Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 16:29   #1
Auto-plin "Cepelin"

AUTO-PLIN "CEPELIN"

Ako je bilo tko ugrađivo plin kod njih ili čuo kakva je kvaliteta, neka prokomentira ako nije problem. Ja bih kod njih ugradio pa me zanima na kakvom su glasu.

Kritike? Iskustva? Usluga? Cijena?

Hvala!
__________________
peace
ibuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:59   #2
pogledaj si malo postove ovdje,ima toga ovdje puno.nisu baš na nekom dobrom glasu.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:52   #3
re cepelin

u principu nisu loši ja sam kod njih ugradio za 8000kn direktno 3 god garancija u jednom danu ugrađeno 5000km bez nekih problema.........
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 20:09   #4
Moj frend ugradio kod njih prije 6 mj. u corsu 1.2 80ks, napravio 15000 km, za sad sve uredu. Osim kaj mu cijelo vrijeme svijetli lampica od lambda sonde, al su mu rekli da opeli imaju osjetljivu lambda sondu i da je to tak ok.
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:25   #5
Ja sam ugradio prije 1,5 god.BRC,9500 kn.40 tkm prešao i za sad sve 5.
pirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:48   #6
Ja sam se naručio za kraj mjeseca, jer su me oni jedini mogli ugurati za što prije.
Nadam se da će sve biti oko.
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:55   #7
imaš kod bertola BRC pa si za 1tj. na redu.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 09:50   #8
Quote:
Sime23 kaže: Pogledaj post
Moj frend ugradio kod njih prije 6 mj. u corsu 1.2 80ks, napravio 15000 km, za sad sve uredu. Osim kaj mu cijelo vrijeme svijetli lampica od lambda sonde, al su mu rekli da opeli imaju osjetljivu lambda sondu i da je to tak ok.
engine check lampica ne smije svijetliti. ja sam donedavno imao novu corsu 1.2 twinport sa ugrađenim BRC plinom, ali u jednom drugom servisu. prešao sam 28tkm u 8 mjeseci i nijednom mi se nije upalila lampica.
Krusko42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:03   #9
Quote:
ibuz kaže: Pogledaj post
AUTO-PLIN "CEPELIN"

Ako je bilo tko ugrađivo plin kod njih ili čuo kakva je kvaliteta, neka prokomentira ako nije problem. Ja bih kod njih ugradio pa me zanima na kakvom su glasu.

Kritike? Iskustva? Usluga? Cijena?

Hvala!
Ja sam ugradila, ali sam se još nekoliko puta morala vraćat jer je auto cukao nenormalno, a po uzbrdici je umirao
Al evo sad je sve
Wiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:30   #10
cepelin prevaranti

Quote:
Wiki kaže: Pogledaj post
Ja sam ugradila, ali sam se još nekoliko puta morala vraćat jer je auto cukao nenormalno, a po uzbrdici je umirao
Al evo sad je sve
Ja sam ugradio plin na mercedesa 190e kod njih i prokleo sam dan kad sam otišao tamo.
Prvo su mi kod ugradnje otkinuli gumu na fergazeru i nosač gornjeg dijela lonca gdje se nalazi zračni filter.Sve su to podigli za otprilike 10 cm tako da mi sada "tanjur" sa zračnim filterom udara od haubu.
Auto je prije ugradnje palilo ko mina sad mi treba 10 minuta verglanja da upali.
Na uzbrdici auto crkava a po ravnom trećom brzinom jedva 50 na sat a prije sam išao 120 ko od šale.
Kad sam im otišao da reklamiram rekli su da to nije do njih nego do paljenja.
Zatim sam kupio nove kablove za svjećice novu razvodnu kapu i platine novu gumu za fergazer i novi nosač i sve su mi to u drugom servisu zamijenili i tada su mi rekli da mi je cepelin ugradio Tomaset plin koji ne ide na moje vozilo jer su mu ugradnjo prepolovili dovod zraka na fergazeru i auto nema snage da vuče.
Opet sam otišao kod cepelina i rekao im to što mi je rečeno u servisu međutim tamo su me napali (dva tipa vjerojatno su braća) tj vlasnici radnje i ja sam morao otići jer sam vidio da ću još i dobiti batine.Sad ne znam što da radim?Postoji li zakon za ovakve prevarante?
Ljudi nemojte ići kod njih to su teški kriminalci ja vam jamčim da tko kod njih ode pokajat će se debelo.
Molim sve dobre ljude za savjet što dalje da radim,plin nisam još atestirao jer su ga ugradili prije tjedan dana.
backmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 20:46   #11
lijpo nazovi državni inspektorat,udrugu potrošača i potrošački kod.mislim da će ti u garantnom roku popraviti auto.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 15:54   #12
ja sam kod njih ugradio prije 7 mjeseci u opel astru classic. nakon toga nije bilo nekih problema osim sto mi je svijetlio senzor lambda sonde. vozio sam neko vrijeme malo vise na benzin i to se ugasilo.

