Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 00:42   #21
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Hello!

Usljed obilnih proljeva ili tvrde stolice zna mi se rascjepati rit, što vidim po krvavom tragu na wc papiru. Operem se nakon toga i to je to, nema nikakvih smetnji niti prije niti kasnije, osim što me je frka ići ponovno na wc da se to ne ponovi. Obično se sve stabilizira nakon nekoliko dana, no nikad prije nisam imao takvih problema s krvi, bez obzira kakva stolica / tiskanje bilo. Trebam li se možda kakvom masti mazati kad se tako nešto ponovi? Što raditi da se spriječe veći problemi? Hvala!
kako znaš da ti je rit rascijepana? možda ti je stolica krvava?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:31   #22
Analna fisura

Da li netko ima iskustva sa operacijom analne fisure u nekoj od bolnica u Zagrebu i naravno ako može podijeliti svoja iskustva u smislu preporuke ;-)

Hvala svima unaprijed na odgovorima..
gooffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 01:48   #23
Question

Quote:
gooffy kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa operacijom analne fisure u nekoj od bolnica u Zagrebu i naravno ako može podijeliti svoja iskustva u smislu preporuke ;-)

Hvala svima unaprijed na odgovorima..
pozz jesi li sta rijesio u vezi te fisure i mores mi reci sta je uopce to? Jel to puknuce analnog sfinktera, i kako to nastaje
drazen bond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:24   #24
Analna fisura

Zanima me jel to imao problema sa analnom fisurom.
Kako je to riješio? Operacija, kreme...
puno hvala na odgovoru.
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 01:35   #25
Kako sam se riješio analne fisure.

Evo da pokušam pomoći svojim savjetom. Kako sam je "sredio". Na webu stranica iz Srbije, zato i pišem cijene u eurima, pročitao post o korištenju lanenog sjemena i počeo jer je bilo strašno. Dakle, navečer namoćim 3 male žličice lanenog sjemena i ujutro, ocijedim. Prije doručka, ručka, i večere pojedem žličicu-dvije (nije ukusno al nije ni neukusno). Stolica više nije tvrda. Zatim počeo koristiti Pilex tablete (ima ih po sedam i 14 komada. Cijena: 7 kom 368 kn nešto iznad 50 eura, ali za fisuru je bolje koristiti 14 komada tableta (570 kn oko 80 eura. Pije se jedanput, ujutro prije jela. (Koristio i mast locacorten). Potrebno je malo ublažiti prehranu. Dobro je piti jogurte. Sada još samo redovito koristim laneno sjeme, a fisura više nema. Probajte, meni se isplatilo. Pozdrav, Darko iz Zagreba.

Zadnje uređivanje Darko, Zagreb : 15.05.2009. at 01:40. Reason: gramatika
Darko, Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:58   #26
Analna fisura /fistula/

Nakon operativnog zahvata hemeroida IV stupnja dijagnosticirana mi je "analna fisura". Obzirom da sam prošao vrlo bolnu postoperativnu fazu nakon operacije hemeroida ne pada mi na pamet ponovno pod nož.
Molio bih tko zna nešto više o liječenju ove neugodne tegobe da mi da savjet. HVALA!
merlin32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:47   #27
Zašto si u naslov stavio i fistula. Je li fisura ili fistula? Fisura obično prolazi spontano...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:15   #28
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Zašto si u naslov stavio i fistula. Je li fisura ili fistula? Fisura obično prolazi spontano...
Zato što je fisura i fistula jedno te isto /laički rečeno procjep/.
merlin32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 00:21   #29
Ne, nije to isto. Fisura je otvoreni procjep, a fistula je "tunel" koji ima dva otvora, od kojih je jedan u rectumu a drugi izvana. Fistula se mora kirurški obraditi.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:28   #30
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Ne, nije to isto. Fisura je otvoreni procjep, a fistula je "tunel" koji ima dva otvora, od kojih je jedan u rectumu a drugi izvana. Fistula se mora kirurški obraditi.
Hvala na pojašnjenju. U mom se slučaju radi o FISTULI. Moj liječnik mi je objasnio baš to da ima dva otvora, javlja se žuti iscjedak itd, iako je on naziva FISUROM, ali dobro.
Rekao mi je da neki privatni liječnici rade spaljivanje laserom, iako on to ne podržava.
merlin32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 23:47   #31
cini mi se da je ovaj topic mrtav ali ...

