Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 19:01   #101
Očito su samo kupili taj font.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:40   #102
Slično jest ali sumnjam da je riječ o "plagiranju", a još manje da Doma ima veze sa time. Ovaj vizual koji koristi Doma je radila jedna od najvećih kompanija za takve stvari britanski Red Bee koji radi za velike gigante kao BBC, Dreamworks, Netflix, FOX, Universal, UEFA itd, što na vizualnom identitetu kanala, što na promo-ima...

http://www.redbeecreative.com/work/doma

Evo što autori kažu što im je bio cilj napraviti sa Domom (i ja mislim sa su potpuno uspjeli )

Quote:
THE CHALLENGE
DOMA wanted to create a new visual identity that relates to its target audience.

THE SOLUTION
Red Bee worked with the DOMA team on a collaborative workshop to explore what DOMA’s new channel proposition could be. Our creative team brought this to life by allowing viewers to visualize drama through a transparent DOMA logo. Viewers get their dramatic fix by being drawn into the thrill of a roller coaster or being chased through dark streets. The idents use universal themes that evoke drama, and with the OSP, the logo becomes the window to a world of content that lures the viewer into the channel. Red Bee totally transformed the current brand image by using a colour palette of bright and bold hues. Appearing simple, flat and contemporary in its minimalist design it separates itself from other competitor channels in the market.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:38   #103
Doma je stvarno napredovala od kada su počeli emitiranje 2011. Vidi se da se vodi računa o kanalu i radi na sadržaju za razliku od RTL2 koji je ostao totalni isti od početka sa identičnim programom, reprizama^1000. Bravo Doma.
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 03:45   #104
Već sam se pomirio da je takav kakav je logo kao i cijeli viz. identitet, no samo me to D gore me još bode. Ne mora biti u boji, neka bude na mjestu sadasnjeg D tekst DOMA. Naravno umanjeno i sve ostalo.

Btw. Pogledao sam video i šteta što ne koriste i ostele dijelove te plaće izrade vizualnog identiteta.

Tipa ova Doma i Nova/Oyo najava u jedno.



Jednog dana kada cemo imati Doma HD kanal Samo ce piknuti HD oznaku u slovo D
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 07:33   #105
Postoji već Doma HD, i da samo su stavili HD oznaku u slovo D, no to D naravno nije u boji ko na toj slici već sivo (u boji današnje Doma SD).
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 01:52   #106
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
CMC je tako neiskorišten potencijal da je to strašno....
a tek sportska
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:04   #107
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Dnevnik HRT ... Slova nisu certikalno centrirana u news tickeru nego vuku prema dnu ekrana. Vrh tickera ima bijelu crtu užasno ružnu. U lijevom kutu bijela kocka ko iz svemira da je ispala, bez funkcije ikakve, samo tamo stoji da bude ružna. A tek kad izađu imena novinara ili slično, pa se pojavi još jedna traka, i to naravno u drugoj nijansi plave koja se, pazite, prelijeva iz tamnijih u svjetlije tonove... To smo prevazišli prije 10 godina! Sad je vrijeme material dizajna, puca se na minimalizam i jednostavnost. Više nema šarenih jelki, sve su skladne i jednobojne. Uglavnom ja taj dnevnik više ne gledam jer mi je to govance dolje toliko iritantno da ja to jednostavno ne mogu podnijeti.

Ponekad se pitam imaju li ljudi oči.
to i mene strašno bode u oči, jer kao netko ko dolazi iz grafičke struke mislim si 'to nije moglo bolje na državnoj tv?'

i kad se font smanji kad cijeli tekst ne stane na ekran, a pogotovo kad na istoj traki piše ime nečije i ispod jako dug naziv dužnosti koju obavlja pa se onda sve smanji, a ne samo ispod...
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:21   #108
TV4R ima novi logo - ne sviđa mi se, bolji je bio stari ...

čemu sad ta boja u logu

NOVI




STARI



soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:32   #109
Vizualni identiteti na domaćim i stranim kanalima

Ocajan logo. Pa prema tom logu ja uopce ne kuzin na kojem sam kanalu. Jesu mozda i ime promijenili u TV T?

A sto je zanimljivo, dosta cesto sam ih i pratio navecer kad puste one pjesme. Em je slika odlicna, em top pjesme, em je sve graficki lijepo i ugodno oku. Al ovo je strasno.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:27   #110
Da, za jednu lokalnu TV kuću imaju oni skroz OK program i tehnički su itekako na nivou. Nisam se nadao ovo od njih..
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:50   #111
Pise na fejsu da su sad trend tv
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:20   #112
Quote:
svarto kaže: Pogledaj post
Pise na fejsu da su sad trend tv
Da sad su Trend tv jer im je vlasnik onaj sto ima trend portal i radio, samo mi nije jasno zasto onaj okrugli logo koji koriste na Trend Radiju i koji imaju na spuzvicama od mikrofona nisu mogli stavit i na televiziju i portal?
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:50   #113
Sportska Televizija već neko vrijeme ima novi logo, kao i internet stranicu. Internet stranicu je radio Artur.hr a mislim da je i logo pošto vidim da i logotipe rade.





soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:23   #114
Meni se ne svidja novi logo sp tv. Bolji je bio stari. Ne ide ovako preproziran logo za sportske kanale. Pogledajte SK i Arenu
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:52   #115
Meni je ok bio i stari i sad ovaj novi, ništa posebno dobro ili posebno loše. A logo Sportkluba mi je užas, Arena ima dobar logo ali SK je horror story

A što reći na novi logo Narodne TV? Narodna TV je ove godine proslavila svoj drugi rođendan, po Zagrebu imaju čak i bilborade na kojima "slave" taj rođendan, a od prije par dana su dostupni i u HD formatu u VIP-u i Bnetu.

Ne znam kakav im je HD logo i imali li uopće kakve razlike, no ovo je SD. Po meni malo too much. Zapravo logo ko logo nije loš i da je tako dole u kutu, ali zašto tako veliki? Izgleda kao neki promo kanal, ili kakva zaštita od kopiranja video sadržaja pa treba nakeljit što veći logo da netko nešto ne ukrade









soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:17   #116
Meni je sk dobar a sta je ova narodna tv? Ima li veze s narodnim radiom?
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 07:19   #117
Da, glazbeni kanal narodnog radia.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:03   #118
O kojoj pjesmi se radi na ovoj zadnjoj slici, kopiji Addicted to love?
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:13   #119
To ti je Jelena Rozga - Ne pijem, ne pušim
https://youtu.be/_Lxxv8TMV7s

Stavili su vidim na Youtube ispod:
“Tribute to Robert Palmer - Addicted to love”
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 17:41   #120
Hvala!
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.