Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 21:23   #21
ako plin poskupi (a oce sigurno, jer zivimo u takvoj drzavi!), to je dvosjekli mac.
zasto?
jer ce se broj potencijalnih "ugraditelja" smanjiti, a time i prihodi proplina, ili koga vec..
zamislimo samo, da svi koji voze benzince, pridju na plin!
cijena plina bi bila ravna cijeni benzina....

i zato, dragi moji plinasi!
pljucajte po plinu, govorite i sirite paniku da je opasan, i vrlo eksplozivan, da auto ima stalno problema, i da ste kod mehanicara vise nego doma...
tako cemo odrzat cijenu uvik na prihvatljivoj razini...

dobra strana svega je, da se velika vecina gradjana boji ugradit plin u auto, cak i da je besplatan!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 05:35   #22
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Ma sve je to OK, ali mi nije jasno šta naš premjer misli kad kaže da insistira na izdvajanju plinskog biznisa iz INE, na koji plinski biznis misli, to je ocigledno problem jer se MOL ne slaže sa tim nikako, ćak su prekinuti i pregovori....
Nešto u vezi energetske neovisnosti države o cemu je pricano ima smisla, ali koji su onda vrag uopce prodavali INA-u, ili još jednostavije, neka država osnuje novu nafnu kompaniju i da joj prava na eksplataciju nafte i plina u RH i to je to!

To što je tebi najednostavnije, baš i nije. Naime, država je loš poslodavac. Svugdje u svijetu. Državno vlasništvo je...sve ono što je bilo neg. u bivšem sistemu.
Zato se i privatizira.
No čak i kad bi država otvarala radna mjesta, pitanje je na koji bi način mogla eksploatirati lpg, kad je on nusprodukt eksploatacije nafte?
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:25   #23
Evo,sad sam bio na Ininoj benzinskoj ,točim plin i pitam čovjeka hoče li poskupjeti plin ?!!
Kad mi je rekao koliko će biti od 01.01.2009. mrak mi je pao na oči.
5.19 lijepih naših hrvatskih kuna !!!!!!!!!!!!!

Al nas prevariše,svaka im čast !!

Kad se sjetim S.........(ops,Sanadera) i Dragičevića prije godine dana i nagovaranja da se prelazi na plin,osječam se tako jadno i prevareno što sam povjerovao u tko zna koju njihovu laž.
Ma,ljut sam sam na sebe što iznova vjerujem LAŽOVIMA !!

Ovo je katastrofa.

Dosta mi je, selim se na Floridu !!!
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:28   #24
Eh da !!
Gospodine Sanaderu,moj izborni glas ste definitivno IZGUBILI,a nadam se i večine prevarenih ljudi
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:33   #25
Thumbs down

Quote:
brazzo kaže: Pogledaj post
Evo,sad sam bio na Ininoj benzinskoj ,točim plin i pitam čovjeka hoče li poskupjeti plin ?!!
Kad mi je rekao koliko će biti od 01.01.2009. mrak mi je pao na oči.
5.19 lijepih naših hrvatskih kuna !!!!!!!!!!!!!

Al nas prevariše,svaka im čast !!

Kad se sjetim S.........(ops,Sanadera) i Dragičevića prije godine dana i nagovaranja da se prelazi na plin,osječam se tako jadno i prevareno što sam povjerovao u tko zna koju njihovu laž.
Ma,ljut sam sam na sebe što iznova vjerujem LAŽOVIMA !!

Ovo je katastrofa.

Dosta mi je, selim se na Floridu !!!
Pa ljudi imali ste skup na Rivi, Gotovinu, privatizaciju (mogu nabrajat do sutra).....
Nije mi jasno da se tek sad razočaravate i da tek sad gube glasove (VAŽNA NAPOMENA; ne zagovarama one druge nit treće, zagovaram pravedne al još nisu otkriveni )
Aj jaj jaj ja jaj!


