Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2009., 18:36   #41
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
Neptun kroz 5 je super ak se baviš nekim kreativnim radom. Mašta ti radi 100 na sat i puna si ideja i viđenja.

a ako ćemo o romantičnim vezicama, eh, tu Neptun baš i nije najbolji drug
on nas lišava realnog pogleda, i nabija na nos ružičaste naočale pa vidimo samo ono što želimo vidjeti u smislu (okinuh kad sam naletila na ovaj opis) We can mistake a low-life for the love our life.

još nešto što Ne donosi je onaj feeling neke vrste sažaljenja i poriva da postanemo karitas :"ajme slatko malo jadno- dođi, zaljubit ću se u tebe i učiniti te sretnim"

.....

ali ako nisi Neptunovski tip, i Ne ti ne dira ništa osobno i bitno u karti, tranzit kroz samu kuću baš i nije intenzivan
evo bas provjerih 2007 kad sam upoznala bivseg muza koji je bio cisti muljator i neptun je tocno isao iz 4. u 5. u vodenjaku...znaci slicno ko i sad al sad vidim veliku razliku u svojim stavovima i ne idealiziram nikog, bavim se svojim interesima, nadam se da je to utjecaj prvog saturnovog povratka koji ce maknuti sve suvisno smece

inace natalni Ne mi je u trecoj kuci u strijelcu, u kvadratu sa Saturnom u 12. (da, ja sam jedan od sretnika koji moraju odradjivat karmu ) ostalo su mu sve dobri aspekti, tako da ne znam tocno kako utjece na mene, osim da je tom bivsem ime takodjer znacilo bog mora
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:58   #42
Ako sam dobro izračunala, tranzitni Neptun(u 1.) koji je upravo ušao u opoziciju s natalnim Mjesecom(7.), će tamo ostati šest godina(), a kako mi se sve u natalnoj vrti oko te 1-7. osi, i ide mi već pomalo na živce taj Neptun, što mogu očekivati sad od njega ovaj period? Zablude opet u vezama?? just shoot me.
Završiti će konjukcijom sa Suncem i Merkurom i onda mi ide napadati jadnu Veneru...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 10:39   #43
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro izračunala, tranzitni Neptun(u 1.) koji je upravo ušao u opoziciju s natalnim Mjesecom(7.), će tamo ostati šest godina(), a kako mi se sve u natalnoj vrti oko te 1-7. osi, i ide mi već pomalo na živce taj Neptun, što mogu očekivati sad od njega ovaj period? Zablude opet u vezama?? just shoot me.
Završiti će konjukcijom sa Suncem i Merkurom i onda mi ide napadati jadnu Veneru...
Da bi transcedentne planete(Uran,Neptun i Pluton) djelovale u tranzitu na fizičkom planu, moraju biit udaljene od date planete(u tvom slučaju Mjeseca) +-1 stupanj, i to obično traje oko godinu dana, ostale udaljenosti ne smatraju se opozicijom, tu će Neptun djelovati više psihološki ali to je nezamjetno
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:46   #44
kod mene je sve psihološki zapravo najzamjetnije..jer moje psihološko tsanje utječe na procjene..a ako se radi o vezi, voljela bih znati..jer mi je mjesec u 7.... ali shvaćam, uzela sam prevelik orbis...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 09:57   #45
Što znači konjukcija Neptuna i Jupitera u 5 kuci u Vodenjaku radi se o tranzitima? neke iluzije u vezi veze ili nesto slično?
Sunce01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 10:42   #46
Quote:
Sunce01 kaže: Pogledaj post
Što znači konjukcija Neptuna i Jupitera u 5 kuci u Vodenjaku radi se o tranzitima? neke iluzije u vezi veze ili nesto slično?
To ništa ne znači samo po sebi. Ne gledaju se tranziti međusobno nego kako utječu na planete u natalnom. Jedino se tu vidi da ti je Jupiter u 5.kući pa si otvorenija za ljubav, hobije, nove stvari, užitke..a Neptun je dugo u jednoj kući pa se on tumači jedino kad radi neki egzaktni aspekt
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 17:01   #47
dali se to isto odnosi na sve transcedentne planete u svim kucama,kao i s neptunom?tj da se tumace u jednoj kuci jedino ako prave aspekt?
može li se to reci i za saturn?iako nije transcedentna planeta?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 07:16   #48
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
dali se to isto odnosi na sve transcedentne planete u svim kucama,kao i s neptunom?tj da se tumace u jednoj kuci jedino ako prave aspekt?
može li se to reci i za saturn?iako nije transcedentna planeta?
Da, jer one ostaju u kući od 5-15 godina(ovisno o veličini kuće) pa ih nema smisla tumačiti bez da rade neki tranzit. Na Saturn se to ne odnosi, on nije transcedentna planeta, on se tumači i u kući i u tranzitu
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:14   #49
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pluton, Neptun - traju dugo, po dvije godine i ne donose konkretan događaj, djeluju na psihološkom nivou, i događaj se dešava samo kad u tom periodu od dvije godine neki brži tranzit aktivira planetu koja je pod Plutonovim ili Neptunovim tranzitnim djelovanjem. ..
Sjetio sam te se prije 2 tjedna i tvojeg mišljenja da Neptunov tranzit djeluje na psihološkom nivou
Naime prijatelj mi je završio u bolnici na par dana zajedno sa svojom djevojkom zbog trovanja ugljičnim monoksidom kada ih je isti svladao a on je ipak uspio nazvati hitnu unatoč tome što je par puta pao i ozljedio glavu i u jednom trenuku upao u san. Da to nije napravio najvjerojatnije bi oboje umrli.

