Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 14:00   #61
Quote:
mao ce tung kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana sam zaštito wireles mrežu.Sada primjećujem da me comp
upozorava da moja mreža nema zaštite.I tako idem da ću da ću postaviti
zaštitu kada ono zaboravio staru lozinku i pasw. Imam neki speed touch.

Ako može neki savjet.
resetiraj ruter (ubodi ga odostrag u onu rupicu i drži desetak sekundi). ali prvo provjeri imaš li pri ruci podatke za pristup internetu, jer će ti nakon resetiranja ruter biti na tvorničkim postavkama, pa ćeš ponovo morati upisivati podatke za pristup net-u
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:28   #62
da li je ok mijenjati zastitu wireless mreze preko wirelessa. naime ako sam kompom spojen na mrezu preko wirelessa i istim promjenim sifru,nece li me ruter izbacit posto mi komp jos ima "stari" wireless password. naravno, pretpostavljam da se to nece dogoditi iste sekunde,i samo trebam promjeniti sifru, ali me i dalje zanima da li se to moze raditi bez frke ili je sigurnije da uzmem kabl pa onda konfiguriram..
BadMongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:37   #63
Quote:
BadMongo kaže: Pogledaj post
da li je ok mijenjati zastitu wireless mreze preko wirelessa. naime ako sam kompom spojen na mrezu preko wirelessa i istim promjenim sifru,nece li me ruter izbacit posto mi komp jos ima "stari" wireless password. naravno, pretpostavljam da se to nece dogoditi iste sekunde,i samo trebam promjeniti sifru, ali me i dalje zanima da li se to moze raditi bez frke ili je sigurnije da uzmem kabl pa onda konfiguriram..
Nisam siguran je li tako na svim routerima, ali na mom kada promijenim neku wireless postavku, wireless se resetira (ugasi i upali). Tako da ako i ne mijenjam wireless pass (nego nešto deseto), na nekoliko sekundi izgubim wireless vezu. Naravno, ako promijenim pass, više se neće spojiti dok ga ne promijenim i u postavkama na kompu.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:52   #64
hvala na brzom odgovoru. i to sto kazes ima smisla. i mislio sam da to nekako tako izgleda. uglavnom,uzet cu kabl da budem sigurniji jer bi trebao svaste postaviti pa da me ne izbacuje svakih par sekundi..
BadMongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 11:43   #65
moze meni netko reci kako da na rooter od speedtoucha stavim password , npr ako netko ima wirless pa ako zeli koristiti moju vez da mora upisati password pls ??
Policajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 00:06   #66
Home > Home Network > Interfaces > WLAN
gornji desni kut Configure

upalis wireless, mozes mu dodjeliti ime, kod enkripcije uzmes si npr "Use WEP Encryption", odaberes 128 bit, a kljuc nek ti se sastoji od 13 znakova izmjenicno od slova i brojki.
taj kljuc das onome kome zelis dopustiti da ti se spoji na net.


ti nisi dobio papire uz modem?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:45   #67
Dal netko slučajno ima Thomson TG 782(i) router i postoji li neki način da se postavi bilo koja zaštita osim WEP preko njega?
Možda je stvar u tome da za spajanje ne koristim windowse nego softver koji je došao sa driverima wireless kartice? WEP mogu naštimati bez problema ali WPA2 ni pod razno, iako i kartica i router podržavaju WPA2-PSK.
A od WEP zaštite klinac jer mi se netko već nakačio pa ga moje konstantne promjene lozinke sigurno neće omesti da se kači i dalje.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:58   #68
Quote:
jinxy kaže: Pogledaj post
Dal netko slučajno ima Thomson TG 782(i) router i postoji li neki način da se postavi bilo koja zaštita osim WEP preko njega?
Možda je stvar u tome da za spajanje ne koristim windowse nego softver koji je došao sa driverima wireless kartice? WEP mogu naštimati bez problema ali WPA2 ni pod razno, iako i kartica i router podržavaju WPA2-PSK.
A od WEP zaštite klinac jer mi se netko već nakačio pa ga moje konstantne promjene lozinke sigurno neće omesti da se kači i dalje.
Da probaš podesiti osim WEP-a i pristup samo određenim MAC adresama, pa upiši MAC adresu svog uređaja u ruter i na taj način onemogući ostalima da ti kradu promet
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 19:44   #69
Quote:
WiseGuy kaže: Pogledaj post
Da probaš podesiti osim WEP-a i pristup samo određenim MAC adresama, pa upiši MAC adresu svog uređaja u ruter i na taj način onemogući ostalima da ti kradu promet
Hvala ti na savjetu.
Nadam se da sam sve podesila kak treba i da neće bit novih iznenađenja... jer je ono slijedeće što mi pada na pamet bušenje zidova i razvlačenje žice po stanu
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 07:37   #70
Uglavnom, imam Thomas Gateway. Na mom laptopu radi Wlan kada je podeseno na WPA PSK, u WPA PSK Enryption unesem svoju lozinku, za WPA PSK Version unesem WP2 i sve 5.
Onda se pokusavam spojiti mobitelom i trazi mi WPA ovjeru, sto ocito znaci da imam drugo racunalo, takoder se ne bih mogla spojiti, a kanim ga imati kroz par dana.
(mozda na mob-u nije nesto ok jer je cudno u biti i zasto mi tamo ne nudi mogucnost upisa, no kada radim na ovaj drugi nacin,dolje opisan, odmah me trazi da upisem lozinku)
Ako stavim po Encription Use WEP, lozinku itd, onda mi se preko racunala nece spojiti bezicno(samo zicano), ali preko mobitela zeli, moze mi netko to pojasniti molim vas? Kako podesiti da mi se vise racunala moze spojiti?

