Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2008., 21:15   #21
ne kazem za ovaj konkretan primjer ! ni za navedenog psa !
ali kako je 1. pas ikad dobio papire ? po tom pitanju svi ti psi bi trebali bit jedna velika incestna obitelj ! jer onda se niko nebi trebo parit s nikim !
kolko se krivotvore ti papiri,pisu bezveze i slicno da meni taj papir nis ne znaci ! imam iskustva sa raznim uzgaivacnicama koje to rade,ako imas neko poznanstvo u hks oni ti nastampaju tam papir i puknu zig,il ljudi kupe samo papir a psa ostave uzgaivacnici !
moj pas nema papire,izgleda mi bolje od jako puno malamuta koji su na izlozbama neznam kak pedigrirani,dal bi ga parila ? bi sigurno i dal bi njegovu shtenad nazivala mjesancima ili ne cistokrvnim - nebi mi palo na pamet !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:34   #22
ti ne bi, ali svi ostali bi...no, ne da mi se OPET prepucavati na istu temu, sve lijepo stoji na papiru, psi bez rodovnika ne smatraju se čistokrvnima...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 23:23   #23
ma naravno da se necemo svadat nit mi je bila namjera ! samo eto zao mi je sto je takojer se suprotstavlja mom misljenju a da mogu napravit nes - nemogu !


nego da se vratim na temu,nes mi nije jasno ak se ta kujica parila s muzjakom u vise navrata ... kak je onda ostala trudna s mjesancem tim ? kai nie to gotova stvar vec bila ?
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 02:20   #24
Kako misliš gotova?
Ajmo probat ovako, recomo jedna žena spava deset puta s jednim muškarcem i samo jednom s drugim i ostane trudna. Čije je dijete? Kao i u ovom slučaju, postoji samo jedan način kako to saznati, valjda ti je jasno .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 03:02   #25
Opet ista tema

Prvo mi nije jasno kako se moze desiti da okrenes glavu od kuje koja je do jucer pustala pse? Al ajde, mislili ste da je gotovo pa ok, nepaznja,nesreca, kako god.

Al stvarno mi smetaju ove teorije o cistokrvnosti pasa. Dobro se zna sto je cistokrvan pas a sto nije, ZASTO pobogu zaradjujete na psima bez papira, na nekontroliranim leglima?? Postoji razlog zasto postoje papiri a to nije nista lose i ne zbog toga da bi mi davali vise novca!

Ne, papiri ne znace da su roditelji steneta setali po izlozbama nego da se uklapaju u standard pasmine a to znaci izgledom, temperamentom i zdravljem! Ne, ni onda nema garancije da ce pas 100 % biti zdrav, al barem znamo da smo sve napravili sto smo mogli, zar ne?

Ja nisam imala ovaj stav prije 3,5 godine pa sam kupila zlatnog retrivera bez papira (ista prica, tata ima madjarsku rodovnicu, mama nema). I znate sto sam dobila? Sve samo ne retrivera. Dobila sam blagu presliku retrivera, premalog, premrsavog psa bez dlake i OCAJNOG zdravlja!!! Prvih 9 mjeseci smo mislili da ce uginuti, sada je ziv ali zdravlje odrzavamo teskom mukom, i ako ikad netko bude sumnjao u vjerodostojnost rodovnice poslat cu mu moje veterinarske racune!

Ne, nebih mjenjala svog psa za nista, al bih ucinila drugacije da sam tada znala sto znam sada. Uostalom, ako ste skrti dati vise novca za cistokrvnog (sa rodovnicom!) psa, onda odite u prvi azil! Moja druga dva pasa - mjesanca mi ljubav vracaju mnogostruko, a nisam za njih dala ni lipe!

Stvarnost je jednostavna: ili mjesanac ili cistokrvan pas. Ali cistokrvan znaci zaista cistokrvan, a ne da mu roditelji mozda nalikuju na neku pasminu jer je netko rekao da su roditelji roditelja cistokrvni.
__________________
Bettas in the air...
Gwyneeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 04:01   #26
Oprosti, ali, o čemu ti pričaš? Tema uopće nije o tome; pročitaj uvodni post.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:05   #27
Pa to nije bila tema ni u prethodnih 10 komentara pa je bilo ok komentirati, nije li tako?

