Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2009., 01:21   #81
Ja volim Hare Krishna restorane tu gdje živim, no žao mi je što ne spravljaju zdravu vegetarijansku hranu.

Sve im se bazira na teškim uljima i ghee-ju.
Kako s tom hranom možeš biti zdraviji ?
Osim toga fali luk i češnjak.

Zadnje uređivanje Waldteufel : 17.08.2009. at 01:26.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:02   #82
A gdje zivis?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:49   #83
ja obično tražim hare krsna restorane gdje god se nađem u svijetu, pošto mi idealno odgovaraju po izboru namirnica. ja se također hranim prema ajurvedskim načelima, pa ne jedem luk, češnjak i gljive. tako da mi njihov restač dođe ko lijek.

u Londonu u Soho streetu je jedan od najboljih. naravno, imaju tradicionalna hare krsna jela, ali isto tako i europske spize. tako kad mi dosadi sabđi, dal i pakore, idući dan izaberem lazanje, pizzu, quiche...uvijek hrpa svježeg povrća za složiti salatu. o desertima da ne pričam!

imaju super praktične stvari koje si čovjek može uzeti i za van. sendviče, zavijutke...a kada se hrana uzima za van, cijena je povoljnija.

Govinda's
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:53   #84
Ja ih ne volim jer u sve nastoje utrpati mlijecne proizvode. Kad sam u bivsem Vegehopovom restoranu Happy smile pitala ima li u nekom kolacu mlijeka, odgovorili su "Pa sto ako ima" Nije cudo da su propali.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:56   #85
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ja ih ne volim jer u sve nastoje utrpati mlijecne proizvode. Kad sam u bivsem Vegehopovom restoranu Happy smile pitala ima li u nekom kolacu mlijeka, odgovorili su "Pa sto ako ima" Nije cudo da su propali.
to je istina. njihova kuhinja je isključivo lakto-vegetarijanska. zapravo, većina specijaliteta je nezamisliva bez mliječnih stvari.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 09:58   #86
I novi vlasnik Vegehopa je Hare Krishna, pa oznace sto je vegansko i nisu samo tako zanemarili taj dio klijentele.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:03   #87
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
I novi vlasnik Vegehopa je Hare Krishna, pa oznace sto je vegansko i nisu samo tako zanemarili taj dio klijentele.
to je lijepo od njih. istina, nemam pojma o tome, da li i inače vani odvajaju/označavaju veganska jela. u Govinda's to nisam primjetila.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:06   #88
Ginko bi ti se vjerojatno svidio, svaki dan imaju indijski meni.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:12   #89
to je onaj u Grazu...zapamtila sam što si napisala, pa ću prvom prilikom kad se nađem u blizini. inače, ne mogu jesti indijsku kuhinju prečesto. ne volim jako ljuto i masno, ali poneka jela bih radila uvijek iznova.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:16   #90
Da, to je taj. Nije ljuto* ni masno, ali je curryasto. Svaki dan kad sam tamo jela indijski meni je bio veganski. Ima jos jedan restoran, Mangolds, ali navodno je jako jako malo toga veganskog, pa ga nisam ni isprobala, svaki dan sam isla u Ginko

* Zapravo, mozda nisam objektivna jer volim dosta ljuto, nekima bi mozda i to malo ljutine od currya smetalo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:55   #91
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
A gdje zivis?
Na potezu Danska - Njemacka i Republika Irska. Svracam ponekad i u London.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 11:25   #92
Javi ako naidjes na koji dobar restoran s veganskom ponudom
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:36   #93
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Javi ako naidjes na koji dobar restoran s veganskom ponudom
A di si ti, ak smijem pitat' ?
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:43   #94
Zagreb, ali zatrebat ce mi ako me put nanese. U Zagrebu tak i tak sama kuham.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:44   #95
Iskcon ili popularno zvani Hare Krishne ne jedu zdravo, kao sto sam to vec napomenuo. To je njihov mit koji grade skupa s svojim kultom. Oni ljude koji jedu drukciju hranu zovu karmijima. Karmiji su po njihovome pojmu kao nize vrijedni ljudi jer jedu meso ili ribe. Pitam se sto bi rekli za Vaishnave u Jagannatha Puriju koji jedu ribe ili za jednog od ljudi koga drze na svome oltaru, Bhaktivinode Thakura koji je jeo meso do skoro svoje 40-te godine. Njihov nezdrav zivot dokazuje i broj ljudi u njihovom pokretu koji su oboljeli od raznih bolesti ukljucujuci rak. Mnogi njihovi Gurui kada dolaze u posjete njihovim hramovima jedu obicno juhe jer ne zele jesti vec ionako tesku hranu za probavu.
Na zapadu mi trebamo jesti luk, cesnjak i gljive kao i paradajz koji Hare Krishne bas ne vole jer luk i cesnjak po njima nisu dobri radi celibata.
Njihov celibat ih je upravo i kostao zdravlja i nezdravoga zivljenja kao i hrana koju kuhaju.
London Soho Govindas nije vise London Soho restaurant iz 90-ih. Nije mu ni slika a ni prilika. Manager misli vise na novce i kvantitetu nego na kvalitetu hrane.
Mozda je to i zato jer im ljudi konstantno napustaju pokret pa vise nemaju kvalitetnih kuhara.
Jos jedna stvar. Ne jedi pakore. Sve je przeno u dubokom ulju.I to ulje je koristeno tko zna koliko puta.
Radije uzmi chappati.

