Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 22:18   #2061
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Zato sto mi je trenutno najjednostavnije upaliti video i krenuti.
Mogu sama "izmisliti" nekakav trening, ali sta ja znam koliko ce to ucinkovito biti.
Ok mi je i prikaz treninga s nekoliko vjezbi pa da pogledam kako se izvode vjezbe i onda odradim.

Ne da mi se zapisivati i desifrirati nazive vjezbi pa traziti kako se izvode itd.
Gledanje videa dok vezbas je kontraproduktivno.
Pametnije bi bilo da sebe snimis tokom izvodjenja tezih serija, pa da to ovde postavis da analiziramo i da ti pomognemo savetima.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 06:19   #2062
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Zato sto mi je trenutno najjednostavnije upaliti video i krenuti.
Mogu sama "izmisliti" nekakav trening, ali sta ja znam koliko ce to ucinkovito biti.
Nije potrebno ništa izmišljati. Osnove su već davno izmišljene.
Osnovne vježbe:
- čučanj (prednji, stražnji, bugarski)
- deadlift (konvencionalni, sumo, rumunjski, jednonožni)
- press (horizontalni, kosi, vertikalni, dakle, bench press, incline press, overhead press)
- zgibovi i njegove razne varijante
- veslanje (barbell row, dumbbell row)

Neka full body ili upper/lower rutina i deri.
Stronglifts, Rippetoe, Rippedbody, Johhnie Candito. Guglaj njih. Svaki od njih uz program treninga ima i solidan tekst u kojem možeš pročitati o osnovama treninga, dakle, što se radi, kako se radi, i zašto se tako radi. Odaberi jednog od njih i baci se na posao.


Quote:
Ok mi je i prikaz treninga s nekoliko vjezbi pa da pogledam kako se izvode vjezbe i onda odradim.

Ne da mi se zapisivati i desifrirati nazive vjezbi pa traziti kako se izvode itd.
Na tim videima nećeš vidjeti kako se pravilno izvode vježbe. Ukucao sam u tražilicu par imena koja su se spomijnala na prethodnoj stranici i to je živi užas. Em same ne rade kak treba, em ne vele ništa o tome kako bi se vježba trebala izvoditi.

Vježba se uči na način da prvo proučiš teoriju, pa to isprobaš u praksi s laganim težinama, pa malo većim težinama, snimaš se, pogledaš se, pa prvih par treninga samo VJEŽBAŠ formu, a tek nakon toga kreneš TRENIRATI s radnim kilažama.
U međuvremenu tu i tam pročitaš neki tekst ili pogledaš video o vježbi da pohvataš detalje koje prije nisi i radiš korekcije u formi gdje je potrebno.

Jebiga, kvalitetan trening je proces u koji treba uložiti nešto vremena i truda, kako u teretani, tako i izvan nje.

Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Ne da mi se
Tu je problem.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:49   #2063
Svaka cast na opsirnom i korisnom postu, zahvaljujem
To sam trazila.

Ne da mi se... trenutno. Jer sam se tek natjerala na vjezbanje nakon duge pauze, ali nakon pocetnog uigravanja idem dalje naravno.
Zato vjezbe kao Jillian Michaels i slicni super dodu pocetnicima, kaucarima.
Nije mi cilj samo izgubiti visak nego dugorocno promijeniti stil zivota, a to ne ide preko noci.
Priznajem, trenutno sam zbunjena od svih mogucih dostupnih programa, stilova i trenera, ali iskristalizirat ce se nesto.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:53   #2064
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Na tim videima nećeš vidjeti kako se pravilno izvode vježbe. Ukucao sam u tražilicu par imena koja su se spomijnala na prethodnoj stranici i to je živi užas. Em same ne rade kak treba, em ne vele ništa o tome kako bi se vježba trebala izvoditi.