Pitao je jel ce biti cistokrvni ili nece? Nece,- ni ako je taj zadnji pas oplodio kuju ni ako nije. Kuja nema rodovnicu, psici nisu cistokrvni.
__________________
Bettas in the air...
Gwyneeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:11   #28
[QUOTE=festo;14449484]
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
znači u leglu bi moglo biti miksića i čistih?nadam se da ne može ispasti na jednom psu kombinacija obojice?
A joj..neko je prespavao genetiku u osnovnoj skoli...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 07:59   #29
[quote=enax;14624883]
Quote:
festo kaže: Pogledaj post

A joj..neko je prespavao genetiku u osnovnoj skoli...
ja nisam. a ti kvotao krivu osobu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 21:32   #30
ne možete se ovdje svađat, jako malo ljudi shvaćaju zašto su ti papiri važni, i ja sam imala do sada dva boksera bez papira, kao dijete sam obožavala tu rasu i štedila novčiće, ipak nisam dovoljno uštedila za papire. Prvi je bio boležljiv, ali drugi je bio stvarno izuzetno snažan i zdrav. Sada sam počela radit i uzela si jednog s pedigreom u Veroni. Ljudi me gledaju ko da sam nenormalna, mama mi govori da nisam čista u glavi, jer to ne može shvatit neko koga to ne zanima. A kamoli da kažem da je koštao 1200 €, da je put dva puta tamo i nazad skoro više od 100€, da je hrana za mjesec dana više od 100€, da plaćam čovjeka koji nas priprema za izložbe na rate i da već pet mjeseci nisam kupila niš za sebe nisam izašla nigdje samo radim i radim. Ne želim previše o sebi, samo želim dokazat da ljubav prema psu je za neke neshvatljiva, a i da sam mogla na izložbe sa svojim "nečistokrvnim" bokserima isto bi to napravila, jer čovjek voli psa sa i bez papira, i ne daj Bože da ti za tog psa kažeš da ne vrijedi jer nema papire! Ipak, nisam ih dala parit jer preozbiljno shvaćam selektivni rad raznih mukotrpnika koji su si pojeli godine života kako bi postigli čistu rasu, i smatram da nemam pravo uništit taj rad.
Samo, za postić takvo mišljenje moraš bit ludo zaljubljen u tu rasu
pool_sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 23:50   #31
Sandra, sve to stoji, tocno znam sto znaci trositi sve do zadnje lipe na pse/zivotinje, al ovdje nije problem u tome koliko je tko spreman potrositi na svog psa (je, al ne samo), vec u tome sto previse ljudi ne shvaca pojam cistokrvnog psa i papira, ne shvaca znacenje. Ovakvim se leglima unistavaju pasmine.

Nitko nikad nebi rekao da je pas bez papira ili mjesanac manje vrijedan (niti jedan moj pas nema papire a imam ih 4), nego samo da prodaja "cistokrvnih" pasa bez papira je unistavanje rada uzgajivaca tokom vise desetljeca.

Zato sve vise retrivera (poput mog) napada okolo, jer to vise, osim sto imaju zlatnu dlaku, nisu retriveri.
__________________
Bettas in the air...
Gwyneeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 08:47   #32
Quote:
Gwyneeth kaže: Pogledaj post
Sandra, sve to stoji, tocno znam sto znaci trositi sve do zadnje lipe na pse/zivotinje, al ovdje nije problem u tome koliko je tko spreman potrositi na svog psa (je, al ne samo), vec u tome sto previse ljudi ne shvaca pojam cistokrvnog psa i papira, ne shvaca znacenje. Ovakvim se leglima unistavaju pasmine.

Nitko nikad nebi rekao da je pas bez papira ili mjesanac manje vrijedan (niti jedan moj pas nema papire a imam ih 4), nego samo da prodaja "cistokrvnih" pasa bez papira je unistavanje rada uzgajivaca tokom vise desetljeca.

