Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 16:51   #3541
Quote:
deemuša kaže: Pogledaj post
Pozdrav, digla bih kredit u RBA, nenamjenski 15.000,00 € na 10 godina. Uvjet za kredite iznad 10.000,00 € je polica osiguranja. Ima netko informaciju koliko bi me mogla jednokratno koštati neka najnajnajosnovnija polica osiguranja kredita? Hvala.
police osiguranja se ugovaraju prema iznosu kredita..znači između 10-20% od iznosa kredita. znači cca od 1-2 tis eur ugovorena svota..na 10 god rata bi bila oko 19 eur/mj...

rba ne stoji bajno..zanimljiv argument i pojašnjenje..pa da i sutra propadne to apsolutno nema veze s kreditom..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:47   #3542
Quote:
deemuša kaže: Pogledaj post
Pozdrav, digla bih kredit u RBA, nenamjenski 15.000,00 € na 10 godina. Uvjet za kredite iznad 10.000,00 € je polica osiguranja. Ima netko informaciju koliko bi me mogla jednokratno koštati neka najnajnajosnovnija polica osiguranja kredita? Hvala.
https://www.rba.hr/documents/20182/2...5b?version=1.3

Evo
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:51   #3543
Digao sam kredit na 3 godine, otplatio 4 rate i sad ga mogu zatvoriti ako odem 5000kn u minus. I odmah nakon zatvaranja bi uzeo drugi, veći kredit. Da li ima smisla ići u minus i prijevremeno zatvoriti postojeći kredit i odmah tražiti novi? Ili da odmah tražim novi kojim bi prebio ovaj bez da idem u minus? Ili da prijevremeno zatvorim i pričekam tjedan-dva-tri pa onda tražim novi kredit?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:06   #3544
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Digao sam kredit na 3 godine, otplatio 4 rate i sad ga mogu zatvoriti ako odem 5000kn u minus. I odmah nakon zatvaranja bi uzeo drugi, veći kredit. Da li ima smisla ići u minus i prijevremeno zatvoriti postojeći kredit i odmah tražiti novi? Ili da odmah tražim novi kojim bi prebio ovaj bez da idem u minus? Ili da prijevremeno zatvorim i pričekam tjedan-dva-tri pa onda tražim novi kredit?
Nema potrebe da ides u minus radi zatvaranja kredita,ako planiras podignuti novi kredit. Jednostavno s novim kreditom refinanciras(zatvoris) stari. To mozes napraviti ako su oba kredita nenamjenska. I ne mora proci neko vrijeme,to se odmah obavi
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:38   #3545
Dvoumim se između Visa Classic i Mastercarda. Uglavnom treba mi zbog kupovine na rate. Građevinski materijal i slične stvari. Gotovina mi nije bitna, nego da je pristupačna i da mogu recimo bez kamata kupovat. Što predlažete?

Nekako naginjem prema Visi..
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:57   #3546
Ako ti treba kupovina na rate zatraži amex.
Mc od zabe je isto dobra za rate, ili visa inspire ako imaš tekući u pbz i tamo primaš plaću.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:18   #3547
Imam trenutno VISA prepaid karticu s nadoplatom iz HPB-a koju koristim isključivo za kupovinu preko interneta (uskoro mi ističe). Uglavnom, kartica tj. banka ima čudan način konverzije.
Npr. kupujem nešto u funtama, taj iznos se prvo pretvara u EUR preko nekog tečaja od VisaEurope i onda se taj iznos opet pretvara u kune po najvišem tečaju od banke.

-Jel ima možda koja slična kartica, a da se konverzija vrši jednom i jeftinije ? Koja bi bila najbolja kartica za tu namjenu
Rick Grimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:34   #3548
Quote:
Rick Grimes kaže: Pogledaj post
Imam trenutno VISA prepaid karticu s nadoplatom iz HPB-a koju koristim isključivo za kupovinu preko interneta (uskoro mi ističe). Uglavnom, kartica tj. banka ima čudan način konverzije.
Npr. kupujem nešto u funtama, taj iznos se prvo pretvara u EUR preko nekog tečaja od VisaEurope i onda se taj iznos opet pretvara u kune po najvišem tečaju od banke.

-Jel ima možda koja slična kartica, a da se konverzija vrši jednom i jeftinije ? Koja bi bila najbolja kartica za tu namjenu
Revolut prepaid?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:46   #3549
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako ti treba kupovina na rate zatraži amex.
Mc od zabe je isto dobra za rate, ili visa inspire ako imaš tekući u pbz i tamo primaš plaću.
imam u erste banci tekući, nekak bi volio imat sve u jednoj banci.
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:06   #3550
Što znači ugovoreni limit? Jel to trošak koji max smiješ napraviti po računu ili je to mjesečni trošak koji bi max mogao otplačivati? Do sad nisam nikad došao ni blizu limitu, pa ne znam...
Naime, imam na MC ugovoreni limit 8.900,00, a bacio sam oko na alat koji košta cca 15.000,00 kn, e sad jel mogu ja, s limitom kakav je, kupiti alat na 24 rate ili će me trgovac odbiti?
hrvoje_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:50   #3551
@ sulio

Erste mc i visa ne nude mogućnost obročne otplate, ali diners nudi.

