Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2005., 13:08   #41
Kada je bilo preregistriranje tvrti sa s.p.o. na d.o.o. prije par godina, zakon je bio da tvrtka bez obzira na ime u tom trenutku ga može zadržati, ali registriranje nove firme nakon izlaska tog zakona je uvjetovano hrvatskim nazivom, osobnim imenom ili prezimenom i na latinskom.Mislim da ni skrečenice nisu mogle proči a bilo je i šerifovanja ovisno na kojem trgovačkom sudu se radi preregistracija.To je bilo krivo tumačenje nedorečenog zakona(ništa novo).
Kako je sada to neznam.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 14:30   #42
Quote:
houar kaže:
Kada je bilo preregistriranje tvrti sa s.p.o. na d.o.o. prije par godina, zakon je bio da tvrtka bez obzira na ime u tom trenutku ga može zadržati, ali registriranje nove firme nakon izlaska tog zakona je uvjetovano hrvatskim nazivom, osobnim imenom ili prezimenom i na latinskom.Mislim da ni skrečenice nisu mogle proči a bilo je i šerifovanja ovisno na kojem trgovačkom sudu se radi preregistracija.To je bilo krivo tumačenje nedorečenog zakona(ništa novo).
Kako je sada to neznam.
Kod jednog trgovačkog suda ne mogu biti dvije firme registrirane pod istim nazivom, a da li možeš to isto ime registrirat u drugom sudu, ne znam.

Kod osobnog imena i prezimena su također ograničenja jer ne možeš imati firmu tipa Miroslav Krleža d.o.o.

Firma u kojoj ja radim ima dio imena skraćenicu (i to ne sa Hrvatskog jezika) a drugi dio je latinski naziv, i bez problema je registrirana prije manje od dvije godine.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 20:27   #43
"Pod broj dva - uopće nije ni važno kako se firma zove. Ti se možeš reklamirati pod nekim drugim imenom."

To je u redu ali što ako se 2 firme, različitih naziva, reklamiraju pod istim imenom (ili vrlo sličnim) pa to počne dovoditi do smutnje?
teknoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 13:25   #44
Ime

Quote:
Smišljanje imena mi je posao, i to dio koji najviše volim i vjerujem dobro radim.
Zanima li vas, javite se...
Naravno da me zanima, ali kome da se javim???
BiG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:49   #45
ima li tko ideju za softversku firmu, aj da čujem....
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:07   #46
Imam super ideju za posao i mislim da ću kroz nekoliko mjeseci to i realizirati. Problem je što već postoji tvrtka koja se zove u jednini kao moja ideja (koja je u množini), pa me zanima je li to prepreka za korištenje imena. (Množina i jednina u ovom slučaju razlikuju se u nekoliko slova)

Izmišljeni primjer da bi bilo jasnije:
Ako postoji tvrtka mudri galeb d.o.o., hoće li proći naziv mudri galebovi d.o.o.?
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:23   #47
Može, bitno je da nije isto ime, dovoljno je da je jedno slovo različito. Ali bez obzira na to nije ti pametno registrirati nešto vrlo slično već postoječem imenu ukoliko se misliš baviti istom djelatnošću kao i ta firma.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:33   #48
Koliko se ja sječam,a sječam se dobro jer sam prije mjesec dana otvorio firmu,imena mogu biti hrvatska,latinska i starogrčka...imao sam dosta poblema oko toga jer su mi odbili desetak imena,a kao ne smije bit ni baš slično s nekim drugim imenom...
Najbolje je odabrat desetak imena i otić na hitro.hr i dat im da provjere i obave sve oko registracije za tebe(mislim da imaju predstavništva na svakoj fini...nisam siguran)...sudski registar nije nikako pouzdan što se tiče imena...i da,moraš imat i objašnjenje za ime firme...
stils24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:42   #49
Quote:
stils24 kaže:
Koliko se ja sječam,a sječam se dobro jer sam prije mjesec dana otvorio firmu,imena mogu biti hrvatska,latinska i starogrčka...imao sam dosta poblema oko toga jer su mi odbili desetak imena,a kao ne smije bit ni baš slično s nekim drugim imenom...
Najbolje je odabrat desetak imena i otić na hitro.hr i dat im da provjere i obave sve oko registracije za tebe(mislim da imaju predstavništva na svakoj fini...nisam siguran)...sudski registar nije nikako pouzdan što se tiče imena...i da,moraš imat i objašnjenje za ime firme...
Jos bolja varijanta, ali cca 500 kuna skuplja (ovisi koliko je tarifa suca s kojim biljeznik ima deal), je otici kod bilježnika i onda sva imena sa iole razumnim objasnjenjem prolaze (narvno ako ne postoje od prije). Prvo odes u hitro po popis javnih bilježnika (ionako ti trebaju i kad ides preko hitroa) pa se malo bacis na telefon i ispitas ih o cijenama za hitro varijantu i varijantu ako oni rade registraciju, pa ce ti biti jasno.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:54   #50
Ja sam otvorio firmu u roku 10 dana preko hitro.hr javni bilježnik mi je uzeo 2500kn a oni još nekih 1500kn s tim da su njihove usluge bile nekih 200-300kn možda i manje imam uplatnice pa mogu provjerit...s tim da su mi oni rekli da če me bilježnik koštat od 3000-7000kn ovisno kojeg nađem...ja otišo kod svog u kvartu i koštalo me samo 2500kn
stils24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:57   #51
Quote:
stils24 kaže:
Ja sam otvorio firmu u roku 10 dana preko hitro.hr javni bilježnik mi je uzeo 2500kn a oni još nekih 1500kn s tim da su njihove usluge bile nekih 200-300kn možda i manje imam uplatnice pa mogu provjerit...s tim da su mi oni rekli da če me bilježnik koštat od 3000-7000kn ovisno kojeg nađem...ja otišo kod svog u kvartu i koštalo me samo 2500kn