Zato sve vise retrivera (poput mog) napada okolo, jer to vise, osim sto imaju zlatnu dlaku, nisu retriveri.
Ponavljam, ja sam to navela za dokazat kako samo jedna osoba koja je toliko ufurana u rasu da bi dala zadnju lipu za tog psa može shvaćat takve stvari. Drugi znaju da je retriver - retriver, ili da je bokser - bokser, ako su im mama i tata takvi - to je to. Ne shvacaju selekciju, iskrivljenje osobina i karaktera ako se pare oni koji nisu baš TOP itd. ne možeš to objašnjavat ljudima koje to ne zanima, to hoću reć.
pool_sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 17:33   #33
Nažalost, zanimanje se javi tek nakon što shvate i uvide da nemaju psa kakvog su htjeli, ako ikad shvate jel.
Najgora situacija je kad dobijete psa koji nema pasminski karakter, tj. ima loš karakter jer kad ljudi uzimaju ljubimca zaista im i nije toliko bitno kako će isti izgledati, ali karakter je ono najbitnije kad se uzima pas. Koliko god mi radili s psom, ono urođeno će ipak definirati njegovo ponašanje i radi toga ćemo morati istrenirati živce više ili manje jer s nekim psima čak i stručnjaci ne izlaze na kraj samo tako, a takvi psi kad su u pamsini, tj. selekciji se izbacuju iz uzgoja.
Najveća zabluda kod općeg puka je da su psi s rodovnikom daleko skuplji od onih bez, a to najčešće nije tako jer kmod svakog uzgajivača ima i pasa koji nisu za daljni uzgoj samo ne radi karaktera nego nekih drugih sitnica, nebitnih za kućnog ljubimca, a pas dobiva rodovnik, a cijena najčešće bude i manja od šteneta bez rodovnika, najčešće troškovi samog šteneta itd.
Meni je jako žao čuti za pse koji su kao pripadnici pasmina koje imamo doma, a da nemaju ni k od pasminskog karaktera i mogu biti najljepši na svijetu, ali to nije taj pas i bok.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:30   #34
Slazem se potpuno.

Ja sam, na zalost, o psima pocela uciti tek nakon sto je moj sadasnji (doticni retriver, prvi pas) vec bio doma. Da sam se informirala prije sigurno bih vise pazila i vjerojatno izbjegla sve probleme koje sada imam.

Al zato toliko i pisem o tome, ako vec naletim na ovakve teme, jer je krivo sutiti i pustiti ljude da krivo misle samo zato sto "oni to ne shvacaju". Pa shvatit ce, treba ih onda uvjeriti!

Na kraju psi nastradaju, jer ne zadovolje prohtjeve vlasnika, nisu ono sto su od njih ocekivali i pate jer ih ili daju ca, ili ih zapostavljaju. Ja sam prva, jer psu nemogu pruziti sve sto mu treba, sa karakterom koji ima, a nisam ga ocekivala...

Zasto da jos nekoga ne educiramo i spasimo pokojeg psa i obitelji od razocaranja? Da ne spominjem pasmine...
__________________
Bettas in the air...
Gwyneeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:20   #35
Pozdrav!

Imam malu kujicu na koju skace susjedov pas, a oboje su negdje oko 7-8 mjeseci stari pa me zanima od koliko starosti moze zanijeti i koliko nosi stenece te koliki broj stenaca moze nositi prvi put...

Unaprijed hvala!
helix2710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:17   #36
Quote:
helix2710 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam malu kujicu na koju skace susjedov pas, a oboje su negdje oko 7-8 mjeseci stari pa me zanima od koliko starosti moze zanijeti i koliko nosi stenece te koliki broj stenaca moze nositi prvi put...