da li je neko imao hemoroide i analnu fisuru ?

zanimaju me iskustva s fisurra ani ?

Hvala
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 17:39   #32
Question Analna fistula

Dragi forumaši, htjela bih dobiti odgovore na nekoliko pitanja (ako postoji netko sa iskustvom ili liječnik). Dakle, 3.12.2010. obavljen mi je operacijski zahvat "Incisio, excochleatio, drainage" perianalne fistule incompleta lat.sin. Prethodno sam od 10ak dana imala jake bolove u perianalnom predjelu sa otokom, gnojnom sekrecijom koju mi je kirurg ("na živo" ) sondirao i potom zaključio da to riješimo operacijom. Intraoperativno se ni metalnom sondom ni hidrogenom ni modrilom ne uspije dokazati komunikacija sa rektumom. Defekt je dubok cca 7 cm kojeg od operacije kontinuirano svaka 2 dana odlazim previjati u kirušku ambulantu, a sastoji se od ispiranja hidrogenom i postavljanjem (uguravanjem ) Aquacel Ag (srebro) trakica. Uz to bolujem od hipotireoze i koristim Euthyrox 75 mg. Konstantno sam (još od prije 10 mj) subfebrilna (37 - 37,2 C) iako sam obavila mnoštvo spec.pregleda (infektološki, uzv.abdomena, rendgen pluća i sinusa radi ustanovljenja iste), nije nađen uzrok. Je li moguće da je fistula uzročila cijelo to vrijeme subfebrilnost koju ja nisam osjećala kao problem ? Naravno, prilikom gnojne upale temp je bila 37,8. Antibiotski sam isto (penicilin) odradila svoje (u brisu nađen streptokok hemolitički B). Liječnik kaže da zacijeljivanje ide sporo i samo trebam nastaviti sa previjanjem. Od operacije sam na bolovanju (liječničko povjerenstvo) koje moram obnoviti 29.12. Ima li netko iskustva u vezi duljine bolovanja ? Jer pored takvog problema otežano sjedim i imam povremene bolove!
Hvala na svakom savjetu i odgovoru !
Qube is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 10:56   #33
ja ću ti opisati proces kroz koji sam prošao ovu godinu i sad je hvala bogu pri kraju. nisam liječnik pa to uzmi u obzir. ima li povezanosti ili specifičnosti u odnosu na hipotireozu ne znam. za problem perinanalne fistule nisam znao da postoji dok mi se nije dogodio. u razgovoru s osobljem u bolnici gdje sam operiran a i nakon šta sam otvorio dušu prijateljima i na poslu, saznao sam da je dosta čest i da pogađa muškarce češće nego žene. nemaš sreće . medicina ne zna zašto se javlja i kako spriječiti da se ne dogodi. u travnju sam osjetio bol i mislio sam da se radi o hemoroidima. bol je u roku 2-3 dana postala , a uhvatio me i vikend pa sam pio tablete protiv bolova. inače mrzim i izbjegavam tablete. dogovorim posjet gastroenterologu i kad me gđa pogledala šokirala se. odmah me uputila kirurgu. tip mi kaže da se ja moram isti dan operirati bilo kod njega (privatno) bilo da idem na hitni kirurški u bolnicu. na kraju sam obe operacije obavio privatno i to ti preporučam jer ćeš ići na previjanja (kontrole) više puta. pa ako svaki put čekaš u bolnici. sva previjanja su uračunata u cijenu zahvata i ukupno sam platio 13.500kn.