onda sam prije nekoliko tjedana otisao da mi promijene filter plina i od onda auto kad ga upalim malo neravnomjerno radi dok ne dobije prvi gas, al bar ne svijetli vise lambda sonda.

i na kraju. jucer odvezem auto na atest u vinkovce i na atestu sve u redu, osim sto mi nije ugradjen filter plina koji pise da je ugradjen. sad moram stavit novi filter i pojavit se opet u stanici

sve u svemu. nisam imao nekih velikih problema s autom, ali mi se cine jako neprofesionalni. ne bih preporucio. a i radnja im izgleda katastrofa.
Ljupki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:48   #13
cepelin PART 2

Quote:
Ljupki kaže: Pogledaj post
ja sam kod njih ugradio prije 7 mjeseci u opel astru classic. nakon toga nije bilo nekih problema osim sto mi je svijetlio senzor lambda sonde. vozio sam neko vrijeme malo vise na benzin i to se ugasilo.

onda sam prije nekoliko tjedana otisao da mi promijene filter plina i od onda auto kad ga upalim malo neravnomjerno radi dok ne dobije prvi gas, al bar ne svijetli vise lambda sonda.

i na kraju. jucer odvezem auto na atest u vinkovce i na atestu sve u redu, osim sto mi nije ugradjen filter plina koji pise da je ugradjen. sad moram stavit novi filter i pojavit se opet u stanici

sve u svemu. nisam imao nekih velikih problema s autom, ali mi se cine jako neprofesionalni. ne bih preporucio. a i radnja im izgleda katastrofa.
LJUDI da nastavim sagu o cepelinu.
Danas sam bio u autoklubu Sigetu na atestu plina.Uredno sam platio cca 1100kn i saznao sljedeće:
Auto mi nije prošlo atest jer mi je CEPELIN ugradio potpuno pogrešnu vrstu plinskog uređaja.
Moj mercedes ima katalizator i lambda sondu a oni mi ugradili plinsku instalaciju za auta bez lambda sonde.
Sutra idem kod njih zadnji put pokušati kulturno riješiti ovu situaciju,ako me opet ne budu slušali zovem državnu inspekciju ,zovem novinare za koje mislim da će to iskoristiti za "mastan" članak.
Ovim putem poručujem svima koji su kod CEPELINA ugradili plin:
JESTE LI IŠLI NA ATEST?
backmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 01:06   #14
Ja sam išao, sve ok, napravio sam 5000km u mjesec dana, mislim da su dizne malo zaštopale, to ću rješit na servisu kad idem.
Ja sam za sada zadovoljan.
Ali vidio sam kako rade, malo su mi čudni bili, ali dečko koji je na mom auto radio od njih tamo mislim 10 ili ožda i više jedni se ponašao normalno i sve mi ljepo objasnio...
Type22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 02:45   #15
ugradio sam tomaseto direkciju (sa rezervoarom umjesto rezervne gume) za 8400kn u Cepelinu (02 mjesec 2008)

auto je Vectra B 1.6 16V (100ks) koja je iovako troma na gasu (i na benzin) na plin je isto (mozda 5% losije)