Unaprijed hvala!
Može zanijeti kad se bude tjerala što bi trebao naučiti što je to uopće s obzirom da vidim da ne znaš.
Nadalje, u toj dobi i pri prvom tjeranju te do nakon bar trećeg je ni bi trebao ni pomisliti pariti, a ti pitaš o brojnosti legla već
Ne budeš li je pazio i dao pariti u zreloj dobi ovako mladu ( doslovno štene) bi mogao izgubiti, i nju i leglo ili jedno od to dvoje. Posljedice prerane trudnoće, okota i legla često budu kobne za premladu kujicu, leglo također. Razmisli malo i pazi na kujicu i tjeranja.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:22   #37
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Može zanijeti kad se bude tjerala što bi trebao naučiti što je to uopće s obzirom da vidim da ne znaš.
Nadalje, u toj dobi i pri prvom tjeranju te do nakon bar trećeg je ni bi trebao ni pomisliti pariti, a ti pitaš o brojnosti legla već
Ne budeš li je pazio i dao pariti u zreloj dobi ovako mladu ( doslovno štene) bi mogao izgubiti, i nju i leglo ili jedno od to dvoje. Posljedice prerane trudnoće, okota i legla često budu kobne za premladu kujicu, leglo također. Razmisli malo i pazi na kujicu i tjeranja.
Imala sam ja vec par pasa, sve muske, ali ovo mi je prvi put da imam kujicu... ja jos ni nebi htjela da ona zanese, ali kako ovaj pas nju stalno zaskakuje, bojim se da ne zanese jer znam da bi bilo opasno za nju.... Svejedno hvala....
helix2710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 18:05   #38
Pa ne može ostati skotna ako se ne tjera . Pazi da kad joj krene tjeranje da je uopće ne puštaš u društvo ni blizinu muških pasa minimalno 20-30 dana od početka krvarenja mada osobito kod prvog tjeranja jer obično traju malo duže nego inače i ovulacija zna biti i 20. dan i kasnije kod prvog, nikad ne znaš i možeš samo paziti na nju . Ovako izvan tjeranja može skakati mužjak po njoj koliko hoće, niti je može napariti niti će mu dozvoliti niti može tako ostati skotna, ali ja osobno ne bih dozvolila da mi ičiji mužjak napastuje kuju u igri koliko hoće jer to kujama niti je drago niti ugodno. Ne dozvoljavam da naše kuje maltretiraju ni naši mužjaci niti vidim zašto bi ičiji mada se naše znaju obraniti od napasnika samo ima mužjaka kojima ništa ne vrijedi jer svejedno nastavljaju s maltretiranjem i u tom slučaju bolje ne puštati kujicu s takvim psom. Nitko ne voli da ga se maltratira, a neki mužjaci su blago rečeno zlostavljači.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 19:14   #39
A sterilizacija? 7-8 mj je ok dob za sterilizaciju, najbolje se posavjetovati sa svojim veterinarom oko toga. Jer ovako neće ići da on nju stalno zaskakuje, bude leglo kad tad. Nadalje, tako se ne uzgajaju psići, da susjedov pas malo zaskoči moju kuju.

Moju kujicu je sterilizacija spasila.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 19:05   #40
HEEEEEELP!

Imam zlatnu retrivericu staru 2.5 godine. Živimo u kući a ona živi u svom boksu...Svaki dan se igramo,trčimo po dvorištu i okolnim livadama..Tjera se otprilike svakih 6 mjeseci. Taman bi joj sad trebalo biti vrijeme...Međutim,gospođica mi je sinoć zbrisala (prvi put). Trčkarala je oko mene i u jednom trenu je nestala.Inače,živimo u mirnoj ulici i većina nas nema ograđena dvorišta. Vidjela sam kako odlazi kod susjeda u dvorište. Susjed ima maleckog psa, mješanca. Ona češto odlazi kod njega da bi ga zadirkivala jer je on na lancu pa se onda ona šepuri pred njim. Nakon toga nije je bilo nekoliko sati. Pala je noć i nisam znala kuda bi je pošla tražiti...Nakon nekoliko sati se pojavila kod kuće...Smjestili smo je u boks i JUTROS sam primjetila malo krvi na njenom repu..Inače je jako razigrana, međutim danas ne izlazi iz kućice...samo leži.
E sad, pošto nemam iskustva s tim, zanima me kolika je vjerojatnost da ju je neki pas naskočio i oplodio? Zapravo, čitajući ovdje na forumu, ako sam dobro shvatila, njoj zapravo ne bi trebali sad biti plodni dani, s obzirom da sam krvarenje primjetila tek jutros prvi put i s obzirom da još nema peseka da nam se motaju oko kuće (a znalo ih je bogme biti)...Molim vas da me ispravite ako sam u krivu...Inače,nije se još ni jednom parila jer nismo imali uvjete za bebice...
bebačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.