prva dijagnoza je perianalni apsces (gnojna upala) a ne fistula. fistula će doći kasnije. uzrok je jedna od žlijezda koje se nalaze oko debelog crijeva. te žlijezde bi trebale svoj sekret lučiti niz debelo crijevo ali se iz nekog razloga začepe i sekret se skuplja na krivom mjestu pa se ugnjoji. proces je takav da se prvo treba ukloniti upala i gnjoj i to si upravo prošla ako sam dobro razumio. na tvoju nesreću rana ti je dosta duboka pa će ti i oporavak trajati duže. rana se ne šije već se pušta da sama zacijeli. meni su napravili tri reza: na međici i po jedan sa svake strane kako bi se gnjoj očistio. rezovi sa strane su zarasli nakon 10tak dana a trebalo mi je 3 tjedna da mi zaraste rez na međici. rez je bio dubok cca 3cm. tijekom procesa zacijeljivanja se stvara fistula - kanalić kroz koji će žlijezda lučiti sekret. nakon što se fistula etablira (6-9 mjeseci) ideš na novu operaciju uklanjanja fistule (fistulektomija). tijekom ovih 6-9 mjeseci će ti se rana stalno zatvarati, pa napuniti sekretom pa pucati. kad se rana zatvori i napuni dan-dva smeta ali čim pukne osjetit ćeš olakšanje. stalno ćeš nositi sterilne gaze. kirurg mi je preporučio da sešto više kupam u moru. imao sam sreću da je dolazilo ljeto a i živim na moru. ako si na moru možeš ga nositi kući u kanti pa se toćat. prije dva tjedna mi se rana baš čvrsto začepila i počelo je boliti kao na početku. javio sam se u bolnicu i dogovorio termin za operaciju. prije same operacije ne znaju ti kazati koliko će trajati oporavak jer ne znaju kolika je fistula. kako kirurg kaže vidim gdje tunel počinje ali ne vidim dokle vodi. kad ga očistim, doći ću do žlijezde i začepiti je. tek nakon operacije može dati procjenu koliko će oporavak trajati. sad znam da mi se isti problem neće dogoditi na istoj žlijezdi na tom mjestu ali ti nitko ne može garantirati da se već sutra neće dogoditi na drugom mjestu ili drugoj žlijezdi. ovaj put me zbunilo što me je na nekim mjestima šivao a ondje gdje je vadio fistulu je opet ostavio sve otvoreno. rekao mi je da je radio i rekonstrukciju mukoze (sluznice). nakon dva tjedna počeo sam raditi (sjedim u uredu cijeli dan) a očekujem da sve zacijeli za još maksimalno dva tjedna. stolicu cijelo vrijeme imam bez problema ali se obavezno moraš prati nakon stolice. brisanje ne dolazi u obzir. ili tuš ili bide (praktičnije je). valjda sam pomogao.
šjor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 23:45   #34
Kako obnoviti sluznicu crijeva?