Šta će sad bit IN godinu 2, parni pogon za sirotinju, bar drva ima još koliko-toliko...?
__________________
Čovik koji ima 1 sat uvik zna koliko je sati!
Čovik koji ima 2 sata u to nikad nije siguran!
Miro 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:45   #26
Angry

Quote:
Miro 1979 kaže: Pogledaj post
Pa ljudi imali ste skup na Rivi, Gotovinu, privatizaciju (mogu nabrajat do sutra).....
Nije mi jasno da se tek sad razočaravate i da tek sad gube glasove (VAŽNA NAPOMENA; ne zagovarama one druge nit treće, zagovaram pravedne al još nisu otkriveni )
Aj jaj jaj ja jaj!


Šta će sad bit IN godinu 2, parni pogon za sirotinju, bar drva ima još koliko-toliko...?
Jbg., stvarno smo ovce za deranje.
Jednom prigodom je "netko" rekao ovo:
Hrvati su stoka sitnog zuba !!

Baš i jesmo !!

Naivčine do bola !!
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:03   #27
Quote:
brazzo kaže: Pogledaj post
Evo,sad sam bio na Ininoj benzinskoj ,točim plin i pitam čovjeka hoče li poskupjeti plin ?!!
Kad mi je rekao koliko će biti od 01.01.2009. mrak mi je pao na oči.
5.19 lijepih naših hrvatskih kuna !!!!!!!!!!!!!
Iako je to rekao čovjek iz branše ne vjerujem da ima pravu informaciju nego samo je čuo nagađanja. Moj tip od 3,35 još uvijek stoji.

Samo neke natuknice:

- i prije 20 godina je bio benzin 2,5x skuplji od plina (doduše nije MOL bio vlasnik)
- plin u boci košta cca. 4 kn i to je neka granica do koje bi se moglo ići, dalje će opet proraditi prepumpavanje iz boca
- kada ste čuli da je neki proizvod preko noći poskupio 50%?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:25   #28
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Iako je to rekao čovjek iz branše ne vjerujem da ima pravu informaciju nego samo je čuo nagađanja. Moj tip od 3,35 još uvijek stoji.

Samo neke natuknice:

- i prije 20 godina je bio benzin 2,5x skuplji od plina (doduše nije MOL bio vlasnik)
- plin u boci košta cca. 4 kn i to je neka granica do koje bi se moglo ići, dalje će opet proraditi prepumpavanje iz boca
- kada ste čuli da je neki proizvod preko noći poskupio 50%?

Joj,kako bih ja volio da si u pravu,ali čist sumnjam.
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:41   #29
ako bi cijena plina bila 5,19 kn po litri, to bi znacilo da mogu zaboravit (proplin ili ina, ili mol, ili kuac, palac) ko zna do kada, na ljude koji ce ga pocet ponovo ugradjivat...
mozda i bi, ako bi cijena benzine ponovo skocila na 10 kn/l.
dugorocno gledajuci, oni ce stalno gubiti, jer nove musterije nece dolaziti, a stare sa plinom, nakon eksploatacije auta sa plinom, najvjerojatnije prelaziti na diesel.

uopce se ne bi iznenadija, kad bi cijena plina bila i veca od gore navedene cijene...
zivimo u takvoj drzavi!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:47   #30
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
- plin u boci košta cca. 4 kn i to je neka granica do koje bi se moglo ići, dalje će opet proraditi prepumpavanje iz boca
- kada ste čuli da je neki proizvod preko noći poskupio 50%?
plin u boci vec godinama kosta 7 kuna, po litri, bar ga ja tako kupujen na benzinskoj!
pretpostavljan da u boci ima 10 l., plina.

kad san cuo, za poskupljenje od 50%?
i vidio i cuo, x puta, i toliko otupio da vise ne obracam paznju!

drzava mora dignuti cijenu plina, jer je izgubila dosta prihoda od benzine.
ne znam koliki postotak ljudi u hr. ima ugradjen plin, ako je vise od 15-ak posto, to je vec vrlo zabrinjavajuce....

jedino sta me tjesi je to, da se ljudi boje plina, pa se vrlo tesko odlucuju za ugradnju!
sta nas je manje, to bolje!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 13:56   #31
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
plin u boci vec godinama kosta 7 kuna, po litri, bar ga ja tako kupujen na benzinskoj!
pretpostavljan da u boci ima 10 l., plina.
U boci ima 10 kg plina ili cca. 17-18 litara.