Mozda je rijec samo o mobitelu(sto sumnjam jer kad idem na ovaj drugi nacin, trazi me lozinku, za prvi nacin ne), a mozda nisam dobro podesila spajanja za vise racunala?
replayme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:37   #71
Quote:
replayme kaže: Pogledaj post
Uglavnom, imam Thomas Gateway. Na mom laptopu radi Wlan kada je podeseno na WPA PSK, u WPA PSK Enryption unesem svoju lozinku, za WPA PSK Version unesem WP2 i sve 5.
Onda se pokusavam spojiti mobitelom i trazi mi WPA ovjeru, sto ocito znaci da imam drugo racunalo, takoder se ne bih mogla spojiti, a kanim ga imati kroz par dana.
(mozda na mob-u nije nesto ok jer je cudno u biti i zasto mi tamo ne nudi mogucnost upisa, no kada radim na ovaj drugi nacin,dolje opisan, odmah me trazi da upisem lozinku)
Ako stavim po Encription Use WEP, lozinku itd, onda mi se preko racunala nece spojiti bezicno(samo zicano), ali preko mobitela zeli, moze mi netko to pojasniti molim vas? Kako podesiti da mi se vise racunala moze spojiti?

Mozda je rijec samo o mobitelu(sto sumnjam jer kad idem na ovaj drugi nacin, trazi me lozinku, za prvi nacin ne), a mozda nisam dobro podesila spajanja za vise racunala?
Onak na brzinu, rekao bih da mobitel ne podržava WPA PSK enkripciju
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:48   #72
Može li mi netko opisati kako se postavlja mac filter, točnije zanima me gdje da nađem mac adresu koju trebam upisati. hvala !
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:17   #73
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
Može li mi netko opisati kako se postavlja mac filter, točnije zanima me gdje da nađem mac adresu koju trebam upisati. hvala !
Obično piše na uređaju, na naljepnici. Ali ako nema, onda treba ući u "Command prompt" (Start - Programs - Accessories - Command prompt) i upisati ipconfig /all
Nakon toga će ti ispisati MAC adrese uređaja koji su spojeni i trebaš prepisati ono što piše pod Wireless.

Evo probao sam ukratko objasniti.
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:22   #74
wireless sigurnosni kključ

Zaboravio sam sigurnosni ključ za wireless pa nemogu spojiti laptop na mrežu.
Trebala bi mi pomoć oko rješavanja ovog problema.
Kako da pronađem taj ključ valjda je negdje na kompu?
pollq is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 11:58   #75
Priznaj da krades susjedu internet
Resetiraj ruter i triba bi se vratit na pocetne postavke i onda po papirima sto si dobila opet postavi sifru
allen18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:02   #76
Imas ga na papirima koje si dobio sa ugovorom od Tcom-a...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 09:30   #77
Imam kuću na tri etaže, u prizemlju bežični internet i na toj etaži uredan signal, na prvom katu nešto slabiji ali podnošljivo a na drugoj etaži slab. Tehničar iz T-com-a mi preporuči wireless acces point kojega spojim ali ne dobijem ništa bolji signala na drugom kat. Ima li netko prijedlog kao bežično poboljšati internet na drugom katu kuće.
Zahvaljujem.
primobilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:16   #78
wirel bnet

Gdje da nađem tja wireless key imam bnet i neki mali crni router i hoću se sad spojit sa laptopom na mrežu a zaključana je i traži network key.

Molim malo detaljnij eobjašnjenje jer se nerazumim baš najbolje plzzz
aurora3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:22   #79
sve imas na netu ispisano jako puno puta, google i trazi

ulazak u postavke rutera
namjestavanje kljuca

ako ne znas, zovi nekoga, nek ti to sredi

ili zovi sluzbu za korisnike
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 15:57   #80
Ok,imam pitanje.Možda sam na krivom topicu,ali ne znam gdje da idem.Doma imam skrivenu mrežu i tabletu mi se naravno ne prikazuje.Ja ju nisam postavila.Kad u tablet upišem 192.168.1.1 ne prima.Da li je možda neki drugi broj kako bi se napokon ulogirala na svoju mrežu.
sanjyca1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.