Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 12:04   #3721
Moguće je, to se zove prijevremena djelomična otplata.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:05   #3722
Napravio sam zahtjev za revolving karticu nedavno pa se još uvijek informiram o tome. Nekoliko desetaka stranica unazad, netko je napisao da kad se digne keš preko revolvina, ne vrijedi pravilo o mjesečnoj otplati od 5%, nego cijeli iznos dospijeva na naplatu idući mjesec. Je li zaista tako?

Npr. Ako 1.11. dignem keš, kad i koliko moram minimalno vratiti?

Kolike su šanse da mi uopće odobre/odbiju karticu?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:00   #3723
Pravila se razlikuju od banke do banke. Kod nekih i gotovina ide na otplatu, npr. PBZ.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:20   #3724
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Napravio sam zahtjev za revolving karticu nedavno pa se još uvijek informiram o tome. Nekoliko desetaka stranica unazad, netko je napisao da kad se digne keš preko revolvina, ne vrijedi pravilo o mjesečnoj otplati od 5%, nego cijeli iznos dospijeva na naplatu idući mjesec. Je li zaista tako?

Npr. Ako 1.11. dignem keš, kad i koliko moram minimalno vratiti?

Kolike su šanse da mi uopće odobre/odbiju karticu?
Koja banka, koja kartica?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:57   #3725
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Koja banka, koja kartica?
PBZ, Master revolving.

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Pravila se razlikuju od banke do banke. Kod nekih i gotovina ide na otplatu, npr. PBZ.
Ako sam dobro shvatio, ako bi 1.11. dignuo keš, prvih 5% bi trebalo vratiti tek 25.12.?

Spomenuli su mi na šelteru da mogu birati želim li naplatu 10. ili 25. u mjesecu. Na kojem koraku to biram?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:25   #3726
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
PBZ, Master revolving.



Ako sam dobro shvatio, ako bi 1.11. dignuo keš, prvih 5% bi trebalo vratiti tek 25.12.?

Spomenuli su mi na šelteru da mogu birati želim li naplatu 10. ili 25. u mjesecu. Na kojem koraku to biram?
Da.
A o ishodu zahtjeva ovisi kolika ti je plaća i koliko si već zadužen.
Naplata je automatski sa tekućeg računa a datum naplate, ukoliko si već predao zahtjev, si odabrao jer se to popunjava na pristupnici.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:28   #3727
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Da.
A o ishodu zahtjeva ovisi kolika ti je plaća i koliko si već zadužen.
Naplata je automatski sa tekućeg računa a datum naplate, ukoliko si već predao zahtjev, si odabrao jer se to popunjava na pristupnici.
Hm... evo pristupnice: https://www.pbz.hr/sites/default/fil...web_v3.1_1.pdf

Ne vidim polje u kojem se bira datum. Možda su mijenjali proceduru?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:38   #3728
Sori, svakog 1. u mjesecu ti se formira račun, a nakon toga je 10 dana rok za plaćanje, odnosno 11. u mjesecu ti se sredstva automatski naplate sa tekućeg računa.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:46   #3729
Muz mi ima dug po Diners kartici 20000 kn i to mu je ocjena 5 u hroku inace je uredan po kreditu i taj kredit mu je ocjena 1 u hroku. Koja banka bi kogla zatvorit taj dug po kartici? Da li mozda erste banka ima neku opciju kao maticna banka?
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:13   #3730
Sa dinersom se možeš dogovorit oko otplate duga u ratama.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:15   #3731
Može kod njih, izvansudskom nagodbom.
U svakom slučaju, erste im je vlasnik pa probajte tamo, još ako je to matična banka.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:49   #3732
Da li netko zna manje banke koje bi zatvorile dug a ne smeta im ta losa ocjena u hroku? Ima li tko takvo iskustvo?
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:50   #3733
Quote:
maliboksac kaže: Pogledaj post
Da li netko zna manje banke koje bi zatvorile dug a ne smeta im ta losa ocjena u hroku? Ima li tko takvo iskustvo?
Imex, Kovanica i sl... Uz prijenos plaće naravno

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:50   #3734
dakle, da li se isplati probati refinancirati kredit uzet na 15 godina, kamata 5,75% fiksna? 2 godine je otplaćeno, ako sada dobim ispod 4% da li je to isplativo?
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:12   #3735
Koliko dugo se u pravilu čeka PIN za karticu od PBZ-a? Prošlo 11 dana, još ga nema.
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:35   #3736
@ K-pax

Ovisi o puno faktora. Napravi računicu i prevagni rizike.

