Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2011., 17:31   #61
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Iscijedi ju u posudu, pogledaj je li tekstura promijenjena, ako nije, ponjusi i probaj.
Danas sam to napravila i bila je ok i nakon 2 tjedna
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:32   #62
Jeej
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:46   #63
Ako trazite pesto, ovaj je veganski:



http://www.alnatura.de/de/produkt/32837
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 00:22   #64
pravila sam namaz super je

bjeli grah smiksan sa pecenim porilukom i samo uz to creme fraiche,izvanredno smeka.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:00   #65
jel' imate za preporuciti neku majonezu bez jaja, a da nije tofuneza? ne jedem soju. jedina veganska majoneza koju sam probala je omegol, al' ja bih neku malo finiju. u ovu su svasta natrpali, a nisu napisali koje se ulje nalazi unutra. ja bih da znam koje je ulje i da je hladno presano i da ne kosta k'o svetog petra kajgana. i da je fina. trazim previse, zar ne? hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:07   #66
Trazis previse

Sudeci po sastavu masnih kiselina, u Omegolu su repicino i suncokretovo ulje.

LaVida ima nekakvu vegansku majonezu, samo pazi, ima i nevegansku. Njihove proizvode sam vidjela u Metrou i Mercatoru. Nisam probala. Skuplja je.

U Mercatoru u Sloveniji se prodaju veganske majoneze Plamil. Meni bas i nisu bile fine, ali tebi mozda budu, ili zazmiris na okus jer sadrze laneno ulje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 17:55   #67
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
jel' imate za preporuciti neku majonezu bez jaja, a da nije tofuneza? ne jedem soju. jedina veganska majoneza koju sam probala je omegol, al' ja bih neku malo finiju. u ovu su svasta natrpali, a nisu napisali koje se ulje nalazi unutra. ja bih da znam koje je ulje i da je hladno presano i da ne kosta k'o svetog petra kajgana. i da je fina. trazim previse, zar ne? hvala!
wow tebi je ful teško jel uspiješ i sojin lecitin izbaciti? guraju ga svagdje
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:40   #68
tenks! mozda omegol i nije tako los.

crni, nije mi tesko, nisam vegan. bit ce mi tesko ako alergoloska testiranja pokazu nesto sto ne zelim da pokazu. ne jedem tofu, soja burgere, mlijeko, pudinge i slicno, ali u sam lecitin ne dam. *cokolada je moja vjecna ljubav ♥*
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 18:42   #69
Tek sad vidim da soju ne jedes. Plamil rizinu majonezu nazalost nisam vidjela u Sloveniji, ostale sadrze soju.

Ali, ako i jesi alergicna na soju, njezino ulje ti vjerojatno ne smeta. Za alergiju su krivi proteini.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 20:12   #70
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako trazite pesto, ovaj je veganski:



http://www.alnatura.de/de/produkt/32837
Ja si nekad to na poslu namažem na kruh, a reakcije su bile od čuđenja, nevjerice do padanja u nesvijest. Šta radim krivo? Šta šta šta?
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 20:16   #71
Bit ce da su culi za pesto samo na tjestenini.

Svaki pesto (od bosiljka, vlasca, medvjedjeg luka, susenih rajcica) pojedem na kruhu. Nikad ga nit nisam probala na tjestenini.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 20:23   #72
E da, pesto od susenih rajcica sam probala i na sirovom karfiolu usitnjenom u "sirovu rizu". Bilo je OK za pojest, ali ne bas nesto fino. Drazi mi je kuhani karfiol.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 09:15   #73
Jedan malo drukčiji hummus:
http://nourishingcuisine.blogspot.co....html?spref=fb
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 12:07   #74
Tofuneza - recept

Moze li netko dati recept za tofunezu? Da li je ima gdje kupiti gotove osim u Bio&Bio?
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 17:07   #75
Quote:
Maldives kaže: Pogledaj post
Moze li netko dati recept za tofunezu? Da li je ima gdje kupiti gotove osim u Bio&Bio?
Nemam recept, ali ako googlas "tofu mayonnaise recipe" ima jako puno razlicitih nacina na koji se moze napraviti. Dugo ju nisam spremala doma, ali sijecam se da kad sam radila, da sam stavila unutra senf, ulje i limunov sok izmedju ostalog. I najbolje bi ispala sa sojalabos tofuom.
Znam da je nekoc bilo Anyo tofu namaza za kupiti u Konzumu, ali dugo nisam bila pa ne znam ako jos ima.
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 17:12   #76
Probala sam ovu vegansku japansku krumpir salatu s tofu majonezom:
http://justbento.com/handbook/recipe...e-potato-salad

Nisam bila nesto odusevljena teksturom majoneze, ali bila je fina. Mislim da je bolje ako se radi od silken tofua (ovog je znalo biti u Mercatoru, na polici s etnickim proizvodima).

Jos dva veganska recepta za majoneze:

"Domaća majoneza bez jaja

Sastojci: 150 ml sojinoga mlijeka, 6 žlica limunovog soka, pola žličice senfa, sol, malo slatke paprike u prahu ili kurkume, 1,5 dl ulja

Priprema: Sojino mlijeko, limunov sok, senf, sol i papriku staviti u mikser i miksati na najnižoj brzini. Za vrijeme miksanja dodavati kap po kap ulja. S vremenom će nastati gusta smjesa – domaća majoneza - vegineza. U hladnjaku može stajati nekoliko dana."

"Veganska majoneza

Sastojci: 600 g karfiola (koristiti samo cvjetiće, listovi se mogu koristiti za salatu), 1 tofu - oko 280 g (najbolji za to je Sojalabos svježi, ne smije biti marinirani niti dimljeni), 1-2 dl dl sojinog vrhnja ili mlijeka (nezaslađenog), 1-2 dl biljnog ulja, 2 žličice soli, 2 žlice limunovog soka, 1 velika žlica senfa

Priprema: Karfiol istrgati na cvjetiće i potpuno skuhati da se raspada te ocjediti. Voda od kuhanja se može upotrijebiti za juhu i sl. Tofu narezati na kockice i pomiješati u zdjeli sa kuhanim karfiolom. Vilicom zgnječiti da nastane smjesa. Dodati ostale sastojke i dobro promiješati. Smjesu staviti u mikser za frape i miksati dok ne nastane kremasta majoneza (najbolje je miksati malo po malo u više navrata jer smjesa nije dovoljno tekuća da se miksa kao frape).

Napomena: Majoneza je ne može dugo stajati, pa ako je ne kanite upotrijebiti u slijedećih 5 dana bolje je napraviti pola količine."

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=274
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:33   #77
Mljac! Hvala Pati.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:33   #78
Vegetariana

Gdje ima kupiti Vegetariana proizvoda? U Konzuma sam vidjela samo paštete ali vidim da oni imaju sve živo, i hrenovke i burgere etc. I gdje se onda to sve nalazi, među ostalim burgerima, salamama ili posebno?
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:41   #79
Vidjela sam salame u Mercatoru, ali sadrze bjelanjak
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:19   #80
Baš šteta.
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.