Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2008., 14:55   #61
a dobro, kad ti tako kažeš.
nisam bio tamo i neću proturiječiti nikome. ako nađem kakve podatke, postam.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:39   #62
Moje je mišljenje da 60.000 automobila na plin koji sada sa atestom voze po Hrvatskoj nisu za baciti u smislu dodatnih nameta, odnosno oporezivanja goriva prilikom tankanja, evo malo matematike iz SD...
Sadašnja struktura cijene plina je:
osnovna cijena : 2,75
pdv--------------: 0,60
--------------------------
maloprodajna : 3,35 kn

Koliko bi plin koštao kada bi ga se vlada sjetila oporezivati kao i benzin ?
osnovna cijena : 2,75
cestarina--------: 1,20
trošarina--------: 1,65
agencija za rez.: 0,116
---------------------------
ukupno ---------: 5,716
+ pdv-----------: 1,258
---------------------------
maloprodajna : 6,97 kn

Dakle država naj vjerovatnije razmišlja kako da pokupi novce od vozila ali ne i za prodaju u bocama, zaključak....
Imam osjećaj da će mo svi lagano ispred kuce prepumpavati iz boca....ha ha

Naravno da bi tada bilo ukinuto onih +500Kn na tehnickom.....

Zadnje uređivanje Caljka : 04.11.2008. at 21:37.
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:38   #63
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da 60.000 automobila na plin koji sada sa atestom voze po Hrvatskoj nisu za baciti u smislu dodatnih nameta, odnosno oporezivanja goriva prilikom tankanja, evo malo matematike iz SD...
Sadašnja struktura cijene plina je:
osnovna cijena : 2,75
pdv--------------: 0,60
--------------------------
maloprodajna : 3,35 kn

Koliko bi plin koštao kada bi ga se vlada sjetila oporezivati kao i benzin ?
osnovna cijena : 2,75
cestarina--------: 1,20
trošarina--------: 1,65
agencija za rez.: 0,116
---------------------------
ukupno ---------: 5,716
+ pdv-----------: 1,258
---------------------------
maloprodajna : 6,97 kn

Dakle država naj vjerovatnije razmišlja kako da pokupi novce od vozila ali ne i za prodaju u bocama, zaključak....
Imam osjećaj da će mo svi lagano isprek kuce prepumpavati iz boca....ha ha

Naravno da bi tada bilo ukinuto onih +500Kn na tehnickom.....
Mi ćemo već smisliti neku od "snađi se" metoda da ne bude baš tako, taman da ručno prepumpavali iz boca.
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:51   #64
Plin je energent a ne gorivo

to bi moglo kad bi plin bio gorivo a on je kvalificiran kao energent,zato nemogu na njega nameti ,za sad,mada me ništa nebi iznenadilo

Zadnje uređivanje brazzo : 04.11.2008. at 21:53. Reason: krivo sroćeno
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 00:17   #65
Quote:
brazzo kaže: Pogledaj post
Plin je energent a ne gorivo

to bi moglo kad bi plin bio gorivo a on je kvalificiran kao energent,zato nemogu na njega nameti ,za sad,mada me ništa nebi iznenadilo
Dakle, slažem se 100% ali pogledaj ovu strukturu:
Izračun za benzin kad je bio 8,50Kn
Osnovna cijena : 4,001
trošarina--------: 1,65
cestarina--------: 1,20
agencija za rez.: 0,116
------------------------------
ukupno bez pdv: 6.967
+pdv------------: 8,50 (pdv=1,53 kn)

Dakle ako je zdrave pameti i logike onda LPG ne može biti skuplji od 4Kn je bi to značilo da je LPG u stvari skuplji od BENZINA, a to bi jednostavno bilo nemoguće, npr u susjednim zemljama ove stavke ko što je cestarina nema pa je stoga kod njih benzin skuplji ali samo ko osnovna cijena a ne ko gotov proizvod!!
Naravno da sad MOL to ne želi jer veliki dio zarade odlazi državi a oni ne mogu dignut cijene jer bi bili naj skuplji u regiji......
Dakle napisat cu još jednom ako netko nije razumio, da bi LPG u HR koštao 5Kn to bi znaćilo da je LPG u stvari skuplji od benzina ćiji je u biti
nus produkt!!
TO JEDNOSTAVNO NE MOŽE BITI!!!!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 07:56   #66
ali zaboravljate na 500kn cestarine više svake godine...pa izbacite naknadu za cestarinu 1,20kn.....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 10:58   #67
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Dakle, slažem se 100% ali pogledaj ovu strukturu:
Izračun za benzin kad je bio 8,50Kn
Osnovna cijena : 4,001
trošarina--------: 1,65
cestarina--------: 1,20
agencija za rez.: 0,116
------------------------------
ukupno bez pdv: 6.967
+pdv------------: 8,50 (pdv=1,53 kn)