A poskupljenja od 50% nisu uobičajena...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:00   #32
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
ako bi cijena plina bila 5,19 kn po litri, to bi znacilo da mogu zaboravit (proplin ili ina, ili mol, ili kuac, palac) ko zna do kada, na ljude koji ce ga pocet ponovo ugradjivat...
mozda i bi, ako bi cijena benzine ponovo skocila na 10 kn/l.
dugorocno gledajuci, oni ce stalno gubiti, jer nove musterije nece dolaziti, a stare sa plinom, nakon eksploatacije auta sa plinom, najvjerojatnije prelaziti na diesel.

uopce se ne bi iznenadija, kad bi cijena plina bila i veca od gore navedene cijene...
zivimo u takvoj drzavi!

Razočaran sam potpuno !!
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:05   #33
Ja sam čuo da će bit isto ko i bezolovni benzin i da ćeš morati dokazati da ti je na autu sve ispravno u vidu izjave servisera sa zadnjeg servisa propisanog za tvoju instalaciju kako bi ga mogao kupiti. Bez toga ništa.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:33   #34
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da će bit isto ko i bezolovni benzin i da ćeš morati dokazati da ti je na autu sve ispravno u vidu izjave servisera sa zadnjeg servisa propisanog za tvoju instalaciju kako bi ga mogao kupiti. Bez toga ništa.
Da, a za štednjak gorenje će ti morati izdat potvrdu da ti je cila instalacija ispravna da bi mogao kupiti bocu plina i kuhati!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:37   #35
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da će bit isto ko i bezolovni benzin i da ćeš morati dokazati da ti je na autu sve ispravno u vidu izjave servisera sa zadnjeg servisa propisanog za tvoju instalaciju kako bi ga mogao kupiti. Bez toga ništa.
istina
__________________
ja se konja bojim
FAuWE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:04   #36
Ma kojih 5,19 ... jebu vas ko male majmune. Svaki mjesec netko iskoči sa "poskupit će plin" i eto belaja -vi se pokoljete.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:42   #37
@CDRW

ja neman nista protiv, zivile ovakve dezinformacije!!!
sta nas manje, to bolje!


ja svima lazen, da je plin neisplativ, opasan, jebe motor, smrdi...itd
kazen ako san se ja zajeba, ne moras i ti...:, osim ako je dobar prika u pitanju....
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:44   #38
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U boci ima 10 kg plina ili cca. 17-18 litara.

A poskupljenja od 50% nisu uobičajena...
hvala na prosvjetljenju!

nisan zna, da je u 1 kg. plina, 1,7-8 l.
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:08   #39
[QUOTE=brazzo;16861151]Evo,sad sam bio na Ininoj benzinskoj ,točim plin i pitam čovjeka hoče li poskupjeti plin ?!!
Kad mi je rekao koliko će biti od 01.01.2009. mrak mi je pao na oči.
5.19 lijepih naših hrvatskih kuna !!!!!!!!!!!!!

5,19 ??? Nije moguće, meni je susjeda rekla da kumica od njezine bake poznaje jednu gospođu kojoj sin radi na benzinskoj crpki i zna da će biti 5,31 kn/l, ali tek od 01.01.2009.
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:02   #40
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
ako plin poskupi (a oce sigurno, jer zivimo u takvoj drzavi!), to je dvosjekli mac.
zasto?
jer ce se broj potencijalnih "ugraditelja" smanjiti, a time i prihodi proplina, ili koga vec..
zamislimo samo, da svi koji voze benzince, pridju na plin!
cijena plina bi bila ravna cijeni benzina....

i zato, dragi moji plinasi!
pljucajte po plinu, govorite i sirite paniku da je opasan, i vrlo eksplozivan, da auto ima stalno problema, i da ste kod mehanicara vise nego doma...
tako cemo odrzat cijenu uvik na prihvatljivoj razini...

dobra strana svega je, da se velika vecina gradjana boji ugradit plin u auto, cak i da je besplatan!
tako je, optimizmom do kraja.
ja mislim da ljudi brijete.
jednom mjesečno naletim ovdje na ovakvu temu, ali plin je cijelo vrijeme po istoj cijeni.

svejedno, strategija "smrdi, opasno do bola..." ne može škoditi
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.

Zadnje uređivanje el oso : 03.11.2008. at 18:03. Reason: greška
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.