Ona istina je imala nekoliko manjih loših tranzita te tranzitni "teški" usporeni Saturn koji je aflicirao natalni Merkur i Mjesec.

No, kuća je njegova isto kao i njegove peći i nedovoljno čišćeni dimnjak
Tranzitni Neptun je tada bio na 25,3 Vodenjaka i kvadratirao je njegovo natalno Sunce koje je na 25 Škorpiona u konjukciji sa natalnim Neptunom na 26 Škorpiona.
To je vrlo konkretan primjer kada "udara" Neptun vrlo pragmatično, jer ako bi ga ikada "udario onda je to bilo tada (konjunkcija Sunca i Neptuna mu je u 4-toj kući). Treba reći da nije imao inicijaciju od nekakvog aspekta bržih planeta.

Ako te zanima više, događaj se je dogodio 31.01.2010.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 16.02.2010. at 17:56.
The_Man1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:50   #50
Što donosi kvadrat neptuna na natalni mjesec u 1.?
Naime ovih dana će doći do toga, a već imam jedan njegov kvadrat na natalnu veneru plus neke kvadrate(svi spori planeti), pa sad još i to
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:15   #51
Izvlačim temu iz dubina jer imam par pitanja.

Na koji način se prelazak Neptuna preko Mjeseca ili Venere može manifestirati? Bilo bi super ako netko ima osobnog iskustva pa da napiše. Tranzit će biti značajan s obzirom da vlada Mjesecom, a i dominantan je u radixu.
Čitala sam po internetu ali ništa konkretno ne pronalazim osim općenitih upisa.

Strah me srljanja-kao-guske-u-maglu-pojave sa poljima u pitanju. Mjesec vlada sedmim i kvadrira ga Venera Bilo bi super kad bi me okrenulo na kreativnost kao što se dogodilo sa plutonom kad je prolazio preko venere
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 22:36   #52
Quote:
The_Man1 kaže: Pogledaj post
Sjetio sam te se prije 2 tjedna i tvojeg mišljenja da Neptunov tranzit djeluje na psihološkom nivou
Naime prijatelj mi je završio u bolnici na par dana zajedno sa svojom djevojkom zbog trovanja ugljičnim monoksidom kada ih je isti svladao a on je ipak uspio nazvati hitnu unatoč tome što je par puta pao i ozljedio glavu i u jednom trenuku upao u san. Da to nije napravio najvjerojatnije bi oboje umrli.

Ona istina je imala nekoliko manjih loših tranzita te tranzitni "teški" usporeni Saturn koji je aflicirao natalni Merkur i Mjesec.

No, kuća je njegova isto kao i njegove peći i nedovoljno čišćeni dimnjak
Tranzitni Neptun je tada bio na 25,3 Vodenjaka i kvadratirao je njegovo natalno Sunce koje je na 25 Škorpiona u konjukciji sa natalnim Neptunom na 26 Škorpiona.
To je vrlo konkretan primjer kada "udara" Neptun vrlo pragmatično, jer ako bi ga ikada "udario onda je to bilo tada (konjunkcija Sunca i Neptuna mu je u 4-toj kući). Treba reći da nije imao inicijaciju od nekakvog aspekta bržih planeta.