Dakle ako je zdrave pameti i logike onda LPG ne može biti skuplji od 4Kn je bi to značilo da je LPG u stvari skuplji od BENZINA, a to bi jednostavno bilo nemoguće, npr u susjednim zemljama ove stavke ko što je cestarina nema pa je stoga kod njih benzin skuplji ali samo ko osnovna cijena a ne ko gotov proizvod!!
Naravno da sad MOL to ne želi jer veliki dio zarade odlazi državi a oni ne mogu dignut cijene jer bi bili naj skuplji u regiji......
Dakle napisat cu još jednom ako netko nije razumio, da bi LPG u HR koštao 5Kn to bi znaćilo da je LPG u stvari skuplji od benzina ćiji je u biti
nus produkt!!
TO JEDNOSTAVNO NE MOŽE BITI!!!!
stari moj, previse je logike u tvom postu, zaboravija si di zivis....!

naci ce oni 100 000 opravdanja zasto mora bit bas tako, isto ka i svjetski mesetari, zasto je nafta prije misec dana MORALA kostat 147 $ po barelu, a danas kosta 58 $...
dakle, u pitanju je pojeftinjenje od skoro 2,5 puta...

je li ko pita vladu, zasto su pojeftinili samo 30-ak posto...? (o trgovcima je i suvisno trosit rici....!!!)
svi su u hr., i sa ovim prezadovoljni...

cijenu plina ce dignuti koliko pozele, i sta im ko moze!!!
znaju oni jako dobro kako blago (citaj marva) dise...!!!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 11:23   #68
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Dakle, slažem se 100% ali pogledaj ovu strukturu:
Izračun za benzin kad je bio 8,50Kn
Osnovna cijena : 4,001
trošarina--------: 1,65
cestarina--------: 1,20
agencija za rez.: 0,116
------------------------------
ukupno bez pdv: 6.967
+pdv------------: 8,50 (pdv=1,53 kn)

Dakle ako je zdrave pameti i logike onda LPG ne može biti skuplji od 4Kn je bi to značilo da je LPG u stvari skuplji od BENZINA, a to bi jednostavno bilo nemoguće, npr u susjednim zemljama ove stavke ko što je cestarina nema pa je stoga kod njih benzin skuplji ali samo ko osnovna cijena a ne ko gotov proizvod!!
Naravno da sad MOL to ne želi jer veliki dio zarade odlazi državi a oni ne mogu dignut cijene jer bi bili naj skuplji u regiji......
Dakle napisat cu još jednom ako netko nije razumio, da bi LPG u HR koštao 5Kn to bi znaćilo da je LPG u stvari skuplji od benzina ćiji je u biti
nus produkt!!
TO JEDNOSTAVNO NE MOŽE BITI!!!!
nažalost u ovoj državi sve se može.
ponavljam:
rijeći Vam se pozlatile da bude tako kako vi kažete,ali sumnjam !
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 11:40   #69
Quote:
brazzo kaže: Pogledaj post
nažalost u ovoj državi sve se može.
ponavljam:
rijeći Vam se pozlatile da bude tako kako vi kažete,ali sumnjam !
ne bih htio ići u OT, ali ako se malo bolje izračuna vidi se da prosječan korisnik plina ušpara oko 5000 kn godišnje i sada kad se to pomnoži sa 50 000 korisnika ispadne lijepa cifra manjka u proračunu (250 000 000 Kn). Naš dragi Šuker (ne Davor) kada pročita ovo dignuti će mu se one preostale četri dlake na glavi, tako da me nebi iznenadilo da plin ode na nekih 6 kn i da kao oslobode plaćanja dodatne cestarine na tehničkom jer ipak neko mora platiti one novce astaldiju i hypo banci.
e da ne zaboravim, plin će se posebno odorirati mirisom ljubičica tako da ako uhvate nekog da pretače plin iz kuhinjskih boca naje8ao je.

za one koji posjeduju preciznije brojke ispričavam se na zaokruživanju.
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 12:07   #70
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
stari moj, previse je logike u tvom postu, zaboravija si di zivis....!

naci ce oni 100 000 opravdanja zasto mora bit bas tako, isto ka i svjetski mesetari, zasto je nafta prije misec dana MORALA kostat 147 $ po barelu, a danas kosta 58 $...
dakle, u pitanju je pojeftinjenje od skoro 2,5 puta...

je li ko pita vladu, zasto su pojeftinili samo 30-ak posto...? (o trgovcima je i suvisno trosit rici....!!!)
svi su u hr., i sa ovim prezadovoljni...

cijenu plina ce dignuti koliko pozele, i sta im ko moze!!!
znaju oni jako dobro kako blago (citaj marva) dise...!!!
Potpisujem! Nažalost
__________________
Čovik koji ima 1 sat uvik zna koliko je sati!
Čovik koji ima 2 sata u to nikad nije siguran!
Miro 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 12:34   #71
NEĆE OD MENE profitirati.

