formulu za konstantu opruge.
E sad: ja sam sve to izmjerila izracunala T i m, napravila sve pogreske mjerenja i imam problem s grafom. Kad ga nacrtam naravno da su mi tocke gore-dolje i ne znam povuci pravac. Mogu povuc neki odokativnom metodom ali naravno ne smijem. Sad ja pretpostavljem da trebam napravit metodu najmanjih kvadrata i izracunat a i b ali ne kontam za sta mi oni sluze i kako da uz pomoc njih nacrtam tocan pravac.Btw sve to moram crtat na milimetarskom papiru...
Aj molim vas nek mi netko objasni za sta mi sluze a i b te Ma i Mb i kako da to tocno nacrtam.
Hvala!
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.10.2007., 15:32   #76
ajde ono što si izračunala napiši ovdje (rezultate mjerenja)... ja ću probati nacrtati sve
Tika is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.10.2007., 15:51   #77
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
Evo ako ima neka dobra dusa da mi pomogne ovo shvatit.Trebam nacrtat graf.
Evo napisat cu cijeli postupak sto trebam napravit: Na elasticno spiralno pero objesi uteg mase m. Odredi polozaj tako objesenog utega. Tada uteg postavi u titranje tako da ga rukom izvucete prema dolje i mirno pustite. Mjerite stopericom vrijeme potrebno za N=10 titraja odnosno 2N prolaza pored oznake na skali. Dijeljenjem tog broja N s t dobivamo vrijeme titraja T. Ponovi za 5 razlicitih masa i prikazi graficki ovisnost T-m te ovisnost T-m1/2. Zakljuci kakva je ovisnost T i m iz grafova. Da biste odredili k uvrsti podatke u formulu za konstantu opruge.
E sad: ja sam sve to izmjerila izracunala T i m, napravila sve pogreske mjerenja i imam problem s grafom. Kad ga nacrtam naravno da su mi tocke gore-dolje i ne znam povuci pravac. Mogu povuc neki odokativnom metodom ali naravno ne smijem. Sad ja pretpostavljem da trebam napravit metodu najmanjih kvadrata i izracunat a i b ali ne kontam za sta mi oni sluze i kako da uz pomoc njih nacrtam tocan pravac.Btw sve to moram crtat na milimetarskom papiru...
Aj molim vas nek mi netko objasni za sta mi sluze a i b te Ma i Mb i kako da to tocno nacrtam.
Hvala!
Naravno da nsi dobila za graf pravac, jer uvijek postoe pogreške u mjerenju. I da bi dobila pravac kao to si i sama rekla, da, moraš radit metodu najmanjih kvadrata.
Znači na osi y crtaš T a na x osi m. I označiš točke na grafu koje si dobila.
Imaš lineranu ovisnost znači jednadžba pravca ti je y=ax+b. a je koeficjent smjera tvog pravca, a b je odsječak na osi y, a Ma i Mb su ti njihove pogreške. Zanči kad pišeš razultat a=(a-+Ma), a u zagradi je onaj a koji si dobila iz mnk također i za b Kada izračunaš a i b s formulama koje imaš i njihove pograške računaš "prave" y pomoću y=ax+b gdje umjesto a uvrštavaš što si dobila iz mnk isto tako i za b i sada te točke uvrštavaš na graf i ako si dobro računala trebala bi dobiti pravac.
Fizičarka is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.10.2007., 21:29   #78
ljudi koje su glavne formule u jednolikog usporenog gibanja, kako ih izvući iz grafa i još nešto ako ima znimljivo o njima molim vas
Pavo_Cro15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 21:42   #79
Fizičarka hvala puno! Nakon što sam napisala post otišla sam još malo dumat i napravila upravo ono što si mi sad objasnila. Pravac mi izgleda ovako: od 5 točaka: 3 mi se nalaze ispod pravca,1 na pravcu i 1 iznad pravca. Čini mi se da je graf ok. Još jednom hvala svima na trudu!
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 02:11   #80
http://hpd.botanic.hr/ast/praktik/me.../linearfit.htm
__________________
...di da potpisem?...ma nije problem ;)
Zlockica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.