Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 04:02   #1
PRFC-R-A - Proficio d.d.

Od države sam davno dobio oko 80 dionica o kojima sam mogao odlučiti u koji fond ih staviti. Ja sam odlučio Expandia Fond koja je postala Proficio. U dionice se ne kužim apsolutno ništa, jedino sam Proficio pratio zadnjih pola godine (ili malo više) i vrijednost je pala sa nekih 78 na 52 ili tako nešto. I idem danas provjerit nakon dužeg vremena i skužim da ne mogu naći PRFC i odmah hladno čelo orošeno znojem Naišao sam na naslov "Proficio d.d. - obustava trgovanja" pod kojim piše slijedeće:
Quote:
Postovani,

obavjestavamo vas da je, sukladno Pravilniku o obustavi trgovanja dionicama na burzama u Republici Hrvatskoj (N. N. 114 od 23. listopada 2006. i N.N. 55 od 30. svibnja 2007.), doslo do obustave trgovanja i porasta cijene dionica PRFC-R-A.

O nastavku trgovanja biti ćete obavijesteni.
Da li mi netko može objasniti o čemu je riječ i da li sam spušio i to malo što sam imao? A htio sam ih prodati kad se cijena kretala prema 80, eto mi sad, konj jedan
Kako i da li izvući koju lipu iz ovoga? Što mi je činiti?
__________________
Kako oblikovati potpise
bomesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 12:01   #2
Nisi spušio. Jedna je transakcija probila granicu postotnog povećanja u odnosu na prosjek prethodnog dana, nakon koje se provjerava razlog kod uprave, pa uprava po običaju kaže da se ništa nije promjenilo i nakon toga se nastavlja sa trgovanjem.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 13:50   #3
Ajd super, još ću i koju lipu izvući
I kakav je inače nastavak trgovanja (bolji ili lošiji)? Dionice ionako mislim prodati, da li da to napravim čim bude moguće ili da pričekam neko vrijeme?
__________________
Kako oblikovati potpise
bomesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:53   #4
Ne isplati se prodavati na ovim razinama, proficio vrijedi više od ovih razina. Stisni zube dok ova kriza ne prođe
gordos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:59   #5
OK, thanks
Nije mi ni hića već me bilo strah da ne padne sve u vodu.
__________________
Kako oblikovati potpise
bomesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 02:41   #6
Evo me opet :)

Sorry na bump-u ali... WTF se dešava?
Sad ga ne mogu naći već par tjedana na zse.hr, jel propao, jel ga preuzeo tko, ima li tko kakvu informaciju?
Zadnje stanje je bilo ispod 30... ehhhhh da sam ih bar prodao kad je sve počelo ići nizbrdo
__________________
Kako oblikovati potpise
bomesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:24   #7
Odi na ZSE pod proficio pa se informiraj.
Ide merge PRFC i EIG.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10...onica=PRFC-R-A
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 21:51   #8
Ma nije bed, uložio si u firmu s jednim zaposlenim, velikim kapitalom i imovinom koji će valjda jednog dana prikazat. Ako dotad ne smisle kako zaobići male dioničare. Inače posluju maksimalno netransparentno, ne isplaćuju nikakvu dividendu, općenito vlasnička struktura je kolokvijalno rečeno u banani (pogledaj na sda top10 dioničara- svi se skrivaju iza skrbničkih), a toj ekipi treba dodati cca par tisuća ljudi koji su dionice dobili besplatno te su konstantan pritisak na prodaji. Inače aim (većinski vlasnik) je preuzimanje obavio po 72,5kn... U svakom slučaju sačekaj pripajanje pa ćeš biti pametniji.
__________________
fortuna fortes iuvat
Mr. Boombastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 22:13   #9
ovo je dno

ja takodjer imam nesto njihovih dionica, i kad su bile nekih 90kn netko mi rece ne prodavati ako ti se ne zuri, otici ce visoko kad prikazu kapital i imovinu!trenutno stanje u ekonomiji je ocito utijecalo i na PRFC-R-A, ali cijena dionice ja u padu vec godinu dana, i sad je na 20kn! a oni ocito nisu jos to prikazali, jel ikad hoce, jel moraju?

meni se sa prodajom ne zuri, niti planiram prodavati uskoro, ali dali mislite da ce ikad postici cijenu blizu 100 kuna, koju je nekad davno imala?

hvala
shotputer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:42   #10
Gle sad je općenito među najgorim mogućim trenutcima za prodavat. Ne zato što je ovo dno, već zato što je trebalo prodavat puno ranije ako si to već mislio. Pa i njima (većinskim vlasnicima) je u interesu da jednom prikažu što to točno imaju i zarade. Samo to može biti za 2,3,5 godina. Svatko mora za sebe odlučiti da li mu se da zezat s ovakvim tipom dionica...
__________________
fortuna fortes iuvat
Mr. Boombastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:47   #11
Sta ce biti

Znam da sam dignuo temu s dna.ima nesto tih dionica dok su jos bile eig,jel ce to ikad porasti kupovao sam po 90kn
jamess007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 10:57   #12
Hellou, eto me opet.
Na www.zse.hr ne mogu naći nikakve podatke i statistike o Proficiu, osim obustave trgovanja krajem prošle godine. Da li zna tko što se dogodilo?
__________________
Kako oblikovati potpise
bomesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 13:10   #13
Od kada su PIFovi sa imovinom iz kuponske privatizacije pripojeni d.d. firmama nezna niko šta se događa.
Žalili su se da ih politika ugrožava a sada su netransparentni prema izvornim dioničarima jer su sami tako odlučili.
klapalo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:46   #14
Quote:
Mr. Boombastic kaže: Pogledaj post
Ma nije bed, uložio si u firmu s jednim zaposlenim, velikim kapitalom i imovinom koji će valjda jednog dana prikazat. Ako dotad ne smisle kako zaobići male dioničare. Inače posluju maksimalno netransparentno, ne isplaćuju nikakvu dividendu, općenito vlasnička struktura je kolokvijalno rečeno u banani (pogledaj na sda top10 dioničara- svi se skrivaju iza skrbničkih), a toj ekipi treba dodati cca par tisuća ljudi koji su dionice dobili besplatno te su konstantan pritisak na prodaji. Inače aim (većinski vlasnik) je preuzimanje obavio po 72,5kn... U svakom slučaju sačekaj pripajanje pa ćeš biti pametniji.
Dali se isplati prodati za 21kn po komadu?Neki kažu da će s ulaskom u EU početi rasti
psychopath19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:52   #15
A ko će kupovati ?
ivan x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 08:27   #16
Evo i da se ja uključim malo. Jest da je netransparentna i razvodnjena, ali PIF-ovi će ulaskom u EU sve više razotkrivati svoj portfelj. Mislim da Proficio ima interesantnu imovinu i jako je jeftin. Pakoštane, 50% hotela Rovinj, osam apartmana u Rovinju, vila San Lorenzo preko puta Brijuna je lijep turistički portfelj. Suvlasništvo u news portalu net.hr, te Greenergy BV je samo dodatan šlag na torti. Neznam , vidit ćemo, ja svakako ne bih još prodavao na ovim razinama.
foxybrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 09:33   #17
Ja sam isto nedavno razmišljao o nekom sitnijem, ali sitnijem (do)kupu ovoga. Mislim i dalje o tome, ali za sada ništa, jer se nema para. Ali tamo na jesen bi mogao.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 02:58   #18
kako vam se sad cini stanje firme?
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:18   #19
U očekivanju Godota. Niti smrdi niti miriše.
Svi čekaju ''obračun'' s Državom.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:01   #20
eto prilike za dokup
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.