pardon unaprijed ako je već na nekom topicu odgovoreno na ovo pitanje.
sluznica crijeva mi stalno puca na istom mjestu. bila sam već na paljenju prije 5 god, nakon toga na svim mogućim i nemogućem terapijama, uključiv i to da trenutno pijem propolis jer bi trebao pomoći u zacijeljivanju, no ni nakon god dana nema nekog pomaka.

ako znate neki prirodan ili konvecionalan lijek, bila bih zahvalna na savjetu.
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 10:27   #35
Quote:
VatroSlavka kaže: Pogledaj post
pardon unaprijed ako je već na nekom topicu odgovoreno na ovo pitanje.
sluznica crijeva mi stalno puca na istom mjestu. bila sam već na paljenju prije 5 god, nakon toga na svim mogućim i nemogućem terapijama, uključiv i to da trenutno pijem propolis jer bi trebao pomoći u zacijeljivanju, no ni nakon god dana nema nekog pomaka.

ako znate neki prirodan ili konvecionalan lijek, bila bih zahvalna na savjetu.
A da napišete više podataka kao npr. dijagnoze,poduzete mjere,dob,nalaze itd.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 22:28   #36
Sa 52 godine starosti 2006. godine dijagnosticirana mi je fisura ani. Iako sam bila pod jakim lijekovima trpjela sam jake bolove zbog kojih nisam mogla ustati iz kreveta, a u bolnici su gotovo godinu dana odgađali operaciju. Zbog toga sam 2007. godine bila prisiljena otići na operaciju u privatnu ordinaciju dr. File u Zagrebu. Operacija je prošla u redu, rektoskopija u redu i preporučeno mi je da nakon mjesec dana mogu ponovno početi sa radom. Uzgajam cvijeće i povrće u plasteniku pa sam često u pognutom položaju. Nedugo nakon što sam počela raditi, rana mi ponovno puca, javlja se jako krvarenje i stanje se pogoršava. Od lijekova ponovno počinjem uzimati veće količine analgetika jer je pečenje čmara neizdrživo. Odlazim ponovno na pregled na kojem je dijagnosticirano kako je kao posljedica operacije prečvrst mišić tj. teško se otvara, a crijevo kao da je suženo. Dr. Fila u četiri navrata pokušava proširiti crijevo, ali nema uspjeha. Tražila sam savjet drugog kirurga koji mi je savjetovao da se podvrgnem zahvatu ugradnje prstena kako bi se proširio mišić ili ako to ne funkcionira da se prepreže mišić. Druga opcija je da se pričeka da pukne crijevo pa sa se podvrgnem klasičnom operativnom zahvatu. Nisam pristala na ugradnju prstena niti na rezanje mišića, bojim se da ne završim u pelenama.
Sada 5 godina nakon operacije još uvijek patim od povremeno jakih tupih bolova koji zahvaćaju cijeli abdomen kao i pečenje čmara. Sluznica povremeno puca, ali nema vidljivog krvarenja na stolici. Posljedica je da ne mogu sjediti i teško hodam. Stolica mi nije tvrda i redovna je svakog dana. Jedem puno voća i povrća, kuham si zob i pokušavam jesti hranu bogatu vlaknima. Već 5 godina uzimam nakon svakog obroka tj tri puta dnevno kapsulu od 400 mg magnezija kako kod vršenja nužde se ne bi naprezalo crijevo i pucala sluznica. Već godinu dana uzimam 5 kapsula propolisa na dan koje sama punim. Koristila sam po preporuci kantarionovo ulje i neven mast, ali sam prekinula jer su mi nakon određenog vremena počeli izazivati smetnje. Mnogo su mi pomogli odlasci bioenergetičaru u Zagreb, ali si ih ne mogu ponovno priuštiti.
Crijevna sluznica mi zarasta, ali i iznova puca prilikom vršenja nužde, obično ujutro, a kad je pečenje neizdrživo uzimam analgetike i mirujem. Molim savjet, da li postoji neki lijek kojim bi konačno sluznica zarasla.
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:11   #37
Quote:
VatroSlavka kaže: Pogledaj post
Već godinu dana uzimam 5 kapsula propolisa na dan koje sama punim.

Imam pitanje za vas.
Da li koristite za olakšanje probave tzv. nativni propolis(NATIVNI PROPOLIS sadrži čisti hrvatski propolis sa svim aktivnim supstancama i pčelinji cvjetni prah od dalmatinske biljke bušinac (Cistus sp.) kojeg ja kupujem u apoteci 160 kn tablete 60 kom, i zanimalo bi me kako punite te tablete s propolisom i da li je tako jeftinije.
Inače bolujem od ulceroznog kolitisa,trenutno sam u dužoj remisiji i dugo korištenje nativnog propolisa mi pomaže u liječenju.