Zadnje uređivanje Waldteufel : 17.08.2009. at 13:55.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:48   #96
Sto bi luk i cesnjak trebali biti afrodizijaci? Znam da se oni koji se hrane ajurvedski i oni koji se hrane makrobioticki vole prepucavati, jedni ne jedu luk, cesnjak i gljive, a deru po mlijeku, drugi nista zivotinjsko, ali izbjegavaju krumpir, rajcice, paprike, patlidzane... Meni pase jako zacinjeno, naravno, kad je vegansko. Imala sam asafoetidu, bacila sam ju kad je s balkona zasmrdila dnevnu sobu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:52   #97
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
ja obično tražim hare krsna restorane gdje god se nađem u svijetu, pošto mi idealno odgovaraju po izboru namirnica. ja se također hranim prema ajurvedskim načelima, pa ne jedem luk, češnjak i gljive. tako da mi njihov restač dođe ko lijek.

u Londonu u Soho streetu je jedan od najboljih. naravno, imaju tradicionalna hare krsna jela, ali isto tako i europske spize. tako kad mi dosadi sabđi, dal i pakore, idući dan izaberem lazanje, pizzu, quiche...uvijek hrpa svježeg povrća za složiti salatu. o desertima da ne pričam!

imaju super praktične stvari koje si čovjek može uzeti i za van. sendviče, zavijutke...a kada se hrana uzima za van, cijena je povoljnija.

Govinda's
Ayurveda je ok,no kao i mnoge znanosti nije kompletno prakticna za zapadni nacin zivota. Ljudi nisu danas samo kappa ili pitha ili vatta. Ljudi na zapadu a i mnogi drugi posjeduju mijesanu konstituciju, npr.kapa-pitha ili pak pitha-vatta. Vrlo je tesko odrediti sto tocno jesti a po mome misljenju jedan od rijetkih dobrih Ayurvedskih doktora je Dr. Partap Chauhan.
http://www.ayurvedic.org/aboutdrchauhan.asp
Vrlo su rijetki ljudi u Iskcon Hare Krishna pokretu koji zaista znaju Ayurvedu, a koliko znam neke su uhvatili i u prepisivanju knjiga.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:00   #98
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ja ih ne volim jer u sve nastoje utrpati mlijecne proizvode. Kad sam u bivsem Vegehopovom restoranu Happy smile pitala ima li u nekom kolacu mlijeka, odgovorili su "Pa sto ako ima" Nije cudo da su propali.
Znas zasto ? Jer oni Vegane smatraju ljudima koji zapravo vrijedaju vegetarijanizam s time sto ne jedu mlijecne proizvode.
Naime Krishna (on je inace vrhovni Bog) je lakto vegetarijanac. Ako je Krishna lakto vegetarijanac onda to svi moraju biti (tako neki od njih razmisljaju).
Nije niti cudo sto su ti to i odgovorili. Isti su kao i Ananda Marga.
Nazalost kult.

Zadnje uređivanje Waldteufel : 17.08.2009. at 14:17.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:01   #99
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
I novi vlasnik Vegehopa je Hare Krishna, pa oznace sto je vegansko i nisu samo tako zanemarili taj dio klijentele.
Barem nesto lijepo.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:01   #100
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Znas zasto ? Jer oni Vegane smatraju ljudima koji zapravo vrijedaju vegetarijanizam s time sto ne jedu mlijecne proizvode.
Naime Krishna (on je inace vrhovni Bog) je lakto vegetarijanac. Ako je Krishna lakto vegetarijanac onda to svi moraju biti.
Nije niti cudo sto su to odgovorili. Isti su kao i Ananda Marga.Kult.
Mislim da mi je bolje da jedem u sekularnim restoranima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.