@Extra Green

Zovi info telefon da ti pogledaju kad je poslan. Ako ti ne dođe ubrzo (računaj samo radne dane), nešto ne štima. Ali nije do banke nego do hrvatske pošte. Dosta često kasne ili uopće ne dostave, a banka šalje čim isprinta.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:08   #3737
Oj svi, jedno brzopotezno - koja je najpovoljnija opcija za kupiti nešto na rate preko interneta?

Revolving i kartice na rate su sve iznad 9%. kamate što je neisplativo.

Banke su trome i ne daju tako male kredite (recimo 2000EUR) na mali rok otplate (10 rata/mjeseci) po nekim prihvatljivim uvjetima, a iskreno i ne izvode mi se s njima egzibicije sa prikupljanjem dokumentacije, potpisivanjem donorske kartice i čekanjem tjednima na odobrenje.

Ima li tu nekog jednostavnog rješenja?

Nađoh neke sumnjive, Aton usluge, brdo različitih web stranica imaju i dvije adrese u Zagrebu - alarmi zvone na sve strane, ali na jednoj od tih brdo stranica imaju ponudu za kredit do 15K na do 12 mjeseci sa 0% kamate. Zvuči predobro da bi bilo istinito, ne vidim koji im je interes u tome (osim ako im naknada za realizaciju nije 1K).

Ima netko iskustva ili zna za nešto slično i brzo i pouzdano?
canobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:30   #3738
Quote:
canobi kaže: Pogledaj post
Oj svi, jedno brzopotezno - koja je najpovoljnija opcija za kupiti nešto na rate preko interneta?

Revolving i kartice na rate su sve iznad 9%. kamate što je neisplativo.

Banke su trome i ne daju tako male kredite (recimo 2000EUR) na mali rok otplate (10 rata/mjeseci) po nekim prihvatljivim uvjetima, a iskreno i ne izvode mi se s njima egzibicije sa prikupljanjem dokumentacije, potpisivanjem donorske kartice i čekanjem tjednima na odobrenje.

Ima li tu nekog jednostavnog rješenja?

Nađoh neke sumnjive, Aton usluge, brdo različitih web stranica imaju i dvije adrese u Zagrebu - alarmi zvone na sve strane, ali na jednoj od tih brdo stranica imaju ponudu za kredit do 15K na do 12 mjeseci sa 0% kamate. Zvuči predobro da bi bilo istinito, ne vidim koji im je interes u tome (osim ako im naknada za realizaciju nije 1K).

Ima netko iskustva ili zna za nešto slično i brzo i pouzdano?
RBA ima kartice gdje je svaku kupovinu moguće podijeliti na rate:

https://www.rba.hr/racuni-i-kartice/...ate-bez-kamata
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:36   #3739
Imam početničko pitanje vezano uz kredite. Npr. imam nekretninu vrijednosti 40 000 € i želim kupiti nekretninu od 80 000€. Podignem kredit od 80 000€ i kupim nekretninu te ga otplaćujem npr 6 mjeseci. U tom periodu prodam nekretninu od 40000 € i uplatim u banku da smanjim kredit.

Kako mi se sad računa kamata za preostali period? Kao da sam podigao 80k € ili kao da sam podigao ~40 000 €? Kako se rata smanji? Kako se to obično rješava kad se želi kupiti neka nekretnina, a svoja se planira naknadno prodati?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:44   #3740
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Imam početničko pitanje vezano uz kredite. Npr. imam nekretninu vrijednosti 40 000 € i želim kupiti nekretninu od 80 000€. Podignem kredit od 80 000€ i kupim nekretninu te ga otplaćujem npr 6 mjeseci. U tom periodu prodam nekretninu od 40000 € i uplatim u banku da smanjim kredit.

Kako mi se sad računa kamata za preostali period? Kao da sam podigao 80k € ili kao da sam podigao ~40 000 €? Kako se rata smanji? Kako se to obično rješava kad se želi kupiti neka nekretnina, a svoja se planira naknadno prodati?
Ili mozes smanjit glavnicu pa bude manja rata ili smanjit broj rata.
Banku nije briga sto si ti prodao neku nekretninu ili dobio na lotu..oni gledaju brojeve.
Za detaljan izracun moras se javit u banku naravno.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.