Lijep pozdrav i brzo ozdravljenje.
prodoabc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:26   #38
Quote:
VatroSlavka kaže: Pogledaj post
Sa 52 godine starosti 2006. godine dijagnosticirana mi je fisura ani. ..........
Crijevna sluznica mi zarasta, ali i iznova puca prilikom vršenja nužde, obično ujutro, a kad je pečenje neizdrživo uzimam analgetike i mirujem. Molim savjet, da li postoji neki lijek kojim bi konačno sluznica zarasla.
Trebalo bi učiniti analnu manometriju.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 06.02.2012. at 23:45. Reason: skraćivanje quota
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:30   #39
Quote:
prodoabc kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za vas.
Da li koristite za olakšanje probave tzv. nativni propolis(NATIVNI PROPOLIS sadrži čisti hrvatski propolis sa svim aktivnim supstancama i pčelinji cvjetni prah od dalmatinske biljke bušinac (Cistus sp.) kojeg ja kupujem u apoteci 160 kn tablete 60 kom, i zanimalo bi me kako punite te tablete s propolisom i da li je tako jeftinije.
Inače bolujem od ulceroznog kolitisa,trenutno sam u dužoj remisiji i dugo korištenje nativnog propolisa mi pomaže u liječenju.

Lijep pozdrav i brzo ozdravljenje.
Ovako, koristim prirodni propolis koji kupujem kod pčelara. Cijena je 800 kuna za kilogram. Pošto je propolis tvrd, mjeljem ga u mlincu za kavu i punim kapsule. Ako je ljeti propolis mekan, smolast, stavim ga u hladnjaču da otvrdne pa ga onda meljem. Kapsule su bitne zbog činjenice što se one za razliku od tableta otapaju tek u crijevu pa tako propolis direktno djeluje na crijevnu sluznicu. Problem kod tableta je što se otapaju u želucu čime je njihovo djelovanje na crijeva bitno smanjeno. Najveći problem je nabaviti kasule jer ih prazne nema za kupiti. Zbog toga preporučujem da kupite neki jeftin preparat u kapsulama, istresete njihov sadržaj i koristite kapsule za propolis.
Preporučujem da za propolis koristite zaseban mlinac jer je smolast, ljepljiv pa ga je teško očistiti. Sumnjam da bi kava bila ukusnu s primjesom propolisa.

Hvala na željama za brzo ozdravljenje, vama želim isto!

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Trebalo bi učiniti analnu manometriju.
Hvala na savjetu.
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 06.02.2012. at 23:46. Reason: spajanje postova
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:51   #40
obnova sluznice crijeva

Našla sam u svojoj arhivi jedan prirodan lijek za obnovu crijeva naročito kod kolitisa,jednostavno i brzo

1.Sjemenke lana (Linum usitatissimum) i piskavice(Trigonella foenum graecum)
2.Lan i piskavicu sameljite i zajedno pomiješajte u posudi koju možete zatvoriti i na taj način čuvati na suhom,
3.Koristi se vrlo jednostavno-pripravak se pije jednom dnevno-jednu malu žličicu (kavenu) smjese sjemenki se umuti u 1 dcl mlijeka ili jogurta,te se popije uz ručak ili užinu.(neko ne podnosi mlijeko)
4.Koristi se uzastopce čak i nekoliko mjeseci,ovisi o organizmu i oboljenju.
Ovo je odličan način za lječenje kolitisa i obnovu crijeva.
Piskavica ima jaku aromu,tako da je dobro odjednom popiti pripravak.

- u BiH ima za kupiti samljeveni prah od divlje orhideje tkz.Salep malo o tome pročitajte na biljoteki-oblaže oštećenu sluznicu probavnog trakta zaštitnim slojem koji spriječava daljnja oštećenja i omogućava oštećenim mjestima da se oporave.
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.