usteda je znacajna, ovih dana trebam ici na redoviti servis (svakih 10.000km)

sve radi odlicno, napravio sam 10.000km (malo vise) od kako sam ugradio plin bez problema, najjeftinije sto sam se vozio bilo je Split - Zagreb (po staroj cesti) za 100kn sam natankao plina na Ini u Dugopolju i stigao do zagreba
po mojoj racunici to je ispalo oko 22lipe/1kilometru

jedini problem je taj sto plasticni poklopac plinskog punjenja na braniku ne drzi, nego se sam otvara, ali to cu zamjeniti sljedeci tjedan nadam se, to nemoze biti vise od 50-100kn

autocepelin lici na jedan veliki cumez, nije bas uredna radiona, ali kod svih drugih se previse cekalo pa sam se odlucio za njih

da sam znao za autoplin forum tada, otisao bi kod Misica, vidi se da covjek prati stvari i to mi se svidja, a pretpostavljam i da je pedantniji mestar

moje misljenje je da se plin najbolje isplati staviti u neke jace masine tipa (2.0 2.5 ili 3.0)

jer 1.4 trosi oko 8-9 litara plina/100km
moj 1.6 je dosta trom i trosi oko 13litara/100km po gradu

prijatelj vozi Bmw 330i (3.0 rednih 6, 231ks) i trosi mu 14litara/100km plina po gradu
na autocesti (140km/h) trosi oko 9litara/100km (manje nego moja vectra) jer se vrti na laganih 2100-2300rpma

kada vidite potrosnju od 12 litara plina na 100km u svom automobilu od 100ks, i istu takvu potrosnju u duplo boljem automobilu od 200+ks, onda shvatite kako stvari stoje

sljedeci auto koji uzimam ce obavezno biti 2.5 ili 3.0 motor
samo neka zivi 3.35kn/l
pitanje_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 08:18   #16
Mislim da je tebi poklopac okrenut u krivom smjeru tj. suprotno od smjera vožnje pa ti se zbog toga otvara. Meni se nikad nije sam otvorio.
E, da koliko znam taj prikljućak s poklopcem košta oko 250 kn.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 09:48   #17
nije okrenut u smjeru voznje, nego su se potrosili plasticni "zubi" pa ne drzi vise, nego se otvara, ponekad i pod nekim kutem zna drzati ali...
pitanje_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 09:55   #18
Za 6 mjeseci se potrošili? Pa ja ga imam na autu od 3. mj 2007. i još je ko novi, a zbilja je svašta otrpio (vožnja po makadamu kilometrima, soma koji ga skoro odvalio pri toćenju jer nije u stanju shvaiti koncept vratašaca, mali milijon punjenja i sl.).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:56   #19
cepelin

Ma neznam kaki su ovi u ZG ali u lokvama je sasvim ok ugradnja,deški su ok a i ako se malo razumiješ sve ti potanko objasne,tako ja to vidim evo sad sve radi ok,u početku je vjerojatno mapa koju su postavili bila loša ali interfejs je svega 200kn pa nije bed može se relativno lako poštelati i sam nije tako teško.Obzirom na cjenu i da su gotovi isti dan,sve uredno odrađeno ja sam zaovoljan.A ta mapa nakon nekog vremena sam i sam shvatio nije bila početno dobro uštelana zbog greške lambda sonde bila je ljena,nakraju je i riknula od kad je nova stavljena i malo mapa dotjerana zasad radi ok,ima tri godine garanciju...
Nego danas je stigao uređaj za pranje plinskih injektora,dizni itd.. univerzalni u Puli pa sad ako netko ima potrebu može na pranje sistema po dogovoru sve preko PM.ili na mail
[email protected]
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 19:49   #20
autoplin cepelin

U astru 1,6 16v sam kod njih ugradio plin u svaki cilindar ,prešao sam 20.000 km s manjim poteškoćama koje su mi otklonili bez problema.Ne mogu ništa loše reći,mada kažu znalci da je najbolji landi-renzo posebno za opele,ali ovi su definitivno najjeftiniji i najbrže ugrađuju.
pijevac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.