Ako te zanima više, događaj se je dogodio 31.01.2010.
Da to je kakrakteristično za za Ne kada ima dodir sa So... nesvjestice ili nesvjesna stanja, naravno ukoliko je riječ o kakvim nezgodama ( prometne nezgode ili neke druge nezgode) Ne je nesvjesno So je svijest pa ispada nesvjest....

Krivo je reći da su to samo utjecaji na psihološkom nivou. Točnije je reći da su to cijeli procesi koji se vrlo sporo odvijaju kao i sami tranziti ( Ne, Ur, Pl )
A također znaju rezultirati konkretnijim zbivanjima i to naročito opasnim ako se nađu na bitnim točkama natalnog horoskopa ( ovdje mislim na sve i Ne i Ur i Pl, a svakako kada se radi o više njih istovremeno )

So kao takvo je jedno od najbitnijih svakako jer svaki dodir tranzita na So zahvaća kompletnu osobu, dakle vrlo značajno...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 22:43   #53
Quote:
Šlus kaže: Pogledaj post
Što donosi kvadrat neptuna na natalni mjesec u 1.?
Naime ovih dana će doći do toga, a već imam jedan njegov kvadrat na natalnu veneru plus neke kvadrate(svi spori planeti), pa sad još i to
Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post
Izvlačim temu iz dubina jer imam par pitanja.

Na koji način se prelazak Neptuna preko Mjeseca ili Venere može manifestirati? Bilo bi super ako netko ima osobnog iskustva pa da napiše. Tranzit će biti značajan s obzirom da vlada Mjesecom, a i dominantan je u radixu.
Čitala sam po internetu ali ništa konkretno ne pronalazim osim općenitih upisa.

Strah me srljanja-kao-guske-u-maglu-pojave sa poljima u pitanju. Mjesec vlada sedmim i kvadrira ga Venera Bilo bi super kad bi me okrenulo na kreativnost kao što se dogodilo sa plutonom kad je prolazio preko venere

Neptun je slično kao i Ju u svojoj osnovi označava "širenje"... preko Mo , a mo su emocije, znači označava širenje emocija...

No pošto je to Neptun radi se o idealiziranim emocijama, što zanči ako se u takvom razdoblju uđe u vezu radi se o idealiziranim vezama, platonskim vezama, odnosno nemogućnosti sagledavanja partnera onakvog kakav jest...

Period kada nosimo ružičaste naočale...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 23:21   #54
to

znaci sa ruzicastim naocalima,imam neptun na ascendentu u radiksu koji mi to vec daje i sad kad neptun u trecoj dodje na mjesec u ribama pa to je totalna koma.plus imam tranzit venera kvadrat neptun,pa sta ja jos onda jasno vidim.i kvadrat neptun neptun.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 14:38   #55
Hvala sasa62, tako nešto sam si i mislila i toga me i jest strah. Iako, s obzirom na moje sadašnje kategoričko odbijanje svega što ima nekakav emocionalni predznak, zanima me hoće li mi Neptun uspjeti doskočiti onako podmuklo kako to inače biva Joj stvarno nemam energije niti volje za tako nešto

Rezultat distanciranja upravo i jest rezultat prethodnog Neptunovog tranzita koji je započeo sve kad je između ostaloga trigonirao Sunce, što mislim da je dovelo do idealiziranja, a da bi sa ulaskom u orbis od 5 stupnjeva na Mjesec 90 Venera rozani svijet dosegao vrhunac... Bio mi je potreban Saturnov kvadriranje istog da se stakalca razbiju..

U svakom slučaju se nadam da će me Saturn držati na zemlji ako ništa.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:25   #56
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
znaci sa ruzicastim naocalima,imam neptun na ascendentu u radiksu koji mi to vec daje i sad kad neptun u trecoj dodje na mjesec u ribama pa to je totalna koma.plus imam tranzit venera kvadrat neptun,pa sta ja jos onda jasno vidim.i kvadrat neptun neptun.

Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post
Hvala sasa62, tako nešto sam si i mislila i toga me i jest strah. Iako, s obzirom na moje sadašnje kategoričko odbijanje svega što ima nekakav emocionalni predznak, zanima me hoće li mi Neptun uspjeti doskočiti onako podmuklo kako to inače biva Joj stvarno nemam energije niti volje za tako nešto

Rezultat distanciranja upravo i jest rezultat prethodnog Neptunovog tranzita koji je započeo sve kad je između ostaloga trigonirao Sunce, što mislim da je dovelo do idealiziranja, a da bi sa ulaskom u orbis od 5 stupnjeva na Mjesec 90 Venera rozani svijet dosegao vrhunac... Bio mi je potreban Saturnov kvadriranje istog da se stakalca razbiju..

U svakom slučaju se nadam da će me Saturn držati na zemlji ako ništa.
Nevidim razlog za toliku negativnost prema tranzitima Ne... pogotovu na "emocionalne" planete poput Ve ili Mo... doduše nevidim vaše karte pa nemogu decidirano tvrditi da takav tranzit zaista nemože donijeti ničeg lošeg... drugi je par rukava što eventualno otrežnjenje može "boliti" no ako znaš što te čeka onda se i postaviš na drukčiji način nego obično, jer si spreman/spremna na otrežnjenje... u svakom slučaju najgora je sulucija neiskoristiti ružičaste naočale ma kako kratko trajalo i ma kakvo otrežnjenje bilo, no svakao treba imati na umu da su naočale na nosu...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:32   #57
Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post

Rezultat distanciranja upravo i jest rezultat prethodnog Neptunovog tranzita koji je započeo sve kad je između ostaloga trigonirao Sunce, što mislim da je dovelo do idealiziranja, a da bi sa ulaskom u orbis od 5 stupnjeva na Mjesec 90 Venera rozani svijet dosegao vrhunac... Bio mi je potreban Saturnov kvadriranje istog da se stakalca razbiju..

U svakom slučaju se nadam da će me Saturn držati na zemlji ako ništa.
Aspekt na So je traženje vlastitog indentiteta, period kada tražimo tko smo , što smo i kamo idemo... tražimo sami sebe...

5 stupnjeva od Mo je previše... praktički najviše se osjeti na 1 st.+/- od Mo, a na psihološkom nivou i 6 mjeseci prije samog aspekta

Zato se uvijek stavi karta... bez karte sve je besmislno...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:34   #58
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Nevidim razlog za toliku negativnost prema tranzitima Ne... pogotovu na "emocionalne" planete poput Ve ili Mo... doduše nevidim vaše karte pa nemogu decidirano tvrditi da takav tranzit zaista nemože donijeti ničeg lošeg... drugi je par rukava što eventualno otrežnjenje može "boliti" no ako znaš što te čeka onda se i postaviš na drukčiji način nego obično, jer si spreman/spremna na otrežnjenje... u svakom slučaju najgora je sulucija neiskoristiti ružičaste naočale ma kako kratko trajalo i ma kakvo otrežnjenje bilo, no svakao treba imati na umu da su naočale na nosu...
Ja sam te naočale ponijela dva puta i da nisam toga bila svjesna, i isto ne vidim u čemu je problem
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 08:31   #59
[QUOTE=sasa62;31083852]Aspekt na So je traženje vlastitog indentiteta, period kada tražimo tko smo , što smo i kamo idemo... tražimo sami sebe...

Koliko je onda realno ocekivati da ce akcije poduzete u tom periodu imati nekakve trajne koristi za vlasnika Sunca.Evo recimo pocinje se nekakva naobrazba.Hoce li ideja o konacnom cilju ispariti kad ispari i Neptun.ima li uopce smisla zapocinjati nesto u tom periodu?Rijec je o trigonu Neptuna na Sunce
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:31   #60
Hmm. Vidiš... Sad kad to kažeš zvuči mi poznato. Ja sam u tom periodu upisala faks (SO 9k.) suprotan onome kojeg sam htjela svo vrijeme prije jer sam upala u tu nekakvu idelističko-nerealnu fazu u kojoj me nije bilo briga što ću ja raditi kad to završim. Kad je tranzit prošao došlo mi je iz dupeta u glavu da mi to baš i nije pametno pa se prebacih. Doduše, neznam koliko se tu može kriviti samo Neptun...
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.