Tu je problem.
Malo off: što misliš o Jeffu (Athlean-X)?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:42   #2065
Bok, u zadnjih 12-16 mjeseci sam se opasno zapustio; nisam apsolutno ništa trenirao i svaki dan sam se hranio nezdravo i u ne umjerenim količinama+što sam pio isto tako ogromne količine pive(5-8 dnevno) E sad...dobio sam 10 kila viška(makar sam po načinu života trebao i više), pa me zanima kolko otprilike kalorija potrošim kućnim treningom visokog intenziteta bez pauza u trajanju od 15 min. Radim sklekove,čučnjevi,skipove, skokove itd u kombinaciji i stvarno se dobro strgam i majica mi bude skroz mokra. dali je to dovoljno za vraćanje u formu? Inače sam prije igrao nogomet 10 godina tako da mogu i dalje dosta trčat al jednostavno nemam vremena. Dnevno imam za trening pola sata vremena...
Fakin95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:05   #2066
Quote:
Fakin95 kaže:
+što sam pio isto tako ogromne količine pive(5-8 dnevno)
Na stranu što je to već debelo u domeni ovisnosti, ali kako ti se dalo piti tolko te pišače na dan

Treba malo više podataka da utvrdimo potrošnju (godine,visina, masa, eventualni hormonalni poremećaji i sl.), ovako može varirati od 150 do 400 kcal.
Samo zato što se ludo oznojiš ne znači da si se pretrgao- ja imam poremećaj zbog kojeg se pošteno oznojim i nakon 500 m hodanja (nisam debeo ni u lošoj kondiciji).
A samo trening je nedovoljan za povratak u formu - trebaš promijeniti prehranu big time. A s obzirom na to koliko cugaš alkohola, ostavi ga se kompletno - ne samo zbog toga što pivo nenormalno diže apetit, već i zbog tvoje jetre.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:03   #2067
Quote:
Fakin95 kaže: Pogledaj post
Dnevno imam za trening pola sata vremena...
T25
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:28   #2068
ili P90X3
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:38   #2069
Vježbanje s elastičnim trakama..
Da li do neke mjere mogu zamijeniti teretanu, gledano iz perspektive rekreativca, bivšeg sportaša?

Ima li ko kakav pametan savjet? Linkove na treninge? Trake koje se preporučuju s obzirom na opterećenje?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:01   #2070
Quote:
Fakin95 kaže: Pogledaj post
Bok, u zadnjih 12-16 mjeseci sam se opasno zapustio; nisam apsolutno ništa trenirao i svaki dan sam se hranio nezdravo i u ne umjerenim količinama+što sam pio isto tako ogromne količine pive(5-8 dnevno) E sad...dobio sam 10 kila viška(makar sam po načinu života trebao i više), pa me zanima kolko otprilike kalorija potrošim kućnim treningom visokog intenziteta bez pauza u trajanju od 15 min. Radim sklekove,čučnjevi,skipove, skokove itd u kombinaciji i stvarno se dobro strgam i majica mi bude skroz mokra. dali je to dovoljno za vraćanje u formu? Inače sam prije igrao nogomet 10 godina tako da mogu i dalje dosta trčat al jednostavno nemam vremena. Dnevno imam za trening pola sata vremena...
Temeljiti mršavljenje na nekom broju kalorija koji izgubiš u jednom treningu je već u startu promašena strategija.

Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Vježbanje s elastičnim trakama..
Da li do neke mjere mogu zamijeniti teretanu, gledano iz perspektive rekreativca, bivšeg sportaša?

Ima li ko kakav pametan savjet? Linkove na treninge? Trake koje se preporučuju s obzirom na opterećenje?
Mogu do neke mjere, očito. Pitanje je koliko daleko te mogu odvesti.
Koje trake se preporučuju? Različite. Svaki mišić može generirati različitu silu, pa mu prema tome treba i različito opterećenje.

Ja bi umjesto seta traki uzeo par bućica s promjenjivom kilažom. Osigurač mora biti matica (a ne opruga, takav ne drži kad je bućica okrenuta vertikalno).

Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Nije mi cilj samo izgubiti visak nego dugorocno promijeniti stil zivota, a to ne ide preko noci.
Dobar plan i dobro razmišljanje.

Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Priznajem, trenutno sam zbunjena od svih mogucih dostupnih programa, stilova i trenera, ali iskristalizirat ce se nesto.
Kad malo bolje proučiš, vidjet ćeš da se većina toga u biti zasniva na istim principima i različiti programi treninga su samo varijacije na temu.
Neke naprednije stvari te u ovom trenutku kao rekrativku ne trebaju zanimati i naučit ćeš ih kasnije ako bude potrebno.

Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Malo off: što misliš o Jeffu (Athlean-X)?
Ne gledam ga puno. Po onom što sam vidio sam dobio dojam da čovjek zna znanje. Dobro mi je došlo par njegovih savjeta na treningu.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:11   #2071
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post


Mogu do neke mjere, očito. Pitanje je koliko daleko te mogu odvesti.
Koje trake se preporučuju? Različite. Svaki mišić može generirati različitu silu, pa mu prema tome treba i različito opterećenje.

Ja bi umjesto seta traki uzeo par bućica s promjenjivom kilažom. Osigurač mora biti matica (a ne opruga, takav ne drži kad je bućica okrenuta vertikalno).
Dovoljno daleko za vratit se u formu za jednu rekreativnu razinu.
Bučice s maticama imam, eventualno bi trebao dodati još po koju ploču.

Što se tiče traka, gledao sam malo kojekakve filmiće i koliko vidim, stvarno nema granica što se tiče kreativosti vježbi. Vjerojatno ću ići na neku kombinaciju bučice/trake.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:22   #2072
Kako pričvrstiti maticu na bučicama, da se ne otpusti nakon pola minute mahanja bučicom?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:40   #2073
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Kako pričvrstiti maticu na bučicama, da se ne otpusti nakon pola minute mahanja bučicom?
vjerojatno prvo moras raditi vjezbe koje jacaju podlaktice i sake

ispricavam se - bilo je jace od mene

nekim kljucem?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:25   #2074
Ma matice su one što se rukom zavrnu, bez alata. Oblik šestero-krake zvijezde. Problem je što mi se tijekom vježbanja opuste, pa se pomakne za centimetar. Onda ploča klapa.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:28   #2075
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Ma matice su one što se rukom zavrnu, bez alata. Oblik šestero-krake zvijezde. Problem je što mi se tijekom vježbanja opuste, pa se pomakne za centimetar. Onda ploča klapa.
iskreno ne znam kako to tocno izgleda, ali vjerojatno bi papagajke to mogle rijesiti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:41   #2076
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
iskreno ne znam kako to tocno izgleda, ali vjerojatno bi papagajke to mogle rijesiti.
https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...12466658518601

Vjerojatno ove.

@Kadlec
Probaj ih okrenuti tako da vanjski dio "matice" bude uz ploču. Nezgodnije će biti za zategnuti do kraja, ali vidio sam da to rade kad se matica razloka.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:55   #2077
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...12466658518601

Vjerojatno ove.

@Kadlec
Probaj ih okrenuti tako da vanjski dio "matice" bude uz ploču. Nezgodnije će biti za zategnuti do kraja, ali vidio sam da to rade kad se matica razloka.
vjerujem da bi ovakva klijesta mogla lijepo uhvatiti tu maticu:

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/v...oglas-14990519

Sto si tice rucnog zatezanja, bitno je da diskovi nemaju lufta kad zatezes maticu. Ako recimo medju njima ima lufta (ili od diska do granicnika, onda ce ti matica stati (osobito ako je uteg na zemlji dok zavijas maticu), a kad pocnes mahati njime uteg ce se odmaknuti od matice, nestati ce pritisak na maticu koji sprecava odvrtanje, i matica ce se odvinuti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:11   #2078
Ima li tko olimpijsku sipku kod kuce, i ako da, kako ju spremate i hendlate njome bez racka?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:02   #2079
@kadlec ja uvijek uspijem jako zategnuti i nemašem utezima
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:12   #2080
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Kako pričvrstiti maticu na bučicama, da se ne otpusti nakon pola minute mahanja bučicom?
Mora da ima gumicu matica, inace nikako.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.