@ hrvoje_k

Ugovoreni limit znači da karticu možeš koristiti do tog iznosa. Preko toga neće ići. Pošalji za amex zahtjev, kod njih limiti isto ovise o plaći ali su fleksibilniji ako uredno plaćaš.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:48   #3552
@ voditeljica1

Mastercard je u pitanju. Znači da bi mi, zbog tog limita, bila odbijena transakcija kad bi provukao karticu na trošak od 15.000,00 kn na 24 rate pri kojem bi rata iznosila 625,00 kn?
hrvoje_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:50   #3553
Da.
Zapravo reci mi koja banka je u pitanje, zaba jelda?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:58   #3554
yep
hrvoje_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:18   #3555
Quote:
hrvoje_k kaže: Pogledaj post
@ voditeljica1

Mastercard je u pitanju. Znači da bi mi, zbog tog limita, bila odbijena transakcija kad bi provukao karticu na trošak od 15.000,00 kn na 24 rate pri kojem bi rata iznosila 625,00 kn?
Hrvoje, nazovi njihov broj kartičnog poslovanja u Zabi 01/3789-620 i pitaj koliki ti je limit za obročno plaćanje.
Naime, ZABA na mastercardu ima mjesečni limit i limit za kupnju na rate. Ako imaš mjesečni limit na mastercardu 8900 da platiš sve od jednom (15.000kn) to ne bi prošlo jer transakcija prekoračuje limit i tu je sve jasno. Međutim kod kupovine na rate mastercard ima svoj limit (limit za obročno plaćanje ili plaćanje na rate koji je većinom veći od mjesečnog limita). Nazovi ih i priupitaj, ako je lilmit veći od 15.000 kuna transakcija bi trebala svakako proći. Ako ne prolazi a imaš limita neka ti objasne razloge odbijanja kartice. Ja bih tako napravio
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:27   #3556
[QUOTE=voditeljica1;64035667]@ sulio

Erste mc i visa ne nude mogućnost obročne otplate, ali diners nudi.


Čekaj malo? Ovo mi je prvi glas, ne kužim kak mastercard ili visa nemaju mogućnost obročne oplate? pa na svakom letku ili bilo gdje trgovci kažu mastercard ili visa najprihvaćenije kartice svugdje. Znači jedino je diners preostao, ili nešt drugo? Ovo mi je prvi glas.
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:45   #3557
Ja Masterom uredno plaćam na rate, tamo gdje se može, tj. gdje ga primaju naravno.
Edit: pardon, previdila sam Erste... ja imam zabin.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:05   #3558
[QUOTE=sulio;64038549]
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
@ sulio

Erste mc i visa ne nude mogućnost obročne otplate, ali diners nudi.


Čekaj malo? Ovo mi je prvi glas, ne kužim kak mastercard ili visa nemaju mogućnost obročne oplate? pa na svakom letku ili bilo gdje trgovci kažu mastercard ili visa najprihvaćenije kartice svugdje. Znači jedino je diners preostao, ili nešt drugo? Ovo mi je prvi glas.
Mc i visa kreditne kartice koje izdaje erste card club ne podržavaju mogućnost obročne otplate jer oni to svojim klijentima nisu omogućili.
Najprihvaćenije su za jednokratna plaćanja.
Ako želiš kod erste card cluba, oni nude jedino diners karticu za kupovinu na rate.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:22   #3559
Quote:
Imam trenutno VISA prepaid karticu s nadoplatom iz HPB-a koju koristim isključivo za kupovinu preko interneta (uskoro mi ističe). Uglavnom, kartica tj. banka ima čudan način konverzije.
Npr. kupujem nešto u funtama, taj iznos se prvo pretvara u EUR preko nekog tečaja od VisaEurope i onda se taj iznos opet pretvara u kune po najvišem tečaju od banke.

-Jel ima možda koja slična kartica, a da se konverzija vrši jednom i jeftinije ? Koja bi bila najbolja kartica za tu namjenu
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Revolut prepaid?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Kolko sam skužio, plaća se poveća konverzija za transfer kuna na taj Revolut, zar nema neka (prepaid) kartica kod nas da je bolja od visa prepaid hpb?
Rick Grimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:40   #3560
Quote:
Rick Grimes kaže: Pogledaj post
Imam trenutno VISA prepaid karticu s nadoplatom iz HPB-a koju koristim isključivo za kupovinu preko interneta (uskoro mi ističe). Uglavnom, kartica tj. banka ima čudan način konverzije.
Npr. kupujem nešto u funtama, taj iznos se prvo pretvara u EUR preko nekog tečaja od VisaEurope i onda se taj iznos opet pretvara u kune po najvišem tečaju od banke.

-Jel ima možda koja slična kartica, a da se konverzija vrši jednom i jeftinije ? Koja bi bila najbolja kartica za tu namjenu
Tu nije ništa čudno, banka računa po prodajnom tečaju jer ti te funte de facto nemaš i moraš ih kupiti. Jesi li siguran da je to neisplativo? Amex slično računa ali u konačnici dođe na isto kao da si kupio funte i platio prodavaču.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.