Je to su zaista cijene samo provjeris prije telefonom da se ne zaletis bez pitanja pa ispadne da si naletio na divljaka sa Zrinjevca za 7000kn.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:08   #52
ja sam prije mj isto otvorio firmu i nemoraš se mučiti ići u finu nego nazoveš hitro na broj njihov i oni ti daju broj osobe i njoj kažeš koje ime a ona može ili nemože (tak da nemoraš ni ići)
a bilježnika sam platio ispod 2000 kn s time da mi je ona sve obavila i samo sam došao po papire
ak hoćeš dam ti adresu na pm (da nebi bilo da tu reklamiram)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:47   #53
Quote:
KILLERDOG kaže:
ja sam prije mj isto otvorio firmu i nemoraš se mučiti ići u finu nego nazoveš hitro na broj njihov i oni ti daju broj osobe i njoj kažeš koje ime a ona može ili nemože (tak da nemoraš ni ići)
a bilježnika sam platio ispod 2000 kn s time da mi je ona sve obavila i samo sam došao po papire
ak hoćeš dam ti adresu na pm (da nebi bilo da tu reklamiram)
I jesi počeo radit ? Kak ide ?
shaggy000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 21:23   #54
reka bi covik da u ovo moderno vrime mozes na internetu utipkat ime firme i vidit jel ga mozes koristit...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:29   #55
Quote:
heheh kaže:
reka bi covik da u ovo moderno vrime mozes na internetu utipkat ime firme i vidit jel ga mozes koristit...
I ja sam tako mislio, ali u praksi se dogodi da ti sudac odbije ime bez obrazlozenja i tebi ne bas ocitog razloga. Puno imena je nekako na rubu, pa je pitanje s koje strane ruba ce netko smatrati da je...
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:33   #56
nisam čekam neka odobrenja od države znaš kak je to
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:18   #57
Što se davanja imena tiče, supraga i ja smo prijatelju smišljali ime i jako je zadovoljan: SigNatura.
Signature + Natura.
kasnije smo vidjeli da se dvije firme već tako zovu (a bili smo tako ponosni na to) al prošlo je.

Ovih dana baš otvaramo firmu (vjerojatno obrt za intelektualne usluge) samo se još lomim da li d.o.o. ili obrt. Frend me nagovara na d.o.o. a drugi me upozorava da vidim, s obzirom da ćemo se baviti intelektualnim uslugama, što mi je povoljnije. A sat otkucava, prvi račun treba izdati u veljači..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:37   #58
Recimo da imaš ime tvrtke, no želiš ju promijeniti...kako? Može li se to?
Koliko uopće košta sve to, javni bilježnik, da budem konkretna?
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:19   #59
Quote:
obiwan kaže: Pogledaj post
ima li tko ideju za softversku firmu, aj da čujem....
Virus?
Antivirus?
Klik?
Digitus?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:42   #60
Quote:
stils24 kaže: Pogledaj post
Ja sam otvorio firmu u roku 10 dana preko hitro.hr javni bilježnik mi je uzeo 2500kn a oni još nekih 1500kn s tim da su njihove usluge bile nekih 200-300kn možda i manje imam uplatnice pa mogu provjerit...s tim da su mi oni rekli da če me bilježnik koštat od 3000-7000kn ovisno kojeg nađem...ja otišo kod svog u kvartu i koštalo me samo 2500kn
Meni je žena na šalteru Hitro.haera (u Splitu) dala popis javnih bilježnika i rekla da svi s tog popisa ne uzimaju više od 2 500 kuna.
__________________
I see offline people.
Parah. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.