1. Plinsku instalaciju insplatio;
2. Dosta u plusu razlika plin/benz;
3. Benzin tankam u SLO-par km do tamo;
4. Ako plin ode preko 5 kn/L, točiti ću ga u Magyarorszag jer mi je još bliže nego SLO.
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 20:41   #72
Boli mene k za cijenu plina sve dok je jeftiniji od benzina. Svi oni koji misle da će plin poskupjeti više od 5 kuna su budale koje samo nagađaju i dižu paniku. Ja mislim da paniku dižu samo oni koji se nećkaju ugraditi plin ili ne. Onaj tko se sada vozi na plin voziće se i ubuduće jer plin nikada neće biti neisplativa investicija u auto. Samo za primjer neka bude Njemačka. Ljudi su izgradili 5000 punionica LPG-a u godini dana. Nisu Švabe budale. Oni plaćaju instalaciju skoro 2 soma ojra a kod nas se sada i za 900 ojra ugradi pa neki siju paniku. Kreteni.
EUfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 21:00   #73
Naklapanja!
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 21:09   #74
Quote:
EUfan kaže: Pogledaj post
Boli mene k za cijenu plina sve dok je jeftiniji od benzina. Svi oni koji misle da će plin poskupjeti više od 5 kuna su budale koje samo nagađaju i dižu paniku. Ja mislim da paniku dižu samo oni koji se nećkaju ugraditi plin ili ne. Onaj tko se sada vozi na plin voziće se i ubuduće jer plin nikada neće biti neisplativa investicija u auto. Samo za primjer neka bude Njemačka. Ljudi su izgradili 5000 punionica LPG-a u godini dana. Nisu Švabe budale. Oni plaćaju instalaciju skoro 2 soma ojra a kod nas se sada i za 900 ojra ugradi pa neki siju paniku. Kreteni.
Izvrstan komentar! Tako treba!
Nemoj ugrađivati plin-poskupjeti će.
Nemoj živjeti-ionako ćeš umrijeti.
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 22:23   #75
samo nek ne ugrađuju plin. što nas je manje to bolje

a što se tiče poskupljenja ak i bude neće preko 4 kn...

ovo što je netko tom brazzi prodo foru o 5.19 kn , a i ovima iz autokluba, to je žešći zaheb taj je očito nedavno kupio dizlo
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 09:09   #76
Quote:
xipsilon kaže: Pogledaj post
Nemoj ugrađivati plin-poskupjeti će.
Ovo je izvrstan izgovor... o poskupljenju plina se laje već jako dugo pa ništa.... Za razliku od benzina koji uopće ne poskupljuje...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:06   #77
nisam osobno vjerovao u ovu spiku o 5,19 kn dok jučer nisam točio i priupitam tipa kaj bu s plinom, lik mi veli točno tu cifru...

slučajnost ili ne, pojma nemam.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:21   #78
Quote:
ubojica_mekog_tuljca kaže: Pogledaj post
nisam osobno vjerovao u ovu spiku o 5,19 kn dok jučer nisam točio i priupitam tipa kaj bu s plinom, lik mi veli točno tu cifru...

slučajnost ili ne, pojma nemam.

Kamo bi došli da likovi koji rade na benzinskim crpkama određuju cijenu goriva???
Pa o čemu pričamo??? Tko njih pita i kako oni uopće utječu na formiranje cijena goriva??
Taj koji ti je to reko sigurno tera pumpe dizlo pa je živčan kad mu netko dođe i nakrca plina za 200-250 kuna i vozi se do besvjesti, i onda on u svojoj glavi počne formirat novu cijenu plina.
Da naraste i na 6,0 kn/l - i opet je manje od 7,50 od benze.
Pogotovo za one koji su davno instalaciju isplatili...
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:30   #79
Baš gledam jutros u jutarnjem naslov U odnosu na benzin, plin više nije jeftin! Pa reko ajd da vidim šta oni laprdaju kad tamo tekst i izračuni koji govore da plin više nije jeftin zato što je u odnosu na benzin ušteda pala sa 66% na 56%! Mislim ono, koji je njima kuki? Pa to više nije normalno, toliko su frustrirani i nabrijani na taj lpg da je to za ne povjerovati.
Sad odjednom 56% uštede ništa ne predstavlja, odnosno u njihovom primjeru cifra od 3 384kn godišnje ako se pravi 10 000km je zanemariva. Koji debili!
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:31   #80
i dodatnom ušteodm od 2500 kuna ak ne kupuješ svaki dan to govno od novina
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.